Kad srce prestane da kuca...

odgovora

Objavljeno

Milice, negice, duboko saosecam sa vama i javljam se iako ne znam kojim bih uopste recima mogla i smela da vam se obratim.

Ja sam izgubila bebu u 15 nedelji trudnoce i znam koji je bio moj bol, a znam, takodje, da je vas gubitak i bol bio neuporedivo veci.

Mozda ce vas ohrabriti podrska koju mozete da dobijete od majki i trudnica na ovom forumu.

Vas dve ste se suocile sa najvecim strahom svake od nas. Mnogo mi je zao sto ste pretrpele takve gubitke. Ja sam se udavila u suzama citajuci vase price, a i svaka druga zena na ovom forumu, koja uopste skupi snagu da ih procita.

Zelim vam ljubav, podrsku, zdravlje i hrabrost da nastavite dalje.

Hvala ti puno mama Bojana na podržci, izgleda da je, nažalost, mnogo mama prošlo kroz ovakve trenutke jar svaka bol je najveća jednoj majci. Biće i boljih dana, ja verujem u to i molim se svaki dan. Ta bol nikada neće nestati a sa tim se samo treba pomiriti. Ljubim vas sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najgora stvar koja mi je rečena je da su me porodili 5 dana ranije danas bi imala dete i to me sada proganja. Pošto nisu imali šta da nam kažu svalili su sve na mene tipa da ja imam neka antitela, viruse i ostalo i sada se ja osećam jako bolesno i upala sam u depresiju da mi je nešto. Pored sve te boli koja mi je u duši još i to da je sa mnom nešto a u principu nisu imali šta da mi kažu. Najgore od svega je to što je ona bila zdrava devojčica koja je danas mogla biti živa...

Strasno bolan naslov...

Milice2010, najgore je to sto tebe krive, VAN SVAKE JE PAMETI... Ne znam da li cu te utesiti, moja komsinica (80godiste) je isto to dozivela, i isto su joj rekli da se par dana ranije porodila da bi rodila zivo i zdravo dete...i da je ona kao i ti imala to nesto u sebi, pa kao da je povezano sa venama, pa te sa oticanjem nogu....i slicno. Ali ona je pre termina dolazila dva puta u bolnicu, objasnjavala da je lose i nisu je hteli primiti. Naravno, posle obdukcije isto joj nisu nasli nista. Medjutim, doktor koji joj je vodio trudnocu, zaintatio se,ispitivao i dodje do saznanja da SU ONI KRIVI. Nije ih tuzila da ne bi psihicki sve ponovo prolazila, vec se odmarala i nakon 4 meseca ostala trudna, 2 nedelje pred termin, na licni zahtev otisla na lezanje, i rodlila zivog i zdravog decaka.

Prema tome, nesmes se predati osecanju da si ti kriva, najmanje si ti kriva, uradila si sve sto je bilo najbolje za tvoju bebu.... Ako je ona bila zdrava, ZNACI DA SI I TI BILA ZDRAVA, a na lekarima je da ti traze dodatne nalaze, pa nismo mi dokori. Moja kuma kaze: "Cim si ostala trudna, znaci da si zdrava" i ja verujem u to. Dakle, verujem i da ces i ti postati mama....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno bolan naslov...

Milice2010, najgore je to sto tebe krive, VAN SVAKE JE PAMETI... Ne znam da li cu te utesiti, moja komsinica (80godiste) je isto to dozivela, i isto su joj rekli da se par dana ranije porodila da bi rodila zivo i zdravo dete...i da je ona kao i ti imala to nesto u sebi, pa kao da je povezano sa venama, pa te sa oticanjem nogu....i slicno. Ali ona je pre termina dolazila dva puta u bolnicu, objasnjavala da je lose i nisu je hteli primiti. Naravno, posle obdukcije isto joj nisu nasli nista. Medjutim, doktor koji joj je vodio trudnocu, zaintatio se,ispitivao i dodje do saznanja da SU ONI KRIVI. Nije ih tuzila da ne bi psihicki sve ponovo prolazila, vec se odmarala i nakon 4 meseca ostala trudna, 2 nedelje pred termin, na licni zahtev otisla na lezanje, i rodlila zivog i zdravog decaka.

Prema tome, nesmes se predati osecanju da si ti kriva, najmanje si ti kriva, uradila si sve sto je bilo najbolje za tvoju bebu.... Ako je ona bila zdrava, ZNACI DA SI I TI BILA ZDRAVA, a na lekarima je da ti traze dodatne nalaze, pa nismo mi dokori. Moja kuma kaze: "Cim si ostala trudna, znaci da si zdrava" i ja verujem u to. Dakle, verujem i da ces i ti postati mama....

