Povišena temperatura kod beba

odgovora

Objavljeno

Uh Tigi, ovo je baš gadno.

Ne znam šta da ti kažem, ali Filipu je prošli put kod T pomogao i čaj od anisa...

To je velika T...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh Tigi, ovo je baš gadno.

Ne znam šta da ti kažem, ali Filipu je prošli put kod T pomogao i čaj od anisa...

To je velika T...

Vjerujes mi da mi nista nije jasno,odkud tolika temperatura,ne kaslje,nosic ne curi,jede ok,pije,ne kontam! :unsure: ?Jos vise me izludjuje sto ne znam sta je u pitanju!Pokusacemo i sa anisom! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...evo sad 39,tusiranje,cepic i zaspao je,jedva...!Bili smo kod dr,uradili briseve,krvnu sliku i urin u ponedeljak,nista nema,malo mu zdrijelo crveno,ali kaze dr to moze biti i od temperature,petice jesu krenule,ali tako visoka temperatura nije bas od petica!Da zlo bude vece malo prije dok se igrao,zapeo je i rasjekao usnu,sreca zubi su ostali citavi!Strasno! :(

Kad hoce, hoce...

Valjda ce biti bolje kad odspava... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad hoce, hoce...

Valjda ce biti bolje kad odspava... :(

Nadam se... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vjerujes mi da mi nista nije jasno,odkud tolika temperatura,ne kaslje,nosic ne curi,jede ok,pije,ne kontam! :unsure: ?Jos vise me izludjuje sto ne znam sta je u pitanju!Pokusacemo i sa anisom! ;)

Prošli kroz to i nakon jedne kašike antibiotika prošlo...ali smo popili cijelu bocu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prošli kroz to i nakon jedne kašike antibiotika prošlo...ali smo popili cijelu bocu...

Pa,da treba antibiotik potrositi do kraja!Najgore mi je sto ide vikend,tek u utorak rezultati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Tigi vi se jos patite :(

Mi smo neraspolozeni i slinavi i jaaaaakooo kasljemo ali nema vise T ( evo vec 24h ) i okice su bez krmelja , mada ih i dalje tretiramo i kamilicom i fizioloskim i mleko i kapi za oci , dok ne prodje skroz i nosic da se nebi vratilo ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anđelina od subote je bila pod temperaturom koja je išla do 39,8 :( ,sa kratkim pauzama samo od 2-3 sata,sve ostalo je 'gorila'! Od jutros negde od 5h se snizila i ona je bolje,čak je i smazala svu ribu iz tanjira...mnogo je bolje,ja se nadam da je prošlo :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anđelina od subote je bila pod temperaturom koja je išla do 39,8 :( ,sa kratkim pauzama samo od 2-3 sata,sve ostalo je 'gorila'! Od jutros negde od 5h se snizila i ona je bolje,čak je i smazala svu ribu iz tanjira...mnogo je bolje,ja se nadam da je prošlo :unsure:

Misica mala , Boze sta je ovo , pa svi su bolesni :( Markic je tri dana samo supu jeo a danas je lepo pojeo dorucak , jabuku celu i dve kajsije sam mu skuvala , ja se odmah obradovala , kontam krenuo je da rucki , medjutim za rucak mu skuvam pil.dzigericu i karfiol ni da okusi :( Jeo je kiflice koje sam pekla i nista vise :( Tj vise ih je mrvio po dnevnom boravku nego sto je jeo ... ali dosao mu je bata danas pa je malo zivnuo mada jos je daleko od onog kakav treba da bude :(

Mna vi ste prosli bez antibiotika ? Ja bih tako volela da smo i mi ali bise nisam mogla :( Ne znam kako to da prelomim sa sobom , ali prosto ne mogu da ga gledam takvog :( Bojim se toliko dugo kad ima T :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo od nedelje pod T , pokusali smo bez AB ali eto ne ide , samo na gore , zato smo danas otisli ponovo i dobili Alfacet ... Bem li ga vise , ne znam sta mi je gore da ga gledam kako se muci ili da mu dam AB da pre pregura ...

_________________________

I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me

Ali on 'pregura' ali mu je imunitet oslabljen od antibiotika...zato se ponovo razboli...pa ponovo...pa ponovo....i tako dok ne poraste malo :( ...i to antibiotik bez urađenih analiza i antibiograma <_< ...mislim da treba dr-u da tražiš da uradite kks ili bris (šta je već u pitanju),pa i ako baš mora AB onda da znate koji AB će uništiti tu bakteriju.....

