Problemi sa zdravljem bebe nakon rođenja?


odgovora

Objavljeno

Danas nemam dobre vesti,a sudeci po lekarima nece ih ni biti...

Una je lose,opet su je vratili na aparate.Mozak je lose.Oni misle da ce sve to lose da se zavrsi.Tri recenice i dovidjenja.Kao da mi je neko iscupao srce.

Nikom nisam smela da kazem,muz mi je jos na poslu...kad dodje moram da razgovaram sa njim...a sta da mu kazem?Kako da mu kazem?

Ne znam vise nista...zao mi je moje Une da se muci tako.Vise i ne verujem da ce da bude bolje,da ce da se oporavi....samo sto ne smem to da kazem.Ali nekako,lakse je da napisem ovde,lakse je da izbacim sve...znam da zvuci grozno sto tako mislim,ali nadam se da nijedna od vas nece da sazna kako je to.Znam i da niko ne moze da me razume,ali vi ne znate koje je ovo mucenje....za nju...za nas...mozak mi vise ne radi,glava me uzasno boli od plakanja...sta cu,ne mogu vise ni protiv tuge,ni protiv suza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas nemam dobre vesti,a sudeci po lekarima nece ih ni biti...

Una je lose,opet su je vratili na aparate.Mozak je lose.Oni misle da ce sve to lose da se zavrsi.Tri recenice i dovidjenja.Kao da mi je neko iscupao srce.

Nikom nisam smela da kazem,muz mi je jos na poslu...kad dodje moram da razgovaram sa njim...a sta da mu kazem?Kako da mu kazem?

Ne znam vise nista...zao mi je moje Une da se muci tako.Vise i ne verujem da ce da bude bolje,da ce da se oporavi....samo sto ne smem to da kazem.Ali nekako,lakse je da napisem ovde,lakse je da izbacim sve...znam da zvuci grozno sto tako mislim,ali nadam se da nijedna od vas nece da sazna kako je to.Znam i da niko ne moze da me razume,ali vi ne znate koje je ovo mucenje....za nju...za nas...mozak mi vise ne radi,glava me uzasno boli od plakanja...sta cu,ne mogu vise ni protiv tuge,ni protiv suza...

Joj draga moja ne znam sta da ti kazem! Una se do sada pokazala kao veliki borac i verujem da ce biti bolje! Znam da ne postoje reci utehe!Uz vas smo i srcem i dusom! Saljemo vam punoooooooooo pozitivne energije i zagrljaja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas nemam dobre vesti,a sudeci po lekarima nece ih ni biti...

Una je lose,opet su je vratili na aparate.Mozak je lose.Oni misle da ce sve to lose da se zavrsi.Tri recenice i dovidjenja.Kao da mi je neko iscupao srce.

Nikom nisam smela da kazem,muz mi je jos na poslu...kad dodje moram da razgovaram sa njim...a sta da mu kazem?Kako da mu kazem?

Ne znam vise nista...zao mi je moje Une da se muci tako.Vise i ne verujem da ce da bude bolje,da ce da se oporavi....samo sto ne smem to da kazem.Ali nekako,lakse je da napisem ovde,lakse je da izbacim sve...znam da zvuci grozno sto tako mislim,ali nadam se da nijedna od vas nece da sazna kako je to.Znam i da niko ne moze da me razume,ali vi ne znate koje je ovo mucenje....za nju...za nas...mozak mi vise ne radi,glava me uzasno boli od plakanja...sta cu,ne mogu vise ni protiv tuge,ni protiv suza...

:(:(

Ja ne znam sta bih rekla da te imalo utesim..drzi se, draga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas nemam dobre vesti,a sudeci po lekarima nece ih ni biti...

Una je lose,opet su je vratili na aparate.Mozak je lose.Oni misle da ce sve to lose da se zavrsi.Tri recenice i dovidjenja.Kao da mi je neko iscupao srce.

Nikom nisam smela da kazem,muz mi je jos na poslu...kad dodje moram da razgovaram sa njim...a sta da mu kazem?Kako da mu kazem?

Ne znam vise nista...zao mi je moje Une da se muci tako.Vise i ne verujem da ce da bude bolje,da ce da se oporavi....samo sto ne smem to da kazem.Ali nekako,lakse je da napisem ovde,lakse je da izbacim sve...znam da zvuci grozno sto tako mislim,ali nadam se da nijedna od vas nece da sazna kako je to.Znam i da niko ne moze da me razume,ali vi ne znate koje je ovo mucenje....za nju...za nas...mozak mi vise ne radi,glava me uzasno boli od plakanja...sta cu,ne mogu vise ni protiv tuge,ni protiv suza...

:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name=lory :)' timestamp='1345809287' post='494240]

Dobar dan stomacic dragi:)

Evo da vam se javim!Dosli smo od specijaliste i rezultati su porazavajuci,imam hepatitis c nejteze kategorije,najvaznije je to da ne moze na bebu da se prenese nikako,i da smem da dojim! Skroz sam slomljena!Terapija je dosta agresivna i duga ,traje od 11 do 17 meseci i od nje opada kosa! Strasno se osecam,ne mogu da se smirim nikako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majibebac misli pozitivno tvoja beba je hrabrica i izborice se ona :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:(

Majibebac, kad posustanes - napisi sta god ti je na dusi, ali ne daj se nikad do kraja, pokusaj da ostanes jaka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maji bebac svako ko je majka i ko zeli to da postane ce svaku tvoju recenicu da razume i shvati veruj mi, ja sam bila na putu i dolazila sam samo da procitam kako je tvoja beba i svaki tvoj post da ide malo na bolje bi bi osmeh na lice izmamio, a veruj i ovako kad nesto procitam da mi suze krenu iako nismo nikad post razmenile, ja te zaista razumem kroz koji pakao prolazis ti i tvoj suprug. Ja se iz sveg srca iskreno molim za tvoju malu hrabricu, veliki je ona borac i nadamo se zaista najboljim vestima :***

Hvala,i hvala svima ostalima...ja jednostavno nemam vise snage da se borim sa svime...ne mogu vise da se nadam,da verujem da ce biti bolje,jos gore je onda,samo te pokose lose vesti i ne znas ni gde se nalazis ni nista vise...idem da legnem malo,da se saberem,ceka me razgovor sa muzem i ne znam kako cu da pocnem ni sta da kazem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas nemam dobre vesti,a sudeci po lekarima nece ih ni biti...

Una je lose,opet su je vratili na aparate.Mozak je lose.Oni misle da ce sve to lose da se zavrsi.Tri recenice i dovidjenja.Kao da mi je neko iscupao srce.

Nikom nisam smela da kazem,muz mi je jos na poslu...kad dodje moram da razgovaram sa njim...a sta da mu kazem?Kako da mu kazem?

Ne znam vise nista...zao mi je moje Une da se muci tako.Vise i ne verujem da ce da bude bolje,da ce da se oporavi....samo sto ne smem to da kazem.Ali nekako,lakse je da napisem ovde,lakse je da izbacim sve...znam da zvuci grozno sto tako mislim,ali nadam se da nijedna od vas nece da sazna kako je to.Znam i da niko ne moze da me razume,ali vi ne znate koje je ovo mucenje....za nju...za nas...mozak mi vise ne radi,glava me uzasno boli od plakanja...sta cu,ne mogu vise ni protiv tuge,ni protiv suza...

Maji bebac ne znam sta da ti kazem, dusa zaboli i od samog citanja a kako je tek tebi ne mogu ni da zamislim... Sta da ti kazem sem da smo sve uz tebe i naravno da treba da izbacis sve iz sebe, zato pisi, i placi kad god osjecas potrebu da se olaksas i znaj da imas nasu podrsku, samo molim te budi jaka, moras zbog bebice, nista jos nije definitivno, vidjeces sta ce ti sutra reci mozda ti bas sutra kazu dobre vijesti...drzi se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majibebac drži se imaj vjere u bolje, vjera i nada poslednje umiru biće to dobro !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekad muski stvarno nemaju osecaja...evo posle primljenih vesti mm je pobegao od mene,ma nije me ni pogledao...

Lory,nemoj da brines,ljudi zive normalno i sa hepatitisom.Imala sam decka koji ima hepatitis,leci se i zivi kao i svi drugi..bitno da je mala bebica dobro i da ne utice na nju....za ostalo se ne brini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj! Bre sve neke crne vesti! :(

Majibebac, zar ne čekamo neke rezultate? Čak iako su te vesti tačne, zar nije trebalo da to potrvde nalazi? Volela bih iz sveg srca da greše, za to što su rekli preko telefona. Da verujem u boga, molila bih se za Unu, ti si uradila sve što je u tvojoj moći, sad je na Uni da pokaže snagu. Ja se nadam, nadam, nadam, da će krenuti na bolje. Ne posustaj! Ne još!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekad muski stvarno nemaju osecaja...evo posle primljenih vesti mm je pobegao od mene,ma nije me ni pogledao...