Nažalost , što je ovakvih priča jako puno. Svesna sam i ja nekih stvari ali u tim sitacijama čovek pomisli na svašta i tada je labilan. Znam i ja da su oni krivi i da su mi na neki način upropastili život ali ja se držim jar moram. Da su nam lekari stručni, koliko nisu, ja bih danas imala dete i to je jedina istina. Molim Boga da sledeće godine u ovo vreme i ja posanem majka pa da razgovaramo o nekim lepim temama ali hvala vam što ste u najgorim trenucima bili tu da me ohrabrite...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lijem suze i saosecam se sa vama dvema... Jako mi je zao,ovakve stvari ne bi trebalo da se desavaju... Sad samo glavu gore(znam,lako je to reci),mislite na buduce princeve i princezice,samo pozitivno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put kada sam usla na ovu temu plakala sam kao malo dijete i obecala sam samoj sebui da vise necu ulaziti jer nisam imala snage da bilo sta napisem, nisam imala snage ni da citam a ipak sam citala i evo mene opet na ovoj temi, i opet placem i znam da ne postoje rijeci koje bi mogle da vas utjese a moram nesto da napisem ....

... jednostavno njema sam za bilo kakvu utjehu jer pretpostavljam da u ovakvim momentima utjeha ne postoji sem recenice da zivot ide dalje .... ko zna kakve fine stvari vam donosi a iskreno se nadam da je sljedeca fina plac bebe koja zeli da klopa .... SRETNO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne postoji osoba koja može biti ravnodušna na ovakve životne priče. Ne mogu zamisliti koliko je to iskustvo bolno za svaku majku. Vama dvema želim svu sreću ovog sveta i da uskoro postanete majke. Budite jake,mislima smo uz vas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ovdje vidim da zaista ima divnih ljudi, hvala svima. Jer, tragedije zaista filtriraju ljude oko nas, i vjerujte jako malo ih je sad ostalo oko mene. Milice, razlog.. o cemu bih ti sve mogla pisati. Mnogo propusta, sada to znam. Niti jedan ctg.. A ja vjerovala. Ja imam jedno dijete, sina, rodila sam ga bez ikakvih problema i komplikacija, pa sam vjerovala da taj neko ko mi vodi trudnocu zaista zna sta radi, i da ovakve stvari, pa nisu moguce! Imam jedno dijete i zasto bi moglo biti problema, ljekar zna sta radi... I sad nema moga djeteta! Da li je moguce da covjek moze biti ovako bijesan, ljut, ocajan, tuzan, sve u isto vrijeme.. I onda sebi kazem, nazad ne moze, idemo naprijed. I moramo obje naprijed. Polako se i ja pripremam za novu trudnocu, sa novim doktorom, naravno, i hrabro. Tuga ostaje ali se zivjeti dalje mora.

I zato ne daj se! Cekaju i nas neke lijepe stvari u buducnosti, plac bebe, pelene, flasice, zubici... Sve je to pred nama, jer kako kazu, poslije kise dolazi sunce!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da, ne znam kakvo je opravdanje da si ti, ja ili neka druga majka, imala neka antitijela ili sta vec. Zato je doktor tu, on treba da zna sta sve moze da utice na trudnocu i da reaguje na to. Pa da sam ja doktor ne znam zasto bi mi oni i trebali. Imam i ja trenutke kada krivim sebe, ali na kraju kad bistre glave razmislim shvatim da je doktor bio taj ko je trebao da neke stvari zna i vidi. Nemoj da krivis sebe, ti si sigurno ucinila sve sto su ti rekli i sto si znala, kao i ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da, ne znam kakvo je opravdanje da si ti, ja ili neka druga majka, imala neka antitijela ili sta vec. Zato je doktor tu, on treba da zna sta sve moze da utice na trudnocu i da reaguje na to. Pa da sam ja doktor ne znam zasto bi mi oni i trebali. Imam i ja trenutke kada krivim sebe, ali na kraju kad bistre glave razmislim shvatim da je doktor bio taj ko je trebao da neke stvari zna i vidi. Nemoj da krivis sebe, ti si sigurno ucinila sve sto su ti rekli i sto si znala, kao i ja.

