Povišena temperatura kod beba

odgovora

Objavljeno

Sta da vam kazem osim da su idijoti. Nas su sa instituta za ajku i dete poslali u dezurni dz, iz dezurnog dz u privatnu kliniku dr ristic. Milan jos uvek nije piskio, plasim se da nije dehidrirao.cekam da prodje 7h pa ga vodim u dezurnu bolnicu.

Naslusala sam se saveta da detetu skidam T brufenom koga nema nigde, a niko ne ispituje uzrok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta da vam kazem osim da su idijoti. Nas su sa instituta za ajku i dete poslali u dezurni dz, iz dezurnog dz u privatnu kliniku dr ristic. Milan jos uvek nije piskio, plasim se da nije dehidrirao.cekam da prodje 7h pa ga vodim u dezurnu bolnicu.

Naslusala sam se saveta da detetu skidam T brufenom koga nema nigde, a niko ne ispituje uzrok.

Ne piski? Joj vi se bas mucite, javljaj kad imas vremena kako je Milan, mislim na vas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da je Milančetu bolje...ljubi ga!

Skuvaj mu čaj od brusnice, a pišu peri čajem od rastavića.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mi smo sa temp.jutros oko 5 se probudila ja pipnem ona gori temp u guzu 40.1..

cepic paracetamola je obori bas brzo ne skroz ,ali kroz sat vise nije imala do 5.5 sati od cepica i sad opet 39.9 evo upravo je mm odvede kod dr.inace nama svaki zub ovakve temp prouzrokuje do 7 dana od temp pojavi se , i sad je donja dvojka nabubrela mada ce dr reci da je nemoguca ovolika temp od zuba...

Svaki zub se dusa tako namuci... Javi kad Sasa dodje sta je rekao dr... Ljubim vas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mi smo sa temp.jutros oko 5 se probudila ja pipnem ona gori temp u guzu 40.1..

cepic paracetamola je obori bas brzo ne skroz ,ali kroz sat vise nije imala do 5.5 sati od cepica i sad opet 39.9 evo upravo je mm odvede kod dr.inace nama svaki zub ovakve temp prouzrokuje do 7 dana od temp pojavi se , i sad je donja dvojka nabubrela mada ce dr reci da je nemoguca ovolika temp od zuba...

Mozda joj padne imunitet pred nicanje pa pokupi neki virus..Javi kako je dusica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mi smo sa temp.jutros oko 5 se probudila ja pipnem ona gori temp u guzu 40.1..

cepic paracetamola je obori bas brzo ne skroz ,ali kroz sat vise nije imala do 5.5 sati od cepica i sad opet 39.9 evo upravo je mm odvede kod dr.inace nama svaki zub ovakve temp prouzrokuje do 7 dana od temp pojavi se , i sad je donja dvojka nabubrela mada ce dr reci da je nemoguca ovolika temp od zuba...

E "veseo" ti rođendan :(

Ako se dobro sećam na temi "zubići" bilo je nekih članica koji su pisali da su imali visoku T i zbog zubića. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mi smo sa temp.jutros oko 5 se probudila ja pipnem ona gori temp u guzu 40.1..

cepic paracetamola je obori bas brzo ne skroz ,ali kroz sat vise nije imala do 5.5 sati od cepica i sad opet 39.9 evo upravo je mm odvede kod dr.inace nama svaki zub ovakve temp prouzrokuje do 7 dana od temp pojavi se , i sad je donja dvojka nabubrela mada ce dr reci da je nemoguca ovolika temp od zuba...

Joj dusa draga :( Moguce je i te kako da je T zbog zubica. Meni je ovde dr. rekao jednom prilikom da je vidjao decu sa toliko visokom T a samo zubi su bili u pitanju,tako da nije nista strasno. Javi sta vam je dr. rekao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a temp isla do 40.5 ja sam se zaledila..

milice, vi ste rekorderi :( jao bar ti odlično reaguje na čepiš i pije tečnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice za koliko joj se temperatura vrati posle cepica? Neznam sta jos mozes da radis,nastavi tako da je tusiras i rashladjujes. Moja Ena je jednom imala T 41,kao bas mala bebica,tada smo je i u hitnu vodili,ali nista nisam mogla da preduzmem sem da cekam da prodje 6 sati razmaka pa da joj dam drugi cepic,i tako redom. Sto se tice tih obloga,mojoj deci nikada nisu pomagale,tako da ih i ne koristim niti verujem u delotvornost istih. Kod nas jedino cepici ili sirup vrse posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice* tusiranje makar na 15 minuta, obavezno, jedino tako ima efekta. Zasto joj ne meris ispod pazuha? Tako ces znati sigurno, nije ista T kao analna. Ne znam da li imas digitalni toplomer, sa njime je lakse, ili zivin?

