Problemi sa zdravljem bebe nakon rođenja?


odgovora

Objavljeno

Majibebac drzi se.Bebici puuuuno znaci sto si je drzala za prstic...evo suze mi krenule...oseca ona svu ljubav koju imas za nju.Borice se ona za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dao Bog da bude dobro!!! A mora biti! Ipak reaguje, a to je sjajno!!!

Cijela vasiona je uz vas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bilo bi super kad bih mogla stalno da budem uz nju,ali oni ne daju....cak sam bila spremna da iznajmim stan u Kragujevcu i predjem tamo za svo to vreme koje ce da provede u bolnici.Ali oni ne daju....pukla sam svega mi, j.... im sve po spisku,jutros je mm zvao i rekli mu sve je isto i krenuli da spuste slusalicu i on dreknuo na njih:Juce ste rekli da ce da radite eeg,sta je bilo sa tim,kakvi su rezultati???!!!A oni kreteni nisu radili eeg i kazu tek ce za par dana!Zajebavaju se tudjim zivotima,eto sta rade!!!Dogovorili smo se da sutra trazimo nacelnika,ili bar da nam daju broj na koji moze da ga kontaktiramo,jebes ti ovo za....avanje,ako oni nece,nacicu nekog u Bg-u ko hoce pa cu da je prebacim tamo!!!Poludela sam....juce ova sestra sto bila mi je pricala da ne zeli da nam daje laznu nadu,ali da ona tu radi jako dugo i da je videla svasta,raznu decu u jako groznom stanju,goru nego nasa Una pa su se izvukla i bila normalna i zdrava....ona je inace hrani i kaze da nekad hoce da jede,nekad nece,zato joj kilaza toliko varira,ali da je to jako nebitno i da je u sustini to i donekle normalno da u takvom stanju malo smrfsa pa se ugoji....al;i iskreno,meni izgleda mnogo mrsavije nego pre deset dana kad sam je videla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbolje je da ti cure sa foruma daju kontakte dobrih ljekara u drugim gradovima, ja se takodje mogu raspitati. A ti kasnije pozovi bolnicu i trazi da ti pripreme dokumentaciju (kako ti je i Jelena rekla). Onda je prosledjuj mejlovima.

Sigurno ima specijalista koji su vec imali slucajeva kao sto je Unin.

Sve je ovo borba i svaka nosi i bijes, i ljutnju, i nemoc, ali se ne treba predavati! Imate sansu - ona dise, kako god, ali dise!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majibebac drzi se, budi jaka.. kao sto devojke kazu, Una ima refleks cim ti je stisla prst, dusa mala! Obavezno idite kod nacelnika odeljenja, bolnice, i kao sto su vec neke devojke rekle preti i novinama i televizijom! Stvarno su kreteni, pogotovu ta sestra koja je primila Unu! Neka ti snagu da to sto te je devojcica drzala za prst a uskoro cete se maziti! Jednostavno mora sve da bude u redu! LJUBIMO VAS I MISLIMO NA VAS!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisala sam nekim curama i nadam se da ce mi dati brojeve,mejlove i ostala cuda pa da zovem,kontaktiram,pisem....znam da ovde ima najvise cura iz Bg-a pa vas molim ako imate nesto sto mi moze pomoci da saljete u pp...ovo se vise ne moze izdrzati,kako mogu tako da se zezaju???Uni je pocela da srasta fontanela (rekli mi juce,kao i to da je stalno bockaju jer terapiju vise ne mogu preko nje da daju pa ubrizgavaju muskularno,sva je u modricama i krvava bila kad smo je videli) a samo preko nje moze da se uradi uz mozga,a oni odugovlace i na kraju ce mi reci da ne mogu nista jer se fontanela skroz zatvorila...ma i sad kad pogledam ne treba samo da im pretim televizijom i novinama,trebam stvarno da ih pozovem i ispricam sve sto mi se desilo,tj sto su mi uradili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisala sam nekim curama i nadam se da ce mi dati brojeve,mejlove i ostala cuda pa da zovem,kontaktiram,pisem....znam da ovde ima najvise cura iz Bg-a pa vas molim ako imate nesto sto mi moze pomoci da saljete u pp...ovo se vise ne moze izdrzati,kako mogu tako da se zezaju???Uni je pocela da srasta fontanela (rekli mi juce,kao i to da je stalno bockaju jer terapiju vise ne mogu preko nje da daju pa ubrizgavaju muskularno,sva je u modricama i krvava bila kad smo je videli) a samo preko nje moze da se uradi uz mozga,a oni odugovlace i na kraju ce mi reci da ne mogu nista jer se fontanela skroz zatvorila...ma i sad kad pogledam ne treba samo da im pretim televizijom i novinama,trebam stvarno da ih pozovem i ispricam sve sto mi se desilo,tj sto su mi uradili.