Lory,nemoj da brines,ljudi zive normalno i sa hepatitisom.Imala sam decka koji ima hepatitis,leci se i zivi kao i svi drugi..bitno da je mala bebica dobro i da ne utice na nju....za ostalo se ne brini.

Draga hvala ti na podrsci! Nije ni tvom muzu lako,nemoj da mislis da je bezosecajan,jednostavno su muskarci takvi,kad se pojavi problem oni beze od njih! Vratice se brzo i pruzice ti podrsku koja ti je potrebna!

malabeba voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekad muski stvarno nemaju osecaja...evo posle primljenih vesti mm je pobegao od mene,ma nije me ni pogledao...

Sad nije momenat da ga kriviš, nego da razumete jedno drugo, ni on ne zna šta će od sebe. Možda se plaši da misli i govori o tome, i sama si rekla da ti je lakše da ovde pišeeš, nego nekad da pričaš naglas.

Joj, duša me boli kad samo mrvu tvoje tuge osetim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majibebac sigurna sam da je i njemu jako tesko,ipak je to njegovo dete,mozda je pobegao da ne vidis da i on pati jer bi tako i tebi teze bilo.Sto kaze mm neko mora da bude razuman kad su teske situacije u pitanju.I da potisne svoja osecanja zbog onog drugog.On svaki dan pita za tebe i Mariju_pg,molimo se svakim danom da vase bebe budu dobro.Draga drzi se,budi jaka,sigurna sam da ce Una da se izbori,nista jos nije konacno,imaj vere,nade-znas da ona poslednja umire.Placi kad ti se place,nemoj da drzis to u sebi.Podeli sa nama sve i lose i dobro.Ja se nadam da necu dobiti kaznene poene sto pisem ovde,ali ja ne mogu da ostanem hladna na tvoje i Marijine postove.Ipak smo mi ceo III trimestar provele zajedno,pa makar i na ovaj virtuelan nacin bile prijateljice. Dobice vase bebice ovu borbu...moraju

:wub: :wub: :wub: od Nine i mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pricali smo...resili smo sve...kaze nije hteo da me ostavi tako,nego se jednostavno pogubio...nije nam lako,ali uradili smo sve sto mozemo...kako bude,bice.

Spremni smo za sve i na sve...samo ne zelimo da ona pati i da se muci.Ako prezivi ucinicemo sve za nju...ako ne,mozda je i bolje to nego da se muci kroz zivot i pati ako se ispostavi da ima neko ostecenje...ne zelimo da zivi kao biljka...sta god da bude drzacemo se zajedno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pricali smo...resili smo sve...kaze nije hteo da me ostavi tako,nego se jednostavno pogubio...nije nam lako,ali uradili smo sve sto mozemo...kako bude,bice.

Spremni smo za sve i na sve...samo ne zelimo da ona pati i da se muci.Ako prezivi ucinicemo sve za nju...ako ne,mozda je i bolje to nego da se muci kroz zivot i pati ako se ispostavi da ima neko ostecenje...ne zelimo da zivi kao biljka...sta god da bude drzacemo se zajedno...

Joj draga moja sta reci posle ovakvog posta,suze su mi krenule,mogu da zamislim kako vam je! Iskreno se nadam da ce se sve zavrsiti dobro,da ce mala lavica izaci iz ove zivotne borbe kao pravi pobednik! Samo se drzite zajedno i nadamo se najboljem! Molimo se za vas puno !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

snapback.pngMajibebac, on 24 August 2012 - 07:06 PM, said:

Pricali smo...resili smo sve...kaze nije hteo da me ostavi tako,nego se jednostavno pogubio...nije nam lako,ali uradili smo sve sto mozemo...kako bude,bice.

Spremni smo za sve i na sve...samo ne zelimo da ona pati i da se muci.Ako prezivi ucinicemo sve za nju...ako ne,mozda je i bolje to nego da se muci kroz zivot i pati ako se ispostavi da ima neko ostecenje...ne zelimo da zivi kao biljka...sta god da bude drzacemo se zajedno...

