Pilula za dan posle

odgovora

Objavljeno

Da li ste nekad koristili ovaj vid kontracepcije, tj. da li vam se desilo da ste morale popiti ovakvu tabletu ?

Kakve su bile reakcije tela, da li ih je bilo, i da li ste imale ikakve posledice kasnije - krvarenje itd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam, tada je bio Postinor. Mislim da sam imala neko oskudno krvarenje par dana posle tablete (ne secam se tacno koliko dana) i doktorka mi je rekla tada da je to normalno. Tada su bile 2 tablete, jedna koja se pije u roku od 24h, druga koja se pije 24h posle prve.

Inace nikad nikom ne bih preporucila kao kontracepciju, izuzev bas kad je neophodno (kod mene je tako bilo :( ) kad recimo kondom izda ili slicno... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste nekad koristili ovaj vid kontracepcije, tj. da li vam se desilo da ste morale popiti ovakvu tabletu ?

Kakve su bile reakcije tela, da li ih je bilo, i da li ste imale ikakve posledice kasnije - krvarenje itd?

Popila sam dva pua ovu pilulu.U oba puta je zakazao prekinut odnos.Posledica nije bilo.Danas na tržištu se prodaje 1 pilula pod nazivom eskapel i treba je popiti u roku od 72h od rizičnog odnosa.Ne treba je nikako zloupotrebljavati.Oba puta nismo planirali odnos pa nije bilo kondoma.Danas ih u kući imam pod obavezno,ja ih kupujem jer mužića je blam.Pravo dete još uvek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste nekad koristili ovaj vid kontracepcije, tj. da li vam se desilo da ste morale popiti ovakvu tabletu ?

Kakve su bile reakcije tela, da li ih je bilo, i da li ste imale ikakve posledice kasnije - krvarenje itd?

A sto si se ti toga setila?

Ja nisam nikad koristila ovakve pilule.

Popila sam dva pua ovu pilulu.U oba puta je zakazao prekinut odnos.Posledica nije bilo.Danas na tržištu se prodaje 1 pilula pod nazivom eskapel i treba je popiti u roku od 72h od rizičnog odnosa.Ne treba je nikako zloupotrebljavati.Oba puta nismo planirali odnos pa nije bilo kondoma.Danas ih u kući imam pod obavezno,ja ih kupujem jer mužića je blam.Pravo dete još uvek.

:blink:

Zasto? Ovo se ne preporucuje da se koristi cesto kao sredstvo kontracepcije, mislim da cak sme samo dva puta godisnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto? Ovo se ne preporucuje da se koristi cesto kao sredstvo kontracepcije, mislim da cak sme samo dva puta godisnje.

Mislim da nisi dobro razumela - ja shvatih da kupuje kondome umesto muža a ne pilule za dan posle ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, problema. Prvi put sam popila ove tabletice (budu dve u kutiji) pre nekih deset meseci. Njih sam kupila po preporuci farmaceuta, jer se mogu piti i dok se doji, navodno su totalno bezopasne itd., pritom i preskupe. Tad nisam imala nikakve posledice, sve je proslo u najboljem redu.

Pre tri nedelje sam opet popila, jbg. kao za svaki slucaj... Posle nedelju dana sam dobila krvarenje, znam da nije meca jer sam je imala dve nedelje pre toga, a i ovo je bilo nesto oskudno i trajalo je par dana. Nisam se nesto puno zabrinula, racunala sam da je to moguca posledica od tablete, u svakom slucaju nisam se puno opterecivala. Medjutim, juce na noc ja opet prokrvarim. Evo, i sad imam. Ne curi mi konstantno ali onako s vremena na vreme, i to kao neke niti da ispadaju, plus je tamno nesto. Osecam kao da mi kuva u stomaku i bas se lose osecam. Ne znam da li se osecam ovako lose i preosetljivo (psihicki) zbog posledica tableta, ili ne vezano za njih. Nemam pojma.

Na netu sam nasla da uzrok krvarenju moze biti svasta, pa me i to istripovalo. Sad ne znam da li da idem kod lekara, trebalo bi, ali znam da ce me smarati sa raznim analizama, a jos samo da ne moram opet da pijem neke tablete za hormone, to bi me dokrajcilo...

Jao, jao.... <_< Najbolje ako može privatno da uradiš UZ, i gin. pregled, ako nećeš već previše analiza.

Ima privatno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto si se ti toga setila?

Ja nisam nikad koristila ovakve pilule.

:blink:

Zasto? Ovo se ne preporucuje da se koristi cesto kao sredstvo kontracepcije, mislim da cak sme samo dva puta godisnje.