upravo to, dok se ne digne malo prasine oko toga sto nista ne rade, nece mrdnuti prstom...moj savet prebaci je kako god znas i umes u Bg a za ove iz bolnice zovi b92

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

upravo to, dok se ne digne malo prasine oko toga sto nista ne rade, nece mrdnuti prstom...moj savet prebaci je kako god znas i umes u Bg a za ove iz bolnice zovi b92

To,exploziv cu da zovem...ma strasno bre...cekam da mi neko odg na ovo za kontakte lekara iz Bg-a pa cu da zovem,pisem,sta god treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majibebac,jesi li se ti raspitala kakva je varijanta oko prebacivanja bebe u bg? Kakva su vasa prava s' obzirom kako ovo nase jadno zdravstvo funkcionise?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

draga majibebac drzi se! ja se sjecam kad sam otisla 10dana poslije porodjaja da vidim moju bebu mislila sam da je pola nema a ona je smrsala 300grama..to na njima izgleda mnogo vise nego sto jeste...i moja Andrea smrsapa se ugoji,evo poslije punih mjesec dana ona ima 1900 isto kao i kad se rodila... i dalje cekamo rezultate testa...juce smo ja i mm isli da je vidimo i usli smo u sobu i nje nema!znate li da mi se skratio zivot za 10godina,gledam okolo nema mi cerke!kad ono oni je prebacili u sobu drugu jer su u toj sobi gdje je ona bila sad kriticni slucajevi...dusa moja,bas mi je fino izgledala,a cijelo vrijeme je gledala tatu,mene ko sisa :-) majibebac budi jaka i zovi i novine i emisije i nacelnika! ko im j... mater to je toje dijete i imas pravo svakidan da ga gledas a ne da ti oni odedjuju kad!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moju Unu prebacili u drugu sobu...mada ja nisam pitala zasto,ta soba je manja i u njoj ima samo jos jedan inkubator sa bebom koja je cela crvena kao paradajz(prvo sam mislila da sam skrenula pa sam pitala muza el je ta beba stvarno crvena ili se meni cini samo?ali ipak je crvena i to bas,nije kao obicno crvenilo na kozi,ko zna sta joj je jadnoj) i dva krevetica tj kolevkice sa dve povijene bebe unutra...evo upravo cekam informacije da mi neko posalje kontakte pa da zovem da se raspitam za prebacaj u Bg,pa cu da vidim ako mogu da se smestim tamo negde da bi mogla stalno da idem da je vidim,ma makar morala da spavam i na klupi u parku,ovo se vise ne moze ovako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( :( :(

Mukice male...srce mi se cepa kad pročitam ove vaše postove...

Očigledno je da sa nekim "ljudima" kao što su ti lekari treba postupati krajnje drsko i bezobrazno. Pokušajte što pre doći do načelnika bolnice, a ako ni to ne upali alarmirajte i tv i novine i samog ministra zdravlja, pa će valjda neko da obrati pažnju i ako ništa drugo pokaže malo više ljudskosti i razumevanja za jadne roditelje. Ufff, zar je toliko teško pokazati malo humanosti? :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sad se skoncentrisi da po svaku cenu prebacis svoje dete u prave ruke,ako je vec takva situacija,a novine i ostalo ostavi za kasnije,jer su oni tim i nista ne bi dobila time sada. Samo bi se dodatno nervirala i odvlacila energiju na drugu stranu. Pokusaj da kontaktiras ministarstvo zdravlja da vidis kakve su sanse da se dete prebaci ili neonatologiju posto rade non stop a za ministarstvo cekas do ponedeljka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja se slazem da prebacis Unu za Bg, tamo ces vjerovatno moci i da budes sa njom kad ti pozelis a ne kada ti dozvole tamo neke sestre i doktori. ja razumijem,ovdje prave ponekad problem kad oce da udje neko sem roditelja,ali roditelji mogu da vide svoju bebu u bilo koje doba dana cak i izvan vremena posjete. moja mrvica je danas napunila mjesec dana...boze kako mi nedostaje sto nije kuci,ne mogu da docekam rezultate testa i da Bog da sve bude dobro i onda je konacno dovedemo kuci...

