Problemi sa zdravljem bebe nakon rođenja?


odgovora

Objavljeno

MajiBebac i Marija_pg ve citam celo vreme ama nemam zborovi sto da vi napisam na sekoj vas post placam zosto tolku mali slatki bebinja da imaat problemi so zdravjeto ama toa e Gospod taka sakal i veruvam vo nego deka vasite princezi ke ozdravat MajiBebac se nadevam deka ke uspeete da ja prefrlite malata Una vo bg i deka tamu ke i ja dadat soodvetnata nega a i deka ke mozes pocesto da ja gledas i galis,Marija_pg se molam za tvojata mala Andrea rezultatite da i bidat vo red i da si dojde doma kaj vas ve pozdravuvam i imajte nadez i bidete pozitivni Se ke bide vo red

hvala ti draga puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marija, a jesu li oni radili UZ srca i da li je pregledao kardolog ili ne?

Kako stojis sa laktacijom? Da li sada kada je prebacena sa intenzivne mozes da joj dajes svoje mleko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

radili su ponovni uz srca na zahtjev ove nacelnice, i stanje je isto,ta pregrada se josnije sama zatvorila. ona mi je rekla da zna i sama da se zatvori do godine dana, a i moze da se zivi nesmetano sa takvim srcem a moze i operacija, pregledao je kardiolog... od mlijeka nista,kap-dvije...mada mislim da je to vise zbog stresa...masiram se,izmuzavam,ali osjecam da su "prazne"...cekaju da dodje taj nalaz,pa da ako je dobar onda krenem da dojim ili da donosim mlijeko neke zene koja doji bebu... vidjecemo,sve od testa zavisi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Petar je imao sum na srcu zbog otvorene komore, ali niko na neonatologiji nije mogao da nam kaze da li je fizioloski ili patoloski, pa smo upuceni bili da odmah po izlasku iz bolnice uradimo UZ kod kardiologa. neonatolog mi je posteno rekla da se UZ srca ceka dugo, par meseci ako bi preko porodilista trazili ili preko uputa iz Doma zdravlja, pa mi je savetovala da pokusam preko veze ili privatno.

Imala sam srece da moj ginekolog saradjuje sa najboljim decijim kardiologom u Srbiji, pa smo ga odveli 12. dana na UZ. Kardiolog je odmah konstatovao da je fizioloski i da ce moci da radi fizioterapeutske vezbe bez problema. Kontrolu smo imali posle 6 meseci kod kardiologa i vise nismo isli.

Sad mi nije jasno da oni tebi ne daju da dojis Andreu sve dok e dobiju rezultat da li je sindrom ili nije, jel tako? Bilo je price da nece da ti dozvole jos uvek da se vezujes za bebu dok ne stignu rezultati ako se ne varam? Meni to nema puno logike.....hm.....

No dobro. Ako je vec tako, mislim da bi trebala da trazis da ti prepisu nesto za smirenje dok je ne dojis jer ce ti to uticati pozitivno na rad zlezda tj. umanjice ti posledice stresa. Porazgovaraj sa njima. Ne moze da ti skodi ni u jednom slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima,evo muz je zvao Kragujevac,rekli su mi kao i obicno,isto je!Popizdeli smo i on je trazio da nam spreme dokumentaciju,analize,nalaze,liste ma sve sto imaju jer zelimo da trazimo drugo misljenje,na sta su rekli da pozovemo sutra da ce da nas spoje sa nacelnicom!!!Znaci samo ostro,samo pretnje...ovo je bre strasno...Konsultovacemo se sa vise lekara u Bg-u pa ce da vidimo sta ko kaze jer ako je prevelik rizik,ipak ce da je ostavimo u Kg-u...

