Atopijski dermatitis kod odraslih

odgovora

Objavljeno

Mislim da kad bukne,ne moze da se smiri bez neke kreme sa kortikosteroidima npr.kuterid krema u Srbiji.A kad se smiri,onda samo ne dolaziti u kontakt sa hemijom,uvek rukavice,ja tako radim,nista bez rukavica,jos malo pa da pocnem da se tusirams rukavicama <_< i sto manje kvasim ruke,koristim samo Dove sapun.A za svakodnevnu negu ruku meni je najbolja bila ona ''specijalna glicerinska krema'' koje ima po svim prodavnicama,oko 80 din.najobicnija i najjeftinija a bas mi je dobra.Posto jos dojim ja sad ne mogu kortikosteroide,ali videla sam sad jednu ovde kremu bez,a kao deluje odlicno,moracu da probam,neznam sta bih drugo.

Kortikosteroidi jesu opasni ako se koriste nekontrolisano ili precesto,ali za ove stvari tesko bez njih se uspe.Meni je dr.u Srbiji prepisala kremu koju su mi pravili i znam da je unutra bila kuterid krema,tokoferol,destilovana voda...e sad sta jos nemam pojma,a recept sam izgubila.

OT Natawyyy,mi smo iz istog kraja :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da kad bukne,ne moze da se smiri bez neke kreme sa kortikosteroidima npr.kuterid krema u Srbiji.A kad se smiri,onda samo ne dolaziti u kontakt sa hemijom,uvek rukavice,ja tako radim,nista bez rukavica,jos malo pa da pocnem da se tusirams rukavicama <_< i sto manje kvasim ruke,koristim samo Dove sapun.A za svakodnevnu negu ruku meni je najbolja bila ona ''specijalna glicerinska krema'' koje ima po svim prodavnicama,oko 80 din.najobicnija i najjeftinija a bas mi je dobra.Posto jos dojim ja sad ne mogu kortikosteroide,ali videla sam sad jednu ovde kremu bez,a kao deluje odlicno,moracu da probam,neznam sta bih drugo.

Kortikosteroidi jesu opasni ako se koriste nekontrolisano ili precesto,ali za ove stvari tesko bez njih se uspe.Meni je dr.u Srbiji prepisala kremu koju su mi pravili i znam da je unutra bila kuterid krema,tokoferol,destilovana voda...e sad sta jos nemam pojma,a recept sam izgubila.

OT Natawyyy,mi smo iz istog kraja :rolleyes:

Eeeej odakle si??? Napisi mi obavezno! :D Nma nikog ni blizu, mozda jedna zena iz JA i Svilajnca...

Ja sam trenutno u fazi pusti me da vrisnem, definitivno cu da se prepustim svim carima k.steroida koliko ujutru... Sto se hemije tice, meni deterdzent za sudje jako smeta, po milioniti put da napisem uskoro ce mi valjda namestiti sudomasinu, perem ja sa rukavicama na rukama, ali mi je problem ono kad nesto spremam i neka sitnica mi treba, ne mogu za jednu stvar da ih stavljam ili ukljucujem masinu... A inace puca mi koza na sve vise mesta na prstima... I jako mi je tesko sto nakit ne mogu da nosim... Ja se tih krema bez k.s. koje pomazu plasim, jer sam cula da ih ubacuju i lazu da ih nema... I da, u poslednje vreme mi skace pritisak, srcani posebno, a znas da k.s. uticu na to. Hmmmm, da stavim prst na celo... Znaci dobar je Dove sapun? Aj i to da probam? Sto se vode tice, tusiranje sam svela na 3min cini mi se :D Ja ne znam kako se ti nosis sa ovim, mene zaista psihicki slomi kad bukne... Evo malo pre, pravim malcu vodu za kupanje, a ruke peku u mozak cini mi se, doslo mi je na glas da placem, ne mogu bre normalno da funkcionisem! I ne mogu da se pomirim sa time, hoce li ovo zaista uvek ovako???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da kad bukne,ne moze da se smiri bez neke kreme sa kortikosteroidima npr.kuterid krema u Srbiji.A kad se smiri,onda samo ne dolaziti u kontakt sa hemijom,uvek rukavice,ja tako radim,nista bez rukavica,jos malo pa da pocnem da se tusirams rukavicama <_< i sto manje kvasim ruke,koristim samo Dove sapun.A za svakodnevnu negu ruku meni je najbolja bila ona ''specijalna glicerinska krema'' koje ima po svim prodavnicama,oko 80 din.najobicnija i najjeftinija a bas mi je dobra.Posto jos dojim ja sad ne mogu kortikosteroide,ali videla sam sad jednu ovde kremu bez,a kao deluje odlicno,moracu da probam,neznam sta bih drugo.

