odgovora

Objavljeno

jel pre toga nisi znala da ih imas?ja ne mogu da zatrudnim upravo zbog pcos cekam rezultate hormonskog statusa koji sam radila u visegradskoj pa da vidim u cemu je problem

Nisam znala,pomislila sam da sam trudna i otisla na UZ.Ona mi je rekla da nisam trudna vec da imam policisticne jajnike.A bila sam trudna :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam saznala da imam policisticne jajnike nakon porodjaja. Pre trudnoce sam pila 3 meseca Primolut nor koji izaziva menstruacije i dobijala sam tacno 28 dan. Nakon te terapije sam ostala trudna. I dalje imam neredovne cikluse. Sada cekam sledeci, pa da drugi dan ciklusa odem da proverim hormone. A kada ce to biti, ne zna se <_< .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam saznala da imam policisticne jajnike nakon porodjaja. Pre trudnoce sam pila 3 meseca Primolut nor koji izaziva menstruacije i dobijala sam tacno 28 dan. Nakon te terapije sam ostala trudna. I dalje imam neredovne cikluse. Sada cekam sledeci, pa da drugi dan ciklusa odem da proverim hormone. A kada ce to biti, ne zna se <_< .

Isto i ja,dobijem samo kada pijem lekove.Moracu i ja da ih proverim opet,jel zadnji put prolaktin mi je bio mnogo iznad granice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam upravo otkrila da su mi jajnici policisticni iako nikada nisam imala povoda da sumnjam i to sam slucajno saznala na redovnom pregledu 7 meseci nakon porodjaja. Da sam to znala ranije verovatno ne bih ostala trudna od brige da li uopste mogu da imam decu! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam upravo otkrila da su mi jajnici policisticni iako nikada nisam imala povoda da sumnjam i to sam slucajno saznala na redovnom pregledu 7 meseci nakon porodjaja. Da sam to znala ranije verovatno ne bih ostala trudna od brige da li uopste mogu da imam decu! :rolleyes:

E pa da znas da si imala vise srece nego pameti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa da znas da si imala vise srece nego pameti :)

Baca,

nemoj misliti kako sam prethodni komentar ostavila da bih se hvalila kako ja imam srece vec da bih ostalima stavila do znanja da policisticni jajnici ne podrazumevaju pod obavezno i probleme sa zacecem, meni znaci kada procitam i komentare sa pozitivnim ishodom! Iako redovno idem na kontrole kod ginekologa nikada mi nisu snimali jajnike jer nije bilo nikakvih simptoma koji bi ukazivali da je to potrebno! Do ove teme sam dosla upravo zbog toga sto zelim da se informisem sta mi je ciniti nakon sto prestanem sa dojenje jer mislim da hormoni nisu pravo resenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvu menstruaciju sam dobila sa nepunih 11 godina, 7 godina sam se mucila, patila, bezveze krvarila, cekajuci da se sve to samo normalizuje. Onda sam sa 18 god otisla kod ginekologa koji mi je dijagnostikovao policisticne jajnike. Osim UZ, poslao me je i kod endokrinologa, pa smo ustanovili da imam hormonski poremecaj tezeg stepena. Upravo zbog toga mi je 4 ginekologa reklo da ne mogu imat+i- dece, a jedan od njih, kod kojeg sam I ostala je rekao da cemo se boriti pa cemo resiti problem. 4 godine sam pila Diane sa Gluforminom, isla na preglede, analize,imala 2 spontana i sad imam cerkicu od 13 meseci. Teska, visokorizicna trudnoca, i sad pijem Diane inace bi mi telo ludelo od haoticnih hormona.

U svakom slucaju, taj problem moze biti i veliki i beznacajan, zato je bitno da se uz pomoc niza pregleda tacno odredi koliko stete prave polic. jajnici, a kako god bilo, moze se drzati pod kontrolom i izleciti se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvu menstruaciju sam dobila sa nepunih 11 godina, 7 godina sam se mucila, patila, bezveze krvarila, cekajuci da se sve to samo normalizuje. Onda sam sa 18 god otisla kod ginekologa koji mi je dijagnostikovao policisticne jajnike. Osim UZ, poslao me je i kod endokrinologa, pa smo ustanovili da imam hormonski poremecaj tezeg stepena. Upravo zbog toga mi je 4 ginekologa reklo da ne mogu imat+i- dece, a jedan od njih, kod kojeg sam I ostala je rekao da cemo se boriti pa cemo resiti problem. 4 godine sam pila Diane sa Gluforminom, isla na preglede, analize,imala 2 spontana i sad imam cerkicu od 13 meseci. Teska, visokorizicna trudnoca, i sad pijem Diane inace bi mi telo ludelo od haoticnih hormona.

