Stolica u trudnoći

odgovora

Objavljeno

ja sam svako jutro jela narandje i suve sljive i bilo mi je super :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li mozete da mi pomognete? Imam problem sa zatvorom, dok sam pila neke kesice sve je bilo ok, aili opet se javlja isti problem. Ne znam sta da radim!

Pozdrav od mene! Imam isti problem! Bukvalno sam probala sve sto sam cula, i ne vredi! Imam utisak da cu da eksplodiram, ako mi verujes! Dali su mi Laktuloze sirup, pa se praznim svaki drugi, treci dan... Inace, desava se da nema niceg cak po pet, sest dana. Joooooj, a imam jos da guram, sada sam 26. nedelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se nekome desavalo da ima krv u stolici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se nekome desavalo da ima krv u stolici?

Imam ja i to s vremena na vreme, od tableta gvozdja imam tvrdu stolicu i onda se osteti sluznica, pa dodje do krvarenja, osim sto je neprijatno nije opasno, koliko ja znam...

Naravno pricam o sitnom krvarenju, vise sukrvici, nego bas krvi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam tvrdu, ali redovnu stolicu. Juce samo sto nisam pala u nesvest kada sam ustala sa wc solje i videla krv. Kada sam utvrdila odakle je, bilo mi je lakse. Ranije mi se desavalo da mi ostane par kapi na toalet papiru, ali nikada u wc solji. Nisam htela odmah da zovem doktora, da ne ispadnem panicar. Mama mi kaze da je taj deo u trudnoci prokrljen i jako osetljiv, pa se verovatno povredio. Praticu, ali mi je sad muka da idem u wc, sve se suzdrzavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam tvrdu, ali redovnu stolicu. Juce samo sto nisam pala u nesvest kada sam ustala sa wc solje i videla krv. Kada sam utvrdila odakle je, bilo mi je lakse. Ranije mi se desavalo da mi ostane par kapi na toalet papiru, ali nikada u wc solji. Nisam htela odmah da zovem doktora, da ne ispadnem panicar. Mama mi kaze da je taj deo u trudnoci prokrljen i jako osetljiv, pa se verovatno povredio. Praticu, ali mi je sad muka da idem u wc, sve se suzdrzavam.

Nemoj se suzdržavati,jer ti se krv i hemoroidi pojavljuju baš od toga što trpiš... Ja imam na primer redovnu stolicu i nemam krv ali su mi se pojavili hemoroidi...što je sasvim normalno u trudnoći... Posle svake velike nužde se obavezno operi jer je vrlo važna higijena i nemoj nikako da trpiš... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje evo kako sam ja rešila problem sa hemoroidima... Sada sam u 28 nedelji trudnoce a problem mi se javio u 3. mesecu, zatvor, osećaj naduvenosti, napinjanje na wc šilji i naravno na kraju i hemoroid. Posle svega sam se požalila svom dragom suprugu koji mi je objasnio kako on ''to'' radi :rolleyes: u početku sam se opirala, sa izgovorima da ja to nemogu jer sam trudna, ne mogu da se napinjen...bla bla bla... ali sam na kraju ipak probala i čak i taj jedan hemoroid koji sam imala je prošao sam od sebe, bez ikakvog mazanja.

Dakle postupak je sledeći, poenta je ne napinjati se, nego u potpunosti opustiti mišiće stomaka (ja ga čak naduvam koliko god mogu) udahnuti vazduh ali da što više ode u dijafragmu a ne u pluća i tako malo zadržati. To ponoviti par puta, koliko je potrebno, ali ne stezati mišiće stomaka. Trebalo bi da osetite da se u stomaku nešto dešava, da sve to silazi dole, na kraju će stomačni mišići sami početi da se stežu kada stolica krene napolje i to je to :)

Ja pretpostavljam da mi je to pomoglo, od tada nemam problema sa odlaskom u wc niti sa hemoroidima, jedem i dosta kivija (iako nisam znala da ga savetuju u ovim situacijma) možda je zbog toga, ne znam. Probajte pa javite kako je vama pomoglo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje evo kako sam ja rešila problem sa hemoroidima... Sada sam u 28 nedelji trudnoce a problem mi se javio u 3. mesecu, zatvor, osećaj naduvenosti, napinjanje na wc šilji i naravno na kraju i hemoroid. Posle svega sam se požalila svom dragom suprugu koji mi je objasnio kako on ''to'' radi :rolleyes: u početku sam se opirala, sa izgovorima da ja to nemogu jer sam trudna, ne mogu da se napinjen...bla bla bla... ali sam na kraju ipak probala i čak i taj jedan hemoroid koji sam imala je prošao sam od sebe, bez ikakvog mazanja.