Negice, jako mi je drago što si se javila. Da, ovde ima toliko divnih ljudi koji se saosećeju sa nama. Da i ja sam sada besna, mogla bih ne znam šta sve uraditi. Neodgovornost, nespretnost, nezainteresovanost lekara. Kakav ctg, danas te ima, sutra te nema... Ja se trudim da budem normalna, da se smejem i da je kao pre... mada... Ja nemam ni jedno dete i ovo sam čekala kao dar sa neba i sada me je strah kada pomislim na sve... Ali, nada zadnja umire. Sada i je tražim nekog dobrog lekara i pripremam se kao i ti za novu trudnoću. Sad će 6 meseci a rečeno nam je da toliko sačekamo pa eto... Ja nam želim svu sreću ovog sveta i jednu malu bebu da nam se život ispuni samo smehom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doista neznam kako početi, jer još uvijek brišem suze :( Dobro je što imaš poddršku i što je jedan ostao dovoljno jak za obadvoje. Nemogu, ne želim zamisliti kako se osječaš, jer i ja sama sam bila na rubu toga, samo što mene je sam Bog čuvao i igrom slučaja sve se dobro završilo.

U takvim trenutcima boli, svi kažu budi jaka, trebaš biti jaka... da, trebaš biti jaka i izdržati kako ne bi izgubila razum, ali tuguj, daj odduška svoje duše i izvadi svu svoju bol suzama... (ako je ikako moguče) Nemoj potiskivat osječaje, nemoj se suzdržavat, i znaj, život ide dalje, teže, al iči če, bolno, al vrijemenom manje če boljeti...

Drži se, i izdržite, imate jedno drugo, imate vašu ljubav i poštovanje, i nemojte izgubit vjeru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doista neznam kako početi, jer još uvijek brišem suze :( Dobro je što imaš poddršku i što je jedan ostao dovoljno jak za obadvoje. Nemogu, ne želim zamisliti kako se osječaš, jer i ja sama sam bila na rubu toga, samo što mene je sam Bog čuvao i igrom slučaja sve se dobro završilo.

U takvim trenutcima boli, svi kažu budi jaka, trebaš biti jaka... da, trebaš biti jaka i izdržati kako ne bi izgubila razum, ali tuguj, daj odduška svoje duše i izvadi svu svoju bol suzama... (ako je ikako moguče) Nemoj potiskivat osječaje, nemoj se suzdržavat, i znaj, život ide dalje, teže, al iči če, bolno, al vrijemenom manje če boljeti...

Drži se, i izdržite, imate jedno drugo, imate vašu ljubav i poštovanje, i nemojte izgubit vjeru.

Hvala Slađo na podršci, ma sve je to toliko strašno da čovek ne zna ni šta da napiše ali mi smo ljudi a čovek je tvrđi i od kamena. Eto, nadam se da će sve biti bolje i znam da me jedino može usrećiti smeh svog deteta pa zato se vredi boriti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz svima vama pisala sam vam nekoliko puta ali izgleda nekorektno poslala:(((::Mogu vam samo reci svima vama koje ste nesto dozivjele budite mi jake...Pod mojim srcem je 9 sedmica kucalo srce moje male nejake mrvice koje je prestalo da kuca,sad samo ostaju pitanja zastoo.Radila sam sve pretrage sve j uredu..Nadam se da cemo se uskoro javiti sa lijepim vijestima..Ljubim vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz svima vama pisala sam vam nekoliko puta ali izgleda nekorektno poslala:(((::Mogu vam samo reci svima vama koje ste nesto dozivjele budite mi jake...Pod mojim srcem je 9 sedmica kucalo srce moje male nejake mrvice koje je prestalo da kuca,sad samo ostaju pitanja zastoo.Radila sam sve pretrage sve j uredu..Nadam se da cemo se uskoro javiti sa lijepim vijestima..Ljubim vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice i kod mene jos malo pa ce isteci vrijeme koje sam morala cekati da prodje poslije pobacaja..Iako cujem rijeci doktora da je sve uredu ja imam prevelik strah da se ne daj Boze ovo ponovi...Ne znam kako da to prebrodim,muz mi daje veliku podrsku ja imam volju ali imam strah da idem onda na ultrazvuk jer u glavi mi odzvanjaju rijeci IMAM LOSE VIJESTI:::Cini mi se da to ne bih podnijela drugi put al znam da se vrijedi boriti i zelja je jaca od straha...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice i kod mene jos malo pa ce isteci vrijeme koje sam morala cekati da prodje poslije pobacaja..Iako cujem rijeci doktora da je sve uredu ja imam prevelik strah da se ne daj Boze ovo ponovi...Ne znam kako da to prebrodim,muz mi daje veliku podrsku ja imam volju ali imam strah da idem onda na ultrazvuk jer u glavi mi odzvanjaju rijeci IMAM LOSE VIJESTI:::Cini mi se da to ne bih podnijela drugi put al znam da se vrijedi boriti i zelja je jaca od straha...