Kortikosteroidi jesu opasni ako se koriste nekontrolisano ili precesto,ali za ove stvari tesko bez njih se uspe.Meni je dr.u Srbiji prepisala kremu koju su mi pravili i znam da je unutra bila kuterid krema,tokoferol,destilovana voda...e sad sta jos nemam pojma,a recept sam izgubila.

OT Natawyyy,mi smo iz istog kraja :rolleyes:

Eeeej odakle si??? Napisi mi obavezno! :D Nma nikog ni blizu, mozda jedna zena iz JA i Svilajnca...

Ja sam trenutno u fazi pusti me da vrisnem, definitivno cu da se prepustim svim carima k.steroida koliko ujutru... Sto se hemije tice, meni deterdzent za sudje jako smeta, po milioniti put da napisem uskoro ce mi valjda namestiti sudomasinu, perem ja sa rukavicama na rukama, ali mi je problem ono kad nesto spremam i neka sitnica mi treba, ne mogu za jednu stvar da ih stavljam ili ukljucujem masinu... A inace puca mi koza na sve vise mesta na prstima... I jako mi je tesko sto nakit ne mogu da nosim... Ja se tih krema bez k.s. koje pomazu plasim, jer sam cula da ih ubacuju i lazu da ih nema... I da, u poslednje vreme mi skace pritisak, srcani posebno, a znas da k.s. uticu na to. Hmmmm, da stavim prst na celo... Znaci dobar je Dove sapun? Aj i to da probam? Sto se vode tice, tusiranje sam svela na 3min cini mi se :D Ja ne znam kako se ti nosis sa ovim, mene zaista psihicki slomi kad bukne... Evo malo pre, pravim malcu vodu za kupanje, a ruke peku u mozak cini mi se, doslo mi je na glas da placem, ne mogu bre normalno da funkcionisem! I ne mogu da se pomirim sa time, hoce li ovo zaista uvek ovako???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neki ljudi moraju da koriste k.s. celoga zivota,zamisli to...nemoj toliko da ih se plasis za kratkotrajnu upotrebu ako ce ti pomoci...

Ja sam se uvek ponosila lepim noktima i rukama,a sad :( ...nema svrhe da lakiram nokte kad su mi ruke uzasne.A kad je trebalo da ostavim otiske prstiju za pasos,jedva sam uspela,jos ona njihova krntija od opreme u nasoj ambasadi :angry: morala sam da lizem prste da navlazim kozu.A mobilni ponekad ne reaguje na dodir mog prsta,suvog...UZAS!

Ja imam masinu za sudove,ali ipak plehovi,serpe,pa bebine cinijice i tanjirici,stalno mi trebaju pa moram rucno da operem.Ove velike sudove ostavim mm,pa on pere kad dodje s posla,ali ovog meseca radi po ceo dan,pa jos treba i sudove da mu ostavim,zao mi ga pa perem.Evo danas opet imam pranje vesa,muka mi je unapred,e sad cu da stavim rukavice kad stavljam prasak.

Skoro sam dobila aloja kaktus,ali jos nisam probala.Kazu da treba da se odlomi komadic i da se premaze po kozi onom vodico.Jesi li probala to? Inace meni su zahvaceni prsti,osim palca,predeo izmedju prstiju i gornja polovina dlana na desnoj ruci,naravno jer njome sve radim.Leva se sad zalecila.

Ja sam iz Cuprije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neki ljudi moraju da koriste k.s. celoga zivota,zamisli to...nemoj toliko da ih se plasis za kratkotrajnu upotrebu ako ce ti pomoci...

Ja sam se uvek ponosila lepim noktima i rukama,a sad :( ...nema svrhe da lakiram nokte kad su mi ruke uzasne.A kad je trebalo da ostavim otiske prstiju za pasos,jedva sam uspela,jos ona njihova krntija od opreme u nasoj ambasadi :angry: morala sam da lizem prste da navlazim kozu.A mobilni ponekad ne reaguje na dodir mog prsta,suvog...UZAS!

Ja imam masinu za sudove,ali ipak plehovi,serpe,pa bebine cinijice i tanjirici,stalno mi trebaju pa moram rucno da operem.Ove velike sudove ostavim mm,pa on pere kad dodje s posla,ali ovog meseca radi po ceo dan,pa jos treba i sudove da mu ostavim,zao mi ga pa perem.Evo danas opet imam pranje vesa,muka mi je unapred,e sad cu da stavim rukavice kad stavljam prasak.

Skoro sam dobila aloja kaktus,ali jos nisam probala.Kazu da treba da se odlomi komadic i da se premaze po kozi onom vodico.Jesi li probala to? Inace meni su zahvaceni prsti,osim palca,predeo izmedju prstiju i gornja polovina dlana na desnoj ruci,naravno jer njome sve radim.Leva se sad zalecila.

