Pokretanje sopstvenog posla

odgovora

Objavljeno

Sto?

Pre nego sto su poceli da rade nismo imali problema sa egzistencijom. Trenutno bebelak kupuje moja mama, a pelene nam kupuju moje sestre umesto kafe kad nam dodju kod nas. Dotle smo dosli sa klubom/kaficem... :angry:

Kada su pokretali posao sve je blistalo, odjednom se pojavljuju neki nenormalni problemi, neki neplaceni racuni... konkretno: prosle godine je kafic drzao drugi covek i imao porez za bastu kafica koji nije platio. Odjavio je firmu i kafic i otisao. On je ustvari firmu (kafic) doveo do stecaja i nadao se da ce svi racuni biti otpisani... ali! Mm i dever su ove godine prikupili svu mogucu dokumentaciju za bastu (sve se to naravno placa) i kada su trebali da dobiju resenje za bastu dobili su prvo da plate racun od predhodnog kafica koji je bio prijavljen na istom lokalu. I jos gomila slicnih stvari stvari... previse ulozenih para, i mnogo vise nego sto smo mi imali i bili spremni da damo, a posla nedovoljno za golu egzistenciju.

Posto je taj ogromni minus poceo da se priblizava nuli, nadam se da cemo ostati bar na pozitivnoj nuli dok se cela ova agonija ne zavrsi, koja ce izgleda trajati koliko traje i ugovor (5godina).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, andjelcic, bas bezveze.

Ne mogu da verujem (a sa druge strane verujem jer je ipak ovo Srbija) da vi morate da placate i tudje dugove. Kako je taj prethodni mogao da zatvori i proda lokal ako nije izmirio sve obaveze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, andjelcic, bas bezveze.

Ne mogu da verujem (a sa druge strane verujem jer je ipak ovo Srbija) da vi morate da placate i tudje dugove. Kako je taj prethodni mogao da zatvori i proda lokal ako nije izmirio sve obaveze?

Upravo to... mislis - sve je provereno, ali uvek izlaze neki novi problemi i neki novi neplaceni racuni...

Mi lokal nismo kupili, vec iznajmljujemo, pod ugovorom na 5godina... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm i ja već duže vreme pričamo o pokretanju škole engleskog jezika kod nas u mestu. U pitanju je prigradsko mesto,nadomak NS-a, u kome takva škola ne postoji. Po zanimanju sam dipl.filolog anglista,znači moja struka 100%. Dajem časove kod kuće(sad zbog bebe ne),imam neke stalne učenike,neke koji dođu kad im trebam,ali malo ljudi zna da ja to uopšte radim jer se nigde nisam "reklamirala".

U osnovnoj školi ima oko 500 đaka + srednjoškolci itd.. Mm veruje u uspeh jer tako nečega nema kod nas!

Dobra stavr je što imamo 2 lokala koja smo dali u zakup,a pored njih i još jednu prostoriju te veličine koju bismo morali da renoviramo za moju školu. Kuća je naša. U samom centru mesta, nadomak osnovne škole.

Radila sam 2 god.u privatnoj školi,znam kako funkcioniše i sl.,jedino ne znam odakle početi kad se otvara tako nešto. To je zaista ono u čemu sebe vidim!

Pozajmili bismo pare,pa onda to radili, mislim da je ok jer tu nema nekog velikog ulaganja,osim samog opremanja škole u smislu klupa, table itd,jedino su knjige(kada bih uzimala mnogo kurseva) skuplje. Ne znam da li država i dalje daje nepovratna sredstva mladim preduzetnicima. Cilj nam je da imam posao i da imam neku skromnu zaradu, veću nego što sma imala dok sam radila u priv.školi u nS-u. (Nema ni putovanja jer sam tu,u mestu, više vremena za dete itd..)

S druge strane,ukoliko to ne bi išlo,uvek nam ostaje sređen lokal koji možemo izdati!

Nadam se da vas nisam udavila! Šta mislite o našoj ideji? :)

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je super ideja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

odlično... samo napred, ja podržavam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanchika..samo napred! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,devojke! Mm je baš siguran,a ja se kolebam. Plan je da počnemo da radimo sledeće školske godine,a on i neki drugari i svekar bi lagano počeli sa radovima (što oni mogu da odrade),pa posle majstori ( s tim da nam je kum mastor koji ima svoje radnike, pa ne bismo morali sve odjednom da platimo ...)