Dakle postupak je sledeći, poenta je ne napinjati se, nego u potpunosti opustiti mišiće stomaka (ja ga čak naduvam koliko god mogu) udahnuti vazduh ali da što više ode u dijafragmu a ne u pluća i tako malo zadržati. To ponoviti par puta, koliko je potrebno, ali ne stezati mišiće stomaka. Trebalo bi da osetite da se u stomaku nešto dešava, da sve to silazi dole, na kraju će stomačni mišići sami početi da se stežu kada stolica krene napolje i to je to :)

Ja pretpostavljam da mi je to pomoglo, od tada nemam problema sa odlaskom u wc niti sa hemoroidima, jedem i dosta kivija (iako nisam znala da ga savetuju u ovim situacijma) možda je zbog toga, ne znam. Probajte pa javite kako je vama pomoglo :)

Jojj ti bas sve lepo opisala ...svakako cu pokusati...ali nema sta nisam probala...evo ovako sad sam u devetoj nedelji trudnoce i imam ili tvrdu stolicu ili totalan zatvor, od bolova u stomaku do nadutosti,znaci bas se mucim...imala sam malih problema sa hemr. ali sam ih uspesno resavala sa nekim kremama...koliko god da pijem tecnosti jedem voca ,dzaba i jos pijem laxomucil,pa mi nekako bar malo pomogne..neznam vise sta da radim ovo mi je druga trudnoca a u prvoj nisam imala tih problema...ako jos neka ima slicnih tegoba nek se javi...pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje evo kako sam ja rešila problem sa hemoroidima... Sada sam u 28 nedelji trudnoce a problem mi se javio u 3. mesecu, zatvor, osećaj naduvenosti, napinjanje na wc šilji i naravno na kraju i hemoroid. Posle svega sam se požalila svom dragom suprugu koji mi je objasnio kako on ''to'' radi :rolleyes: u početku sam se opirala, sa izgovorima da ja to nemogu jer sam trudna, ne mogu da se napinjen...bla bla bla... ali sam na kraju ipak probala i čak i taj jedan hemoroid koji sam imala je prošao sam od sebe, bez ikakvog mazanja.

Dakle postupak je sledeći, poenta je ne napinjati se, nego u potpunosti opustiti mišiće stomaka (ja ga čak naduvam koliko god mogu) udahnuti vazduh ali da što više ode u dijafragmu a ne u pluća i tako malo zadržati. To ponoviti par puta, koliko je potrebno, ali ne stezati mišiće stomaka. Trebalo bi da osetite da se u stomaku nešto dešava, da sve to silazi dole, na kraju će stomačni mišići sami početi da se stežu kada stolica krene napolje i to je to :)

Ja pretpostavljam da mi je to pomoglo, od tada nemam problema sa odlaskom u wc niti sa hemoroidima, jedem i dosta kivija (iako nisam znala da ga savetuju u ovim situacijma) možda je zbog toga, ne znam. Probajte pa javite kako je vama pomoglo :)

slicno je i kod mm. takodje ne moze da se napinje ali on ceka , kako kaze , da samo krene a ne da se napinje..

a inace mene zeza kako odem da piskim pa usput i kakim!!!

prva tri meseca mi je stolica bila crno zelena, od mama vita, posle je proslo. uglavnom imam redovnu stolicu, bar 1x na dan a bude tu i vise puta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko imao iskustva sa sluzi u stolici? Pojavio mi se taj problem dva puta u poslednjih nedelju dana, posle jedenja konjetine. 31 nedelja sam. Radila sam analize, ali nista, sve je ok. Unapred hvala za svaki savet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo, imam problem..u zadnja 3 dana cesto idem u toalet. stolica mi je mekana, blaguje reci mekana, ona je tecna!

