Pokretanje sopstvenog posla

odgovora

Objavljeno

Ja moram da se pohvalim...prije 3 dana, uz asistenciju ŠEĆERA koja me je povezala sa svojom kumom, naravno, hvala joj na tome...online prodaju sam prebacila na teritoriju RS...poželite mi sreću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moram da se pohvalim...prije 3 dana, uz asistenciju ŠEĆERA koja me je povezala sa svojom kumom, naravno, hvala joj na tome...online prodaju sam prebacila na teritoriju RS...poželite mi sreću.

Neću da ti poželim sreću već da ti poželim da se razviješ i na HR i CG ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Ana...vidjećemo kako će ići...ali morala sam nešto poduzeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako će biti prijavljen kao preduzetnik paušalac, koliko mu država zakine ali neki minimalac je oko 12 hilj. mesečno (samo PIO, doprinosi u slučaju nezaposlenosti, zdravstveno i porez na zaradu) + firmarina (ili komunalna taksa) koja se plaća opštini i visina zavisi od grada do grada kao i od zone gde je frima prijavljena (da li je reč o I, II, III ili IV zoni).

Ana - ja ne znam za ovu firmarinu? Kada se to plaća? Jel to na godišnjem nivou? Ja se ne sećam da sam nešto platila u prve dve godine. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@ Ana

Znam da je za sve potreban marketing, medjutim mladenci su specificna ciljna grupa koju ne mozes lako da targetiras sem konkretno preko sajmova vencanja za koje su standovi preskupi (na ovom Sajmu od pre neki dan najmanji stand je bio 700e a poseta nikakva) ili preko sajta o vencanjima koji je vec preplavljen kojekakvim ponudama. Za sad se najbolje pokazala preporuka prijatelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana - ja ne znam za ovu firmarinu? Kada se to plaća? Jel to na godišnjem nivou? Ja se ne sećam da sam nešto platila u prve dve godine. :unsure:

To je firmarina ili "komunalna taksa". Za nju odlaziš lično u opštinu grada kome pripadaš i predaješ zahtev za komunalnu taksu koju ti oni posle rešenjem određuju kolika ja. Visina zavisi od grada do grada (opštine) pa i od same zone gde je firma prijavljena pa do toga koja je vrsta delatnosti u pitanju.

Ovo je poželjno da prijave firme (doo) dok preduzetnici.... manje-više.... Po zakonu moraš ali masa preduzetnika ali i firmi to ne urade pa "guraju" dok ih ne uhvate a onda dobiju rešenje i redovno plaćaju.

Evo primer jednog preduzetnika-paušalca. Osnovao je firmu pre 3-4 godine i nije prijavio ovu komunalnu taksu. Prošle su tri godine poslovanja i ništa nije platio i onda je samo jednog dana dobio rešenje iz opšitne za 2010 god. Dakle: nikakva kazna, nikakva kamata što se nije prijavio. On lično je dobio rešenje na nekih 1000 din mesečno da plaća dok npr moja komšinica (doo-firma) dobila na 4000 din./mesečno i to pošto se bunila jer je prvo rešenje dobila na 11000 din/mesečno

Ja lično radim po sistemu ćuti dok ne dobiješ rešenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srećno Filipa!

Ja mesecima prevrćem po glavi, po netu sta da radim jer od posla nema nista,al nista ne nadjo a da mi ne treba bar 1000eur za početak,koje ja naravno nemam :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moram da se pohvalim...prije 3 dana, uz asistenciju ŠEĆERA koja me je povezala sa svojom kumom, naravno, hvala joj na tome...online prodaju sam prebacila na teritoriju RS...poželite mi sreću.

Srecno,draga!A o cemu se radi ako nije tajna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigi..poslala sam ti zahtjev na FB...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto ne mogu slati PP...da objasnim svoj novi posao...znate kumu od naše šećerne kolegice, preko koje je većina vas naručila garderobu za klince? E sada sam ja to počela, naravno uz njenu pomoć, na prostoru RS...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

super Filipa... imaš to na nekom sajtu, fb? Da ja prosledim nekim ljudima koje znam u RS ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigi..poslala sam ti zahtjev na FB...

Nije mi stiglo!Pokusaj ponovo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moram da se pohvalim...prije 3 dana, uz asistenciju ŠEĆERA koja me je povezala sa svojom kumom, naravno, hvala joj na tome...online prodaju sam prebacila na teritoriju RS...poželite mi sreću.

Ajde srecno!!!! :)

I da prodas bar 1000 komada mesecno!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde srecno!!!! :)

I da prodas bar 1000 komada mesecno!!! :rolleyes:

Auuu Šećerna..1000 :D Hvala draga moja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuu Šećerna..1000 :D Hvala draga moja!