Sanjam o tome,a i dalje se bojim! Imam godinu dana da sve isplaniram :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se svidja ideja,samo hrabro i napred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je za nevericu! Zvali su me iz osnovne škole da menjam prof.koja je na bolovanju-ne znam koliko dugo! Prijavljena, pun fond, ovde kod mene ,samo 4 časa nedeljno u mestu pored! Pristala sam, moji će mi dovoditi malu na podoj,sve ćemo se izorganizovati,ali meni tako teško! A ovakvu šansu da propustim... Dobro će mi doći i za privatnu školu da znaju za mene!

buhla i Neuhvatljiva volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanchi, samo hrabro :) Moja sestra je pocela da radi od prosle nedelje kao uciteljica, a beba joj ima mesec i po. I uklapaju se. Cak ima stariju cerkicu 4 i po godine koja ide sa njom na casove, a malog ostave kod babe. Tako da samo napred, sama si svesna da ce ti dobro doci i za privatnu skolu kasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je za nevericu! Zvali su me iz osnovne škole da menjam prof.koja je na bolovanju-ne znam koliko dugo! Prijavljena, pun fond, ovde kod mene ,samo 4 časa nedeljno u mestu pored! Pristala sam, moji će mi dovoditi malu na podoj,sve ćemo se izorganizovati,ali meni tako teško! A ovakvu šansu da propustim... Dobro će mi doći i za privatnu školu da znaju za mene!

Inače i mene su ko za baksuz zvali 10 dana posle poroda sa sinom u tri škole...ali tada sam morala da odbijem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm i ja smo se bacili na proizvodnju sira.Razmisljam da se zimus malo bakcem oko toga,u slobodno vreme,da otkinem koji dinar od kuce.Kad sam vec kod kuce,a sve uslove imam.

Sve je neobavezno,nadam se da cu mesecno uspeti da skupim nekih 30-tak kg sira za sada,a i kajmaka po potrebi.Posto ostavljam samo punomasni sir,tako da mi kajmak nije prioritet.

Za sada imam nekoliko musterija,za neku kolicinu koju mogu da postignem,jer ne zelim da mi to bude posao,vec hobi.Pa videcemo kako ce biti.

Ako je neko zainteresovan da kupi moze da se javi.

Uglavnom planiramo da budemo jeftiniji nego na pijaci.

Comsi-Comsa i buhla volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana jedna preporuka, pronađite nekoga da vam to prodaje u BG jer su ovde mnoooooogoooo veće cene (skoro i do 70%) u odnosu na tvoj ili moj kraj. Tako da bi ti zarada bila fenomenalna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja hoću sir - provereni, kod mene u kraju sve manje i manje imam izbora... :( dobar sir ne mog un ida nađem... dođe mi da kupim kravu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Covek kod nas koji otkupljuje na veliko svakih 7 dana, otkupljuje sir po 140 din,a u BGu ga daju za ko zna koliko.Tako da mi se Ana to ne isplati.Vise mi se isplati,na manje kolicine po nekoj standardnoj ceni.

U Uzicu je najjeftiniji 300 din.

Naravno na neku vecu kolicinu 5-10kg,dajem 1kg gratis.

Dajem na odlozeno,na rate :D

I naravno prvo da se proba.

I da naglasim sir je punomasni,jer ne skidam kajmak.To bi mi bilo previse posla i obaveze.Tako da sve ide u sir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Covek kod nas koji otkupljuje na veliko svakih 7 dana, otkupljuje sir po 140 din,a u BGu ga daju za ko zna koliko.Tako da mi se Ana to ne isplati.Vise mi se isplati,na manje kolicine po nekoj standardnoj ceni.

U Uzicu je najjeftiniji 300 din.

Naravno na neku vecu kolicinu 5-10kg,dajem 1kg gratis.

Dajem na odlozeno,na rate :D

I naravno prvo da se proba.

