Pokretanje sopstvenog posla

odgovora

Objavljeno

Draga koji ja stan mogu da kupim za 50.000e??? Ovde je stan od 160m2 oko 100.000e a u bg-u ili u novom sadu 500.000e.Srbija je jako skupa za nekretnine.Od toga nema nista

Pola miliona stan u bgdu??!!!ALi da luksevi na dedinju.A i toga ima jeftinije.

Ja sam mislila da kupis stan od 50 000 evra, sto sigurno mozes sad naci stan od 50 kvadrata (pricam o beogradu) , izdavati ga za pocetak, pa za par godina kad skoce cene nekretnina prodati ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1. Pokusaj negdje vani npr u americi da za dio novca kupis dionice tipa microsoftove ili od folcvagena i slično pa pratiš berzu i prodaš ih kada dostignu neku povoljnu cijenu pa uvećaš novac.

2. Savjetujem ti neku uslužnu djelatnost koja pravi minimalne troškove tipa babysitting agencija. Nešto kao berza radne snage smo što su članovi kojima tražiš posao isključivo zainteresovani za čuvanje djece, kada im nađeš posao, na osnovu ugovora ti od par plata plaćaju proviziju. Zahtjeva 2-3 zaposelnih i popriličan broj ljudi kojima tražiš posao, otvorena mogućnost jednodnevnog ili noćnog čuvanja djece u slučaju da roditelji žele da izađu bi trebao da donese prilicno novca ali ovaj posao iziskuje određenu sumu novca za marketing.

3. Privatni vrtic, samo sto postoje zakonska ogranicenja kojih moras da se pridrzavas a to zahtjeva i ozbiljnija ulaganja a opet nisi sigurna da li če se isplatiti.

4. Agencija za organizaciju vjenčanja, rođendana i svih ostalih javnih i privatnih događaja (u toj agenciji mozes i sama da radis dok ti se ne prosiri posao)

3. Dok ne skontaš šta ćeš, oroči novac u banci na godinu dana, kamate nisu nešto ali na tu sumu bi mogla da dobiješ još 2000

... nemam sada nesto inspiracije ali cim mi padne na pamet neka sitnica javljam ti.

PS. nemoj da kupujes vec postojeci posao (kafana npr) jer da je valjao ne bi ga prodavali

Ovo potpisujem! Ovo suuradili mm i dever i tesko se zeznuli... Bolje bi bilo da smo od tih ulozenih para ziveli, u manjem bismo minusu bili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pola miliona stan u bgdu??!!!ALi da luksevi na dedinju.A i toga ima jeftinije.

Ja sam mislila da kupis stan od 50 000 evra, sto sigurno mozes sad naci stan od 50 kvadrata (pricam o beogradu) , izdavati ga za pocetak, pa za par godina kad skoce cene nekretnina prodati ga.

potrazi na google neki sajt za nekretnine i proveri cenu,kao sto sam napisala,stana od 150m2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pola miliona stan u bgdu??!!!ALi da luksevi na dedinju.A i toga ima jeftinije.

Ja sam mislila da kupis stan od 50 000 evra, sto sigurno mozes sad naci stan od 50 kvadrata (pricam o beogradu) , izdavati ga za pocetak, pa za par godina kad skoce cene nekretnina prodati ga.

Nije bas 500.000 ali od 200.000e pa na gore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

potrazi na google neki sajt za nekretnine i proveri cenu,kao sto sam napisala,stana od 150m2

Pa ja sam mislila da pitas sta raditi sa kintom od 50-60 000 evra, a za te pare mozes kupiti stan u bgdu, manji naravno, nisam znala da razmisljas 150 kvadrata. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja sam mislila da pitas sta raditi sa kintom od 50-60 000 evra, a za te pare mozes kupiti stan u bgdu, manji naravno, nisam znala da razmisljas 150 kvadrata. :rolleyes:

Mogu da kupim stan od 40m2 maksimalno i da ga izdajem za 150-200e mesecno.A od tih para ne moze da se zivi ni u srbiji ni ovde jel :) a plus sto bi i mi iznajmljivali stan da mi zivimo.Dakle nema poente kupovati stan. Mozda posle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu da kupim stan od 40m2 maksimalno i da ga izdajem za 150-200e mesecno.A od tih para ne moze da se zivi ni u srbiji ni ovde jel smile.gif a plus sto bi i mi iznajmljivali stan da mi zivimo.Dakle nema poente kupovati stan. Mozda posle

Ja kad sam živela privatno u bg,nisam mogla naći stan ispid 250evra.I to je malo za život,ali ne znam gdje to ima za 150 evra.Elem,i ovdje su skupi stanovi.Mi smo sad kupili stan od 50 kvadrata,za 65000 evra.1300 evra je kvadrat.Ali,u pitanju je novagradnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jedan sajtić na kome bi mogle da dobijete neke osnovne informacije kao taj posao funkcioniše Polovna gardaroba iz Italije

Između ostalo ja i ovo radim. Odnosno, na ekonom.fakultetu u Beogradu ima jedan predmet na koji, da bi izašli na ispit moraju da prođu pismeni deo odnosno da urade biznis plan. Za mnoge studente je to teško ili oduzimanje vremena pa u tu priču "ulećem" ja. Naplaćujem im 100eur. Pa "ko voli nek izvoli" i bar jednom mesečno imam ovakav rad da iskuckam a za to mi je potrebno svega 2-3 dana.

