Pokretanje sopstvenog posla

odgovora

Objavljeno

Zasto bas Srbija? Imate li priliku da se preselite u neku drugu zemlju?

PA ne..KAko?Gde?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pravi savet, Maybe!!! Ja bih bez razmisljanja dosla tamo, a pogotovo sto Bekin muz ima sve uslove za posao.

Glasam za ovaj savjet. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma neeee zene :D focus on busines :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PA ne..KAko?Gde?

Za pocetak tm neka posalje cv nekim firmama po Evropi, ako je dobar u tom poslu, ima sanse da dobije i posao. Onda i vi idete sa njim, a sa vasom ustedjevinom mozete i tamo da zapocnete neki biznis, ali za pocetak imacete dok se ne snadjete.

Mnogi ljudi iz Srbije su tako dobijali poslove po Svajcarskoj, Nemackoj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha, samo na kratko, taman da vam dete u privatnoj skoli nauci i engleski ;)

Sta bih ja dala da je mm u toj struci. Trudim se da ga preusmerim, ali on nece pa nece :rolleyes:

Salu na stranu, Bekin muz je fenomenalan kandidat :)

a gde si ti ono bese???Kuvajt?Katar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cisto sumnjam da mozes toliko da zaradis na 30 malisana, a ne racunas ishranu, odrzavanje vrtica. Samo na dvije grupe potrebna su ti 4 vaspitaca, koji ce dobro da rade da bi mogla skupo da naplatis usluge vrtica. Dobro razmisli, zelim ti srecu, ali ne trosi pare uludo. Jesi li ti vaspitac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za pocetak tm neka posalje cv nekim firmama po Evropi, ako je dobar u tom poslu, ima sanse da dobije i posao. Onda i vi idete sa njim, a sa vasom ustedjevinom mozete i tamo da zapocnete neki biznis, ali za pocetak imacete dok se ne snadjete.

Mnogi ljudi iz Srbije su tako dobijali poslove po Svajcarskoj, Nemackoj...

Naravno da bi mi vise voleli da zivimo u evropi al to je bas tesko..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cisto sumnjam da mozes toliko da zaradis na 30 malisana, a ne racunas ishranu, odrzavanje vrtica. Samo na dvije grupe potrebna su ti 4 vaspitaca, koji ce dobro da rade da bi mogla skupo da naplatis usluge vrtica. Dobro razmisli, zelim ti srecu, ali ne trosi pare uludo. Jesi li ti vaspitac?

Pa 4 vaspitaca smo racunali.Plata 400e.Naravno hrana,knjige,igracke..Sve smo to racunali.To nije neki veliki trosak.Oko 1000e mesecno za hranu.İgracke racunamo u pocetku kada otvaramo i opremamo prostor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Omanu :lol:

Ali vam ja toplo preporucujem i Kuvaj i Katar kao dve odlicne opcije, mada ni Oman ne zaostaje mnogo. Dubai vec nije nesto posebno po tom pitanju (zato su se okrenuli turizmu), ali Abu Dhabi isto vredi pogledati ;)

Ma nemoj ti meni kuvajt muvajt nego trazi nam poso :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maybe, mozes li ti nas sve preseliti, da tamo napravimo Bebac gradic - koji ce da bude srpski grad, a da imamo svoje naftne busotine? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:P

Evo, bas za Oman, pogledajte:

http://www.oman-oil.com/Career.html

A ova kompanije je HUGE, oni imaju svoju sopstvenu privatnu skolu za svoju decu u Muskatu, pa ti vidi:

http://www.pdo.co.om/pdoweb/tabid/97/Default.aspx

A ovo je opsirna pretraga, posto nemam pojma cime se on tacno bavi :huh:

http://www.oilcareers.com/regions/732/OMAN_oil_jobs.asp

Ja bih, sto da ne, evo nominujem Bekinog muza da nam bude kralj, ili emir ili sultan, sta mu se vec dopada :lol:

zanimljivo moram priznati ..Nismo razmisljali o tome.Ocigledno i ti razumes da zelimo da se preselimo u srbiju,jer i sama zelis da se vratis.Mada to je jaaako dobro ideja za par godina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da razumem vasu zelju - kao sto kazes, to je i moja zelja, ovo je samo usputna stanica. Bolje neke godine zrtvovati, ustedeti, i onda mirne duse (odnosno glave) se vratiti u Srbiju i ziveti sasvim normalno ;).

Ja otvorih ove tvoje linkove, sad ih mm i ja gledamo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa 4 vaspitaca smo racunali.Plata 400e.Naravno hrana,knjige,igracke..Sve smo to racunali.To nije neki veliki trosak.Oko 1000e mesecno za hranu.İgracke racunamo u pocetku kada otvaramo i opremamo prostor.

