Pokretanje sopstvenog posla

odgovora

Objavljeno

Konacno evo teme da ne moram sama da lupam glavu....:D

Pa evo ovako,muz mi je stolar i za sada radi kod gazde drndosa nevidjenog,naravno,radi i privatno (na crno) ali dosta poslova za koje je potreban racun t.j. otvorena firma mora da odbije :( e iz tog razloga dodjosmo na ideju da otvorimo nasu stolarsku radionicu.Za sada je to samo ideja jer nas koci prostor u kome bi radio,po nasim proracunima nikako se ne isplati da iznajmljuje radni prostor te smo odlucili da kupimo montaznu garazicu koja bi njemu sluzila kao radionica.Za istu imamo mesta u dvoristu sto je fantasticno.Jos uvek trazimo najpovoljniju te ako neko zna nekoga ko prodaje istu....javljajteeee ;)!

Svaki pocetak je tezak i toga smo VRLO svesni,ali smatram da treba pokusati.Srecom oko nas je puno advokata i knjigovodja te su nam izracunali kolike bi bile mesecne dazbine.

Uh.....jos uvek razmisljamo,prikupljamo parice i nadam se u skorije vreme pocinjemo sopstveni biznis ;)!

Tako da zene,kome treba nesto od stolarskih radova (kuhinje,plakari,komode,radni stolovi....) tu smo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MamaSandra računaj kao da sam like-ovala tvoj post... Samo polako i hrabro napred. Ko nije probao nije ni uspeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MamaSandra računaj kao da sam like-ovala tvoj post... Samo polako i hrabro napred. Ko nije probao nije ni uspeo.

Hvala za like :D :D :D i naravno hvala Anci na podrsci :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj suprug je stolar, jos nije prijavio radnju. Planovi su u toku. Ima masinu za secenje iverice. Sta je sve potrebno za otvaranje radnje, koje su procedure. Jel potreban atest masina. Iz iskustva, kolike su dazbine mesecne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj suprug je stolar, jos nije prijavio radnju. Planovi su u toku. Ima masinu za secenje iverice. Sta je sve potrebno za otvaranje radnje, koje su procedure. Jel potreban atest masina. Iz iskustva, kolike su dazbine mesecne. Kako da prijavimo radnju pausalno ili po ostvarenom prometu, koje su prednosi i mane. Unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odi na sajt apr,tamo ti sve piše što se osnivanja radnje tiče a za atest nisam sigurna,ali mislim da nije potreban...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OK, hvala, to sam proucila. Trebaju mi neka licna iskustva, u kom su slucaju manje dazbine pausalno ili po ostvarenom prometu, sta je povoljnije. Muz me zaduzio da se o svemu raspitam. Zato sve sto znate, pomazite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem da vecina nas sastavlja kraj sa krajem, svima bi nam dobrodosla dodatna zarada, da li neko ima neki predlog? Na primer, ja imam stalni posao (doduse jos nisam dobila resenje, ali bice), i radno vreme je do pola cetiri, vikendom ne radim, tako da imam vremena da jos nesto dodatno zaradim (sto mi je jako potrebno), e sad, pitam se sta bih mogla da uradim po tom pitanju. Cackala sam nesto po internetu i naisla na neki ttmarketing, u principu posao se ogleda u tome da vam stizu reklame koje trebate pogledati i primate naknadu za to.. pa ko je zainteresovan neka proba. Jel imate vi neki predlog?

http://www.ttmarketing.org/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja radim isti posao i na poslu i privatno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem da vecina nas sastavlja kraj sa krajem, svima bi nam dobrodosla dodatna zarada, da li neko ima neki predlog? Na primer, ja imam stalni posao (doduse jos nisam dobila resenje, ali bice), i radno vreme je do pola cetiri, vikendom ne radim, tako da imam vremena da jos nesto dodatno zaradim (sto mi je jako potrebno), e sad, pitam se sta bih mogla da uradim po tom pitanju. Cackala sam nesto po internetu i naisla na neki ttmarketing, u principu posao se ogleda u tome da vam stizu reklame koje trebate pogledati i primate naknadu za to.. pa ko je zainteresovan neka proba. Jel imate vi neki predlog?

http://www.ttmarketing.org/

Pa jesi probala,koliko se dobija po reklami?

