odgovora

Objavljeno

I ja imam policisticne jajnike. Pila sam Siofor od 500 mg zbog insulinske rezistencije, ali sam imala uzasne mucnine i nelagodnosti i lekar mi ga je izbacio iz upotrebe i rekao da probam ishranom da regulisem poviseni nivo insulina. Pila sam i Femisan kapi, takodje na preporuku lekara, radi stimulacije ovulacije, ali ni one nisu dale neke rezultate. Pre 8 dana sam pocela da pijem Inofolic, neki prirodni lek iz Italije na bazi vitamina mio inozitola i folne kiseline, na nagovor prijateljice koja zivi tamo. Ona kaze da Inofolic lekari u Italiji preporucuju svim zenama koje imaju problem sa policisticnim jajnicima ili sa sindromom policisticnih jajnika, jer regulise povisen nivo insulina i dovodi do spontanih ovulacija, a prilikom primene nema nikakve nezelje efekte. U Srbiji ga trenutno nema, tako da sam obezbedila zalihe za 3 meseca…
Ne znam da li je neka od vas cula za Inofolic ili imala iskustva sa njim? Na inostranim forumima sam mogla da pronadjem jako pozitivne komentare, tako da sam i ja trenutno jako optimisticna. Moja drugarica ga je pila 6 meseci, nakon 2 meseca je krenula da ima normalne i spontane ovulacije, a u 6 mesecu primene je i zatrudnela. I nije pila nista sem inofolica… Inace, trenutno nemam nikakve tegobe, a ono sto sam primetila i jako me raduje, je da mi se izgubila zelja za slatkim i to narocito u vecernjim casovima :) 
Ako imate neka iskustva s ovim lekom, jako bi mi znacilo da ih podelite sa mnom. Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo godinu dana pokusavali da ostanemo u drugom stanju i nista..onda mi je doktorka preporucila INOFOLIC i nakon manje od mesec dana saznala sam da sam trudna..dal je slucajnost ili nije ne znam al vredi probati.. :) Popila sam samo jednu kutiju.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo...post ce biti malo duzi,izvinjavam se unaprijed. 

Prosle godine sam zavrsila u bolnici zboog upale lijevog jajnika i poviseno HTC,tolika upala je bila da su htjeli laparaskopski da odstrane lijevi jajnik...na srecu,pustena sam kuci pod antibioticima i redovnim kontrolama. Narednih dva mjeseca sam bila pod antibioticima i raznim cajevima...na svoju ruku sam uzela i Femisan A kapi.

Negdje na polovini ciklusa sam otisla da se utvrdi da li postoji ovulacija i jajna celija...postoji. Maternica i jajnici na UZV igledaju uredu,s tim da je maternica zavaljena.

Naime...pokusavam ostati u drugom stanju,ali bezuspjesno. Zadnja dva puta mi je kasnilo po 3-5 dana i bas kada se ponadam da je to to...dobijem. :-( Opet sam uvela Femisan A i oboje pijemo cajnu mjesavinu u kombinaciji s maslinovim uljem i medom i nadamo se...ali se strasno bojim da od toga nema nista jer vise uopste ne mogu da utvrdim kada nastupi ovulacija.

Ne konzumiramo alkohol,ne pusimo,treniramo i trudim se da jedemo raznovrsnu hranu.

Bila bih vam zahvalna kada bi imale nekakav savjet kako da sto lakse ostanem u drugom stanju i dobijem svoju bebicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo...post ce biti malo duzi,izvinjavam se unaprijed. 

Prosle godine sam zavrsila u bolnici zboog upale lijevog jajnika i poviseno HTC,tolika upala je bila da su htjeli laparaskopski da odstrane lijevi jajnik...na srecu,pustena sam kuci pod antibioticima i redovnim kontrolama. Narednih dva mjeseca sam bila pod antibioticima i raznim cajevima...na svoju ruku sam uzela i Femisan A kapi.

Negdje na polovini ciklusa sam otisla da se utvrdi da li postoji ovulacija i jajna celija...postoji. Maternica i jajnici na UZV igledaju uredu,s tim da je maternica zavaljena.

Naime...pokusavam ostati u drugom stanju,ali bezuspjesno. Zadnja dva puta mi je kasnilo po 3-5 dana i bas kada se ponadam da je to to...dobijem. :-( Opet sam uvela Femisan A i oboje pijemo cajnu mjesavinu u kombinaciji s maslinovim uljem i medom i nadamo se...ali se strasno bojim da od toga nema nista jer vise uopste ne mogu da utvrdim kada nastupi ovulacija.

Ne konzumiramo alkohol,ne pusimo,treniramo i trudim se da jedemo raznovrsnu hranu.

Bila bih vam zahvalna kada bi imale nekakav savjet kako da sto lakse ostanem u drugom stanju i dobijem svoju bebicu.

Ja evo gore napisah da probas sa Inofolic lekom... Procitaj na netu iskustva drugih zena..masa njih je uspela bas sa tim lekom.. Ako si u Beogradu apoteka koja ga prodaje najjeftinije je ona na uglu cvijiceve i 29og novembra..oko 1500 din.  Ima 20 kesica u kutiji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo...post ce biti malo duzi,izvinjavam se unaprijed.

Prosle godine sam zavrsila u bolnici zboog upale lijevog jajnika i poviseno HTC,tolika upala je bila da su htjeli laparaskopski da odstrane lijevi jajnik...na srecu,pustena sam kuci pod antibioticima i redovnim kontrolama. Narednih dva mjeseca sam bila pod antibioticima i raznim cajevima...na svoju ruku sam uzela i Femisan A kapi.

Negdje na polovini ciklusa sam otisla da se utvrdi da li postoji ovulacija i jajna celija...postoji. Maternica i jajnici na UZV igledaju uredu,s tim da je maternica zavaljena.

Naime...pokusavam ostati u drugom stanju,ali bezuspjesno. Zadnja dva puta mi je kasnilo po 3-5 dana i bas kada se ponadam da je to to...dobijem. :-( Opet sam uvela Femisan A i oboje pijemo cajnu mjesavinu u kombinaciji s maslinovim uljem i medom i nadamo se...ali se strasno bojim da od toga nema nista jer vise uopste ne mogu da utvrdim kada nastupi ovulacija.

Ne konzumiramo alkohol,ne pusimo,treniramo i trudim se da jedemo raznovrsnu hranu.

Bila bih vam zahvalna kada bi imale nekakav savjet kako da sto lakse ostanem u drugom stanju i dobijem svoju bebicu.

jesi radila ogtt test (na insulinsku rezistenciju),ako nisi uradi cisto i to da proveris jer jako utice na plodnost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.