odgovora

Objavljeno

I ja imam policisticne jajnike. Pila sam Siofor od 500 mg zbog insulinske rezistencije, ali sam imala uzasne mucnine i nelagodnosti i lekar mi ga je izbacio iz upotrebe i rekao da probam ishranom da regulisem poviseni nivo insulina. Pila sam i Femisan kapi, takodje na preporuku lekara, radi stimulacije ovulacije, ali ni one nisu dale neke rezultate. Pre 8 dana sam pocela da pijem Inofolic, neki prirodni lek iz Italije na bazi vitamina mio inozitola i folne kiseline, na nagovor prijateljice koja zivi tamo. Ona kaze da Inofolic lekari u Italiji preporucuju svim zenama koje imaju problem sa policisticnim jajnicima ili sa sindromom policisticnih jajnika, jer regulise povisen nivo insulina i dovodi do spontanih ovulacija, a prilikom primene nema nikakve nezelje efekte. U Srbiji ga trenutno nema, tako da sam obezbedila zalihe za 3 meseca…
Ne znam da li je neka od vas cula za Inofolic ili imala iskustva sa njim? Na inostranim forumima sam mogla da pronadjem jako pozitivne komentare, tako da sam i ja trenutno jako optimisticna. Moja drugarica ga je pila 6 meseci, nakon 2 meseca je krenula da ima normalne i spontane ovulacije, a u 6 mesecu primene je i zatrudnela. I nije pila nista sem inofolica… Inace, trenutno nemam nikakve tegobe, a ono sto sam primetila i jako me raduje, je da mi se izgubila zelja za slatkim i to narocito u vecernjim casovima :) 
Ako imate neka iskustva s ovim lekom, jako bi mi znacilo da ih podelite sa mnom. Hvala!

Objavljeno

Mi smo godinu dana pokusavali da ostanemo u drugom stanju i nista..onda mi je doktorka preporucila INOFOLIC i nakon manje od mesec dana saznala sam da sam trudna..dal je slucajnost ili nije ne znam al vredi probati.. :) Popila sam samo jednu kutiju.. 

Objavljeno

Zdravo...post ce biti malo duzi,izvinjavam se unaprijed. 

Prosle godine sam zavrsila u bolnici zboog upale lijevog jajnika i poviseno HTC,tolika upala je bila da su htjeli laparaskopski da odstrane lijevi jajnik...na srecu,pustena sam kuci pod antibioticima i redovnim kontrolama. Narednih dva mjeseca sam bila pod antibioticima i raznim cajevima...na svoju ruku sam uzela i Femisan A kapi.

Negdje na polovini ciklusa sam otisla da se utvrdi da li postoji ovulacija i jajna celija...postoji. Maternica i jajnici na UZV igledaju uredu,s tim da je maternica zavaljena.

Naime...pokusavam ostati u drugom stanju,ali bezuspjesno. Zadnja dva puta mi je kasnilo po 3-5 dana i bas kada se ponadam da je to to...dobijem. :-( Opet sam uvela Femisan A i oboje pijemo cajnu mjesavinu u kombinaciji s maslinovim uljem i medom i nadamo se...ali se strasno bojim da od toga nema nista jer vise uopste ne mogu da utvrdim kada nastupi ovulacija.

Ne konzumiramo alkohol,ne pusimo,treniramo i trudim se da jedemo raznovrsnu hranu.

Bila bih vam zahvalna kada bi imale nekakav savjet kako da sto lakse ostanem u drugom stanju i dobijem svoju bebicu.

Objavljeno

Prosle godine sam zavrsila u bolnici zboog upale lijevog jajnika i poviseno HTC,tolika upala je bila da su htjeli laparaskopski da odstrane lijevi jajnik...na srecu,pustena sam kuci pod antibioticima i redovnim kontrolama. Narednih dva mjeseca sam bila pod antibioticima i raznim cajevima...na svoju ruku sam uzela i Femisan A kapi.

Negdje na polovini ciklusa sam otisla da se utvrdi da li postoji ovulacija i jajna celija...postoji. Maternica i jajnici na UZV igledaju uredu,s tim da je maternica zavaljena.