Mada,ja nisam za to da bude tamo,oni uopste ne obracaju paznju na nju,pola stvari koje sam ja pohvatala sama i primetila niko od njih nije!!!Pa nisam ja neka dileja tamo,razumem se u sve to,nisam medicinar vec veterinar,ali ne mogu oni tako da nam pricaju kad oni i ne vide nista...Kako oni mogu da znaju da li ona reaguje i kako kad je niko ne mazi,samo je izbodu obave sta imaju i zdravo dovidjenja...a ipak je ona majusna bebica,treba joj ljubav i paznja i da se mazi,da oseti toplotu,neznost,ljubav,da vidi da je neko voli i da nije sama!Mogla bih ceo dan da stojim,ne moraju ni stolicu da mi daju,i da je mazim dok me drzi za prstic dusa moja mala.Zato ja zelim da je prebacim,jer bice joj bolje sa boljim strucnjacima,posvecivace vise paznje kad sam ja tu,a i sigurno je da ce da me pustaju stalno kod nje,a ne ko ovi,jednom u dve nedelje i jos da prvo s... preko telefona da bi posle pristali da dodjemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MajiBebac, to sto ti pricaju da joj srasta fontanela, prave ti paniku. Oni UZ glave mogu da rade i da je promer fontanele manji od 1mm. Pri tome, mislim da nema sanse da joj fontanela u prvom mesecu zivota sraste tek tako. za to je potreban vitamin D.

Sve njihove price su poprilicno sumnjive....

Pre mislim da su mnoogo zabrljali prilikom porodjaja i sada se svi drze iste 'neodredjene' price.

Istina je da sve bebe posle porodjaja kaliraju u tezini, to je normalan tok rasta.

Imate advokata, trazite pod hitno da vam daju kopiju anamneze i gledajte od ponedeljka da kontaktirate sve za koje ste dobili telefone. Neka trazi advokat anamnezu sa pretnjom suda, ako treba. mislim da ti nacelnik bolnice nece nista pomoci.

Tebi prvo i osnovno treba anamneza kako bi ti neko odavde od doktora rekao koliki je rizik prebacivanja Une za Beograd ili bilo gde.

MarijaPg, dobre vesti, dobre vesti!!! Sta kazu doktori generalno? Valjda neko prati Andreino ponasanje?

Ja svo vreme rasmišljam o ovome.Kad nešto pogreše tako se ponašaju.Kako neki doktori znaju biti neljudi :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marija beba ti je prelepa! Citamo vas i mislimo non stop na vas! Majibebac samo hrabro i ostro prema kretenima! LJUBIMO VAS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Una je lose,procenjuju da ima ostecenje mozga odprilike 60%...

kazu da ce probati da je skinu sa aparata da vide hoce li tj moze li da dise.Ukoliko ispadne da u tih 60% ne spadaju centri za rad ostalih organa moze da se oporavi,ali nece moci da hoda i prica,ukratko bice biljka.Rekli su nam da kad budemo dosli reci ce nam opsirnije i dace dokumentaciju sa dijagnozama ukoliko zelimo da trazimo drugo misljenje,ali da bi trebali da razmisljamo o tome zelimo li da je drzimo na aparatima ili ne i da odlucimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

marija ona je preslatka mala mrvica :-) ne znam kako ocekuju da ima oblu glavu kad je sitna i mrsava kad krene da nabacuje kilazu zaoblice se i obrascici :-) ima li neato novo jesu stigli rezultati ?

majibebac kako je una?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O Boze ne znam sta da kazem... budi jaka... i svakako obavezno trazi jos necije misljenje!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nisu joj radili nikave analize mozga,ni eeg ni ultrazvuk...trazicemo da obave sve to ako treba podpisacemo saglasnost,platicemo,ma sve sto treba....naravno da necu da kazem da je iskljuce sa aparata a da predhodno nisam 100% uverena u ishod.Dace nam dokumentaciju koju cu proslediti svim specijalistima sa kojima stupim u kontakt a zele da mi pomognu.Najgore je sto ni sa tim rezultatima niko nece da zna sa sigurnoscu da nam kaze kako ce i sta biti jer mozak raste i razvija se,ali ipak su sigurni da nece moci da hoda i prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Una je lose,procenjuju da ima ostecenje mozga odprilike 60%...

