Povišena temperatura kod beba

odgovora

Objavljeno

Andjeo Ljubavi da nije izmorena od povraćanja? Mada bi trebalo da je evo već danas ok?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije povracao uopste a nije ni proliv imao. Malo pre smo ustali tako da jos nista ne mogu da primetim.Nocas se budio par puta i zaplakao bi,ali se brzo i smirio,nike kao ove 2 prethodne noci.Videcu njegove reakcije malo kasnije pa se javljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dan je protekao mirnije u odnosu na prethodna 3.Nadam se da je stanje pocelo da se stabilizuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce da mu se zezne stomacic malo od antibiotika, zato ja mom malom uvek dajem probiotik uz antibiotik i jos koji dan posle prestanka antibiotika... Super sto se sve sredjuje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dan je protekao mirnije u odnosu na prethodna 3.Nadam se da je stanje pocelo da se stabilizuje.

Ma sigurno je samo poslusaj savet od sunshine, upotrebljavaj obavezno i probiotik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sigurno je samo poslusaj savet od sunshine, upotrebljavaj obavezno i probiotik.

Joj, ja tako imam frku da nekom dam savet, vec sve kroz primer, sve ocekujem da mi neko ovde iskoci pitanjem sta ja to pricam, :o ne znam odakle mi taj osecaj, ali me ti ovakvim izjavama hrabris, divna si :) a ja, nazalost, imam iskustva as prehladama, upalama usiju, stomacicem :( pa volim da sa drugima podelim ono sto znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, ja tako imam frku da nekom dam savet, vec sve kroz primer, sve ocekujem da mi neko ovde iskoci pitanjem sta ja to pricam, :o ne znam odakle mi taj osecaj, ali me ti ovakvim izjavama hrabris, divna si :) a ja, nazalost, imam iskustva as prehladama, upalama usiju, stomacicem :( pa volim da sa drugima podelim ono sto znam...

Ti si "luda" skroz :lol:

Meni krivo samo sto to znanje imas iz licnog iskustva, a nama opet takva znanja su i najdragocenija. Moze u knjigama pisati svasta, mogu doktori isto tako PREPORUCIVATI svasta ali dok to se ne "oseti" u praksi sve ostaje "prazna prica".

Samo ti piši, sumnjam da će iko da ti zameri, naprotiv, može samo da koristi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakve zamerke,meni je svaki savet dobrodoso a verujem i mnogim mamama ovde,narocito nama novopecenim. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borimo se sa temperaturom od poslijepodne... :(

Prije jedno 15-tak minuta je bila 39,1 C, okupala sam ga u mlakoj vodi, dala mu paracetamol, stavili smo jabukovo sirce na carapice... pa sada cekamo...

On je bas usporen, malaksao, ali je bar jeo, pa mi je malo lakse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes mu dati i paracetamol sirup, ako nece da spadne temp. Daje se cetvrtina kafene kasicice na najvise 4 sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo muku mučili ovih dana sa temperaturom preko 39. Dotorka nam je rekla da pređemo sa paracetamola na brufen u sirupu. I pored brufena temperatura je teško spadala, narvno da smo je i tuširali i stavljali sirće na čarapice... Sada nema više temperaturu, ali je i dalje nervozna i bolesna :( .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes mu dati i paracetamol sirup, ako nece da spadne temp. Daje se cetvrtina kafene kasicice na najvise 4 sata.

Dala sam mu taj sirup, obicno sacekam da prodje 6 sati.... Evo, sada je niza, 38,2 C... Nadam se da ce i dalje padati. Mi smo u pripravnosti.

Kristal, meni je od svega najgore kada vidim njegove crvene obrascice, i onaj tuzni pogled... Sav se opusti u mojim rukama i gleda me tako pametno i tuzno, da mi se srce cijepa.. :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikako da spadne... 38,3 C.. :(

Ali, on spava, ruke i noge su mu hladne, ne znam sta da radim... MM je legao pored njega i prati stanje, a ja lijecim zivce ovde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pored toga što već treći dan borimo se sa T to sad ne bih stavila (trenutno) u prvi plan već vaše savete kako da Emiliji izmerim T. Ne dozvoljava da joj priđem ni sa jednom toplomerom (imam digitalni ali i onaj trakica koji se samo nasloni na čelo). Čim me vidi već mlati rukicama. A da vam ne spominjem da dok se meri T trebalo bi da se miruje....

Dajte savete.... Stvarno više ne znam kako da se "dovijam".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pored toga što već treći dan borimo se sa T to sad ne bih stavila (trenutno) u prvi plan već vaše savete kako da Emiliji izmerim T. Ne dozvoljava da joj priđem ni sa jednom toplomerom (imam digitalni ali i onaj trakica koji se samo nasloni na čelo). Čim me vidi već mlati rukicama. A da vam ne spominjem da dok se meri T trebalo bi da se miruje....