Naime...pokusavam ostati u drugom stanju,ali bezuspjesno. Zadnja dva puta mi je kasnilo po 3-5 dana i bas kada se ponadam da je to to...dobijem. :-( Opet sam uvela Femisan A i oboje pijemo cajnu mjesavinu u kombinaciji s maslinovim uljem i medom i nadamo se...ali se strasno bojim da od toga nema nista jer vise uopste ne mogu da utvrdim kada nastupi ovulacija.

Ne konzumiramo alkohol,ne pusimo,treniramo i trudim se da jedemo raznovrsnu hranu.

Bila bih vam zahvalna kada bi imale nekakav savjet kako da sto lakse ostanem u drugom stanju i dobijem svoju bebicu.

Ja evo gore napisah da probas sa Inofolic lekom... Procitaj na netu iskustva drugih zena..masa njih je uspela bas sa tim lekom.. Ako si u Beogradu apoteka koja ga prodaje najjeftinije je ona na uglu cvijiceve i 29og novembra..oko 1500 din.  Ima 20 kesica u kutiji

Objavljeno

jesi radila ogtt test (na insulinsku rezistenciju),ako nisi uradi cisto i to da proveris jer jako utice na plodnost

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.

Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.

Prijavite se

• Članovi/članice na temi   0 članova

No registered users viewing this page.

• Čekamo plusiće
      Započeo/la Kalle03 · Objavljeno
      https://files.fm/f/e55h8tzgb  sta mislite o ovom testu? Kako vam izgleda 
    • Porodilište ''Dr Dragiša Mišović'' - Beograd
      Započeo/la Mara94 · Objavljeno
      Zdravo, da li ima mozda neko ko bi mogao da me posavetuje da li da izaberem dr Milicu Puric ili dr Ljubicu Simonović? Bitno mi je samo da kad porodjaj krene da me ne ispale i ne budu sa mnom tu u toku porodjaja. Moja sestra se poradjala kod dr Milice i ima sve preporuke za nju ali sam isto tako i cula da je dr Ljubica fenomenalna. Ima li ko kakav savet?
    • Čekamo plusiće
      Započeo/la Gandra89 · Objavljeno
      Cao svima,

Hocu sa vama da podelim svoje iskustvo sa koriscenjem Proxeed plus suplementa. Uspesno je, jedna kutija od 30 kesica je uradila posao.
      Devojka je trudna i cekamo devojcicu. 

A hocu da vas i pitam da li je neko zainteresovan da kupi od mene prostale dve kutije Proxeed plusa za muskarce. Kao sto rekoh, nemam potrebe za njim jer je uradio posao, a steta da propadnu. Dao bih ih jeftnije nego sto su u apoteci.

Ako ima neko da zeli da kupi, pisite u mejl.

Pozdrav
    • Sterilitet kod muskaraca
      Započeo/la Gandra89 · Objavljeno
    • Porodilište "Gradska bolnica Zvezdara" - Beograd
      Započeo/la milica88 · Objavljeno
      Cao svima, ja sam se porodila pocetkom avgusta meseca, do tad sam vodila trudnocu u Gradskoj bolnici. Moj utisak je da ima par novih lekara, ali da je dosta i dobrih starih ostalo. Prva dva porodjaja sam imala u Gradskoj, pa ih uglavnom sve znam. E sad treci porodjaj ove godine sam spletom okolnosti imala pocetkom avgusta u Visegradskoj (dosla sam sa kontrakcijama u Gradsku i rekli su mi da ne rade porodjaje taj dan jer im je pukla neka cev i imali su radove, pa su me poslali u Visegradsku :-) ali verujem da su to vec sada resili). Moj najtopliji savet vam je definitivno Gradska bolnica, sve je daleko bolje tamo pocevsi od nacina izvodjenja porodjaja i intervencija koje se izvode nakon porodjaja na porodiljama ukoliko su potrebne, higijene na odeljenju, pomoci porodiljama pri prvom ustajanju i u prvim nocima sa bebama, sve vakcine, testovi koji se rade sa bebama se rade pred majkama, vizita i otpust se realizuju i vikendom, u Visegradskoj zive duse nema subotom i nedeljom, bebe se mere svakodnevno pred majkama pa se zajedno sa doktorom odlucuje da li nastaviti iskljucivo dojenje ili ubaciti malo i dohrane dok mami ne krene mleko... I ponovo bih odabrala Gradsku, bez puno premišljanja, ali eto visa sila. Jedino što potencijalno može biti problem ponovni prelazak u kovid sistem, a cula sam da ce i biti tako u septembru...
  • Teme