Ishrana i zdravlje dojilja

odgovora

Objavljeno

a sta je sa jagodama i kostunjavim vocem?

jel postoji nekin nacin da se testira potencijalna alergija, pa da znam sta smem da jedem.... opasno mi se jedu bademi, i jedva cekam jagode :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neko je to pitao na nekoj temi i sad vise ne znam gde :blink:

Ja sam jela bademe sve vreme i lesnike. A za jagode bih se ponasala kao kada bebi uvodim cvrstu hranu. Dakle, danas pojedes jednu malu jagodu, sutra 2 pa vidis da li beba ima reakciju. Ja verujem da je nece imati, ali opet bih to polako probala.

Ako bi beba i imala neku reakciju, ne bi to bilo kao da je beba pojela jagodu, naravno. Mozes da ispratis po bebinoj kozi. Kod njih sve uglavnom izbija na kozi kad je ishrana u pitanju.

Inace, borovnice smes da jedes, cak su i preporucljive kao i kupine zbog gvoydja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene izgleda stiglo što ništa ne jedem.Pod tim ništa podrazumevam mleko i ml.proízvode,jaja,soju,ribu,koštunjavo voće,crveno voće i povrće,žitarice i med.Živim na krompiru,pečenici,susamu,jabukama,z.salata,krastavac,to jedem svaki dan,ponekad skuvam boraniju,pasulj,al iskreno već mi je muka od svega.A na tom sam režimu ishrane jer je beba imala krv u stolici,pa tražimo razlog,a ove nabrojane namirnice su najveći alergeni.E sad me stiglo,nemam snage,boli me glava,počeo nos da mi curi,grlo da me boli,baš sam nikakva.Šta da uzmem da jedem/pijem,kad mi je sve zabranjeno?Ne znam ni šta mi je do sad davalo snagu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta da ti kazem ako su ti doktori prepisali dijetu iz preventivnih razloga. Meni se to sve cini mnogo namirnica koje ne jedes. Mogla bi borovnice da jedes, one su jako zdrave i hranljive. Ja bih, na tvom mestu, pocela da 'uvodim' sebi namirnice koje su na spisku, pa bih pratila kako beba reaguje. Nemoguce je da ce na sve da reaguje. Veliko je pitanje i da li je to tacna dijagnoza ili je to uz put kao preventiva receno da bi evenutalno odustala od dojenja.

Izvini sto ovako pisem, ali doktorima slabo verujem i znam koliki su manipulatori da se uvede AD mleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I doktor mi je to rekao,da uvodim sebi namirnice polako.Probala sam mleko i hleb i posle oboje se pojavilo malo krvi,kao tanki končići,u stolici.Sad čekam koji dan pa da probam sledeće,ne znam šta ću.A dr mi je rekao da moram da očuvam mleko bar do njene prve godine,jer bi joj ad mleko napravilo katastrofu u organizmu.I on je baš protivnik ad mleka,kaže da smrdi:-DKoji čaj smem da pijem?Na borovnice zaboravih,a imam ih u zamrzivaču!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbolje bi bilo da pijes caj od anisa, mente i kamilice.

Mozda je proteni kravljeg mleka i gluten problem.

Borovnice ce ti dati snagu, jako su dobre i vazne u ishrani dojilja. Jedes li kukuruz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne jedem ni kukuruz.Verovatno ću njega sledećeg í da probam,valjda neće reagovati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kukuruz i pirinac nisu nikakvi alergeni, ako je uopste sumnja samo na alergene. Moras od nekud uzimati ugljene hidrate i vitamin C.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da kupus ne bi trebalo da se jede, a jel to znaci ni kao salatu sa malo ulja i sirceta, ili samo slatki i kiseli ne, a salata moze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da. Kuvani kupus bi trebalo da izbegavas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta od povrća smem da jedem kao salatu?

Suhomesnato i svinjsko meso da izbegavam?

Pijem i dalje femibion 2, uzimam magnezijum direkt, tothemu, pijem sok od borovnice , tek danas sam uzela malo mleka,inače jogurt,pavlaku itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svo meso mozes da jedes. Nema razloga da izbegavas svinjetinu niti suhomesnato. paradajz, papriku, krastavac, crni luk obavezno. Od voca sve

i mlecne proizvode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja inace imam nizak pritisak 100/60, 90/60 i uvek osecam blagi umor, a narocito sada od kada imam malu bebu. Ukucani mi kazu da im u licu ne delujem zdravo, da sam "ispijena". Nekada jedva ustanem iz kreveta. Sta mogu da uradim da regulisem taj pritisak? Bas mi smeta... Opet kazem, narocito sada kada imam obaveze oko bebe, a ja nekada ne mogu da se skoncentrisem na sitnicu. Sto se ishrane tice, jedem dosta, jedem i voce i povrce, pijem dosta tecnosti u poslednje vreme, ali to ne pomaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svo meso mozes da jedes. Nema razloga da izbegavas svinjetinu niti suhomesnato. paradajz, papriku, krastavac, crni luk obavezno. Od voca sve

i mlecne proizvode.

