Povišena temperatura kod beba

odgovora

Objavljeno

evo i mi imamo temperaturu.Isla je do 39.4,spadne 1h posle sirupa do 38 i kad treba opet da popije sirup skoci za minut na +39.Isla smo kod lekara,upaljeni su mu krajnici,i tako,sad pijemo sirupe,lezimo,i ne mogu da ga prepoznam koliko je miran.Aa inace od naseg lekar sam cula da se sirup febricet za decu vise ne daje na recept vec samo moze da se kupi..toliko o tome kako misle na decu i natalitet...nije stvar u param,vec sto bi trebalo da za decu sve bude free,zar ne? <_<:angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se! Ali sta je u Srbiji kako treba?!?!? Znam kako je strasno kad odjednom skoci temperatura! Zelim vam da brzooo ozdravite!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj maleni bebac ima 5mes i 2ned. i do sada je sve bilo uredu do pre dve noci kada je odjednom dobio povisenu temperaturu. U nalazima krvne slike i mokrace je sve uredu i pregledali su ga i kazu da je sve uredu ali on i dalje ima temperaturu 38,7 c`

S obzirom da su nepci malo ostriji a konstantno gura stvarcice u usta i balavi da li mislite da su upitanju zubici?!

Zanima me vase iskustvo u vezi toga....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Visoka je to temperatura za zubice,moguce da je zakacio neki virus,pa prodje za par dana.Posebno kad je ovakvo vreme.Jel su mu vadili crp?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U svakom slučaju koji god da je razlog visoke T, treba pustiti organizam da se sam izbori u naredna tri do četiri dana (zavisi od same situacije) i naravno spustati je raznim metodama koje vam se učini delotvornom. Ukoliko i četvrti dan je visoka i neće da spadne, trebalo bi posetiti dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno od srca....meni se ucinilo da je od zubica, posto sve analize pokazuju da je zdrav. A bas agresivno ceska zubice. Uspevam da skinem tempeaturu raznim metodama. Mislim da smo danas puno bolje. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da iskljucujes i mogucnost zubica. Naime sigurna sam da je upravo neka od clanica na temi vezenoj za zubice, pominjala da su imali problema sa visokim T upravo zbog zubica.... Cilj je da se pregura T naravno sa sto manje koriscenja sirupa, cepica i dr. medikamenata a staviti akcenat na prirodne lekove i da se organizam sam izbori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada je moja beba imala visoku T i ja sam prvo pomislils na zubice ali mi je pedijatar rekao da zubici ne izazivaju visoke T.Inace,postoji mogucnost da je kod vas isti slucaj kao kod moje rodice.Tri dana T a ako poslije toga beba dobije osip nemoj da se zabrines jer je to normalno,bar su njoj tako rekli doktori

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada je moja beba imala visoku T i ja sam prvo pomislils na zubice ali mi je pedijatar rekao da zubici ne izazivaju visoke T.Inace,postoji mogucnost da je kod vas isti slucaj kao kod moje rodice.Tri dana T a ako poslije toga beba dobije osip nemoj da se zabrines jer je to normalno,bar su njoj tako rekli doktori

E daaaa... evo slike od Filipa sa "tim" osipom od visoke T

http://www.bebac.com/forum/index.php?s=&am...ost&p=93829

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja devojcica od jutros ima temperaturu vecu od 38...jutros u 6 je bila 38.3,a pre 1h 38,5....jutros sam joj dala paracetamol i posle pola sata je spala temp. i ona se smirila i zaspala!!! nema nikakve druge simptome,vesela je lepo jede,pije vodicu...samo temperatura!!! sad vidim da joj izbijaju gornje dvojke-jel moguce da je tako visoka temp od zumica...nos joj ne curi,kaki normalno,ne kaslje...nemam pojma sta je!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelana ja nemam iskustva sa tim ali ti mogu reci da deca ne dobijaju temperaturu jer im rastu zubi.To je cista zabluda.

Vec kada im rastu zubici opada im imuniter i usled oslabljenog imuniteta oni se prehlade ili sl.

Mogu samo da ti kazem nemoj da panicis verovatno nije nista ozbiljno,ako se ponovo javi opet joj daj sirup ali i posetite lekara,jer je ipak preko 38.

Iskreno nas nikada nije zadesila pu,pu,pu ali toga se najvise plasim, uzroci mogu biti razni pa zbog toga.

Opusti se i prati dalju situaciju.

