Povišena temperatura kod beba

odgovora

Objavljeno

Ana...kolika je T

37.8 tako da, kad uzmem u obzir da je merena rektalno, mislim da je nema :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anci slozila bih se sa Bacom da je najpouzdaniji onaj obican toplomer sa zivom,ja sam imala problem sa onim toplomerom za na celo,t.j. sa trakicom,jer je pokazivao da dete ima 39 temperaturu i meni se noge odsekle,a kada sam posle par minuta izmerila obicnim toplomerom on je pokazao da dete ima 37.5 ....Od tada najvise verujem obicnom toplomeru i da imali smo i mi problem sa stavljanjem u guzu,ali samo par puta dok nije shvatila da mora (Veca kada je bila mladja) a posle je bilo ok.Ogi se mukica odmah pomirio sa tim da mora i merim mu bez problema.Sto se tice ubacivanja u guzu,i kod digitalnog i kod obicnog se ubacuje samo onaj mali metalni deo,nema potrebe vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odličnooo...samo bez panike...dosta čajke i paracetamol u pripremi...

Opet kažem, možeš očekivati onaj osip...nemoj se prepasti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anci slozila bih se sa Bacom da je najpouzdaniji onaj obican toplomer sa zivom,ja sam imala problem sa onim toplomerom za na celo,t.j. sa trakicom,jer je pokazivao da dete ima 39 temperaturu i meni se noge odsekle,a kada sam posle par minuta izmerila obicnim toplomerom on je pokazao da dete ima 37.5 ....Od tada najvise verujem obicnom toplomeru i da imali smo i mi problem sa stavljanjem u guzu,ali samo par puta dok nije shvatila da mora (Veca kada je bila mladja) a posle je bilo ok.Ogi se mukica odmah pomirio sa tim da mora i merim mu bez problema.Sto se tice ubacivanja u guzu,i kod digitalnog i kod obicnog se ubacuje samo onaj mali metalni deo,nema potrebe vise.

Ova moja se prvi put susreće sa tim, ovako odrasla pa joj je to baš vouuuuu!!! Misim da je ta trakica čista glupost jer mora baš da se postavi kako treba preko čela u suprotnom, nije efikasna.

Odličnooo...samo bez panike...dosta čajke i paracetamol u pripremi...

Opet kažem, možeš očekivati onaj osip...nemoj se prepasti...

E paracetamol nisam ni kupila već febricet mada nemam pojma da li ima uticaja na nju. Za sada nam završava posao tuširenja. Dovoljno joj je samo par minuta i automatski padne. Da ne poverujete. Bude kenkava i baš "klonula" i posle 3min u vodu već se smeje i brčka i nema crvenilo po obrazima (koje se odmah pojavi kad ima T).

Mislim da ćemo se izboriti i bez dr-a jer mislim da bi joj prvo dali antibiotik pa tek onda pitali "a šta joj je?!" a da ne pominjem gratis "poklone" koje se pokupe u čekaonici :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

37.8 tako da, kad uzmem u obzir da je merena rektalno, mislim da je nema :)

Rektalno je svaka temperatura manja od 38 normalna-imam tablicu sad cu da vidim tacno............

pazuh >37

rektalno >38

usna duplja >37,8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rektalno je svaka temperatura manja od 38 normalna-imam tablicu sad cu da vidim tacno............

pazuh >37

rektalno >38

usna duplja >37,8

Jeeeeeeee nemamo je nemamo je

i020.gif

Devojke a194.gif idem da vam iskažem ljubav :D

Da sam slušala moju mamu mi bi odavno bili kod dr-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeeeeeeee nemamo je nemamo je

i020.gif

Devojke a194.gif idem da vam iskažem ljubav :D

Da sam slušala moju mamu mi bi odavno bili kod dr-a.

bravoooooooooooooooo,bas mi je drago :D :D ljubac za Emu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao skocila nam tura na 39,2, ludim! Popilia je febricet, masirala sam je alkoholom, tusirala. Joooj, samo da spadne!!! :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oprostite ali nisam sve citala, mozda cu se ponavljati i trzaiti savet koji je ispisan.

Od srede na cetvrtak muku mucimo sa temperatutom, leukociti su na donjoj granici , urin nikako ne mogu da joj 'navatam' (ako neko ima savet kako)? Dr kaze da je virus ali njoj t dodje do 38.7 pa joj nekako spustim paracetamolom i masiranje (alkohol-voda) bude mirna 3 sata i opet jovo nanovo, jutros je prvi put spala na 36.5 oko 9 sati, a 5;30 jutros je imala 38.7, sada ponovo na 38. Stavljala sam joj vnsko sirce jel ima neko predlog jos neki.

Mozda sam nepovezano napisala sve ovo, ali molim vas neki savet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijeta, da li ima još nekih pokazatelja virusa, curenje nosića, kihanje i sl?

