Alkoholizam

odgovora

Objavljeno

Imam jedan veliki problem,tacnije ne licno ja,vec ljudi do kojih mi je mnogo stalo i moram nekako da im pomognem.

Radi se o jednoj porodici,mojim rodjacima,u pitanju su otac,majka i sin koji je 35 godina star ali je mentalno zaostao,slabije cuje i prica nerazumno,ja ga razumem odlicno jer sam odrasla s njim,brat mi je,ali ljudi koji ga prvi put cuju imaju problema da ga razumeju.Leka verovatno nema,pokusavali su ljudi sve,mada bi ja zivot dala da taj decko moze da ozdravi jer je pravi dobrica.Problem je u tome sto je njegov otac gotovo ceo zivot pio,ali se to intenziviralo zadnjih meseci,stalno je pijan,danima,nedeljama,i onda kad mu nestane para ne pije po par dana dok opet ne primi penziju i opet krene ispocetka.Bilo je dana kad sam im ja zajmila pare za hleb jer je on sve pare popio.Tog decka cak i fizicki zlostavlja ponekad,mada i njega i zenu vise psihicki umara jer je jako naporan kad popije,verujem d tuce i zenu mada ona nikad to nije htela da mi prizna.Decko je cak par puta bio na psihijatrijskom odeljenju jer je psihicki popustio,verovatno od silnih stresova koje mu otac priredjuje.Zena se izjeda iznutra,i srce mi se cepa pri pomisli da joj se nesto desi jer je izuzetna,a uz to je i taj covek imao mozdani udar pre par godina i strogo mu je zabranjeno pice.

Interesuje me da li u Nisu i okolini postoji neki centar za lecenje alkoholizma i dal mozda znate neki centar kome bih mogla da se obratim za pomoc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedino bolnica u Gornjoj Toponici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.