ja sam iz CG majibebac pa ti ne mogu pomoci oko doktora koji rade u Bg ali imam par prijatelja tamo pa se mogu raspitati znaju li ista,ako sta saznam javljam ti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MajiBebac, to sto ti pricaju da joj srasta fontanela, prave ti paniku. Oni UZ glave mogu da rade i da je promer fontanele manji od 1mm. Pri tome, mislim da nema sanse da joj fontanela u prvom mesecu zivota sraste tek tako. za to je potreban vitamin D.

Sve njihove price su poprilicno sumnjive....

Pre mislim da su mnoogo zabrljali prilikom porodjaja i sada se svi drze iste 'neodredjene' price.

Istina je da sve bebe posle porodjaja kaliraju u tezini, to je normalan tok rasta.

Imate advokata, trazite pod hitno da vam daju kopiju anamneze i gledajte od ponedeljka da kontaktirate sve za koje ste dobili telefone. Neka trazi advokat anamnezu sa pretnjom suda, ako treba. mislim da ti nacelnik bolnice nece nista pomoci.

Tebi prvo i osnovno treba anamneza kako bi ti neko odavde od doktora rekao koliki je rizik prebacivanja Une za Beograd ili bilo gde.

MarijaPg, dobre vesti, dobre vesti!!! Sta kazu doktori generalno? Valjda neko prati Andreino ponasanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas cu tako i da uradim...sad cu da se dogovorim sa mm da veceras pozove advokata (njegov deda je inace advokat koji zastupa sve velike firme tipa Rembas i ostalo)pa da vidimo sa njim.Sutra uzimam broj od nacelnika i zovem i ukoliko odbije da mi pomogne ici cu bas tako,preko suda....dokumentaciju cu da prosledim doktorima za koje dobijem kontakte pa uz njihovu konsultaciju i pomoc valjda cemo uspeti da je prebacimo u BG...svaka informacija i kontakt su mi od koristi,hvala vam puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O, draga moja MojBebac, ne mogu ni da zamislim kroz sta prolazis i koliko ti je tesko. Ne znam, ne znam sta bih ti rekla i kako da ti pruzim podrsku, kad znam da ti je toliko tesko da ni reci vise pomoci ne mogu...Bori se, bori se i ne daj svoje dete! Trazi veze za Bgd., ucini sve sto mozes, sve sto je u tvojoj moci, daj maksimum! Nemoj previse razmisljati o negativnom, i da se desi najgore znas da je to na neki nacin dobro jer se tvoje cedo nece vise muciti. Bebe su hrabrice, a koliko vidim Una je pravi maleni borac. Veruj i u sebe i u nju, i vec ovog momenta napravi plan sa svojim muzem i zovite koga znate da se dete prebaci.

Dogovorili smo se....sutra zovemo nacelnika tamo u Kg-u da vidimo hoce li on da nam pomogne ili nece...trazicemo i kopije celokupne dokumentacije i ukoliko budu odbili icicemo preko advokata da uzmemo nalog od suda,tada ce morati.Zvacu doktore u Bg-u,Institut za majku i dete i sve doktore do cijih kontakt informacija dodjem da porazgovaram sa njima o mogucnosti prebacivanja Une u Bg u neku kliniku...ceo bozji dan samo kuckam po netu i forumu,okrecem telefone....

VelNes i natawyyy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li si već gledala sajt Instituta za neonatologiju, možda bi trebala njih da kontaktiraš(ako već nisi). Mislim da ne postoji ustanova za tvoju bebu koja je bolja od njih. Nadam se da ćete uspeti bilo gde da je prebacite!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo majibebac, samo tko nastavi iizguraj do kraja, tvoja je beba i imas pravo!

