Adaptirano Mleko Nakon 1. Godine

odgovora

Objavljeno

Opet vas molim za sugestiju i pomoc :)

Zelimo da nastavimo s adaptiranim mlekom sve do pune 3 godine jer nas svi pedijatri tako savetuju, a imamo i finansijske mogucnosti.

Na srpskom trzistu postoje Humana Junior, Novalac 1-3god i Nestle Junior1+.

Koje mleko vi preporucujete, tj da li neko ima iskustva ?

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta znam, mi smo od godinu dana poceli da koristimo kravlje mleko, mislim da je hranljivije. Ali ako ti ipak zelis da nastavis sa ad formulom ok. Nama je pedijatar preporucio kao najbolje novalac i aptamil, Milica* daje cerkici ad jos uvek pa mozes i nju da pitas za misljenje :)

jednamamansq voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo posle i u vreme odvikavanja od dojenja pili Novalac 3 do 2. rodjendana, a posle presli na kravlje mleko, punomasno, 3,5%. Stvar je izbora.

jednamamansq voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja sestra u Svedskoj daje deci Valling mleko, ali toga ovde nema,a ne bih da kompliciramo i da ona meni to mleko salje.

Nisam za kravlje ako postoji ovo koje ne opterecuje bubrege toliko i ima dodatog gvozdja i probiotika, Zato i trazim misljenje za koje da se odlucim od ova tri :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aptamil Junior postoji u Srbiji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam videla da si iz Slovenije, izvini. Nekada je bilo mleko Nestle 2+ ali ga nema vec dugo, ne uvozi se uopste. Nisam za kravlje mleko jer ovog popije jako malo , do 350 dnevno i onda hocu da bude kvalitetnije od kravljeg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je dr. preporucila Novalac pa posto nisam imala nikakva iskustva sa AD mlekom generalno, nisam se puno ni premisljala. Cula sam samo od nekih farmaceuta da Aptamil mleko ne podnose bas sva deca, a pogotovo dojena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zasto je "dobar" ili "bolji"? Ne znam koje su preporuke za sastva nakon pune 2 godine? A ako pitam nase lekare - preporucice mi novalac ili nestle,a niko ne preporucuje humanu iako se valjda jedina ona proizvodi u nemackoj...ne znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nan pa nestle junior 1+. E sad bih da predjem na nesto podobnije za uzrast 2+,ali zaista ne znam na sta , bas sam zbunjena. Mnogo hvala devojke na pomoci, zaista!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo koristili humanu do godinu dana super je prihvatila od samog pocetka, obozavala je da je pije pa smo je jeeeedva odvikli, cak smo je jedno vreme zvali humana :) , Bebelak ne bih preporucila, aptamil svi hvale....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo od pocetka na Aptamilu.Prvo comfort,pa 1,2 i sad 3 i nastavicemo i dalje,ali on sada ima samo jedan mlecni "obrok" za uspavljivanje nam sluzi.Popije oko 240ml.Pre neko vece smo mu dali kravlje da proba,povukao je jednom i grcao pola sata posle toga i sam sebe terao da povraca.BIlo kako bilo mi nastavljamo sa formulom i zelimo da on mleko izbaci potpuno a na kravlje se ne vracamo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo od pocetka na Aptamilu.Prvo comfort,pa 1,2 i sad 3 i nastavicemo i dalje,ali on sada ima samo jedan mlecni "obrok" za uspavljivanje nam sluzi.Popije oko 240ml.Pre neko vece smo mu dali kravlje da proba,povukao je jednom i grcao pola sata posle toga i sam sebe terao da povraca.BIlo kako bilo mi nastavljamo sa formulom i zelimo da on mleko izbaci potpuno a na kravlje se ne vracamo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su oba deteta bila na Aptamilu negde do godinu dana, a posle toga kravica bez problema su prihvatili i jedan i drugi, cak je a godinu dana bio na aptamilu, pa neko kratko vreme na kravici, i onda nekih godinu dana, do pre dva meseca je pio domace kravlje mleko, imali smo nacin da ga nabavljamo svaki dan sveze. Sad opet pije kravicu, nikada nije imao problem sa prelaska jednog mleka na drugo kao ni m. :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.