Problemi sa zdravljem bebe nakon rođenja?


odgovora

Objavljeno

@Maji bebac...sada sam procitala tvoj post .Evo i meni se srce steglo,i isplakah.Nadam se i zelim iz sveg srca da tvojoj bebici bude dobro.Budi jaka,i nemoj da gubis nadu,misli samo pozitivno!Koliko puta doktori grese,i pacijenti budu pravi borci,i iznenade doktore!Nemoj molim te gubiti nadu!Mojoj drugarici su rekli da ne moze da ostane trudna...nije tema da o otome pisem.Samo hocu da kazem,da je trebala da ide na operaciju.I nekoliko dana pre ,ona ode na ultrazvuk ,i bebica.Svi se cudili kako je bilo moguce da ostane trudna. Budite jaki i ti i tvoj muz,a nadam se da ce mala Una da bude najaca!Nadam se od srca da ce Una da bude dobro !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marija pg moram da te pitam,da li si u trudnoci radila neke testove dabl, tripl? Jel to bilo u redu? Ne mogu da verujem da doktori nista nisu primetili u trudnoci ?! Meni dr redovno gleda bebino srce,bubrege...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marija pg moram da te pitam,da li si u trudnoci radila neke testove dabl, tripl? Jel to bilo u redu? Ne mogu da verujem da doktori nista nisu primetili u trudnoci ?! Meni dr redovno gleda bebino srce,bubrege...

ne,nista od njih ovdje nije praksa da se radi... bar su mi tako rekli moji dr iz dz i privatno... s obzirom da smo oboje zdravi i da u porodici nije bilo nikakvih bolesti, a imali smo 22 i 24 godine nismo spali u rizicnu grupu... sad mi je krivo jedino sto nisam na svoju ruku radila aminocentezu...al kad nisam imala pojma o nicemu,prva beba...nego,sad sta je tu je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zaborvih da dodam-gledao je i meni,cak i zeludac! ali su mi poslije rekli da ni tako ne mogu anomalije da se vide,vec samo ciljanim ultrazvucima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maji bebac i Marija tek sada vidim ovo i srce mi je stalo,bas mi je zao.

MOgu misliti kako je vama,evo najezih se od same pomisli.

Bice sve ok Maji bebac,izborice se ona.

Uz vas sam i saljem vam pozitivne misli i molim se za vase male bebice.

Pisite molim vas sta se desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde kod mene je dabl test obavezan bez obzira na godine. Ne mogu da verujemkao da zuvimo u 15 veku. I ovako sve placamo,a sad te kao stede nekih analiza. Sta si mogla na svoju ruku. Ni ja ne bi imala pojma da lekari to ne traze. Ja vrujem da ce se ona izboriti. Bice sve to u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IVANCICE pre svega hvala ti sto si otvorila ovu temu,nemojte da mi zamerite,radujem se svime sto trudnice napisu,ali sve me to podseca na moje spremanje za Unu,da sve bude savrseno kad doje,a ona jos nije dosla,ne znam ni da li ce....

Jos nismo zvali,ali juce je druga dok.rekla mom muzu da niko ne moze da nam daje prognoze,ni dobre ni lose....da kako sad jedna bakterija moze da napravo gore,moze i neka sitnica da napravi bolje.Jos se nista ne zna...to je najgore,ni to sto je daleko,ni to sto mi je sve prazno,spremno za nju,nista nije toliko tesko koliko iscekivanje i ne znanje.

MARIJA_PG,znam da si rekla da ce da ubrzaju rezultate,javi cim bude nesto...ja mislim da ce tvoja devojcica da bude ok...nista ne brini,cim ona place i jede i spava i budi se,pomera se...sve je to dobro....da je neki sindrom odmah bi se odrazilo na njeno ponasanje...

Hvala svima na podrsci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maji bebac, Marija,

Vidim da ste obe na zemlji čvrsto, i razmatrate i dobre i loše opcije. Divim se vašoj hrabrosti. Sa vama se nadam dobrim rezultatima. A Uni i Andrei želim puno, puno, puno zdravlja. I da nikad ne osete ni trunku od vaših muka, kroz koje sada prolazite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stanje je isto,nista se bitno nije desilo....jos uvek je na aparatima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stanje je isto,nista se bitno nije desilo....jos uvek je na aparatima...