Yelena, Andrea je stabilna,oblik glavice je i dalje srcast(ne umijem drugacije da objasnim, nije joj skroz obla glavakao sto je kod bebica nego je gore sira dolje uza,ali taj oblik ima i moj s i mm), i cekamo nalaz. kad sam pricala sa nacelnicom rekla mi je da joj je motorika malo slabija, ali da ne mora nista da znaci jer sve to samo moze da se popravi kad krene normalno da se hrani. jos uvijek je hrane sondom, i sad se vratila na 1900grama, kao pri rodjenju... ja ovih dana kao da lebdim,samo cekam taj nalaz,nisam ni ziva ni mrtva... cas sam extra pozitivna, cas sam uzasno negativna, ne znam ni sama... najteze mi je uvece kad legnem pa ne mogu po 3 sata da zaspem od razmisljanja,,,, jos sto je najgore mm ide od nocas u 3cu smjenu pa cu biti sama, e to je uzas...nego,prebrodicu vec nekako,samo da taj nalaz dodje i da bude dobar,pa me za sebe bas briga...

izvini zbog greski u pravopisu i kuckanju, imam tastaturu koja me bas ne slusa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marija_pg,znam ja kako ti je i meni je tako...mm je sada na bolovanju pa ne ide na posao,skoro i da ga ne vidim preko dana,uvece zaspi,a ja ostajem budna samo motam razne scenarije po glavi,niti jedem niti spavam,kako prezivljam nemam pojma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majibebac i Marija,samo hrabro.Lavice ste prave i vi i bebice.Uz vas smo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

najgore je kad ostanes sam,ajde po danu nadjem nesto da se zanimam, te rucak,te cistim kucu i kad nije prljava,brisem prasinu i kad je nema,perem,peglam,preslazem ormar,samo da ne mislim...al sad kad sam sama kuci,onda krecu sto ti kazes razne misli i samo se vrti,sta ako i sta ako ne... necu da dozvolim sebi da razmisljam negativno,ali imam i tih dana... jedno znam,ako je nalaz dobar,ona ce najkasnije za mjesec dana doci kuci, jer je ova nacelnica rekla da ce ona sve to da isforsira...i naravno,ako nalaz bude dobar,cekamo da vidimo sta i kako za srce,treba li operacija odmah ili moze da se saceka...znam ljude koji sa tim "problemom" zive godinama,a znam i one koji su se operisali,tako da me to ne brine previse,a ova zena mi je ulila nadu da ce sto se toga tice sve biti ok... samo ne znam kako mi je jedna doktorka,na nase pitanje je li Andrea zivotno ugrozena sa tom otvorenom pregradom na srcu mrtva hladna odgovorila-jeste,zivotno je ugrozena. mislim... nemaju osjecaja,samo lupe glupost... bila sam i nocas da je vidim, opet su je premjestili! poludjecu od njih, nije mi prijatno da udjem u neklu od soba i ne vidim e... i to jos sestra trazi u kojoj je sobi i vice iz hodnika "evo je beba ovdje, kod ovih zdravih!"...znaci,tako am se suzdrzala da joj ne skrenem paznju...mislim, dijelis sobe i bebe na zdrave,bolesne,kriticne,sta? nego,njima je sve to rutina ocigledno... to je bas rijedak slucaj,jer su inace sestre stvarno fine,ali ovo je bila neka mlada,nadrndana djevojcica,pa rekoh bolje da cutim... a moja Andrea kako nema krize i kako je stabilna nju setaju svaki dan u drugu sobu,od toga cu da poludim...

ali sto kazu-strpljen-spasen...

majibebac,javi sto si uradila vezano za bg...bas mi je zao sto ne znam nikoga,bas bih voljela da ti pomognem kad bih mogla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milar, sila, hvala vam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MajiBebac i Marija_pg ve citam celo vreme ama nemam zborovi sto da vi napisam na sekoj vas post placam zosto tolku mali slatki bebinja da imaat problemi so zdravjeto ama toa e Gospod taka sakal i veruvam vo nego deka vasite princezi ke ozdravat MajiBebac se nadevam deka ke uspeete da ja prefrlite malata Una vo bg i deka tamu ke i ja dadat soodvetnata nega a i deka ke mozes pocesto da ja gledas i galis,Marija_pg se molam za tvojata mala Andrea rezultatite da i bidat vo red i da si dojde doma kaj vas ve pozdravuvam i imajte nadez i bidete pozitivni Se ke bide vo red

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo sam okacila slicicu moje djevojcice na avatar,jedva upjela

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.