Znaci jedan vaspitac ne moze priustiti svom djetetu tvoj vrtic. :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

otvori apoteke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas u zadnje vrijeme dobro prolaze firme koje se bave održavanjem, čišćenjem objekata...Veoma mali broj firmi ima zaposlene čistačice, higijeničarke..više im se isplati sklopiti ugovor sa firmom za održavanje objekata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas u zadnje vrijeme dobro prolaze firme koje se bave održavanjem, čišćenjem objekata...Veoma mali broj firmi ima zaposlene čistačice, higijeničarke..više im se isplati sklopiti ugovor sa firmom za održavanje objekata.

To je ovde jako unosan posao ali generalno to i hranu drzi mafija jer su ogromne pare. znaci mozes uzeti neke male firmice (sto i tu nisu lose pare) ali velike objekte drze par ljudi u celoj atini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto se saveta za Beki tice, ja nikada ali nikada ne bih ulagala tolike pare u Srbiji sta god da je i kakav god da je biznis. Jedino bih kupila stan sad kad u srbiji uzasno pale cene i prodala ga za par godina kad cene skoce. nekretnine su jedino ulaganje koje bih u srbiji uradila.

A Ako vec zelis promeniti grad ili zemlju izabrala bih neku cool zemlju i te pare drzala na racunu za ne daj boze, a radila normalno sa strane.Sta znam, to je neko moje misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da bi mi vise voleli da zivimo u evropi al to je bas tesko..

Pa i nije draga tesko. Ja sam slala dosta CV-a po Nemackoj , Engleskoj itd i nekoliko njih me je kontaktiralo.Na kraju sam odustala od Nemacke jer ja nisam osoba koja bi mogla tako lako ziveti u Nemackoj posle Grcke.

Ali generalno poslova svuda po evropi ima, narocito ako si usko specijaliziran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci jedan vaspitac ne moze priustiti svom djetetu tvoj vrtic. :( :( :(

O wow,pa sta ja imam sa tim???Plata od 400e u Srbiji nije mala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

otvori apoteke :)

Ma ne,imam iskustva,radila sam knjige apotekama..NİKAKO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas u zadnje vrijeme dobro prolaze firme koje se bave održavanjem, čišćenjem objekata...Veoma mali broj firmi ima zaposlene čistačice, higijeničarke..više im se isplati sklopiti ugovor sa firmom za održavanje objekata.

Odlicna ideja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto se saveta za Beki tice, ja nikada ali nikada ne bih ulagala tolike pare u Srbiji sta god da je i kakav god da je biznis. Jedino bih kupila stan sad kad u srbiji uzasno pale cene i prodala ga za par godina kad cene skoce. nekretnine su jedino ulaganje koje bih u srbiji uradila.

A Ako vec zelis promeniti grad ili zemlju izabrala bih neku cool zemlju i te pare drzala na racunu za ne daj boze, a radila normalno sa strane.Sta znam, to je neko moje misljenje.

Draga koji ja stan mogu da kupim za 50.000e??? Ovde je stan od 160m2 oko 100.000e a u bg-u ili u novom sadu 500.000e.Srbija je jako skupa za nekretnine.Od toga nema nista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i nije draga tesko. Ja sam slala dosta CV-a po Nemackoj , Engleskoj itd i nekoliko njih me je kontaktiralo.Na kraju sam odustala od Nemacke jer ja nisam osoba koja bi mogla tako lako ziveti u Nemackoj posle Grcke.

Ali generalno poslova svuda po evropi ima, narocito ako si usko specijaliziran.

Pogledacemo i to.Bar nije tesko potraziti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicna ideja

Moja tetka ima firmu za ciscenje, jednu u Italiji, i otvorila je i jednu u N. Sadu... Sta da ti kazem, od toga se ne mozes obogatiti. Naporan je posao a nikako nije sigurno da ces ga imati dovoljno. Inace moja tetka i aktivno radi u svojoj firmi, rade i njene dve cerke, znaci placaju manje radnika nego da one sede kod kuce i ne rade nista, pa je opet to vecita borba, natezanje sa musterijama, sa dobavljacima, sa radnicima... Nije tu velika para uopste ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja tetka ima firmu za ciscenje, jednu u Italiji, i otvorila je i jednu u N. Sadu... Sta da ti kazem, od toga se ne mozes obogatiti. Naporan je posao a nikako nije sigurno da ces ga imati dovoljno. Inace moja tetka i aktivno radi u svojoj firmi, rade i njene dve cerke, znaci placaju manje radnika nego da one sede kod kuce i ne rade nista, pa je opet to vecita borba, natezanje sa musterijama, sa dobavljacima, sa radnicima... Nije tu velika para uopste ;)

Stvarno?

Ovde je prica drugacija, pricam posto mi drugarica to drzi. Potpisujes ugovor sa firmama ili ukoliko znas nekog onda usmeni dogovor i to je to.

Cistis svakod dana ili po dogovoru, ti odredjujes koliko ces ljudi imati za odredjeni posao. Ovde je to extra para.I nema nikakvog cimanja.ALi u pitanju je cisenje kancelarija tj firmi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.