Povišena temperatura kod beba

odgovora

Objavljeno

Prvo se uvjeri da nisu petice,prst u usta i broji,a je li ne postoji nacin da joj uzmes urin?Imas li nesto jace za t od paracetamola?

Šta ima jače od paracetamola,osim brufena??????'

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

M ne mogu da vidim 'donje' petice...a jednom smo imali sa 6 meseci blagu urinarnu inf...ali ova T ne spada,i sada ima 39,4,evo samo mi je u naručju,ali nije nešto nerspoložena...ne znam da li smem da nastavim Parac. na 4 sata :unsure:

Smes da dajes paracetamol na 4 sata. Moras da znas da i najmanji pad temperature se racuna. Znaci, ako sa 39 sa 4 padne na 39, to je dobro, i to se racuna, sve samo da vise ne raste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta ima jače od paracetamola,osim brufena??????'

Cepici diazepama, ali to je za ekstrmne slucajeve.

Ako ne padne, za nocas spremi cepice eferalgana pa probaj tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cepici diazepama, ali to je za ekstrmne slucajeve.

Ako ne padne, za nocas spremi cepice eferalgana pa probaj tako.

Uf dijazepam se koristi kad pređe 40 jel?????

Imam čepiće,ali ona stvarno dobro podnosi,nije neraspoložena,evo je gleda crtani,čak je malo i ručala...nije nešto razigrana ali s obzirom koliko joj je visoka T ona je ki čigra :unsure: ...mada me brine noć....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smes da dajes paracetamol na 4 sata. Moras da znas da i najmanji pad temperature se racuna. Znaci, ako sa 39 sa 4 padne na 39, to je dobro, i to se racuna, sve samo da vise ne raste.

E tih par reckica bude....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne volim da se igram kada je u pitanju visoka temperatura...zato pravac doktor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne volim da se igram kada je u pitanju visoka temperatura...zato pravac doktor.

Da,ali šta mi može reći ...pedijatar kod koga idem kada baš prigusti mi je rekao da se analize krvi rade 3. dan,da tada daju merodavne rezultate,e sada ona ima šlajma nekog malog koji vuče već 10-tak dana,ništa zabrinjavajuće,n bi rekla da ima nešto na plućima,kako god vodim je tek ujtru....opet ne daj Bože Tiršova bolnica mi je 100 m dežurna parnim datumima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta ima jače od paracetamola,osim brufena??????'

Voltaren,dajem kad predje 39.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mna kako je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mna kako je?

U toku noći joj je skočila T na 39,8,dali smo joj Par. i masirali je vodom i alkoholom,jutros nije imala i sada 37,8....čekam muža pa da je odvedem kod lekara,inače meni s ečini da ide na bolje.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voltaren,dajem kad predje 39.

Ja ne znam za to,ko je proizvođač?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam za to,ko je proizvođač?

Pliva ih proizvodi,ovako izgledaju i dajem 1/2(od 12.5mg) kad ima visoku temperaturu!

VOLTAREN.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala...ja imam eferalgan čepiće,ne znam koja je razlika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala...ja imam eferalgan čepiće,ne znam koja je razlika...

Mislim da je neznatna razlika,je l' od 150mg Eferalgan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je neznatna razlika,je l' od 150mg Eferalgan?

E taj......

Ovako,juče smo bili na pregledu i leukociti su baš povišeni 23,4 :o a normalno je od 3,5 do 10,'malinast' joj je jezik :( i ovo sve ukazuje na bakterijsku infekciju...dobili smo terapiju antibiotik Ospamox na 12 sati,ali sam ipak uradili bris da budemo siurni koja je bakterija...inače sinoć je T bila 39,9 a ona i dalje peva ringe-ringe-raja ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E taj......

Ovako,juče smo bili na pregledu i leukociti su baš povišeni 23,4 :o a normalno je od 3,5 do 10,'malinast' joj je jezik :( i ovo sve ukazuje na bakterijsku infekciju...dobili smo terapiju antibiotik Ospamox na 12 sati,ali sam ipak uradili bris da budemo siurni koja je bakterija...inače sinoć je T bila 39,9 a ona i dalje peva ringe-ringe-raja ...

Samo ona nek je raspoložena :) Biće sve ok. A Ospamox baš skida T, nemoj da te iznenadi i ako bude u trenutku i niža nego što bi trebalo - sve će biti ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo ona nek je raspoložena :) Biće sve ok. A Ospamox baš skida T, nemoj da te iznenadi i ako bude u trenutku i niža nego što bi trebalo - sve će biti ok.