:*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh milice,ja bi potpisala strelac i meme...i meri joj ispod pazuha,najmerodavnije je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Polako,znam kako ti je,samo strpljenja i vec sutra ce biti bolje. Ona je sasvim zdrava i samo fali da tal zubic probije,i sve ce biti u redu. Potrazi Algifor Junior sirup,mozda ga ima kod vas,zlata vredi i za T i za bolove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoooj Milice najezila sam se! Kako je sada? Ja bih je odmah vodila u bolnicu da joj oni skinu. Ja sam milana vodila sa 40, ali su nas vracali kuci, posle 5 dana su nas pitali gde smo bili do sad!

Milanu su ovde (na institutu) skidali T preko glave! Iskljucivo preko glave, tresao se kao prut. A dr na to kaze: ako ce da dobije fras - dobice ga. Cinjenica je da su mu T skinuli, a ja danima nisam uspevala preko tela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj, ja imam neverovatan strah od te temperature...Mi smo imali najvecu do sada 37,7, ja sam pretrnula, prva beba, ne znas sta da radis...Pa sam pomislila, sta ako je na mene, ja kad dobijem temp. doguram do 40 za pola sata...Uzas...pa pozovem decije savetovaliste da pitam sta da radim ukoliko joj se poveca, posto znam da oni do 38 ne savetuju nikakav lek...A ona mi kaze, onako arogantno "Pa, majka, 37,7 nije temperatura" i to je sve sto se tice njenih saveta... A ja se mislim, ma ne nijeeee, trebala sam da sacekam da dodje do 39 pa da vas pozovem...Ali ne, oni su strasni.....

A kazite mi, sta se radi sto se tice frasa (ne dao Bog)? U tom trenutku kad dete krene da se koci, trese...sta raditi u sekundi, kako ga povratiti u normalu dok se ne dodje do bolnice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Milice ja ne znam sta jos da probas, ja isto tako cepici, tusiranje, puno tecnosti, ne znam sta jos da probas, rashladi tu prostoriju gde ste, bas mi je zao muci se i ona a i ti :( Mislim na vas ceo dan.

Sararara ja sam negde citala za diazepam klizmu da se daje kad dete ima konvulzije ili cak i ako predje odredjenu T, ali stvarno ne znam nista o tome to sam samo preletela bila, mozda neko zna bolje nesto o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelcic, kako su njemu skidali preko glave? Sta su radili?

Kako mu je sad, jel su utvrdili uzrok?

Milice, cim spustis temp i za pola stepena, to je dobro... Ne valja da sa 40 spadne na 37, tako moze doci do jos veceg soka.

Kad joj das cepis, izmeris posle 15 minuta i ako je i malo t spala, znaci da je sve u redu i da cepic deluje. Onda samo strpljenje i polako ce pasti sama.

Ne znam kolik su dobre te obloge od rakije, jer je poznato da alkohol i zagreva i dize temperaturu. Ako vama deluju, onda super.

I moj savet, ne davaj joj cepic preventivno, nego tek kad primetis da t raste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja ne znam koliko su njoj te obloge pomogle i da li jesu ja sam dala cepic, stavila obloge i nakon 10 min je istusirala tj u njenoj kadici rashladila ona se drala kao jarac e sad od cega je spala temp da li od kombinacije svega ili od cepica ja pojma nemam..ja nikad preventivno nisam davala nista tek kad predje 38.5 krenem da joj obaram, ali ovo danas neponovilo se u roku 10 min je skocila cini mi se samo je prevrnula oci i gorela sva...mnogo pije tecnosti i piski sto me jako jako smiruje..

Znam, tesko je to sa njima. Sta god da je, pokusaj da se smiris i uvek reagujes hladne glave, tako je najbolje.

I ne zaboravi da je temeratura dobra (pa cak i tako visoka), znaci da se organizam bori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, nama je mnogo pomagao narendan krompir u carapicama. On izvlaci T, tako isto i list kupusa ispod majicr (list kupusa samo izudaras cekicem ili ga istiskas oklagijom da malo omeksa pa ga stavis svom sirinom ispod majice da izvlaci temperaturu). Nas problem je sto cim spustimo malo t ona skace opet, a ni jedan lek na bazi paracetamola mu vise ne pomaze. Kaze doktor da nisam nikako smela da mu dajem tak cesto sirup paracetamola (davala sam mu cak i po 2 puta dnevno kad su izbijali zubi) jer je prestao da reasguje na njega. Jedva nam je sirup Brufena nekako spustao T, a do njega smo jedva jedva dosli jer ge nigde nema. Na kraju smo sirup potrosili ovde i nisam znala sta cu, ali mi je donela Ivana (Citana).