U svakom slucaju, taj problem moze biti i veliki i beznacajan, zato je bitno da se uz pomoc niza pregleda tacno odredi koliko stete prave polic. jajnici, a kako god bilo, moze se drzati pod kontrolom i izleciti se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobar dan :) nova sam ovde, pa ne zamerite što nisam pregledala sve teme

razlog zbog kog se javljam je taj, što su mi sinoć dijagnostifikovani policistični jajnici i strašno sam tužna zbog toga, jer sam mislila da sam trudna, kad ono medjutim...

urađen mi je kako običan, tako i ultrazvuk vaginalnom sondom i niđe ničeg osim jajnika koji se spustio i koji me muči, dok sam ja mislila da je verovatno trudnoća u pitanju. e sad, treba da se javim na GAK ili KBCS radi daljeg ispitivanja (hormonalne analize i 300 čuda), a Vas molim da mi preporučite dobrog ginekologa na novom beogradu(goce delčeva, i samo da ne bude marjan huljić), kako bih kod njega išla po upute i ostalo. hvala na razumevanju, a sad ću malo da pročešljam forum, jako je zanimljiv :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cicos macos, nemoj da brines previse, i ja sam saznala da imam policisticne jajnike kada sam mislila da sam u drugom stanju. godinu i vise dana mi se desavalo da mi na svaka tri-cetri meseca izostane menstruacija.

rekli su mi kad sledeci put dobijem da se javim za pracenje ovulacije, pa ako za 4 meseca ne ovuliram da dobijem hormonsku terapiju, pa ako posle jos sest meseci nista ne bude, da idemo i muz i ja na kliniku za lecenje steriliteta... pomislila sam ko zna kad cu uspeti da ostanem trudna. donekle sam u sebi digla ruke od toga, ali smo nastavili da pokusavamo. kad sam shvatila da mi vec tri nedelje oticu grudi i da sam postala strasno razdrazljiva mislila sam da je to zbog hormona koji su poremeceni. na kraju, 50+ dana od poslednje menstruacije krenem da dobijam mucnine... i ispadne da umesto na pracenje ovulacije idem na pracenje trudnoce :)

zato nemoj preterano da brines, odradi analize koje ti lekar trazi radi opsteg zdravlja i za sv. slucaj (ja sam proveravala secer, jer dijabetes ume da bude prateca pojava), ali ako zelis bebu pre svega se opusti. sto manje stresa, uzivanje u zivotu (pa i seksu! ;) )... sve to poboljsava opste zdravlje, pa tako i plodnost. srecno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicos , moja preporuka - idi kod endokrinologa, zaobidji ginekologe i hormonske terapije! Ja imam policisticne jajnike vec 15god i lecili me ginekolozi na 100 nacina, sa 100 terapija , dok se nisam opametila i otisla kod endokrinologa (inace najbolja u NSu i okolini i rado bih je svima preporucila) i hvala Bogu, uz pomoc nje i njene terapije ostala trudna... Bice i kod tebe sve ok, samo strpljivo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel moze da se ide kod endokrinologa bez uputa ginekologa? Mislim,jel mogu ja od lekara opste prakse da trazim uput za endokrinologa samo na osnovu moje sumnje da mi hormoni nisu u redu? Ili ipak mora to ginekolog da trazi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel moze da se ide kod endokrinologa bez uputa ginekologa? Mislim,jel mogu ja od lekara opste prakse da trazim uput za endokrinologa samo na osnovu moje sumnje da mi hormoni nisu u redu? Ili ipak mora to ginekolog da trazi?

E to sad vec ne znam. Mislim da mozes reci lekaru opste prakse o cemu se radi i dace ti uput sigurno.

Nemam iskustva po domovima zdravlja kako to ide, do trudnoce nisam nikada bila u DZ, iskreno, pitaj je u svakom slucaju, nista te ne kosta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E to sad vec ne znam. Mislim da mozes reci lekaru opste prakse o cemu se radi i dace ti uput sigurno.

Nemam iskustva po domovima zdravlja kako to ide, do trudnoce nisam nikada bila u DZ, iskreno, pitaj je u svakom slucaju, nista te ne kosta...

Ok,hvala ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E to sad vec ne znam. Mislim da mozes reci lekaru opste prakse o cemu se radi i dace ti uput sigurno.

Nemam iskustva po domovima zdravlja kako to ide, do trudnoce nisam nikada bila u DZ, iskreno, pitaj je u svakom slucaju, nista te ne kosta...