Sanja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Misica mala , Boze sta je ovo , pa svi su bolesni :( Markic je tri dana samo supu jeo a danas je lepo pojeo dorucak , jabuku celu i dve kajsije sam mu skuvala , ja se odmah obradovala , kontam krenuo je da rucki , medjutim za rucak mu skuvam pil.dzigericu i karfiol ni da okusi :( Jeo je kiflice koje sam pekla i nista vise :( Tj vise ih je mrvio po dnevnom boravku nego sto je jeo ... ali dosao mu je bata danas pa je malo zivnuo mada jos je daleko od onog kakav treba da bude :(

Mna vi ste prosli bez antibiotika ? Ja bih tako volela da smo i mi ali bise nisam mogla :( Ne znam kako to da prelomim sa sobom , ali prosto ne mogu da ga gledam takvog :( Bojim se toliko dugo kad ima T :(

Ali Sanja,sa takvim 'napamet' davanim antibioticima,detetu se ruši imunitet,u to sam sigurna...možeš očekivati da se često razboljeva upravo zbog uništenih tkz. 'zdravih' bakterija u crevima....antibiotici se davaju u slučajevima jake bakterijske infekcije i to striktno dokazane laboratorijskim analizama,hvala Bogu da to naučih još kada sam Nikolinu rodila....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vjerujes mi da mi nista nije jasno,odkud tolika temperatura,ne kaslje,nosic ne curi,jede ok,pije,ne kontam! :unsure: ?Jos vise me izludjuje sto ne znam sta je u pitanju!Pokusacemo i sa anisom! ;)

Eto Tigi i kod Anđeline,temp je bila baš visoka i to opd subote...nadam s ed aje prošlo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali Sanja,sa takvim 'napamet' davanim antibioticima,detetu se ruši imunitet,u to sam sigurna...možeš očekivati da se često razboljeva upravo zbog uništenih tkz. 'zdravih' bakterija u crevima....antibiotici se davaju u slučajevima jake bakterijske infekcije i to striktno dokazane laboratorijskim analizama,hvala Bogu da to naučih još kada sam Nikolinu rodila....

Verujem ti mna ali mi nikad nismo dobili uput za lab. od nase dr , svaki put kad smo radili radili smo sami i u priv.lab.a on inace pije sada probiokid imuno ... radili smo i stolicu i urin i krv pre otprilike mesec dana sve je bilo ok... Sad smo se zajedno razboleli tako da ne verujem da je bolestan zbog unistenih dobrih bakterija ... a ja ne znam kako da odem kod dr i odrzim joj predavanje kako i sta treba .... osecam se posle tvog posta kao da sam ja krivac sto je on bolestan .... Vi ste mozda u mogucnosti da vodite decu privatno kod vrhunskih dr ja trenutno nisam i vodim ga gde mogu ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem ti mna ali mi nikad nismo dobili uput za lab. od nase dr , svaki put kad smo radili radili smo sami i u priv.lab.a on inace pije sada probiokid imuno ... radili smo i stolicu i urin i krv pre otprilike mesec dana sve je bilo ok... Sad smo se zajedno razboleli tako da ne verujem da je bolestan zbog unistenih dobrih bakterija ... a ja ne znam kako da odem kod dr i odrzim joj predavanje kako i sta treba .... osecam se posle tvog posta kao da sam ja krivac sto je on bolestan .... Vi ste mozda u mogucnosti da vodite decu privatno kod vrhunskih dr ja trenutno nisam i vodim ga gde mogu ....