Pa ja ti zelim 1000 , za pocetak :lol: , dok ne razvijes biznis, a posle da se prosiris na celu RS :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana...hoćeš ti moći "pokriti" ovaj kapacitet što mi Šećer želi? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana...hoćeš ti moći "pokriti" ovaj kapacitet što mi Šećer želi? :lol:

Hej draga!

Bas mi je drago zbog tebe! I samo zelim da ti krene a za kolicine se ne sekiraj, mogu da te opskrbim i sa 2.000 kom mesecno ;)

Kad ima volje, nacin se uvek nadje!

Veliki pozdrav za tebe!

Ivana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre par dana najzad zvanicno smo otvorili nasu vuzlkanizersku radnju i autopraonicu sa kaficem "Pit Stop Monako",nadam se da ce ici super kako je i pocelo,ulozeno je dosta truda,maste ,pozitivne energije i vremena i nadam se da ce se isplatiti :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM je privatnik pa grcamo u dugovima jer nema posla... Dugovi na sve strane. Ne znam bas kako ce sve da se sredi i da li ce... :unsure::(-_- Sve je gore i gore... Razmisljamo cak da idemo da zivimo negde drugde jer je ovde uzasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super mi je online kupovina - dajte sajt na pp!

Pogotovo za stvari za dete!!!

Ja bi prodavala, al offline :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecno svima u privatnim poslovima ;) I mi razmisljamo,lupamo glavu ne bismo li smislili nesto cega jos nema ili ima malo...ali... uzalud... <_<

Ranije smo mislili da kupimo palacinkaru pa da napravimo pokretnu tezgu kao kucicu,i da pored nekih parkova il setalista pecemo palacinke za prodaju...al odustali smo

onda smo mislili da nabavimo opremu za pecenjaru,to ide odlicno kad su neka slavlja,ali...i od toga smo odustali...

Dobili smo i predlog za otvaranje zdrave hrane,jer to kod nas u mestu nema,ali... mislim da smo i od toga odustali...

Sad planiramo servis za pranje tepiha i mebla namestaja,unutrasnjosti automobila... od toga jos nismo odustali :D pokusavamo malo,nadje se po neki teren,odemo mm i ja, neke masine smo nekako i nabavili, i tako,nadamo se da ce polako krenuti... a registrovanje tek ako krene. Tako da evo da vam ponudim ako je nekome potrebno pranje tepiha,mebla namestaja ili unutrasnjosti automobila,a ako ste iz NS ili u blizini,javite se slobodno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm ima svoju firmu , bravarija , sve od metala od hala do vesalica :) I privatno u slobodno vreme ( kog je jako malo ) pravi po porudzbini sve sto se moze zamisliti od gvozdja , voli to i jako lepo to radi ... i posla ima , bas puno , ali je jako tesko naplatiti u danasnje vreme :((( Uglavnom , situacija nam bas i nije sjajna ... A ja sam dok nisam dobila moje zlato bila bas radoholicar zaposlila se u jednoj firmi kao prodavacica i dogurala do desne ruke u firmi od 40 zaposlenih , proputovala pola sveta i bila zadovoljna dok se nisam razbolela od stresa i umora ... Sad mozgam vec mesecima sta bih mogla sama da pocnem a da se ne razdvajam puno od kuce ali ... nesto mi se sijalica slabo pali a i ova kriza , nikako da je zeznem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ovih dana predlagala mužu igraonicu za decu, pošto je nemamo u kraju!

Da se manem programiranja na poslu - to mogu od kuće rekreativno :P , a da krenemo sa time. Pare koje bi nam trebale su ogromne, i nemamo ih, a ni služba nam ih ne bi dala, tako da sad razmišljam o nečem drugom - torte i kolači.

Sa osam sati dnevno rada i dva sata u prevozu, ne znam kako bi stigla, al bi probal - kućna varijanta - kolači, torte.

Mada mi je danas došla i druga ideja na pamet - da ja lepo odem u Pančevo na buvljak - kupim stvari i preprodajem ovde kod nas? Ni ovo nije loše, pri tom se krene sa malo para, pa malo više i takooo...

Ja sam do pre dve godine išla dva puta godišnje tamo da pazarim i mogu samo da vam kažem da ono što se prodaje na Zelenjaku u BGd-u jeste najmanje dva puta skuplje nego tamo a identične stvari!

Ali tamo mora da se ide rano, rano! Tipa do sedam ujutro da ste tamo ili nema kupovanja... :lol:

A imaju od 0+ do 50+. I smešteni su pored buvljaka, ne na tezgama... planiram da ih obiđem... ovih dana... neki vikend... da vidim jel ima novoga..

Jel ima neko skorija iskustva sa njima u Pančevu?

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Ja sam prakticno odrasla na tom buvljaku jer je cale drzao tezgu i odatle nabavljao robu...nije vise tako jeftino jer inspekcija juri sve prodavce koji su nekad bili na onoj jeftinoj livadi...i dalje je jeftinije nego bilo gde drugo ali nije onako bagatela kao sto je bilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.