Alergija na laktozu

odgovora

Objavljeno

Da li je tacno da alergija na laktozu traje od 3 do 6godina? Ponadala sam se da ce trajati kratak period (mozda najvise nekoliko meseci), ali pedijatar nam je rekla da ni ne pokusavamo sa unosom laktoze pre 3godine da se tok "oporavka" ne bi oduzio.

Sta kada se ukrsti sa alergijom na kravlje proteine? Do godinu dana ce piti adaptirano mleko bez kravljih proteina i laktoze, a sta posle? Da li do 3 godine detetu davati adaptirano mleko, ili ga totalno ukinuti? :blink:

I dalje ne zelim da poverujem u to da moje dete do najmanje 3godine nece piti mleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je tacno da alergija na laktozu traje od 3 do 6godina? Ponadala sam se da ce trajati kratak period (mozda najvise nekoliko meseci), ali pedijatar nam je rekla da ni ne pokusavamo sa unosom laktoze pre 3godine da se tok "oporavka" ne bi oduzio.

Sta kada se ukrsti sa alergijom na kravlje proteine? Do godinu dana ce piti adaptirano mleko bez kravljih proteina i laktoze, a sta posle? Da li do 3 godine detetu davati adaptirano mleko, ili ga totalno ukinuti? :blink:

I dalje ne zelim da poverujem u to da moje dete do najmanje 3godine nece piti mleko.

Zasto?

Phoenix ce ti dati mnogo odlicnih razloga zasto je to dobro za tvoje dete! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je tacno da alergija na laktozu traje od 3 do 6godina? Ponadala sam se da ce trajati kratak period (mozda najvise nekoliko meseci), ali pedijatar nam je rekla da ni ne pokusavamo sa unosom laktoze pre 3godine da se tok "oporavka" ne bi oduzio.

Sta kada se ukrsti sa alergijom na kravlje proteine? Do godinu dana ce piti adaptirano mleko bez kravljih proteina i laktoze, a sta posle? Da li do 3 godine detetu davati adaptirano mleko, ili ga totalno ukinuti? :blink:

I dalje ne zelim da poverujem u to da moje dete do najmanje 3godine nece piti mleko.

Moje dete ima 4 godine i nikad kravlje mleko nije pilo niti će (osim ako jednog dana kad poraste ne misli da je to jako super i zdravo), a nije alergičan. Pročešljaj malo o kravljem mleku, pa će ti možda ipak biti malo lakše što ne mora da ga pije.

Ako se brineš zbog kalcijuma - nemoj, on se ionako teško usvaja iz mleka. Ako se brineš zbog proteina - takođe nemoj, vrlo su teško svarljivi svakako i onima koji nisu alergični.

Hoću da kažem da nema potrebe da se brineš. Kravlje mleko je precenjeno ;)

Gledaj da jede puno voća, povrća i proteina iz nekog zdravog mesa. Sve ostalo je zaista nepotrebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto?

Phoenix ce ti dati mnogo odlicnih razloga zasto je to dobro za tvoje dete! ;)

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

потпуно се слажем са Феникс, моја мала је алергична на кравље протеине али ја због тога не патим, пати највише моја свеки која би детету да да млад кајмакчић :)

што се тиче адаптираних млека, ја се још нисам распитивала шта и како јер моја мала сиса, али у понуди има пиринчаног и овсеног млека без соје, производи авена, па кад буде дошло до тога да не сиса ја ћу о овоме да размишљам, као и млеку од проса

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su mleko i mlecni proizvodi bas bitni u obroku (imam ih u svakom obroku) i Milan mnogo voli jogurt i pavlaku. Shvatam ja sve sto ste napisale o mleku, samo mi je sad malo cudno da se naviknem bez mlecnih proizvoda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su mleko i mlecni proizvodi bas bitni u obroku (imam ih u svakom obroku) i Milan mnogo voli jogurt i pavlaku. Shvatam ja sve sto ste napisale o mleku, samo mi je sad malo cudno da se naviknem bez mlecnih proizvoda.

Ništa ne može preko noći. Polako i postepeno izbacuj. Jednog dana nećeš ni primetiti da ti fali nešto! 100%. Mi godinama kod kuće uopšte ni ne držimo ništa mlečno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Budi oprezna sa ovakvim proizvodima, pogotovo sa sojom. Soja je uglavnom genetski modifikovana. U vreme kada sam videla koliko mleko nije dobro i odlucila da ga ne dajem svom detetu, probala sam koristiti ovakve proizvode kao zamenu. Mislim da je to takodje teska hemija, ili bar ovo na sta sam ja imala prilike da naletim. Tako da, pokusaj sama da pravis, kucna radinost je uvek najsigurnija. :)

некористим соју годинама уназад, зато не пијем зајићево млеко, већ авену, од тог произвођача млека не садрже соју...додуше и то ми није у свакодневној исхрани, већ више с времена на време

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.