E jbg Sanja,ja se ubih da ti objasnima ti se kao vređaš....govorim iz iskustva,uopšte ne znam koja je moja reč bila 'pogrešna' možeš li mi reći....ovo pišem i radi drugih mamica jer smatram da je važno....ne znam da li si pratila ali sam pisala na više tema o ovome,o davanju 'napamet' antibiotika i to ne od strane roditelja već lekara....lepo kažeš molim vas DAJTE MI UPUT i niko NEMA PRAVA da te odbije,jer ako ti je DALA ANTIBIOTIK KAO TERAPIJU onda mora imati i analize.....u ponedeljak je doktorka rekla za Anđelinu,ok su joj pluća,ima temp,crbeno grlo evo vam antibiotik....na moje pitanje ZAŠTO,da li bi trebali uraditi bris grla i molim vas dajte mi uput za laboratoriju,sve što je uradila je to 'da me poslušala...teška srca'...krvna slika je pokazala da je virus u pitanju na šta bi antibiotik bio suvišan i uništio te 'zdrave' bakterije sa kojma si se našalila i bris sterilan......eto..ja sam želela da ti pomognem pošto MOŽDA IMAM ISKUSTVA ali pogreših....no možda ovi moji postovi budu nekom od koristi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja...do mojih vrhunskih pedijatara sam(uglavnom ) došla preko zdrastvene knjižice... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidi ovako mna , ja znam da me nemirisis i to mi ne smeta ali ni sa cim sto ima veze sa zdravljem dece se ne salim , ne znam sta ti to znaci uopste niti cu da lupam glavu , niti se ja vredjam . Eto ti se iskusna ja nisam i sta sad da radim , blago tebi sta da ti kazem , nasa lab u Zablju je sa pola neispravnih aparata , pola nalaza nije kako treba tako da meni taj uput nista ne znaci i dok ne dam 2000 hiljade u priv. lab nista mi se nece reci . U svakom slucaju hvala ti za savete , nisam neko ko ih ne prihvata , pogotovo kad su deca u pitanju ali ja sam pokusala da ti objasnim da nismo u istoj situaciji ali ne vredi ... Eto ja sam losa majka koja ne zeli dobro svom detetu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja...do mojih vrhunskih pedijatara sam(uglavnom ) došla preko zdrastvene knjižice... ;)

jesi , verujem , i ja bih u BG tako ali ovde nemam izbor , imam jednog i to mi je to ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Au,ja samo svratih da vidim kako su dečica....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidi ovako mna , ja znam da me nemirisis i to mi ne smeta ali ni sa cim sto ima veze sa zdravljem dece se ne salim , ne znam sta ti to znaci uopste niti cu da lupam glavu , niti se ja vredjam . Eto ti se iskusna ja nisam i sta sad da radim , blago tebi sta da ti kazem , nasa lab u Zablju je sa pola neispravnih aparata , pola nalaza nije kako treba tako da meni taj uput nista ne znaci i dok ne dam 2000 hiljade u priv. lab nista mi se nece reci . U svakom slucaju hvala ti za savete , nisam neko ko ih ne prihvata , pogotovo kad su deca u pitanju ali ja sam pokusala da ti objasnim da nismo u istoj situaciji ali ne vredi ... Eto ja sam losa majka koja ne zeli dobro svom detetu ...

Au NSanja.... :blink: ...šta bi ovo.... :blink::unsure: :unsure: :unsure: :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja...molila bi te da pročitaš još jednom moje postove na ovoj temi u proteklih nekoliko dana i posebno ove upućene tebi,ja htedoh da pomognem,ali... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja svratih da vidim kako su deca, kad ono .... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti mna ... Ti si divna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Tigi vi se jos patite :(

Mi smo neraspolozeni i slinavi i jaaaaakooo kasljemo ali nema vise T ( evo vec 24h ) i okice su bez krmelja , mada ih i dalje tretiramo i kamilicom i fizioloskim i mleko i kapi za oci , dok ne prodje skroz i nosic da se nebi vratilo ....

Anđelina od subote je bila pod temperaturom koja je išla do 39,8 :( ,sa kratkim pauzama samo od 2-3 sata,sve ostalo je 'gorila'! Od jutros negde od 5h se snizila i ona je bolje,čak je i smazala svu ribu iz tanjira...mnogo je bolje,ja se nadam da je prošlo :unsure:

Eto Tigi i kod Anđeline,temp je bila baš visoka i to opd subote...nadam s ed aje prošlo....

E zene moje,sta da vam kazem...noc smo pregurali bez temperature...meni ovo kod nas lici na zube ili na neku bakteriju niti kasnjemo niti slinimo,samo temperatura odjednom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene moje,sta da vam kazem...noc smo pregurali bez temperature...meni ovo kod nas lici na zube ili na neku bakteriju niti kasnjemo niti slinimo,samo temperatura odjednom!

A ček',izvini ako sam dosadna,jeste li radili kks,tu odmah rezultati budu gotovi...tako ako je bakterijska infekvija odmah se pokaže...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ček',izvini ako sam dosadna,jeste li radili kks,tu odmah rezultati budu gotovi...tako ako je bakterijska infekvija odmah se pokaže...

Nisi dosadna,draga!Ne,nismo radili,radili smo bris grla i nosa,u ponedeljak urin i krvna slika!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.