Hvala! U fazonu,sve smem osim onog zaprženog i začinjenog- pasulj,grašak,boranija...

Meni je teško bez salate,ali sad ću da prionem na povrće! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva, ako si uvek imala nizak pritisak, onda bi to trebalo da je OK kod tebe. Umor je neminovan plus ove vrucine, logicno je da si iscrpljena. Treba da pijes vitamin C pored voca koje jedes, Mg i folnu kiselinu, a mozes da uzimas i B12 vitamin ili bar B komleks ako nemas problem sa viskom kilograma. Treba ti vise sna da bi se osecala dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslusala sam te Yeo i legla rano sinoc. Jos se i temperatura spustila za 10 stepeni pa je bas prijatno. Malo se bolje osecam, ali je neka blaga malaksalost jos tu. Osecam kao da mi fali dosta energije. Mozda ovi vitamini pomognu. Kupujem ih vec mesec dana i nikako da odvojim novac za to <_< ne secam se kada sam poslednji put primila platu.

Da, celog zivota mi je pritisak takav i mogu ti reci da mi smeta. Celog zivota osecam manjak energije i bas me to nervira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja inace imam nizak pritisak 100/60, 90/60 i uvek osecam blagi umor, a narocito sada od kada imam malu bebu. Ukucani mi kazu da im u licu ne delujem zdravo, da sam "ispijena". Nekada jedva ustanem iz kreveta. Sta mogu da uradim da regulisem taj pritisak? Bas mi smeta... Opet kazem, narocito sada kada imam obaveze oko bebe, a ja nekada ne mogu da se skoncentrisem na sitnicu. Sto se ishrane tice, jedem dosta, jedem i voce i povrce, pijem dosta tecnosti u poslednje vreme, ali to ne pomaze.

O, sestro po pritisku :rolleyes:

Ja se lijecim tako sto dnevno popijem po litar Prolom vode. Ona ima vise natrijuma, pa ti lijepo podigne pritisak, a zdrava je. Ja sam je tokom cijele trudnoce pila po preporuci ljekara.

Sigurno ti je dodatno teze kako su ove vrucine krenule, a naravno i zbog umora. Ako ti bas bude lose, fino uzmi pola kasicice soli, pa popij vode. To, pretpostavljam, da znas.

Mozes piti i magnezijum i vitamin C. Ja te sumece tablete rastvorim u pola litra vode i bas me osvjeze.

Isprobaj i ti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala! :) znam za so, ali mi je to nekako bljak da pijem jer inace slabo solim. A da, po ovoj vrucini sam kao "trovana riba" <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trazila sam u apoteci magnezijum u tabletama, a apotekarka me videla sa bebom i kaze, ako dojis, ne smes da pijes magnezijum. Jel to ona lose informisana ili...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ti rekoh da saam ja po savetu pedijatra i po savetu neurologa pila sve vreme Mg. Do duse ne sumeci, nego u tabletama po 100mg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uzimam Mg direct i tamo piše da može i u trudnoći i u toku dojenja da se koristi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa naravno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao mame uzima li ko Prenatal za vreme dojenja i tablete na bazi fluora? Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ti rekoh da saam ja po savetu pedijatra i po savetu neurologa pila sve vreme Mg. Do duse ne sumeci, nego u tabletama po 100mg.

Kupila, pise na njima da moze, a farmaceutkinja mi rekla da ne sme :wacko: glava da te zaboli odneupucenih ljudi. Pocela sam da ga pijem.

Sada pijem Mg vit. C i folnak.

Sta mislis, da li mogu sve da popijem odjednom nakon dorucka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao mame uzima li ko Prenatal za vreme dojenja i tablete na bazi fluora? Pozz

Ja nisam, ali znam mnoge koje su pile ili Prenatal ili Mamavit,a fluor znam da je pila samo jedna mama, od mnogo koje sada poznajem. Meni je padijatar rekao da ne pijem fluor.

Kupila, pise na njima da moze, a farmaceutkinja mi rekla da ne sme :wacko: glava da te zaboli odneupucenih ljudi. Pocela sam da ga pijem.

Sada pijem Mg vit. C i folnak.

Sta mislis, da li mogu sve da popijem odjednom nakon dorucka?

Mozes. Ja sam uvek sve uzimala posle dorucka, plus sam pila B12 vitamin kao bombonicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.