Držom palčeve da bude bolje, da svi budete bolje.

Nema na čemu da se zahvaljuješ, :-**

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nemam nikakav pametan savet da dam, svratih samo da pozdravim mariju i majogbebca i da posaljem puno puno puno poljubaca malim hrabrim curicama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marija, Majibebac drzite se.. nemam ni ja bolji savet koji bih vam dala.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marija_pg, Majibebac zelim sve najbolje vama i vasim bebicama i najiskrenije se nadam da ce se mali borci izboriti! Saljem vam pozitivne misli, budite snazne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

be positive, ovdje ako ti ginekolog nije iz familije nista nije obavezno ocigledno...imam nepune 23 godine i pojma nisam imala ni o djeci ni o trudnoci,a kamoli o testovima...tek kad sam saznala za bebac forum i procitala kakve testove vi radite i da mogu da ih i sama trazim, a vec je bilo kasno po nedeljama trudnoce... i zdravlje boze za drugu trudnocu,ja ne znam kod koga da idem, kog ginekologa da izaberem,kako da imam povjerenja u njega poslije ovoga?nisam pametna... nadam se da ce sve da bude ok, a iako ne bude moramo da nastavimo dalje da zivimo...ja znam da da nikad necu zaboraviti ovo sto mi se desilo,ali takav je zivot ocigledno...nikome se u zivotu zamjerila nisam i nista lose uradila,pa da kazem ovako mi se vraca za nesto, ocigledno me ovaj zivot stavlja na neki test,samo ja ponekad mislim da nisam dovoljno jaka...sve je ovo igra zivaca,dok ne stigne test...

majibebac, drzi se...znam kako ti je,budi jaka zbog nje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dao Bog da sve bude dobro sa vasim bebanima!

Mislim na vas!!! Budite jake obje i molite se za zdravlje svoje djece! Vi ste jake... i velike mame!

I ne razmisljajte sad o testovima u trudnoci (istina, kod nas u CG se i dabl i tripl rade, cini mi se, nakon 25-26. godine). Mozda ti testovi ne bi nista ni pokazali.

Mozda bi rezultate analiza vasih beba trebalo da pogleda jos neki strucnjak. Da kontaktirate nekog npr. iz Srbije, Hrvatske... pa dokumentaciju da proslijedite mejlovima.

Vjerovacu da nasi ljekari uvijek daju sve od sebe, ali mozda neko drugi ipak ima vise iskustva, pa eto, nije na odmet.

Mora da bude sve u redu, mora!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marija zao.mi je sto.ovo.moram da kazem, ali nazalost takve stvari se i desavaju dobrim ljudima. Baksuze uvek zaobidje. Nazalost je tako. Drago mi je ato mislis pozitivno ja sam prosle godine imala pobacaj i samo sam verovala da mora biti bolje sledeci put i hvala bogu posle par mesecisam ostala ponovo trudna i evo sada je sve dobro. Verujem u tvoju bebu da ce se izvuci i ti si mlada i odmah se baci na drugu bebu da tvoja andrea uziva sa batom ili sekom. Ljubim vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dao Bog da sve bude dobro sa vasim bebanima!

Mislim na vas!!! Budite jake obje i molite se za zdravlje svoje djece! Vi ste jake... i velike mame!

I ne razmisljajte sad o testovima u trudnoci (istina, kod nas u CG se i dabl i tripl rade, cini mi se, nakon 25-26. godine). Mozda ti testovi ne bi nista ni pokazali.

Mozda bi rezultate analiza vasih beba trebalo da pogleda jos neki strucnjak. Da kontaktirate nekog npr. iz Srbije, Hrvatske... pa dokumentaciju da proslijedite mejlovima.

Vjerovacu da nasi ljekari uvijek daju sve od sebe, ali mozda neko drugi ipak ima vise iskustva, pa eto, nije na odmet.

Mora da bude sve u redu, mora!