I da naglasim sir je punomasni,jer ne skidam kajmak.To bi mi bilo previse posla i obaveze.Tako da sve ide u sir.

Kod mene je 350 dinara, a 250 kome skidaju kajmak, a ja taj posni ne volim...

Uzimali smo iz Čačka i dobar je, al je problem to što na 5kila čekamo po 20 dana... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Covek kod nas koji otkupljuje na veliko svakih 7 dana, otkupljuje sir po 140 din,

:o pa to je čista pljačka :angry: Pa ovde se cena sira kreće od 600 pa naviše. Ja sam mislila da imaš npr rodbinu ili tako nešto kod kojih ćeš da šalješ a oni da ti prodaju ili poznanicima ili tako nešto. Rodbina od mog ćala tako radi (šalje u Lo da prodaje moja strina i kupci dolaze kući i kupuju)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To bi bilo super,ali neizvodljivo.

Nije meni stalo toliko,da prodam,jer mi nije zapelo.Ali neku kolicinu u slobodno vreme mogu da ostavim.Npr u 7 dana mogu da ostavim oko 15kg.Cena je 300 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U svakom slučaju, želim ti da se brzo "oparite" pa da proširite biznis ;) Neka je sa srećom.

C*I*C*A*N*A voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U svakom slučaju, želim ti da se brzo "oparite" pa da proširite biznis ;) Neka je sa srećom.

I ja takođeR želim da uspe biznis :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam druga koji upravo otvara ketering i sigurna sam da će mu izmedju ostalog trebati sir ;) Sad ću ga pitam da li je zainteresovan!

Interesuje me Cicko kako bi mogla da dostavljaš u BG? Da li bi taj što ti uzima i prodaje u Bgd poneo još jedan paket ili eventualno busom ili postexpresom? :D

Srećno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh hvala zene.

Evo danas sam ostavila 3 kg.Kad bi tako svaki dan to bi bila dobra kolicina mesecno ili sedmicno.

Buhla problem je sto ako su npr.nekome potrebne vece kolicine,ja to ne bih mogla da postignem.

Ustvari, ja bih ali nemam bas uslove za vecu proizvodnju.To pripremam u licno mojoj kuhinji na elektricnom sporetu.Iz tog razloga ne mogu da spremim odjednom vecu kolicinu.Svekrva mi malo u pocetku pomaze oko nekih caka.

Uglavnom svako moze da proba pa da se uveri u kvalitet. :rolleyes:

Ako bih nasla vece trziste sigurno bih mm i ja ulozili u opremu i ozbiljnije poceli da se bavimo time,jer imamo sve uslove.

Buhla taj mi ne uzima sir,jer otkupljuje na velike kolicine po mizernoj ceni,i ide u velike markete.Tako da nisam luda da svoj kvalitetni sir dajem za 140 din.

Do BG a npr neke manje kolicine mogu da dopremim vrlo lako.

Spakujem u bus,ili imamo prijatelje koji dolaze ovamo bar jednom sedmicno,uvek mogu po njima da posaljem i negde neko da ih saceka.

Cini mi se da kurirske sluzbe ne primaju to,ali ako dobro kamufliram mozda bi i primile. :D U svakom slucaju ako neko npr plati postarinu ja nabacim 1kg vise sira. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nisam ja ni mislila da ga prodaješ za 140din, nego po normalnoj ceni. Ja bi u svakom slučaju volela da ga probam. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm i ja smo se bacili na proizvodnju sira.Razmisljam da se zimus malo bakcem oko toga,u slobodno vreme,da otkinem koji dinar od kuce.Kad sam vec kod kuce,a sve uslove imam.

Sve je neobavezno,nadam se da cu mesecno uspeti da skupim nekih 30-tak kg sira za sada,a i kajmaka po potrebi.Posto ostavljam samo punomasni sir,tako da mi kajmak nije prioritet.

Za sada imam nekoliko musterija,za neku kolicinu koju mogu da postignem,jer ne zelim da mi to bude posao,vec hobi.Pa videcemo kako ce biti.

Ako je neko zainteresovan da kupi moze da se javi.

Uglavnom planiramo da budemo jeftiniji nego na pijaci.

Srećno...i ja sam zainteresovana za kajmak. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.