Sigurno je neka smesna cifra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki-D, a sta radis, ako nije tajna? :)

Bezveze, uclanila sam se, i odmah kontaktirala nekog iz tima i receno mi je da to kod nas tek treba da zazivi, inace je u Sloveniji aktuelno, za uclanjenje se dobija 3 e :) i prilikom ulaska na acount se dobija koliko sam provalila oko 0,0100 e, jeste smesna cifra ali ako bi imali firme koje bi nama slale reklame bila bi solidna zarada. prilikom registracije naznacis koliko reklama bi da primas dnevno, posebno na telefonu, na netu... i onda dobijes okvirno koju bi zaradu mogla da ostvaris, ali sve to pod uslovom da oglasivaci izaberu bas tebe da ti posalju reklamu... Jbg, sve ima svoje prednosti i mane. Ja se uclanih, pa nek mi cuci, mozda se nekad i kod nas aktivira pa se rasturimo od para hahahaha! Mada nije nemoguce, obzirom da su nasu zemlju u taj program ukljucili koliko mi se cini februara ove godine. Imas link pa se uclani, nista ne kosta. Dala sam da se uclanjujete preko mog naloga, posto je prijava mimo preporuke nemoguca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta je sve potrebno za otvaranje radnje, koje su procedure.

1. U agenciju za privredne registre (ili na njihovom sajtu)

uzeti formular registraciona prijava gde se upisuje naziv radnje, sedište, podaci o vlasniku, podaci o direktoru i sl.

2. Takođe vam daju i podatke za uplatu takse za registraciju (iznos, na koji tekući račun i sl.)

3. Kopija lične karte vlasnika i direktora.

To se sve predaje u APR i nakon nekih pet radnih dana dobija se rešenje (može putem pošte ili lično da se ode u APR i da se podigne). To rešenje je AMIN za sve... Obavezno ga iskopirati u nekoliko primeraka i gde god da vam traže rešenje da ostavite ostavite kopiju a original samo na uvid.

Sa dobijenim rešenjem ste dobili i PIB broj.

Automatski vas APR prijavljuje i PIO fondu.

Sledi izrada pečata. Tu se prilaže rešenje o registraciji iz APR (kopija)

OP obrazac (overeni potpisi) koji se overava u opštini

Otvaranje tekućeg računa (u odabranoj banci će vam reći šta je sve potrebno od dokumentacije)

Kada ste otvorili tekući račun potrebno je prijaviti se opštini da bi ste dobili i rešenje o komunalnoj taksi

Jel potreban atest masina.

Ne. Ukoliko bi se roba izvozila e tada bi trebao atest ali samo za sirovinu koja je korišćena u proizvodnji. Atest je više za samog kupca mašine tj tvog muža nego za državu.

Iz iskustva, kolike su dazbine mesecne.

Ako će biti prijavljen kao preduzetnik paušalac, koliko mu država zakine ali neki minimalac je oko 12 hilj. mesečno (samo PIO, doprinosi u slučaju nezaposlenosti, zdravstveno i porez na zaradu) + firmarina (ili komunalna taksa) koja se plaća opštini i visina zavisi od grada do grada kao i od zone gde je frima prijavljena (da li je reč o I, II, III ili IV zoni).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Projektujem :) sve i svašta :)

I sad popularne legalizacije radim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pasuljče baciću pogled kad dođe muž, da mi to zajedno osmotrimo

Do tad evo još jednog linka za siguran posao. Naravno lakše pare idu za države Eu ali nije nemoguće ni za Srbiju. Ko zna neke bolje poslove (programiranje npr) mogu dobre pare da se uzmu.

sajt je

www.odesk.com

Ja ne radim, nisam zaposlena, ali tražim posao prevodioca trenutno. Ako neko čuje da treba... može iz eng u srb, srb u eng i slo u srb, eventualno u eng ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ima neka varijanta da klikaš na sajtove da bi im povećali posećenost i za to dobiješ novac. Samo ne znam na koje tačno ali probajte da izguglujete. Ali to je isto nešto sitno, smoriš se dok klikaš...ali ako neko može, što da ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma cu klikam! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trto, a sta se radi na tom sajtu, mislim koji poslovi su upitanju?