Dajte savete.... Stvarno više ne znam kako da se "dovijam".

Ana mnoge mame izbegavaju merenje T stavljanjem toplomera u guzu.Meni je npr taj nacin mnogo laksi.

Skinem bebu,okrenem je na stomak i svim mogucim silama pokusavam da je zadrzim u tom polozaju.

(daljinski,mob sve dolazi u obzir)

30 sek je sigurno mozes zadrzati,meni jedino to uspeva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A fora daljinskog i tlf kod nas ne prolazi. Apsolutno je fokusirana na toplomer čim ga vidi. Jel digitalni može da se koristi analno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A fora daljinskog i tlf kod nas ne prolazi. Apsolutno je fokusirana na toplomer čim ga vidi. Jel digitalni može da se koristi analno?

Ja imam digitalni,ali ne taj sto se lepi,vec onaj klasicni meri za 30 sek.Od prvod dana merimo analno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Jana poludi kad vidi toplomer,ali jbg stisnem je uz sebe pa nekako odradimo na silu.Ali je nedavim cesto sa merenjem,izmerim jednom,a posle joj usnama dodirnem celo i od prilile.Bas smo imali te muke pre par dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A fora daljinskog i tlf kod nas ne prolazi. Apsolutno je fokusirana na toplomer čim ga vidi. Jel digitalni može da se koristi analno?

Ja imam digitalni i koristim ga iskljucivo za analno merenje,to ti je i lakse i brze,a postoji sansa da je zabavis a da ga ne vidi!!!! samo vodi racuna o vrednostima temperature jer je analo veca i to je ok!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pored toga što već treći dan borimo se sa T to sad ne bih stavila (trenutno) u prvi plan već vaše savete kako da Emiliji izmerim T. Ne dozvoljava da joj priđem ni sa jednom toplomerom (imam digitalni ali i onaj trakica koji se samo nasloni na čelo). Čim me vidi već mlati rukicama. A da vam ne spominjem da dok se meri T trebalo bi da se miruje....

Dajte savete.... Stvarno više ne znam kako da se "dovijam".

Jao muke sa toplomerom. Ja sam kupila toplomer kao lazu. I mogu ti reci da je super za bebe koje koriste lazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama taj digitalni zna da poblesavi tako da mu nemogu verovati. Koristimo obican,sa zivom,treba malo vise opreza i pouzdaniji mi je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko "duboko" ubacite taj digitalni? Jel samo da uđe onaj sivi-metalni deo ili...?

DanakE imamo mi i taj digitalni "klasični" ali njega tek kad vidi ihaaaaa... u startu počne da "trči" po krevetu. Ajde ovu trakicu uspem ponekad da "sakrijem" u ruku pa odprilike izmerim bar približno jer on brzo meri ali čini mi se da je ona još brža da "utekne" pre pravilno izmerene T.

Baco i ja sam na kraju pocela usnama da "procenjujem" ali sad smo u fazi da li ima preko 38.5 ili oko 38 e to baš ne mogu još sa preciznošću da procenim.

jelena_pesic, da, da baš sam na upustustvu za korišćenje ovot dig.toplomera to pročitala, hvala ti na info.

mama dy, i meni je sinoć palo na pamet da kupim taj T ali sve računam da je ovo "prolaznog" karaktera i da neće biti potreba da se ponovo "bakćem" i oko merenja T. Vedeću, ako ne uspem da joj izmerim analno vrlo je moguće da uzmem i taj kao duda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko "duboko" ubacite taj digitalni? Jel samo da uđe onaj sivi-metalni deo ili...?

DanakE imamo mi i taj digitalni "klasični" ali njega tek kad vidi ihaaaaa... u startu počne da "trči" po krevetu. Ajde ovu trakicu uspem ponekad da "sakrijem" u ruku pa odprilike izmerim bar približno jer on brzo meri ali čini mi se da je ona još brža da "utekne" pre pravilno izmerene T.

Baco i ja sam na kraju pocela usnama da "procenjujem" ali sad smo u fazi da li ima preko 38.5 ili oko 38 e to baš ne mogu još sa preciznošću da procenim.

jelena_pesic, da, da baš sam na upustustvu za korišćenje ovot dig.toplomera to pročitala, hvala ti na info.

mama dy, i meni je sinoć palo na pamet da kupim taj T ali sve računam da je ovo "prolaznog" karaktera i da neće biti potreba da se ponovo "bakćem" i oko merenja T. Vedeću, ako ne uspem da joj izmerim analno vrlo je moguće da uzmem i taj kao duda.

Anci dovoljno je ba ubacis malo-tj da onaj metalni deo ulazi u guzu,sta da ti kazem nisam merila ali od prilike oko 0,5cm mozda i malo manje!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo uspela sam da joj izmerim. Jeste da se vrpoljila ali je prednost što vrlo brzo izmer T tako da bar toliko mogu da je "držim".

Hvala devojke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana...kolika je T

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.