Ukoliko nema, može biti da je urinarna infekcija. Veoma je bitno odnesete urin na pretrage, a nemam pojma kako ga na pravi način uzeti curici.

Što se tiče T, daj joj dosta tečnosti, ne bi bilo loše čaja od brusnice, nezaslađen...Filipu npr. pomaže rendani krompir na nogice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probacu danas svim silama da uzme taj urin, uf bre, rendan krompir, a da li si stavljale i obloge na glavu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, ja nikada nisam dirala glavu, samo do vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista nos, nista kijanje, kasljanje itd sve o.k samo uzasna temperatuta. Bili smo i na orl juce nalaz uredan. S tim da je pre 20 dana imala upalu usiju. Nikada nije imala temp, i jako se plasim. Imala je temp do 37.5 kada su joj nicale dvojke i to je sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijeta, pošto ste imali iskustva sa upalom uha, vjerujem da bi primjetila neke simptome.

Možda je stvarno urinarna infekcija u pitanju. Pokušaj joj nekako izvući urin uz skidanje T uz puno tečnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijeta,je li dr nije dao nijedan antibiotik dok ne bude gotov nalaz urina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dajem tecnost i pije srecom , sada spava pa sam sva na iglama. Hvala. Ako ima neko jos neki savet bila bi mu zahvalana.

Filipa izrendam krompir i u carapice stavim? Moram danas da joj uzmem taj urin kako znam i umem, ziva nisam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusaj i sa senfom,isti postupak u carapice,a mozes i bjelance!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izrendam krompir, stavim na providnu foliju i umotam nogice, tek tada čarapice....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijeta,je li dr nije dao nijedan antibiotik dok ne bude gotov nalaz urina?

Nije, kaze zato sto su leukociti jako niski da je virus, ali trazi urin a ja ne mogu da joj uzmem od juce nikako. Taman krene da piski i kako postavim posudicu ona mukica prestane. A one kesice, u njih ne mogu nista da skupim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da i belance, hvala devojke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusaj pored cesme,odvrni vodu i cekaj,jer ne treba ti puno za nalaz urina,jedino ako radi urino--kulturu,onda treba vise!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijeta, da li ima još nekih pokazatelja virusa, curenje nosića, kihanje i sl?

Mi smo imali visoku T bez ikakvih ovih naznaka (niti nosić, niki kija niti kašlje) tako da mislim da nema pravila...

Nista nos, nista kijanje, kasljanje itd sve o.k samo uzasna temperatuta. Bili smo i na orl juce nalaz uredan. S tim da je pre 20 dana imala upalu usiju. Nikada nije imala temp, i jako se plasim. Imala je temp do 37.5 kada su joj nicale dvojke i to je sve.

Pre (sad već možda mesec dana) imali smo t koja je u toku dana bila na 37.5 a noću i do 39. U toku dana smo joj davali samo vode, što više, i ništa drugo A noću, kada vidim da postaje vrela, pravac kadica i kupanje. Spadala nam je T u roku od 5min.

Prvi dan je povraćala i imala proliv a već drugi dan ova dva simtoma su "nestala" i ostala je samo visoka T. Nije imala ni kašalj, ni kijanje, ni curenje nosića. I to je trajalo 4 dana a već sam četvrti dan nije imala više T u toku dana već samo uveče da bi peti potpuno došla na normalu.

Mislim da je to samo virus. Eto mi smo se izborili bez ikakvih sirupa (jesmo joj dali jednom i odmah je povratila). Pusti neka se bori organizam tri dana a već ako četvrti nema naznaka da je bolje, ganjaj urin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusaj pored cesme,odvrni vodu i cekaj,jer ne treba ti puno za nalaz urina,jedino ako radi urino--kulturu,onda treba vise!

Samo urin, juce sam skupila nesto malo i odnela ali me vratili i rekli da treba jos. Ali bas sam malo skupila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste joj bolje cini mi se jel prvi put da smo je jutros spustili ispod 37 ali joj dajem paracetamol. Ma sinoc sam isla i privatno i nista pametno mi dr nije rekao, samo da uzmu pare, uf bre. A i ja sam malo vise panicarka ali me brine ta temperatura bas, ona je i vesela i hoce da se igra. Srecom nema povracanja niti proliva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste joj bolje cini mi se jel prvi put da smo je jutros spustili ispod 37 ali joj dajem paracetamol. Ma sinoc sam isla i privatno i nista pametno mi dr nije rekao, samo da uzmu pare, uf bre. A i ja sam malo vise panicarka ali me brine ta temperatura bas, ona je i vesela i hoce da se igra. Srecom nema povracanja niti proliva.

Niko se ne raduje temperaturi,ali ne brini bice sve ok!Je li hoce da jede?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.