Povišena temperatura kod beba

odgovora

Objavljeno

Andjeo kako ste prošli sinoć i kako je danas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjeo kako ste prošli sinoć i kako je danas?

Evo upravo napisah gore. :lol:

Sve u svemu meni nije bilo spavanja,vrlo malo.Bebac nije hteo da spava ni u krevecu ni na krevetu,vec meni na grudima.Naoruzala sam se jastucima i namestila se da mi ne ispadne kad me uhvati san. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uhu znači baš bilo neponovilo se :( Ajde javi šta vam je doca rekao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ovde moram da napomenem jednu stvar. Kad se meri digitalnim toplomerom, mora se lepo staviti na sredinu pazuha, inače neće dobro izmeriti T! To se meni dešavalo često, a vidim i da je velika razlika kod merenja T što je anđeo pisala, tako da ja mislim da se tu podkrala greška...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana,ne stigoh ranije da se javim...bebcu je danas jos gore,bas ga "smlatilo".T ide sve do 40 tako da primenjujem sve ko i do sad ali kupanje u mlakoj vodi je najdelotvornije(pored cepica).

A sve je to posledica gripa,grlo mu je u redu ali ima blagu upalu usica tako da od toga potice visoka T.Za upalu smo dobili antibiotik tako da cemo videti kako ce biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana,ne stigoh ranije da se javim...bebcu je danas jos gore,bas ga "smlatilo".T ide sve do 40 tako da primenjujem sve ko i do sad ali kupanje u mlakoj vodi je najdelotvornije(pored cepica).

A sve je to posledica gripa,grlo mu je u redu ali ima blagu upalu usica tako da od toga potice visoka T.Za upalu smo dobili antibiotik tako da cemo videti kako ce biti.

Dobro je da ste ipak na kraju otišli kod doktora (zbog ušiju). Uh, dosta bebica ovih dana ima tu odvratno visoku T (počev od Filipa - Filipinog pa evo do mama Sonjine Volje) izgleda da je definitivno zavladao neki virusčić a i ovo vreme koje je bilo toplo-hladno učinilo je svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zbog kaslja koji se provlaci dve nedelje sigurno,odvela sam cerku u ponedeljak kod dr.Kad je cula koliko traje,bez obzira sto nije konstantan i jak,preslusala,kaze da ima dosta slajma,preporucila neki ACC prasak i kao da vadimo briseve.to zbog njenih krajnika jer inace ima kao uvecane.Da dodjemo za dva dana.Tad pluca cista,rezultati se cekaju,al zbog grla prepisala panklav.

Al sinoc dok sam joj davala lek,dete se ispovracalo,bilo mi strasno,to je prvi put,ne znam gde joj to stalo.I mislila sam izbacice taj slajm,smirice se i zaspati.Medjutim to se ponavljalo do 4 ujutro,ne znam ni sama koliko je povracala,6 7 puta sigurno.U medjuvremenu dobila temp,nije velika bila,glava se znoji,hladna,a noge i ruke gore.Skidala sam sa sircetom i vodom,jer da joj dam sirup ne bi bilo efekta.

Sad ne znam dal da je vodim kod lekara,dal je moguce da je to samo slajm izbacivala,jer sve se komadi vide ili iza stoji nesto drugo?Sad cekam se probudi,izmucila se nocas.

Izvinjavam se,ne znam dal je to trebalo ovde da pisem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguće je da je reakcija na panklav jer je on jak antibiotik, ali ne bi se smela temperatura pojaviti, možda je pokupila virus u ambulanti.

Nisam razumela, kad je povraćala se sve komadi vide.... Čega komadi ( hrane ili šlajma???)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nale, iskreno SUPER što je izbacila i ispovraćala se. Sad je to to. Ne verujem da će više da povraća. Verovatno je sada sve mukica izbacila. Samo što više tečnosti (čaj, supica, vodica, ako još siki nutkaj je što češće) a i T je sigurno imala od toga. Lično mislim da ne moraš ići ponovo kod doktora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj,draga,to i mene bini,ta temperatura,i tooooliko povracanja,ok mi je jednom ali ovo...Komadi slajma se vide.Panklav je bila kao mladja,tad je sve bilo ok,a Sad ga pije 24 sata,3 puta.Dr je kao usput prokomentarisala da joj i ne treba neki jak antibiotik,nego cisto a je zastiti,ko ce ga znati.Sad je ustala,sad se i iskakila dva puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako nema T danas do podne, mislim da se uspela sama izboriti sa tim. Ako je ok raspoložena i hoće da ručka, mislim da će biti ona ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel ručkala nešto, jel hoće da pije tečnosti? I jel povraćala još koji put?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko je staro tvoje dete???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima cetiri god.