kazu da ce probati da je skinu sa aparata da vide hoce li tj moze li da dise.Ukoliko ispadne da u tih 60% ne spadaju centri za rad ostalih organa moze da se oporavi,ali nece moci da hoda i prica,ukratko bice biljka.Rekli su nam da kad budemo dosli reci ce nam opsirnije i dace dokumentaciju sa dijagnozama ukoliko zelimo da trazimo drugo misljenje,ali da bi trebali da razmisljamo o tome zelimo li da je drzimo na aparatima ili ne i da odlucimo.

cekaj, ona je na aparatima za disanje? Do sada su mogli da provere valjda da li rade svi organi ako je ona samo na aparatima za disanje/ Opet mi ta prica ne pije vodu. sacekaj ti dokumentaciju. Vidi ko je potpisao dijagnozu/ misljenje, koji neurolog ili neurohirurg. Ko je sve od specijalista pregledao bebu. ja uopste ne verujem da su specijalisti pregledali bebu, ali u dokumentaciji mora sve da pise i to pojedinacno.

Ne odlucujte nista dok ne vidite sve papire i dok se dobro ne raspitate. Bolje da bude jos par dana na aparatima nego da oni sada brze bolje hoce da se rese svega jer ste ih malo 'zgazili'. Kad cete da idete po papire?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nisu joj radili nikave analize mozga,ni eeg ni ultrazvuk...trazicemo da obave sve to ako treba podpisacemo saglasnost,platicemo,ma sve sto treba....naravno da necu da kazem da je iskljuce sa aparata a da predhodno nisam 100% uverena u ishod.Dace nam dokumentaciju koju cu proslediti svim specijalistima sa kojima stupim u kontakt a zele da mi pomognu.Najgore je sto ni sa tim rezultatima niko nece da zna sa sigurnoscu da nam kaze kako ce i sta biti jer mozak raste i razvija se,ali ipak su sigurni da nece moci da hoda i prica.

Bez UZ glave i eeg-a ne mogu ni to da znaju! Uf!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma strasno je sve ovo,strasno je sto u 21 veku zivimo gore nego u 15-om.Prvo cemo sve da ispitamo i kad budemo imali sve crno na belo,odlucicemo.U sredu idem na kontrolu kod ove doktorke sto me porodila i pitacu je za moju dokumentaciju(ja imam samo otpusnu listu)...odlucili smo da pokrenemo ceo proces preko suda,tuzicemo i doktora koji mi je vodio trudnocu i bolnicu,pa posle nek se gledaju tamo belo ko majmuni bez mozga...ako mi ne budu dali,trazicemo nalog od suda,advokata vec imamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majibebac idite samo do kraja kao sto ste resili i ne uzimajte jos nista zdravo za gotovo. Kako mogu bez eeg-a i uz-a bilo sta da pricaju???!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Una je lose,procenjuju da ima ostecenje mozga odprilike 60%...

kazu da ce probati da je skinu sa aparata da vide hoce li tj moze li da dise.Ukoliko ispadne da u tih 60% ne spadaju centri za rad ostalih organa moze da se oporavi,ali nece moci da hoda i prica,ukratko bice biljka.Rekli su nam da kad budemo dosli reci ce nam opsirnije i dace dokumentaciju sa dijagnozama ukoliko zelimo da trazimo drugo misljenje,ali da bi trebali da razmisljamo o tome zelimo li da je drzimo na aparatima ili ne i da odlucimo.

Bas mi je zao :( :( budi jaka i ne predaj se,mozda jos uvek ima nade,potrazi i drugo misljenje nemoj da se predajete lako.. :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakvi su bre to idioti nepismeni!!!!! Kako uopste mogu da pricaju tako nesto a da nisu odradili osnovne analize!!!! I gledaj da na svakom papiru, otpusnoj listi (tvojoj) stoji pecat lekara da znas da nisu nesto muljali! i ako ti bude bilo sta sumnjivo u vezi bilo kog dokumenta buni se ( da ne bude da su ti rekli jedno a u izvestaju stoji drugo). Veruj mi, sad mi dodje da ih ubijem od batina! Idioti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malibebac,nema predaje ,sad krenite na sve strane,kako ti nazovi doktori mogu da daju dijagnozu bez eeg-a i uz,pa to su besmislice !!!! OOOOOooooooooo drzavo glupa,dokle vise !!!!!