Ja sam skontala da je napisala da u kuci uvek ima kondome, a ne pilule. :unsure:

Evo, problema. Prvi put sam popila ove tabletice (budu dve u kutiji) pre nekih deset meseci. Njih sam kupila po preporuci farmaceuta, jer se mogu piti i dok se doji, navodno su totalno bezopasne itd., pritom i preskupe. Tad nisam imala nikakve posledice, sve je proslo u najboljem redu.

Pre tri nedelje sam opet popila, jbg. kao za svaki slucaj... Posle nedelju dana sam dobila krvarenje, znam da nije meca jer sam je imala dve nedelje pre toga, a i ovo je bilo nesto oskudno i trajalo je par dana. Nisam se nesto puno zabrinula, racunala sam da je to moguca posledica od tablete, u svakom slucaju nisam se puno opterecivala. Medjutim, juce na noc ja opet prokrvarim. Evo, i sad imam. Ne curi mi konstantno ali onako s vremena na vreme, i to kao neke niti da ispadaju, plus je tamno nesto. Osecam kao da mi kuva u stomaku i bas se lose osecam. Ne znam da li se osecam ovako lose i preosetljivo (psihicki) zbog posledica tableta, ili ne vezano za njih. Nemam pojma.

Na netu sam nasla da uzrok krvarenju moze biti svasta, pa me i to istripovalo. Sad ne znam da li da idem kod lekara, trebalo bi, ali znam da ce me smarati sa raznim analizama, a jos samo da ne moram opet da pijem neke tablete za hormone, to bi me dokrajcilo...

Moguće da ti je tableta samo malo poremetila ciklus, da li ti je sada krvarenje opet oskudno ili kao kada je u pitanju menstruacija?

Pročitaj uputstvo, mislim da je krvarenje jedno od indikacija tablete. Ja sam imala krvarenje, isto su u pitanju bile 2 tablete, prva u roku od 24h, druga 24h nakon prve. Predpostavljam da se tako piju i tvoje?

A sto se psihickog stanja tice, sigurno je od tableta, jer su u pitanju mnogo jaki hormoni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste nekad koristili ovaj vid kontracepcije, tj. da li vam se desilo da ste morale popiti ovakvu tabletu ?

Jesam, dva puta u životu.

Kakve su bile reakcije tela, da li ih je bilo, i da li ste imale ikakve posledice kasnije - krvarenje itd?

apsolutni nikakvih posebnih reakcija stim da sam u roku od 7 dana dobila ciklus. Nije mi bio poremećen dakle posle njih sve je dalje bilo ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pila sam i postinor i escapel i imala sam oskudno krvaranje nakon desetak dana. mislim da ti je to reakcija na tableticu i da nije nista strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pila sam dva puta u zivotu i nikad nije bilo posledica.

I ja sam to cula da se ne preporucuje piti puno.

Ne znam draga, idi proveri to bolje al mislim da ne treba da brines previse. Ali ipak proveri :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uf zene , ja sam mislila da se ova tableta mnogo redje koristi , kad ono .... Nisam je nikad pila , sve sto sam znala je da postoji i da je opasna , ja sam cak cula i da se u dve godine jedna sme popiti :unsure: Mozda da pitas enav da vidi sa suprugom , ako nije nista strasno da se ne maltretiras analizama ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uf zene , ja sam mislila da se ova tableta mnogo redje koristi , kad ono .... Nisam je nikad pila , sve sto sam znala je da postoji i da je opasna , ja sam cak cula i da se u dve godine jedna sme popiti :unsure: Mozda da pitas enav da vidi sa suprugom , ako nije nista strasno da se ne maltretiras analizama ....

Taj fazon sam i ja cula. E da, ja sam pila Postinor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uf zene , ja sam mislila da se ova tableta mnogo redje koristi , kad ono .... Nisam je nikad pila , sve sto sam znala je da postoji i da je opasna , ja sam cak cula i da se u dve godine jedna sme popiti :unsure: Mozda da pitas enav da vidi sa suprugom , ako nije nista strasno da se ne maltretiras analizama ....

Potpis...

Millar, najbolje da pitas enav za savet, a potom da zakazes kog ginekologa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

millar, ja ti savetujem da odeš na UZ...ali mislim da je to sve posledica tablete...jer ona i izaziva krvavljenje da bi se očistilo iznutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cackala sam sinoc na netu, vidim da ima puno slicnih slucajeva i da je krvarenje posle ove pilule normalno. Malo sam se zabrinula posto se krvarenje pojavilo opet, nakon nedelju dana. Sacekacu ponedeljak, mozda je ovo krvarenje koje sad imam ustvari menstruacija - koja je sigurno poremecena. Ako krvarenje ne prestane u toku sledece nedelje oticicu kod doce.

Pravo da kazem, malo sam se uplasila da je krvarenje posledica neceg drugog, ako je izazvano samo zbog pilule i nisam bas toliko uplasena. Smirice se valjda hormoni, ta nece mi valjda toliko unistiti hormone!?