Draga moja iskrena21, to su strašne stvari a još je staršnije pričati o njima i suočiti se sa velikim gubitkom i onim što te čeka ali, tu je uvek ono ali... mi smo ljudi i moramo se boriti za velike ciljeve, za lepe stvari koje želimo ali to nekada ne ide kao po maslu. Ja sam se sto puta pitala što ona sve lako a ja ovako. Pa sve je to sastavni deo života i to je život, borba. Moraš verovati i imati pozitivne misli. Ne-stres, ne-strah. To izbaci ma koliko god bilo teško, ti si jaka sigurno pošto si sve to već preživela. Ako te je Bog stavio u nešto-on će te i provesti kroz to! Naravno da će biti beba i biće a ti moraš u to da veruješ. Znam ja da nije lako, meni na samu pomisao ginekolog u prvi momenat, prevrne se želudac ali pomislim ja ŽELIM to dete i ja ću da se BORIM sa savojom glavom!

Kad ti je taško, piši, ja sam često na ovom forumu. Čekam da dobijem termin kod mog novog ginekologa i idem iz početka da m eon provede kroz to. Ja sam za sada uradila samo TORCH a videću šta će mi on reći. Kod mene su isto analize sa Ph posteljice i obdukcije bebe bile ok (ako se to uopšte može tako reći) ali eto, to je moja sudbina... Ljubim te i budi jaka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej mila moja hvala ti na rijecima podrske,nemas pojma koliko mi to znaci..Meni je zao da ima sudbina jos kao sto je moja ali tu smo jedni za druge...Svaki dan mi je sve bolje,pomirila sam se s tim da je to moja sudbina da je to tako trebalo biti i znam da je to najbolje za mene...Mozda je tesko reci al ne zna se za sta je to dobro,mozda nam Bog u drugoj djeci podari jos vecu radost i da vise cijenimo....Ja sam prije sedmicu isla kod kucnog doktora i rekao svi organi su dobri,onda sam isla ginekologu i sve je i tu uredu hvala Bogu....Moja doktoria kaze da nema potrebe neke za vecom pauzom,njoj se to desilo dva puta treci put zanijela 14 dana nakon kiretaze i sad ima dvoje zdrave predivne djecice....Ev upravo mi zavrsava druga menstruacija pa ne znam dal da cekam i trecu ili da pokusam,zelja me vuce da osjetim opet kucanje jednog malog srca ispod mog....Tesko jeste ali sto kazes jake smo boriti se treba,idemo dalje..Jos jednom hvala ti na podrski i javljam se....Ljubim i ja tebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice2010 drago mi je da vidim da kreces u novi pocetak...zelim ti svu srecu!!!

Iskrena21...obavezno uradi torch test,briseve na mikoplazmu i ureaplazmu,hlamidiju,cervikalmi i vaginalni bris...pa tek tad kreni na "posao"...a taman ce dok cekas rezultate proci jos neko vreme...srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jooj Citana sad si me zabrinula bas pravo...Zivim u Njemackoj i mislila sam da su doktori strucni da ce mi reci ako treba...Sad nemam pojma isla sam na sva snimanja davala krv,al to navedeno gore nisam...Moja doktorica mi je rekla da je sve bilo uredu sa mnom medjutim u 60 % slucajeva se desi da se maternica nije dovoljno rasirila jer nisam imala odnose prije i tako se stezala,medjutim moja greska je i ta da sam se vozala na biciklu ne znajuci da sam trudna jer su moje menstruacije uvijek kasnile kad sam otisla vec je bila 7 sedmica...Ponekad se tjesim da je to bio razlog..Na zadnjem pregledu doktoricu sam jos jednom pitala jel sve ok dobila potvrdan odgovor i et mislila sam krenuti dalje...Govorim svaki dan jednostavno tako je trebalo biti.....Mozes li mi objasniti malo te gore navedene pretrage...Al dok ja dobijem ponovo termin dok to se uradi pa nalazi za to vrijeme cu osijediti hehehe...Ipak hvala ti na savjetima,uvijek dobro dodju:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej izvini jos jedno pitanje gdje se radi Torch kod ginekologa ili???Ja ti bas nemam pojma,tek sam dosla u Njemacku slabo ti i pricam hehe da pitam sta me sve zanima pa cekam muza svaki dan da idemo na neke termine...A i ova moja mala mrvica je uspjela doci od prvog puta nisam imala vremena se ni raspitivati kao sada....Sad me sve zanima i na sve sam spremna samo ako Bog da da dobijem bebu..Ljubim vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemoj da se brines...