Majibebac čitajući ovo suze su mi pošle kad sam ovo čitala zaista ste hrabri i jaki samo tako nastavite a ostalo je Božija volja .Ostalo je da se nadamo i vjerujemo da ce sve biti dobro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

majibebac, bice sve u redu...djevojcice su borci,vidjeces.. i nemoj da se ljutis na tm, moj nije htio samnom par dana ni da prica na tu temu jer mu se plakalo, pa je sve bjezao te u setnju, te na donji sprat da se isplace,jer zna da kad bih njega vidjela da place da bih pocela i ja, a on ne podnosi moje suze...reci cu ti ono sto ponvljam i sebi svaki dan, moras biti jaka, jedan dan je prosao,mnogi su ispred nas,danas je mozda bilo lose,sjutra mora biti bolje... kako mislis da je meni bilo kad je mm otisao u posjetu i kad mu je dr rekla da ide kuci kod zene i da drzi telefon da nam jave da je beba umrla, ja sam dusu moju isplakala,ali evo i pored toga ona je tu, i bori se..

danas je ipak nisam dojila, vidjela je dr koliko sam mlada, a s obzirom da cekamo reyultate kariotipa jer sumnjaju na neki sindrom kod bebe,,sazalila se na mene, rekla je da ne bi da se ja vezem za bebu pa ako rezultati budu losi da meni poslije bude teze,nego ipak da sacekamo sa dojenjem dok ne stignu rezultati,pa cemo onda da vidimo na cemu smo... moja Andrea ima cudan oblik glavice, tj nema oblu glavu kao sto imaju bebe,nego vise srcolik,pa zbog toga i zbog hernije sumnjaju na neki sindrom,pa zato i radjen taj test...znaci ostaje mi opet samo da cekam. i da se nadam, jer cini mi se iako sam spremna i na dobro i na lose, nikad necu prestati da se nadam...a bice kako mora da bude...

ali najbitnije u svemu danas je sto sam ja dodirnula moju djevojcicu,, sto sam joj mazila nogicu i rukicu, i sto me pogledala i sto smo uzivale makar na tih 5 minuta koliko sam bila pored nje...ne umijem da vam opisem osjecaj kad sam je dodirnula, smo su mi suze krenule,evo i sad kad se sjetim zaplakah se... mrvica moja mala... samo se nadam da ce Bog da uslisi moje molitve i da ce sa njom sve biti ok...

majibebac,pisi,mislim na vas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

snapback.pngMajibebac, on 24 August 2012 - 07:06 PM, said:

Pricali smo...resili smo sve...kaze nije hteo da me ostavi tako,nego se jednostavno pogubio...nije nam lako,ali uradili smo sve sto mozemo...kako bude,bice.

Spremni smo za sve i na sve...samo ne zelimo da ona pati i da se muci.Ako prezivi ucinicemo sve za nju...ako ne,mozda je i bolje to nego da se muci kroz zivot i pati ako se ispostavi da ima neko ostecenje...ne zelimo da zivi kao biljka...sta god da bude drzacemo se zajedno

kao da slusam mene i mm... mozda ce mi neko i zamjeriti,ali ako moje dijete ima ovaj sindrom na koji sumnjaju, ja bih radje da se ne muci nego da zivi tih maximum 2 godine i da ode... neka mi kazu da sam losa majka, neka misle sta god hoce,i da sam sebicna i ovakva i onakva,ali ja joj samo najbolje zelim. ako je najbolje da se ne muci, to je tako. ukoliko imas podrsku tm, uspjecete sve,kako god da se zavrsi... samo je bitno da ti ne upadnes sad u depresiju,da razmisljas jesi li sta mogla drugacije i slicno, jer sam sigurna da si sve uradila kako treba,jednostavno desilo se...savjetujem te onako kako i ja sama sebi zelim i kako ja mislim... ali ipak,ja se nadam najboljem i pored svih losih dana i kriza, i niko mi to ne moze oduzeti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskustva mama koje su saznale da je zdravlje njihovih beba ugroženo nakon rođenja.

Kako se izboriti i skupiti hrabrost da se prihvati i izdrži novonastala situacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

obrisah ovo sto sam kopirala,jer vec ima gore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke Marija i Maji bebac, viste borci i heroji bas kao i vase devojke male, sve ste ucinile i ucinicete za vase andjele i nemojte samo sebe da krivite, pisite pricajte s kim god imate mogucnost, ali se ne zatvarajte u sebe, sa muzevima majkama, sestrama kucajte ovde nama tu smo da pruzimo podrsku jedni drugima koliko god mozemo. ljubim vass

slazem se, od nas imate podrsku!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam, i u moje ime a i u ime majibebac... nista sem da cekamo i nadamo se najboljem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh devojke, mogu da zamislim kako vam je, kada sam se potresla samo zamisljajuci te situacije...Pozitivno razmisljajte i javljajte nam sta se desava sa curicama. :**

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.