U svakom slucaju, kad prodje sve ovo moram vrlo dobro razmisliti kakav cu vid kontracepcije korisiti u buduce.

Eto, nikad nisma htela da pilem kontraceptivne pilule, kao plasila se, a sigurno bi mi bolje bilo da sam njih pila redovno a ne zezala se sa ovom jednom koja i nije bas tako bezazlena.

Neće. Bez brige. ;)

Dobro si odlučila, bolje i pilule svaki dan u isto vreme, nego ovo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste nekad koristili ovaj vid kontracepcije, tj. da li vam se desilo da ste morale popiti ovakvu tabletu ?

Kakve su bile reakcije tela, da li ih je bilo, i da li ste imale ikakve posledice kasnije - krvarenje itd?

Koristila sam Postinor. Tačkasto krvarenje i naredni put sam malo kasnije dobila, što i stoji da je moguće da se dogodi.

Kada sam tadašnjoj doktorki, ginekologu, rekla da sam konzumirala tu tabletu, rekla mi je da ne treba da praktikujem da je koristim kao regularnu kontracepciju, ali da može i više puta mesečno :blink: , što je meni bilo šokantno i što mi je, naravno, na jedno uvo ušlo, a na drugo izašlo, što kaže narod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Milar ja sam positionor popila dva puta u zivotu i imala sam krvarenje vrlo brzo posto sam popila tabletu. Iako postoje podeljena misljenja o pilulama za kontracepciju ja sam ih pila u kontinuitetu cetiri godine i nikada nikakvu komplikaciju nisam imala. Sto se tice pilula za dan posle one su nuzno zlo i prave havariju u organizmu. Isla sam na jednu kontrolu posle popijene te pilule i jajnici su mi bil skroz u autu kao da su policisticni. Lice mi se osulo i raspolozenje mi je bilo katastrofa. U svakom slucaju treba izbegavati ali ne brini nije nista alarmantno. Svako od nas razlicito reaguje na lekove, mozda si ti tako reagovala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad pila niti bih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pilule za 72 sata posle mogu da se koriste vise puta godisnje, ali im se efekatznatno smanjuje. One funkcionisu po principu praznjenja bazena. Jednostavno se smanji endometrijum i beba nema gde da se namesti, pa ne dodje do trudnoce, jer je potrebno par dana da se spusti oplodjena jajna celija.

Inace, kakav propratni efekat ce da izazove, niko sigurno ne zna, jer je to individualno, ali bi trebalo da se ode kod ginekologa za koju nedelju, za slucaj da je ostala trudnoca ili sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pilule za 72 sata posle mogu da se koriste vise puta godisnje, ali im se efekatznatno smanjuje. One funkcionisu po principu praznjenja bazena. Jednostavno se smanji endometrijum i beba nema gde da se namesti, pa ne dodje do trudnoce, jer je potrebno par dana da se spusti oplodjena jajna celija.

Inace, kakav propratni efekat ce da izazove, niko sigurno ne zna, jer je to individualno, ali bi trebalo da se ode kod ginekologa za koju nedelju, za slucaj da je ostala trudnoca ili sl.

Ona ne sluzi za sprecavanje oplodnje, vec sprecava vec oplodjenu jajnu celiju da se ugnezdi? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ona ne sluzi za sprecavanje oplodnje, vec sprecava vec oplodjenu jajnu celiju da se ugnezdi? :huh:

Pa kao i spirala uostalom, zar ne? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kao i spirala uostalom, zar ne? ;)

Pa otkud znam, zato i pitam :unsure:

Čak ni to za spiralu nisam znala. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa otkud znam, zato i pitam :unsure:

Čak ni to za spiralu nisam znala. :unsure:

Nisam ni ja znala ni jedno ni drugo jer me nije zanimalo. Što se ove pilule za dan posle tiče, jedna kolegica je pila, nije fizički imala problema, ali je dobrih 3-4 meseca nakon pijenja iste imala problema sa iznenadnim promenama raspoloženja, odvali da plače iz čista mira i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj Millar hormoni drmaju samo tako :( Ja se bas i ne secam raspolozenja od tableta kad sam ih pila, ustvari tada sam hrnocno bila nesrecna i nezadovoljna zato sto sam pala prijemni, pa nisam to pripisivala tabletama. A sad kad povezem, mozda je ipak i to malo delovalo... :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao ja samo ovde nova pa me zanima par podataka vezano za "tabletu za dan posle". Naime, ja sam popila famoznu tabletu u proslu nedelju oko 10h, jutro nakon rizicnog snosaja. Do danas nisam imala nikakvo krvarenje, kao sto mnoge spominju da su imale. Pa me zanima da li je moguce da sve prodje bez krvarenja a da tabletica odradi posao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.