saljem ti PP da ne bih skroz skrenula sa teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej izvini jos jedno pitanje gdje se radi Torch kod ginekologa ili???Ja ti bas nemam pojma,tek sam dosla u Njemacku slabo ti i pricam hehe da pitam sta me sve zanima pa cekam muza svaki dan da idemo na neke termine...A i ova moja mala mrvica je uspjela doci od prvog puta nisam imala vremena se ni raspitivati kao sada....Sad me sve zanima i na sve sam spremna samo ako Bog da da dobijem bebu..Ljubim vas

Ćao iskrena21, ja još nisam otišla kod ginekologa na pregled tako da bez njegovog zelenog svetla neću ništa da radim na svoju ruku. Ko zna kakve me još analize čekaju što će me on uputiti. TORCH sam radila kod nas u Novom Sadu u higijenskom zavodu sa uputom koji mi je dao ginekolog. Ako je ginekolog ok, on će ti uzeti bris i papa test uraditi i sve ono što bi svaki normalan ginekolog trebao da odradi pre trudnoće. Međutim, kod nas u Novom Sadu, teško da ćeš naleteti na ginekologa ( pričam o državnim ustanovama) koji će te poslati na sve analize. Ja sam, na primer, u celoj mojoj trudnoći potsećala svog ginekologa (koji je državni lekar u Domu zdravlja) na sve, te daj mi uput za ekspertni, te ehokardiografiju, te KKS, te sve živo i na kraju u 9-tom mesecu mi nije hteo dati uput za betaniju da uradim ekspertni iako mi je lekar koji radi u betaniji tražio. UŽAS!!! Ali neću sebi da dižem pritisak jer ja ono što bih želela ne mogu da vratim, nikako... Razgovarala sam sa svojim pulmologom, pošto sam astmatičar, pa mi je ona rekla da je verovatno došlo sam do predkida rada bebinog srca pošto je plodova voda bila bistra a ne zelena tako da se plod nije patio. Ja sam se tog dana kadase to strašno desilo toliko jako bila uplašila da mi se, što se kaže krv sledila pa sam ja razmišljala da nije ona od naglog skoka mog pitiska dobila srčani udar ili joj je jednostavno otkazalo srce. Ma ne znam ni ja, tako svaki dan pretpostavim nešto novo a nadam se da će i to vremenom prestati. Ja se zaista radujem svojoj novoj trudnoći, željno je isčekujem i samo sanjam da ugledam svoje dete. Ljubim vas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta reci,a da ne bude glupo... :(

Divim Vam se na energiji koju imate da istrajete,budete jaki i ne pokleknete,svaka cast tako i treba. Neka Vas niko ne ubedi da ste Vi krive,mnogi su vec napisali,i ne zelim da se ponavljam. Sve najbolje u buducnosti i da naredne godine dodju na svet nove bebice. :) Jedino sto mogu reci,trazite savet od par ginekologa,konsultujte se,ne dozvolite da Vas ubedjuju kako nema potrebe za tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam.....I ja sam na svoju ruku trazila i sve do sada,radila sam EKG i ultrazvuk svih organa jer sam imala neki manji bol na lijevoj strani..Dobila sam rezultate da mi svi organi funkcionisu u najboljem redu,ispostavilo se da se bol javljala jer mi nije odgovarala kisela voda..To sam shvatila i prestala sam piti,sad jedem samo zdravo i pijem folnu kiselinu...Ej i ja tako svaki dan mislim da nije ovo da nije ono dovelo do toga,ali tako mucimo same sebe..To je bilo, desilo se i ne moze se vratiti....Sad gledamo sve naprijed u nadi da cemo ugledati nasa sunca koja ce nas grijati do kraja zivota....Meni svasta prolazi kroz glavu al zelim da ne mislim da budem psihicki mirna i da sve bude ok...Podnose drugi ljudi i gore pa zive tjesim sebe....Svim trudilicama zelim sve naj naj i da nam se svima ispuni zelja;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskrena da li si dobila PP od mene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure drage, srce mi se cepa na vase price, na vasu tugu... :( Zao mi je da ste kroz sve to prosle i sa vama se najiskrenije nadam novim skolskim trudnocama i prelepim bebama...

Prosle godine je jedna meni jako draga osoba izgubila bebu... Jedna od tih prica da lekari nisu sigurni zasto. Pre par dana mi je javila da je opet trudna i mojoj sreci nije bilo kraja. Zaista i vama to zelim- da ostanete i dalje hrabre ko i do sada i da samo pozitivno mislite. Sve ce doci na svoje i sigurna sam da cete nas uskoro obradovati lepim vestima. Puno poljubaca podrske za sve!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.