Povišena temperatura kod beba

odgovora

Objavljeno

38,2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, a kako je ručao danas? Jel kenkav? Jel možeš da vidiš da li je grlo crveno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne da mi da vidim grlo, ali rucao je dobro...jaaaako je malaksao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je dobro jeo rezonujem da mu grlo onda nije upaljeno (jer bi u tom slučaju teško gutao i slabije bi jeo).

Temperatura ga iscrpljuje pa je zato malaksao... A jedino možeš što više tečnosti da mu daješ (čaj, vodu, sok - šta god želi). I meri mu T... Možda ti deluje katastrofalno kako "izgleda" ali bolje da se organizam sam izbori sa tim nego da navikne na tablete i sirupe... ali naravno ako prebaci 38.5 odmah ili čepić ili sirup...

Eto to su neki moji rezoni a ti ipak imaš zadnju reč

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada sam ga istuširala i zaspao je...vidjećemo kako će se razvijati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

38,2

Nakon 15 dana opet borba... Uglavnom varira izmedju 37.5i 38.2. Evo vec cetvrti dan. Malo je reci da je malaksao, vodili ga Dr, trazio bris nosa, i ladno nisu dobro

izvadili i sad moramo ponovo. A tek u ponedeljak moze. Da poludis. Urin ne mogu uhvatiti jer malo mokri, verovatno zbog temperature.

u vrticima se pojavio i konjuktivitis... ma da poludis. Meni bas dodje da se izvristim dok ga ovakvog gledam. Fali mi onakav veseo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

38.6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana je sinoc dobila temperaturu,celu noc smo se borili. Jutros sam je vodila kod dr,kaze crveno joj je grlo i dao joj je hemomicin. Ja se grozim tog antibiotika jer mislim da je previse jak za crveno grlo. Nisam pametna sta mi je ciniti. Za T joj dajem brufen,dok je pod dejstvom leka nema T,cim prestane dejstvo evo T. Malo pre sam joj izmerila 39,4 slogirala sam se :o . Stavljam joj obloge od komovice mada mislim da ne bih trebalo to da radim jer su joj nogice i rukice hladne. Prvi put ima ovako visoku T i ja sam totalno blokirala. Za sve druge bih imala savet sta da rade,a sada kada ja trebam nesto da preduzemem blokada. Sta mi je ciniti? Molim vas pomagaj te? Tusiranje,oblozi,cepici,kombinacija parac.- brufen....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eferalgan čepić i rendani krompir na noge...nama je to pomoglo...više se nije vraćala od kada sam krompir stavila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jabukovo sirce natopljeno u mekinje i rakijana (najbolje od loze ali moze bilo koja) obloga oko grla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na savetima,probacu krompir. Nedami da joj izmerim T na jedvite jade,vristi. Sad sam joj dala sirup i spava,ima T,nadam se da ce uskoro spasti ako ne moracu da je tusiram i da probam krompir. Ludim polako ali sigurno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod nas je bila T i to za Novu Godinu :) Ja ne bih dete mazala rakijama,niti alkoholom, jer se kod dece on apsorbuje kroz kozu (samo cete napiti jadno dete ;) )Pristalica sam cekanja do 38.5 pa onda paracetamol, brufen sirup, a ako se T javi nocu cepic, jer sirupe ne valja davati na prazan zeludac (koji je ionako zbog malaksalosti i T vise prazan nego pun cak i danju) Posle tri dana temperature, ako se situacija ne poboljsava, izvaditi krv, dati urin, pa SAMO ukoliko se dokaze da je u pitanju bakterijska infekcija - antibiotik (i to onaj na koji je bakterija po antibiogramu senzibilna)! Nikada, ali nikada ne bih detetu dala antibiotik samo zato sto je dr tako rekla, a bez uradjenih analiza koje pokazuju da je antibiotik pozeljan i potreban!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se upravo mucimo sa temp. pa skidam "recepte" sa bebca.Eferalgan,tusiranje,sirce,mast,krompiri,sve smo probali i nikako da padne ispod 38,4.Ako ima neka budna mama da mi drzi strah :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sonja 38.4 je dobro....Tj. ne znam kolika je bila prvobitno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh,bila 39,2 to nam je rekord pa sam se bas uplasila,upravo sam mu merila pala je na37,5.

strasnije od toga mi je reakcija mm koji se toliko uspanicio da je poceo da se trese i da me ubedjuje da zovemo njegovu mamu. cudo kako ti muskarci nikada ne odrastu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Sonja :) ...ma nekad antipireticima treba samo dati malo vremena