Ja razumem da da covek moze da pogresi ali kad pise,kuva rucak ,pravi figuru od nekog materijala ali da pogresi kad je u pitanju ljudski zivot to ne oprastam!Nazalost imam jako lose iskustvo sa lekarima "strucnjacima" pa sam zato ogorcena,cast izuzetcima ali oni na veliku zalost ne mogu da dobiju posao od ovih kvazi lekara.Nemojte mi zameriti molim vas! Na zalost stvarno ne poznajem nikoga ko bi mogao da pomogne u ovoj situaciji ali sam svom snagom uz vas i molim se da sve bude kako treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma u svakom slucaju hvala svima na pomoci i podrsci....poludecu vise,svi se prave pametni kao da smo nas dvoje dva glupaka,a ti pametnjakovici nemaju pojma kakva je situacija,nego lepo cu ja to da odvedem u Kg pa neka gledaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MajiBebac, mislim da bi sigurno neko od ovdasnjih strucnjaka dosao i tamo ako Una ne moze da putuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Una je lose,procenjuju da ima ostecenje mozga odprilike 60%...

kazu da ce probati da je skinu sa aparata da vide hoce li tj moze li da dise.Ukoliko ispadne da u tih 60% ne spadaju centri za rad ostalih organa moze da se oporavi,ali nece moci da hoda i prica,ukratko bice biljka.Rekli su nam da kad budemo dosli reci ce nam opsirnije i dace dokumentaciju sa dijagnozama ukoliko zelimo da trazimo drugo misljenje,ali da bi trebali da razmisljamo o tome zelimo li da je drzimo na aparatima ili ne i da odlucimo.

:(

Majibebac, strasno mi je zao zbog svega ovoga kroz sta prolazite ti, tm i vasa malena Una. Iskreno se nadam da nije sve tako crno i da ce na kraju ipak sve ispasti dobro i prekinuti ovu agoniju kroz koju prolazite. Ta tamo nazovi "strucna" lica ne zelim ni da komentarisem, sve su zene pre mene vec rekle. U svakom slucaju mislim na vas i cvrsto verujem da ce biti sve u redu! Budite jaki i borite se zajedno svom snagom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste nam danas? Ima li novosti? Ljubimo vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muz je danas zvao Kragujevac i rekli su da Una dise sama,i da je to jako dobro,ali je na aparatima koji se ukljucuju po potrebi posto dise spontano ali ne uzima dovoljno kiseonika.Danas ili sutra zovem nacelnika Tirsove da popricam sa njim,u stvari u petak idemo u Kragujevac pa ce da ih pritegnemo tamo i naravno da vidimo da li sposobna za transport u Bg.Hvala svim curama na kontaktima!!!Pomogle ste mi nemate pojma koliko.Dok moja Una dise,za mene ima nade da ozdravi!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno Majibebac !!! Ma bice to sve dobro , samo ti gledaj ako moze da je selis za BG , ja verujem da ce dijagnoza biti mnooogo bolja a i usluga ! Zelim vam svu srecu , snagu , hrabrost , ma sta god vam zatreba da vam se stvori !

Majibebac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muz je danas zvao Kragujevac i rekli su da Una dise sama,i da je to jako dobro,ali je na aparatima koji se ukljucuju po potrebi posto dise spontano ali ne uzima dovoljno kiseonika.Danas ili sutra zovem nacelnika Tirsove da popricam sa njim,u stvari u petak idemo u Kragujevac pa ce da ih pritegnemo tamo i naravno da vidimo da li sposobna za transport u Bg.Hvala svim curama na kontaktima!!!Pomogle ste mi nemate pojma koliko.Dok moja Una dise,za mene ima nade da ozdravi!!!

Sunce medeno, boarc naš... :wub: Samo nek nastavi da se bori, biće ok :)

Majibebac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.