Saljem ti puno poljubaca za malu devojcicu da prebrodi to sto pre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam,ne panicim ja jer vidim da je sa detetom sve ok.....ali mi je zao,mukica sve joj gore sakice i glava....oceivala sam neki jos simptom kad je temp.ovako visoka,ali nista...sta da kazem valjda ce proci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nas muci temperatura, 39. Stavljala sam cepice, ali bezuspesno, padne na sat-dva i opet isto. Ali je veseo, igra se... Samo slabije jede zbog grla, crveno je. Sada sam krenula sa sirupom , pa cemo videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nas muci temperatura, 39. Stavljala sam cepice, ali bezuspesno, padne na sat-dva i opet isto. Ali je veseo, igra se... Samo slabije jede zbog grla, crveno je. Sada sam krenula sa sirupom , pa cemo videti.

Od koliko mg si mu dala cepic?Jeste bili kod dr?Tecnosti sto vise!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

opet veceras oko 8 temperatura 38.8,popila paracetamol,opet puno vode,okupala je izmasirala joj stopala med alkoholom i sad joj je spala na 36.8 i zaspala je!!! zvala sam dr,ali mi ni ona nista pametno nije rekla nego da vidimo kako ce da bude sutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

opet veceras oko 8 temperatura 38.8,popila paracetamol,opet puno vode,okupala je izmasirala joj stopala med alkoholom i sad joj je spala na 36.8 i zaspala je!!! zvala sam dr,ali mi ni ona nista pametno nije rekla nego da vidimo kako ce da bude sutra

Bitno je da je spala temperatura,prati je u toku noci i nadam se da ce biti sve ok!Pisi kakva je situacija!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ok,hvala! ma spadne njoj temperatura jako brzo-od kad popije lek za nekih pola sata je vise nema,ali je mirna samo nekoliko sati i odmah ponovo raste!! meni je bitno da je pila danas puno vode-negde oko 200ml za ceo dan tako da nema sanse da dehidrira,sad sam je gledala i nije vruca ali je jako znojava!!! hvala vam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ok,hvala! ma spadne njoj temperatura jako brzo-od kad popije lek za nekih pola sata je vise nema,ali je mirna samo nekoliko sati i odmah ponovo raste!! meni je bitno da je pila danas puno vode-negde oko 200ml za ceo dan tako da nema sanse da dehidrira,sad sam je gledala i nije vruca ali je jako znojava!!! hvala vam

Bice to ok,cim se znoji!Nema razloga da se zahvaljujes,samo da joj bude bolje,a bice! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo sad se probudila-gola voda,sva odeca joj vlazna!! temperatura 36.7,presvula sam je i ponovo je zaspala :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicno,sada mozes i ti odmoriti!Evo jedan meda za misicu!k28023.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nocas je lepo spavala,probudila se jutros u 6...temperatura 36.8,presvukla sam je,jela je i oko 7 opet zaspala!!!! sad nema temperaturu i vesela je,igar se i smeska!!!sad cemo videti u toku dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena...vjerovatno T usljed rasta zubica...prolazi uglavnom, naravno prati ju, olaksaj tegobe rasta zubica i sve ce biti OK. Noc je prosla....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena...vjerovatno T usljed rasta zubica...prolazi uglavnom, naravno prati ju, olaksaj tegobe rasta zubica i sve ce biti OK. Noc je prosla....

ma i ja mislim da je to jer vidim da joj izbijaju gornje dvojke i bali non stop....sad je vec lakse,sisala je,spavala i sad se igra.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma i ja mislim da je to jer vidim da joj izbijaju gornje dvojke i bali non stop....sad je vec lakse,sisala je,spavala i sad se igra.... :rolleyes:

Vazno je da sisa. :) To ce je uvek smirivati. T zbog zuba se javlja periodicno, ne konstatno, tako da ces uvek znati kada je od zuba.

Mi smo jednom imali T 39,2C koja je trajala jednu noc. Posle 3 dana smo bili na redovnoj kontroli i dr. je konstatovala da mu je upaljeno grlo bas zbog jedne trojke koja je izbijala. Kad sam joj rekla koliku T je imao, rekla je da je to od upale grla i zuba zajedno. Vazno je da se T nije vracala u toj meri. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nocas je lepo spavala,probudila se jutros u 6...temperatura 36.8,presvukla sam je,jela je i oko 7 opet zaspala!!!! sad nema temperaturu i vesela je,igar se i smeska!!!sad cemo videti u toku dana

E super,bas mi je drago da ste bolje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.