Danas sam uhvatila malo vremena i procesljala ovaj sajt i dopada mi se ideja...... Definitivno pocinjem da razmisljam u tom pravcu. Hvala Anci :)

Da znas i ja sam gledala. Sutra cu da uzmem da merim koliko komada stvari staje u kg. ;)

I jel probao neko ovo? Setih se, pa bih se razmilila da uzmem jedan džak da vidim kakve su krpe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jel probao neko ovo? Setih se, pa bih se razmilila da uzmem jedan džak da vidim kakve su krpe ;)

I mene zanima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad vidim da ste pisale o polovnoj garderobi , mogu vam reci da sam ja u januaru kad smo ostali bez prihoda prezivela mesec uz pomoc toga i u februaru napravila mom sinu divan rodjendan iako sam mislila da necu imati ni za tortu . Prevrnula sam nase ormare i sve sto nam nije neophodno slikala , napravila profil na fb i tu prodala ... Nije to losa stvar uopste ... ionako smo se gusili u garderobi koja nam je mala , velika i cuci po ormarima bezveze ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao pa mi imamo toliko rita da bih imala sigurno jedno 50 dzakova da ponudim trzistu, strasno. Ali to stvarno nije losa ideja.

NSanja aj ako ti nije tesko malo bolje objasni kako to funkcionise. Slikas, okacis na fejs i .......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao pa mi imamo toliko rita da bih imala sigurno jedno 50 dzakova da ponudim trzistu, strasno. Ali to stvarno nije losa ideja.

NSanja aj ako ti nije tesko malo bolje objasni kako to funkcionise. Slikas, okacis na fejs i .......

Pošalji joj pp, Markić je bolestan pa nije češće ovde ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošalji joj pp, Markić je bolestan pa nije češće ovde ;)

Hvala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja....svaka čast...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baco poslala sam ti pp i broj telefona pa me zvrcni sve cu ti objasniti ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna kakva je procedura kada se otvara kafic... sta prvo idu inspekcije ili otvaranje u apr-u? Koje sve inspekcije izlaze ...

Moj brat hoce da otvori, a ja cu se baviti administrativnim delom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna kakva je procedura kada se otvara kafic... sta prvo idu inspekcije ili otvaranje u apr-u? Koje sve inspekcije izlaze ...

Moj brat hoce da otvori, a ja cu se baviti administrativnim delom.

Dever i mm su pre oko pola godine otvorili kafic. Kad dodju kuci ispisacu ti celu proceduru :D Mada iskreno da ti kazem, investicija nam je bila krajnje pogresna... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad vidim da ste pisale o polovnoj garderobi , mogu vam reci da sam ja u januaru kad smo ostali bez prihoda prezivela mesec uz pomoc toga i u februaru napravila mom sinu divan rodjendan iako sam mislila da necu imati ni za tortu . Prevrnula sam nase ormare i sve sto nam nije neophodno slikala , napravila profil na fb i tu prodala ... Nije to losa stvar uopste ... ionako smo se gusili u garderobi koja nam je mala , velika i cuci po ormarima bezveze ...

svaka cast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna kakva je procedura kada se otvara kafic... sta prvo idu inspekcije ili otvaranje u apr-u? Koje sve inspekcije izlaze ...

Moj brat hoce da otvori, a ja cu se baviti administrativnim delom.

Pitacu mm-a kad se vrati sad sa posla pa javljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dever i mm su pre oko pola godine otvorili kafic. Kad dodju kuci ispisacu ti celu proceduru :D Mada iskreno da ti kazem, investicija nam je bila krajnje pogresna... :unsure:
Pitacu mm-a kad se vrati sad sa posla pa javljam.

Hvala vam... ne mogu na netu da nadjem nigde proceduru sta ide prvo... Da li da se sad prijavi u apr, pa onda zove (i koje) inspekcije...

U planu je da otvori kafic, koji bi preko dana imao ispred neke zezalice za klince (tobogan, ljulju...), a uvece bi bio kao pab. U tom lokalu je inace vec bio restoran, ali se vlasnik preselio u veci lokal (tako da predpostavljam da mu nije islo lose cim se prosirio!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kaze mm da izlaze sve zive inspekcije, da ne zna sad koje tacno izlaze jer je on drzao kafic pre 15 godina. kaze da se zakon verovatno promenio. sorry, nisam bila od pomoci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Beogradu otvaras kafic? :)

Dever je otvorio u Indjiji, ali kontam da je isto... s' tim sto je kod njih opstina i apr zajedno, a u Bgdu odvojeno.

Ides prvo u Agenciju za privredne registre. Kaze mm da odes tamo i sve ti kazu. Kako mrzim taj odgovor... pitacu devera kad dodje...

Dever je imao knjigovodju koji mu vodi knjige i on je sve sam resio, ali ipak cu ja devera pitati kad dodje kuci...

Znam da mu je trabalo oko mesec dana da sredi i pokupi papire i dobije resenje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam :)

Čula sam se i sa koleginicom... Kaže prvo APR, pa posle njih poreska, pa u poreskoj kažu šta sve još treba... a inspekcije dolaze kasnije, što mi je bilo bitno da znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dever i mm su pre oko pola godine otvorili kafic. Kad dodju kuci ispisacu ti celu proceduru :DMada iskreno da ti kazem, investicija nam je bila krajnje pogresna... :unsure:

Sto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.