Ok,hvala ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicos , moja preporuka - idi kod endokrinologa, zaobidji ginekologe i hormonske terapije! Ja imam policisticne jajnike vec 15god i lecili me ginekolozi na 100 nacina, sa 100 terapija , dok se nisam opametila i otisla kod endokrinologa (inace najbolja u NSu i okolini i rado bih je svima preporucila) i hvala Bogu, uz pomoc nje i njene terapije ostala trudna... Bice i kod tebe sve ok, samo strpljivo...

kako sad kod endokrinologa? shta će mi on raditi sa hormonima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cicos macos, nemoj da brines previse, i ja sam saznala da imam policisticne jajnike kada sam mislila da sam u drugom stanju. godinu i vise dana mi se desavalo da mi na svaka tri-cetri meseca izostane menstruacija.

hvala na podrshci, nije me bilo neko vreme, jer sam ponovo u ludili sa hormonima

naduta sam ko zaba i jedva lezim, ali zato kad zaspim spavam kao luda!

ja bih da izbegnem te hormonske terapije tabletama, oduvek sam bila protiv toga

pila sam chajnu meshavinu od hajduchke trave, koprive i nevena, shto su zene preporuchivale na netu, i na drugim zenskim forumima, i nishta.

mada tamo kaze da treba da se pije 3 meseca pa pauza. dobar je i chaj od virka za te zenske stvari, ali nigde ne mogu da ga nadjem jbg

kod endokrinologa sam bila jednom, ali zbog sumnje na porfiriju, neku krvnu bloest shta li.. ovu tegobu sa kashnjenjem mechke nosim otkako sam dobila, i hoću vec jednom da to zavrshim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala na podrshci, nije me bilo neko vreme, jer sam ponovo u ludili sa hormonima

naduta sam ko zaba i jedva lezim, ali zato kad zaspim spavam kao luda!

ja bih da izbegnem te hormonske terapije tabletama, oduvek sam bila protiv toga

pila sam chajnu meshavinu od hajduchke trave, koprive i nevena, shto su zene preporuchivale na netu, i na drugim zenskim forumima, i nishta.

mada tamo kaze da treba da se pije 3 meseca pa pauza. dobar je i chaj od virka za te zenske stvari, ali nigde ne mogu da ga nadjem jbg

kod endokrinologa sam bila jednom, ali zbog sumnje na porfiriju, neku krvnu bloest shta li.. ovu tegobu sa kashnjenjem mechke nosim otkako sam dobila, i hoću vec jednom da to zavrshim.

Samo ti idi kod endokrinologa i spasi se... ne znam da li si blizu NSa pa da ti preporucim???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao!

Otkako sam videla ovu temu imam potrebu da napisem moju terapiju kao i da dam podrsku svim cekalicama zbog ovog problema.

Meni je terapija 3x500 Siofor resila sve probleme! Na rezultate mora se cekati bar godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo ti idi kod endokrinologa i spasi se... ne znam da li si blizu NSa pa da ti preporucim???

e nisam, u beogradu sam ali mi ga svejedno preporuchi, ako je dobar! sve za zdravlje! :)

dica, pa reci neshto vishe o toj terapiji, ko je prepisao, kako zashto...??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dakle,dijagnoza je bila policisticni jajnici,totalni disbalans hormona.Ginekolog mi je dao Siofor.U medjuvremenu sam isla i kod endokrinologa i rekao mi je da je to dobra terapija.Mece su mi bile jako neredovne,na 3-4 meseca,mala kolicina,uzas.Znam jos mnogo zena koje su sa Sioforom zatrudnele a imale su policisticne jajnike.To je jediino dugorocno resenje,kontraceptivne smire jajnike samo taj mesec,posle opet isto.Jos plus,nije hormonski lek.Jedina mana je sto se na efekte ceka najmanje godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ova tema je malo zamrla... jal ima zena koje se bore sa ovom problematikom??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ova tema je malo zamrla... jal ima zena koje se bore sa ovom problematikom??

Evo prijavljujem se,kod mene je utvrdjeno da imam jajnike 'nalik' kako kazu na policisticne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo prijavljujem se,kod mene je utvrdjeno da imam jajnike 'nalik' kako kazu na policisticne

ah kad tako kazu... meni su rekli za pcos tek kad sam izvadila hormone, a pre toga sam ihaaaaaaj puta radila uz! i to kao pa ovo ukazuje na pcos, nisu bili sigurni! prosto da odlepis! jedno je sigurno, ovulaciju nikako nisam uhvatila! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam policisticne jajnike mislim oduvek, znaci od kako sam prvi put otisla kod gin. U pocetku nisam imala nikakvih problema, sem u jednom periodu pre par godina kada su mi menstruacije bile bas neredovne, onda sam kao terapiju dobila da pijem kontr.pilule, medjutim meni je od njih bilo toliko lose da sam ih batalila, a posto su kod mene te vodene ciste i same pucaju nakon nekog vremena mi se koliko toliko ciklus stabilizovao. Sa zatrudnjivanjem nisam imala problema zbog toga, oba puta nam je trebalo mozda par meseci. S tim da evo i sad kad sam otisla na uz da utvdim trudnocu gin mi je odmah rekao da sam ostala trudna uz pomoc levog jer na desnom jajniku imam jednu bas veliku i vise manjih, ali da ce, kao i do sada, same puci i da ne moram da brinem. A jos mi je nakon prvog porodjaja ostala zavaljena materica, tako da u nasem slucaju to stvarno nije bio problem. Da nam nije uspevalo da ostanem trudna vise meseci sigurno da bih otisla da se odrade jos neke pretrage, ali ovako nije bilo potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.