Sad imamo sve redje T, ali ne toliko jako visoku i mnogo se brze skine, a i ne vraca se, ali je pod terapijom longacefa i jos dva leka.

Uk i urin su mu sterilni, ali nisu merodavni jer su uzeti uzorci posle doze ab, a uz jos uvek nismo radili. Prestao je da piski krv (hvala Bogu) i odmah je i T pocela da se regulise.

Poslednja predpostavka lekara je da ima pesak u bubregu koji je krenuo da izbacuje i usled toga mu je neka bakterija stvorila upalu a on poceo da piski krv od svega toga. Mukica moja...

T preko glave su skidali tako sto su pamucnu pelenu natopili hladnom vodom, stavili mu na celu povrsinu glave preko kose i oko vrata. Cim pelen pocne da se greje stavljaju drugu. On se tresao i histericno plakao od toga, ali nisu reagovali bas puno na njegoovo plakanje, samo kazu - mora tako, a dete mi se trese kao prut i ne zna gde se nalazi. Ali tako su T uspeli da skinu, a ja skidanjem preko tela nisam uspela da mu skinem danima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, nama je mnogo pomagao narendan krompir u carapicama. On izvlaci T, tako isto i list kupusa ispod majicr (list kupusa samo izudaras cekicem ili ga istiskas oklagijom da malo omeksa pa ga stavis svom sirinom ispod majice da izvlaci temperaturu). Nas problem je sto cim spustimo malo t ona skace opet, a ni jedan lek na bazi paracetamola mu vise ne pomaze. Kaze doktor da nisam nikako smela da mu dajem tak cesto sirup paracetamola (davala sam mu cak i po 2 puta dnevno kad su izbijali zubi) jer je prestao da reasguje na njega. Jedva nam je sirup Brufena nekako spustao T, a do njega smo jedva jedva dosli jer ge nigde nema. Na kraju smo sirup potrosili ovde i nisam znala sta cu, ali mi je donela Ivana (Citana).

Sad imamo sve redje T, ali ne toliko jako visoku i mnogo se brze skine, a i ne vraca se, ali je pod terapijom longacefa i jos dva leka.

Uk i urin su mu sterilni, ali nisu merodavni jer su uzeti uzorci posle doze ab, a uz jos uvek nismo radili. Prestao je da piski krv (hvala Bogu) i odmah je i T pocela da se regulise.

Poslednja predpostavka lekara je da ima pesak u bubregu koji je krenuo da izbacuje i usled toga mu je neka bakterija stvorila upalu a on poceo da piski krv od svega toga. Mukica moja...

T preko glave su skidali tako sto su pamucnu pelenu natopili hladnom vodom, stavili mu na celu povrsinu glave preko kose i oko vrata. Cim pelen pocne da se greje stavljaju drugu. On se tresao i histericno plakao od toga, ali nisu reagovali bas puno na njegoovo plakanje, samo kazu - mora tako, a dete mi se trese kao prut i ne zna gde se nalazi. Ali tako su T uspeli da skinu, a ja skidanjem preko tela nisam uspela da mu skinem danima.

:( ,anđelčiću pa vi se baš namučiste....nisam znala da bebe mogu imati pesak u bubregu

:o ...a koliko još ostajete u bolnici,šta kažu lekari?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nisam znala! Eto sada znam...

Pustili su nas na vikend kod mojih, s' tim sto dolazimo 2x dnevno na terapiju, pa se vracamo u petak na institut da se nastave ispitivanja definitivno se utvrdi jeste li pesak ili nesto drugo. A za sada je do dijagnoza. Nadam se da grese.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nisam znala! Eto sada znam...

Pustili su nas na vikend kod mojih, s' tim sto dolazimo 2x dnevno na terapiju, pa se vracamo u petak na institut da se nastave ispitivanja definitivno se utvrdi jeste li pesak ili nesto drugo. A za sada je do dijagnoza. Nadam se da grese.

A kako se sinak 'ponaša',kako on sve to 'podnosi',da li ga nešto boli,kako jede?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako je Milicina* Tara? Jel se javljala ona danas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako je Milicina* Tara? Jel se javljala ona danas?

I mene ovo zanima,nema Milice ceo dan da se javi,bas se brinem sta li je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice* stvarno cudo jedno. Eto, ti si i rekla bila. Dobro je da je bolje! Ljubi je.

Andjelcicu drzite se, mozda od toga ne bude nista. Kiss.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice i da li dr 'priznaje' da tolika t može biti od zubića? Poljubac za Taru!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.