Ja i jesam za to da kontaktiram strucnjake i da je vodim gde treba...bas cekam da mi posalju podatke i kontakt lekara koji jedini ima sertifikat u Srbiji sto se tice neuroloskih oboljenja.Ali pitanje je da li moja beba da prezivi...ja sada nista ne mogu da uradim za nju...kad bude bilo na meni,uradicu sve sto mogu,ma i moguce i nemoguce samo da joj bude dobro.Ali to ne mogu dok se ona sama ne izbori za svoj zivot,zajedno sa lekarima koji rade na njoj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma znam,sve to znam,a li onda se preispitujes u tim trenucima, jesi li ti kriv ili ne,sta si jos mogla da uradis i slicno, a u sustini nista nije do tebe... iako sam se porodila preko cr, rekla mi je dr da uopste ne moramo da cekamo na drugu bebu, kad ja osjetim da sam spremna... ali ono sto ljudi kazu-pamet za drugi put, kad sledeci put zdravlje boze ostanem trudna ima sve da zahtijjevam testove,na svoju ruku,necu ni da cekam da me pitaju...

mozda zvucim negativno,ali ja se nadam da ce moja beba da se izvuce, tj da ce pokazati zdrav zeniski kariotip na nalazima...

hvala vam svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rasplakala sam se skroz :( mogu samo da zamislim koliko vam je teško .... puno zagrljaja vam šaljem jer drugačije ne mogu da pomognem :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stalno pratim, ali ne kommentarisem. Danas su mi krenule suze. ne znam sta bih rekla. Ne postoje reci koje bi vas utesile, samo da znate da smo svi uz vas!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam!

mozda je cudno jer se ne poznajemo,ali smo jedne drugima stvarno velika podrska ovdje,mkar virtuelno sto se kaze :) tesko jeste,ali covjek ne zna koliko moze da izdrzi dok mu se ovako neke stvari ne dese. ne daj boze ni da saznate,ne zelim ovo ni dusmaninu najgorem! ali shvatam da koliko god ja volim moje dijete,isto toliko ako taj test bude los, ne zelim da se muci i pati...mozda me nece svi razumjeti i mozda ce me osudjivati,ali to je ono sto ja osjecam i mislim... a i dalje se nadam,naravno,to je nesto samo moje i nadacu se dok god sam ziva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marija-pg ne razmišljaj o osudama drugih i šta će ko reći. Ti najbolje znaš da svom detetu želiš samo najbolje i oni koji su uz tebe, kao i mi što pratimo vaše postove znamo koliko ste i ti i maji bebac hrabre i jake...A svi oni koji bi u ovoj situaciji i pomislili da te osuđuju i kritikuju nisu vredni tvojih misli, niti pažnje. Sve dok imate nadu uspećete da se izborite sa ovim što vas je, na žalost snašlo.

Puno pozdrava obema i vašim malim lavicama :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

verujem u vase bebe! ljubim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke pratim vas od kako ste se porodile.Srce mi se steze kad citam vase price i kad pomislim na vase bebe.Ja nisam majka jos uvek iako to jako zelim da postanem......Nemam svoje dete tako da ovo sto ja osecam dok citam vase poruke ne moze biti ni 1 procenat onoga koliko vas boli.Mogu vam samo reci da ste jedne hrabre zene,i normalno je sto se nadate i normalno je sto se borite za svoje devojcice, ali vas i tako isto razumem kad kazete da ste spremne na sve,i za sve.Uz vas sam svim srcem i uz vase devojcice,drzite se uz svoje muzeve jer je i njima izuzetno tesko....Ljubim vas,sve ce biti dobro,sve ce se dobro zavrsiti....mora!!! A te doktore koji su doveli do takvog stanja te male andjele pitam da li mogu nocu mirno da spavaju ????? Smradovi jedni treba im oduzeti diplome i licence za rad inace ko zna koliko jos beba ce ni krivo ni duzno ovako proci ...

Saljem puno poljubaca za dve hrabrice

Majibebac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marija, Maji bebac - kako ste danas? Jel ima nekih vesti? Znam da je nedelja, al verujem da ste sa lekarima svaki dan u kontaktu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.