Ne mogu odmah da pogledam, na poslu sam, a ubi me radoznalost... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trto, a sta se radi na tom sajtu, mislim koji poslovi su upitanju?

Ne mogu odmah da pogledam, na poslu sam, a ubi me radoznalost... :)

sajt je ponuda/potražnja posla

pa sad npr - umeš da crtaš karikature... ortak mi je rekao da njegov prijatelj radi karikature za lupam 30$ po slici... slobodoručno

dakle bilo šta što znaš, prevođenje, ctanje, fotoshop.... programiranje - tamo može d se nađe posao i pare su sigurne

samo je zeznuto oko slanja za Srbiju ali nije i neizvodljivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha, sad sam bacila pogled, u prvu ruku cini mi se da je sav posao vezan za racunar, u smislu rada u nekom programu... Znaci mozes malte ne bilo sta sto znas da radis da postavis kao svoj "talenat"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha, sad sam bacila pogled, u prvu ruku cini mi se da je sav posao vezan za racunar, u smislu rada u nekom programu... Znaci mozes malte ne bilo sta sto znas da radis da postavis kao svoj "talenat"?

Da, gledaj na to kao online biro za nezaposlene :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM je probao sa tim za reklame i neko vreme je kliktao e onda se naprasno link ugasio,tako da od para nije bilo ništa...

I ja tražim posao i gledam da bar malo zaradim dok ga ne nadjem,al ne vredi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To za reklame nije nikakvo kliktanje, kad se uclanis, umesto otvorenog profila imas svoju "kancelariju", na tom sajtu ti salju reklame koje trebas da pregledas, salju ti ih i na mobilni itd... zavisi koje podatke i sta im ostavis. Jednostavno te placaju za gledanje reklama. Samo sto mi jos nijednu nisu poslali :P hihihihi! Verovatno je to zato sto kod nas jos nije toliko popularan takav vid reklamiranja, ali se nadam da ce uskoro postati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To za reklame nije nikakvo kliktanje, kad se uclanis, umesto otvorenog profila imas svoju "kancelariju", na tom sajtu ti salju reklame koje trebas da pregledas, salju ti ih i na mobilni itd... zavisi koje podatke i sta im ostavis. Jednostavno te placaju za gledanje reklama. Samo sto mi jos nijednu nisu poslali :P hihihihi! Verovatno je to zato sto kod nas jos nije toliko popularan takav vid reklamiranja, ali se nadam da ce uskoro postati.

To je mm radio na nekom sajtu stranom i slali su mu reklame,neznam koliko su plaćali po reklami,ali ništa nije uzeo jer kao što rekoh,link je naprasno ugašen...

Msl probaj,nisu to neke velike pare koje bi izgubila nego ti bude krivo kad ni njih ne dobiješ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kao dodatnu delatnost registrovala agenciju za organizaciju vencanja i proslava. Firmu sam otvorila pre nego sto sam znala da sam trudna. Poslic je lepo krenuo ali najveca kocnica je marketing koji je bezobrazno skup. Jeste lep posao i zanimljiv ali potrebno je mnogoooo zivaca i strpljenja. Sad imam u planu da pokrenem jos neki poslic koji bih mogla da radim od kuce dok bebac ne poraste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Wida, apsolutno ti je za sve sada potrebna neka vrsta marketinga. Bez toga, teško da može da se privatni posao "stavi na noge"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.