Kukovi...problemi

odgovora

Objavljeno

Kako nisam nigdje mogla da nađem ovu temu, otvorila sam je sama.

Ako sam pogriješila, molim administratore da isprave.

Naime, prije nekoliko dana sam primjetila nešto kod kćerkice, a to je da joj se ponekad desi da joj kucka nešto - imam osjećaj u desnom kuku, isto kao kad namjerno izvlačite prstima i kad puckaju...odmah sam se prepala, i pomislila sam da nije zbog toga što sam joj radila vježbe za kukove (kako su mi doktori rekli)..strah me da joj ja nisam nešto napravila jer mi se opirala ponekad i kočila nogice.

Nju ne boli kuk, provjeravala sam, ne trza se, to kuckanje nije uvijek nego ponekad kad naglo pomakne nogu čujem taj zvuk.

U srijedu idemo na vakcinu pa ću obavezno to da prijavim doktoru.

Interesuje me da li je neko imao sličnih problema sa bebcom? Kako se ustvari zna da bebac ima problema sa kukovima?

Prije mjesec dana smo bili na kontroli kukova i doktor je bio prezadovoljan, preporučio široko povijanje i vježbe i kontrolu u novembru.

U međuvremenu je imala problema sa grčevima i radili smo vježbe pa me strah da joj ja nisam nešto povrijedila...užasno se bojim i pravo sam zabrinuta :(

Ona vrti nogicama, slomi se, inače je vrlo aktivna, već se sama želi podići da sjedi, fino drži glavicu, guguće i sretna je...Napunila je 3 mjeseca i do sada nismo imali nikakvih problema, hvala Bogu.

Stvarno sam zabrinuta i molim Boga da ovo sa kukom ne bude ništa strašno...

Molim vas da podijelite svoja iskustva sa mnom...

Hvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, i moja cura ima ta skljocanja nekad kada radimo vezbe, nisam obracala posebnu paznju na to, pa i mene interesuje sta ti je rekao pedijatar? Inace moja mala ima plitke kukove, iako ne znam sta to znaci (verovatno sto je sitna rodjena sa 2570g, a sad ima 5kg), a ono po Grafu su ok Ia :) ali ne treba da nosi vise siroko, sada ima 3meseca i 7 dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

od kada znam za sebbe skljoca mi kuk ... i nikada me nije bolilo niti mi je smetalo u razvoju ili hodu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, i moja cura ima ta skljocanja nekad kada radimo vezbe, nisam obracala posebnu paznju na to, pa i mene interesuje sta ti je rekao pedijatar? Inace moja mala ima plitke kukove, iako ne znam sta to znaci (verovatno sto je sitna rodjena sa 2570g, a sad ima 5kg), a ono po Grafu su ok Ia :) ali ne treba da nosi vise siroko, sada ima 3meseca i 7 dana...

Plitki kukovi znači da kukovi nisu "u čašici" 100%.

Dijagnoza je u redu, te s toga ne moraš da brineš. :)

Radite bežbice redovno kako bi se kukovi ispravno formirali.

To škljockanje ne bih znala šta je, najbolje da pitate ortopeda kad idete na snimanje - pedijatar neće dati stručan odovor kao što će vam to reći ortoped :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam, mi radimo vezbice polako i nadamo se da ce nam doce reci da je sve ok! Trebamo se zakazati i kod ortopeda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili smo na kontroli i pedijatar nam je rekao da je uredu, to se desava kod beba, kao normalno je. Pregledao je, radio vjezbe, prepipao sve, curica bila mirna :) saznala sam da se to desava i kod ostalih, a naredna kontrola je 4.11. pa ćemo tada kod ortopeda znati stručno šta i kako.

jest da jos uvijek razmisljam o tome i pazim kako je nosim i ne dam nikome da je cucka i nosi kako ja mislim da ne treba... (vjerujem da sam svima već dodijala) ali šta ću.

istina, u zadnjih 15tak dana nisam čula niti jednom to škljocanje a više sam počela da osluškujem imam osjećaj da sam izoštrila čulo sluha do maksimuma :)

nisam čula za tu dijagnozu plitkih kukova, nama je kontrola prošla super, prva kontrola mislim.

vidjećemo sad šta kaže ortoped.

hvala vam puno na odgovorima, smirila sam se malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da prijavim - nema više šljkocanja u kuku :) Hvala Bogu

Ne čujem to više...jednostavno samo od sebe prestalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Beba Milica ima 5 meseci, sa dva i po meseca, utvrdjeno je icasenje levog kuka IIIa,pri prvim ultra zvucnim pregledom.Odmah smo dobili uput da se javimo decijem ortopedu.Dr Brdar iz Tirsove je primio Milicu na bolnicko lecenje,prve dve nedelje istezavanje noge i nakon uradjenog rengena kuk nije legao u casicu, usledilo je zatim jos jedna nedelja istezavanja kontrategom,snimak je pokazao boljitak, medjutim nije Dr Brdar bio zadovoljan.Na moje pitanje, sta dalje, Doktor je objasnio da ce pokusati rucno vratiti kuk na mesto pod potpunom anestezijom,ali ako to ne uspe, morace odmah da je operise.Mojoj supruzi i meni pao je mrak na oci, bili smo ocajni.Na nasu srecu i Milicinu, uspeo je kuk rucno da vrati,i stavio je gips koji je nosila 6 nedelja.Danas smo bili na kontroli gips je skinut,rezultat je ok,kukovi su na mestu i stavljeni su Pavlikovi remencici,koje treba da nosi 2 meseca,prvi mesec bez skidanja,a u drugom skidamo ih kad se beba kupa.

Ovo je nase iskustvo koje sam hteo da podelim sa roditeljima koji nedaj boze imaju slican problem.Samo da napomenem da je deto rodjeno zdravo,i nije primeceno u porodilistu.Na prvom pregledu kod pedijatara u DZ, sve je bilo ok,uradjen je test rucno pomeranje i savijanje nozica.Medjutim,posle mesec i po dana po rodjenju odveli smo je kod fizijatra u Narodni Front, jer nam je tako navedeno u otpusnoj listi,ta doktorka je prvo pregledala dete njenu motoriku a zatim kukove,nista nije spomenula da nije u redu,a onda na nase zaprepascenje okrenula je Milicu naopacke,uhvativsi je za Noge,kao prase,a zatim za jednu nogu naglavacke tako da joj druga noga visi u vazduhu i obe ruke i glava na dole.Milica je tada Vrsnula i zaplakala.Supruga i ja sumnjamo da je u tom trenutku doktorka icasila njen kuk.Ovo pisem da svi roditelji posebno obrate paznju na takvu vrstu pregleda,i dobro se raspitaju da li je takav okret potreban.Ortopedi se cude kako icasenje nije primeceno ranije,jos u porodilistu, mada kad smo objasnili kakve su akrobacije bile nad njom,nasli su se u cudu.RODITELJI,POVEDITE RACUNA KOM LEKARU PREPUSTATE SVOJE DETE,JER LEKARSKA GRESKA NIKAD NIJE DOKAZANA,A SKUPO KOSTA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.