Nadam se da vam se T nece vracati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sonja kroz isto to smo prolazili pre svega par dana. Samo bez panike i Jani se pela na 39,4,premrla sam. Davala sam joj paracetamol i posto isto kao i ti nisam imala zivaca da cekam da spadne stavljala sam joj krompire na tabane i carapice topila u komovicu. Ne panici kada je t 38,ja tada nista ne preduzimam,tek kada predje 38.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se upravo mucimo sa temp. pa skidam "recepte" sa bebca.Eferalgan,tusiranje,sirce,mast,krompiri,sve smo probali i nikako da padne ispod 38,4.Ako ima neka budna mama da mi drzi strah :(

Zato uvek imaj i Brufen pri ruci,pa ako ne pada-kombinuj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, devojke kada čitam vaše postove sva se preznojim. Mislim da bi svisnula kada bih na toplomeru videla 39 sa nešto ali čitam vaše savete i upijam vašu smirenost jer me to čeka kad tad... U Februaru primamo i mmr vakcinu pa je moguće da i od toga bude reakcija. Još više se plašim svega toga jer u porodici je bilo slučajeva frasa (moj brat kad je bio mali, ali hvala bogu sve je bilo ok i bez posledica).

Da rezimiram:

T do 38.5

ništa ne raditi jer može i sam organizam da se izbori

T od 38.5

dati brufen/paracetamol ili čepić (koje čepiće koristite, ja nemam pojma ni kakvih ima)

koluti krompira staviti na tabane i navući čarapice

istrljati celo telo alkoholom (samo mi recite kojim alkoholom od koliko %)

i čekati da se krompir osuši ako T ne spada

tuširanje hladnom (mlakohladnom) vodom pa ponoviti ove dve stavke iznad

mekike natopljene jabukovim siršetom staviti na noge (umesto krompira)

E ovo sam sve "izvukla" da li imate još neki savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne čekam da pređe 38.5...paničar sam i reagujem na 38 sa EFERALGAN čepićem...i krompir rendam, a ne kolutove...stavljam na prozirnu foliju, umotam nogu pa onda čarapice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

T od 38.5

dati brufen/paracetamol ili čepić (koje čepiće koristite, ja nemam pojma ni kakvih ima)

Mi koristimo eferalgan čepiće, oni su na bazi paracetamola, tako da njih kombinuješ sa BRUFENOM!!!

Oni nama najbrže skinu T, ali ja prvo istuširam dete pa onda stavim čepić ( da se ne bi desilo da ispadne tokom tuširanja).

U apoteci kažeš koliko Ema ima godina i koliko kila i oni će ti dati eferalgan potrebne jačine :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana, ja reagujem na 37 sa 5 dam kašičicu brufena, stavim obloge na stopala od rakije i čekam da se preznoji. Obično nam se T javi predveče ili noću, tako da do jutra padne i onda idemo kod lekara. Čepiće nisam nikada stavljala, možda pomaže ali mi to nekako nije lepo da stavljam u guzu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac je sa 5 meseci imao temperaturu 40,5 pa je bilo sve u redu. Mislim da za visoke temperature treba dati brufen jer paracetamol ne deluju. Nama je doktorka rekla da damo brufen a ako on ne deluje posle sat ili dva da stavimo voltaren čepić jer je on jači. Ako ništa ne pomaže kupanje u toploj vodi je zakon. Dete se stavi u kadicu sa toplom vodom. Najbolje je staviti termometar u vodu da temperatura vode bude približno ista kao temperatura njegovog tela (znači 39).Dete se poliva tom vodom sve dok mu je prijatno. Kad počne da plače dodaje se topla voda. ovo kupanje mora da traje 20 minuta najmanje.Kako detetu pada temperatura ono će lakše podnositi hladniju vodu. Nemojte mu samo kvasiti glavicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo do sad koristili samo cepice ( febricet ) i jednom sam joj dala brufen sirup i to samo jednu kasikicu, a obloge sam stav;ljala od razblazene rakije ( malo rakije sipam u mlaku vodu i stavljam na nogice, rukice, pa i na celo...za sad deluje.

Inace meni licno temperaturu spusta banana tako d joj i to dajem da jede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac je evo danas posle 7 meseci i 3 nedelje dobio prvu temperaturu.Nije mi svejedno i pokusavam da ostanem smirena.Odmah sam mu stavila cepic,ali se T ceo dan penje i ja je skidam.Malo pre sam ga i tusirala i sad je zaspao.

Posto mi sledi prva noc pod temperaturom,interesuje me sta da radim u toku noci?Ako osetim da je vruc da ga budim i merim T?Da primenjujem iste ove metode skidanja T?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.