Al' je ipak imala jutros oko 4h...no dobro,svakako bi pravi učinak bez T trebao biti u roku od 24h...al' nešto razmišljam,šta ako uopšte nije bakt u grlu(mada je malinast jezik9 nego na pr urin.inf. :unsure: ? Sve mse mislim da ne postoji način na koji bi joj 'uzela urin'!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Al' je ipak imala jutros oko 4h...no dobro,svakako bi pravi učinak bez T trebao biti u roku od 24h...al' nešto razmišljam,šta ako uopšte nije bakt u grlu(mada je malinast jezik9 nego na pr urin.inf. :unsure: ? Sve mse mislim da ne postoji način na koji bi joj 'uzela urin'!!!!!!!!!

Mi smo imali malinast jezik na virusnoj osnovi. Nije bila nijedna bakterija...

Joj, secam se kako sam se uplasila kad sam videla jezik, mislila sam da je neka alergija i da ce poceti da rastu te bubuljice po jeziku i da vrlo lako moze doci do gusenja. Sva sreca, pa nije bilo strasno.

Ako ste poceli sa antibiotikom, dzabe i da razmisljas o urinu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali malinast jezik na virusnoj osnovi. Nije bila nijedna bakterija...

Joj, secam se kako sam se uplasila kad sam videla jezik, mislila sam da je neka alergija i da ce poceti da rastu te bubuljice po jeziku i da vrlo lako moze doci do gusenja. Sva sreca, pa nije bilo strasno.

Ako ste poceli sa antibiotikom, dzabe i da razmisljas o urinu. ;)

Valaj baš...ali visok t+ovoliki leukociti su ipak bakt...šta misliš.... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Valaj baš...ali visok t+ovoliki leukociti su ipak bakt...šta misliš.... :unsure:

Ja misim da jeste neka bakterijska infekcija, posebo sto traje vec par dana sa visokom T, da je neki virus, T bi odavno spala ili bar bila niza. ;)

Jel su joj gledali usi? Da nije upala usiju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja misim da jeste neka bakterijska infekcija, posebo sto traje vec par dana sa visokom T, da je neki virus, T bi odavno spala ili bar bila niza. ;)

Jel su joj gledali usi? Da nije upala usiju?

U d.zd. nikada ne gledaju uši,kakva ironija,već ako im kažeš da se dete žali na bol onda tepošalju na sprat kod ušnog koji pojma nema,ja s euverila nekoliko puta <_< ,ali nisu uši,j sam je ispipala,izvukla za uši i ništa ne boli...mada je svašta moguće...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E taj......

Ovako,juče smo bili na pregledu i leukociti su baš povišeni 23,4 :o a normalno je od 3,5 do 10,'malinast' joj je jezik :( i ovo sve ukazuje na bakterijsku infekciju...dobili smo terapiju antibiotik Ospamox na 12 sati,ali sam ipak uradili bris da budemo siurni koja je bakterija...inače sinoć je T bila 39,9 a ona i dalje peva ringe-ringe-raja ...

Al' je ipak imala jutros oko 4h...no dobro,svakako bi pravi učinak bez T trebao biti u roku od 24h...al' nešto razmišljam,šta ako uopšte nije bakt u grlu(mada je malinast jezik9 nego na pr urin.inf. :unsure: ? Sve mse mislim da ne postoji način na koji bi joj 'uzela urin'!!!!!!!!!

Valaj baš...ali visok t+ovoliki leukociti su ipak bakt...šta misliš.... :unsure:

U d.zd. nikada ne gledaju uši,kakva ironija,već ako im kažeš da se dete žali na bol onda tepošalju na sprat kod ušnog koji pojma nema,ja s euverila nekoliko puta <_< ,ali nisu uši,j sam je ispipala,izvukla za uši i ništa ne boli...mada je svašta moguće...

Mna,kada ce biti gotov nalaz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mna,kada ce biti gotov nalaz?

Sutra oko 19h,treba proći 24h!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakav joj je zadah?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U d.zd. nikada ne gledaju uši,kakva ironija,već ako im kažeš da se dete žali na bol onda tepošalju na sprat kod ušnog koji pojma nema,ja s euverila nekoliko puta <_< ,ali nisu uši,j sam je ispipala,izvukla za uši i ništa ne boli...mada je svašta moguće...

Moja Natasa je imala upalu oba uveta a nije je bolelo kad joj stiskam i diram usi,u to nemoj da se uzdas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.