Nije povracala.Uzela je pola keksica,par gutljaja vode i malo caja.Sad cu videti dal ce hteti przenice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima cetiri god.

Nije povracala.Uzela je pola keksica,par gutljaja vode i malo caja.Sad cu videti dal ce hteti przenice.

Nemoj se iznenaditi ako ne bude htela prženice. One imaju malo "jači" ukus i miris. A ako hoće super....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako prestane da povraća i T joj se ne podiše, nemoj je voditi kod lekara, da tamo ne bi još nešto pokupila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet ja :( ocigledno imam sta da kazem jedino na ovoj temi :(

Moj mali je pred NG imao bas sto i tvoja mala, samo praceno temperaturom, upala grla (bakterijska), pluca su mu strasno krcala, dobio hemomicin i inhaliranje 3x dnevno, grlo se popravljalo od hemomicina bas brzo, pluca sporije.. Prvih dana je imao i T, pisala sma gore o tome.

Isto je povracao, uzas jedan koliko... Ima godinu i po. On bi poceo da kaslje i onda se ispovraca kao blesav. Tako ej bilo 2 dana, a onda bi povracao samo nocu posle inhaliranja. Znaci 4 noci zaredom. Povratio bi sve sto je pojeo, ali je bilo i slajma.

Mene je nerviralo sto mu taj kasalj sporo prolazi, pa se muci i sa tim i sa povracanjem, ali se smirilo.

E htedoh reci da ja mislim da ga je napao i virus bio uz to grlo, pa ga stislo sa svih strana... Izdrzite brzo ce proci, neka pije tecnosti, supice, moze i neki rastvor za nakdoknadu tecnosti na 5min po jednu kasicicu, ako vidis da treba.

Ozdravite brzo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sa povracanjem se nije susrecala,pa je njena reakcija strasna za gledati,otima se,pokusava gutati,da vrati nazad,nece da otvori usta...

Mi cekamo rezultate brisa,videcemo.Ako joj tem ne bude skakala necu je voditi.Malopre je bila 37.Jedino sto bi trebala nastaviti da joj dajem panklav,a sve mi zao sto je mucim.

Hvala na brzim odg i podrsci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni deluje kao da joj je temperaturica od povracanja, jer se izmucila, posebno sto joj je ovo prvi put.

A za sirup te razumem skroz, ali to je ipak za njeno dobro, mar sekundi muke i brzo ce biti bolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rezultati brisa su gotovi,nema nista u grlu.Poslepodne treba da joj odnesem nalaz.Cucu sta ce mi reci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Natasa, jeste bili kod dr? Sta je rekla?

Super za briseve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bile smo,rekla da ukinem panklav,grlo cisto,pluca takodje.I da prestanem da joj dajem taj ACC,da je ne iritira.Kaze povracala od slajma,a usput je kao napao i neki virus,pa zato temp oscilira,sto je i ok.Na djetu da je stavim,sa sto vise tecnosti.

I sinoc je u dva navrata povratila,al noc smo proveli prilicno mirno.

Nadam se uskoro da ce proci,jer jako se raduje zabavistu i sto raspust prolazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlično!!!! Ma imaš malecku kao dren jaku ;) sama se izborila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene da se javim.Temperatura je prosla nakon 2 puta uzimanja antibiotika,sad smo u fazi kasljucanja i curenja nosica.

Nakon prestanka temperature,bebac je postao toliko nervozan da sam veceras nakon 3 dana totalno iscrpljena.Preko dana je kenjkav,nocu se budi kao da ga nesto muci,tacnije kao da ima grcice.Pretpostavljam da je sve reakcija na antibiotik.

Da li ste imale slicna iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.