molim vas za neki savet. u osmoj sam nedelji trudnoce.

da li da probam sa nekim cajevima ili drugacejom ishranom? ova mi je prva trudnoca, pa ne znam da li su takve stvari normalne:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo, imam problem..u zadnje 3 nedelje cesto idem u toalet. stolica mi je mekana, blaguje reci mekana, ona je tecna!

molim vas za neki savet. u osmoj sam nedelji trudnoce.

da li da probam sa nekim cajevima ili drugacejom ishranom? ova mi je prva trudnoca, pa neznam da li su takve stvari normalne:)

Mislim da sve zavisi inace od tvoje probave. Ja sam imala mekanu stolicu do sedmog meseca i vise puta dnevno. Nekad sam i ja brinula, medjutim od sedmog imam tvrdu stolicu i od tada se gojim i ne osecam se bas poletno :blink:.

Prati da nije neki virus & co. I obavezno pitaj ginekologa, mozda smes da pijes neke probiotike. Ali na svoju ruku u trudnoci generalno ne bi trebala da pijes bilo sta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da sve zavisi inace od tvoje probave. Ja sam imala mekanu stolicu do sedmog meseca i vise puta dnevno. Nekad sam i ja brinula, medjutim od sedmog imam tvrdu stolicu i od tada se gojim i ne osecam se bas poletno :blink:.

Prati da nije neki virus & co. I obavezno pitaj ginekologa, mozda smes da pijes neke probiotike. Ali na svoju ruku u trudnoci generalno ne bi trebala da pijes bilo sta.

Ne naravno nisam ni pomislila da uzmem neki lek bez prethodne konsultacije sa ginekologom... Imam zakazan 2 pregled za 11.08. ali sam pomalo u panici da nije tada kasno da pitam ginekologa za savet, htela sam do tada da probam sa nekim cajem, ako mi preporuce nesto za takav problem u apoteci...pijem inace neke nemacke tablete femibion koje su slicne kao one nase, cini mi se mama fit..pa vise nisam sigurna da nije to mozda reakcija...mada da je tako probleme sa stolicom bih imala od samog pocetka, kada sam pocela da pijem te tablete

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u trudnoci cas imala zatvor cas retku stolicu. Pred kraj cesce zatvor, tako da mislim da nema mesta panici, ali svakako treba da se obratis lekaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zbog dugog lezanja u bolnici i minimalnog pokretanja imala opasan problem sa zatvorom , posto zbog mog problema nisu smeli nista da mi rade mislim na klistiranje i tome slicno rekli su mi da kupim sirup PORTALAK koji pomaze sto posto a i stolica lakse izlazi nema napinjanja koje ja inace nisam smela sebi da dozvolim cak i najmanji napon moze skupo da me kosta. Sirup mi nije pomogao nazalost doktori su se cudili ali jesu suve sljive jela sam ih i sirove i kuvane tokom celog dana a za dorucak obavezno mekinje sa balans jogurtom ubedljivo najbolji prirodni laksativ. A kad je u pitanju previse meka stolica popijem pola kafene kasicice sode bikarbone sa dosta vode i problem resen u trenu ako neprodje znam da je virus a to je onda druga prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala problem sa trvrdom i neredovnom stolicom., lekar je ispisao Lactulose sirup i pomogao je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je pomogla velika kolicina vode i mnogo voca da nemam problema sa stolicom.Cim ustanem popijem casu vode sa medom,doruckujem i odma na wc ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li kapsule articoka smeju da se uzimaju u trudnoci? Koji prirodni laksativ je najbolji? oOsim suvih sljiva i muslija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poštovana Natasa1983,

na temi Stolica u trudnoći, KLIKNI možeš pročitati savete i preporuke. Pošto tema već postoji, ovu ćemo zatvoriti pa spojiti sa pomenutom.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da malo ozivim temu.. 
Danas sam primetila da mi je stolica prilično svetla (zuta, oker) što me je prilično iznenadilo. Da li je neko imao sličnih problema? 

Čitala sam da to moze biti jedan od simptoma holestaze jetre, ali nisam primetila neke druge simptome a i ne bih da se tripujem. Inače sam usla u 37-mu nedelju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.