Ja sam iz Cuprije ;)

Sto se ruku tice, zaista volim da vidim lepe i negovane ruke. Moje sad to nikako nisu... Problem mi je i taj sto lak ne smem da mazem, a kad nemam lak na noktima poruckam ih samo tako :D Ali sam rekla da cu opet poceti da lakiram nokte, ovu avetinju imam po rukama svakako, sa lakom ili bez njega.

I meni je desna ruka u losijem stanju, malic, domalic, srednji prst, s' tim sto imam i na podlakticama neki malo blazi stadijum. Aloja kaktus nisam probala, nisam ni cula da pomaze iskreno, kada probas javi.

Ja se mackala k.s.-ima, evo bolje je stanje...

Eeeeejj, sto sam happy sto si iz CU, sve same Beogradjanke :D Pa ja sam do prosle godine u CU zivela, ustvari tamo smo ziveli do moje 6.god, pa se odselili, pa sam opet celu srednju skolu zivela tamo, medicinsku zavrsila :D Koliko cesto dolazis? Koje si godiste inace? Ako nije tajna :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja ruka se vraca u normalu konacno :rolleyes: Od kad koristim rukavice pri stavljanju praska u ves masinu,i kad ljustim krompir...Ahhh,kakvo olaksanje,kakva sreca :D Obezbedila sam se novom kutijom sa rukavicama za jednokratnu upotrebu i nekoliko rezervnih pari ovih za visekratnu.Jedne mi stoje kod sudopere,u kupatilu jedan par za ciscenje kupatila i drugi par za kontakt sa praskom.Gde god se okrenes rukavice,ali vredi :rolleyes:

Natawyyy,kako je kod tebe stanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je stanje zalosno. Pocecu i ja tako da koristim rukavice, definitivno, ne samo kad perem sudove, vec kad bilo sta po kuci radim... Jedino nakita ne mogu da se odreknem, makar mindjusa... U sustini trenutno nemam pukotine, ali imam kao pecate i ruke su suve, suve... Nego, definitivno se uplasih, na noktima su mi pocela kao neka udubljenja da se stvaraju, jel' ti se to nekada desavalo? Jel mazes ti nesto kao ono za svaki dan? Neku kremicu? Meni se stvarno vise ne ide kod dr... Dobila neke kremice iz CH, kupku i mleko posle kupanja protiv isusivanja koze, kao i Dermovate kremu, sa jakim k.s. Jesi je koristila nekad? I jos jednu, ne mogu da se setim kako se zove, napisacu kad vidim. Ali ako se ovo sa noktima nastavi moracu da posetim docu... A talk iz hirurskih ti ne smeta? Gde ih uzimas, u apoteci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ruka mi se vrati u normalu ako nista ne pipam po kuci :angry: Cim pokvasim ruke,makar i cistom vodom,odmah crveni :angry: Valjda ce jednom biti bolje :( Kad su mi u mirnoj fazi onda mi je svaka krema za ruke dobra,a kad bukne onda me sve pece sto mazem,strasno.Nisam koristila to sto ti koristis.A imala sam jedno pakovanje rukavica bez talka,a sad mi mm kupio s talkom,nije znao za to.Smeta talk kako da ne,isusuje jos vise.A iako se umirilo,nocu me i dalje svrbi,joj muka mi je od svega vise :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na ovaj tretman sam mislila u nekom prethodnom postu. Na vise razlicitih foruma sam nasla prezadovoljne majke, pre svega, koje su spasile i sebe i decu ovim tretmanima (pored kreme se ukljucuje i sirup i kapi). Proizvod je ustvari odavde (Srbija) ali ga distribuiraju i u ostale zemlje. Evo sajt za narucivanje iz Srbije a tu su kontakti i sajtovi distributera za ostatak Evrope

http://www.bioeliksir.com/index.php

Sad sam ih zvala i krema+sirup+kapi = 18.000 :( prosto neverovatno. Cisto sumnjam da to realno toliko i kosta ali sta da se radi, vazno da je delotvorna (ako je).

Ja sam sad na terapiji melemima koji se mazu i piju (2 razlicita) ima 3 nedelje kako mazem a 10tak dana kako i pijem i jos uvek nema neke bitne promene <_< izdrzacu jos neko vreme a onda moram da opet uzmem melem od onog fitoterapeuta iz Dimitrovgrada. Pomaze mi mnogo bolje i od kortikosteroida. Samo sam na jednom sajtu nasla da je moguce da u tom melemu ima k.s. i nigde vise pa se pitam nije li to neka konkurencija napisala a svuda samo prezadovoljne korisnike.

Koliko je bese taj melem i koliko postarina?

Ludim, zive rane imaam, mnogo me boli, mnogo... Evo placem, ja ne znam sta cu sa sobom... Nokte sam od nervoze pojela, dodje mi rukavice da stavim, sramota me je od ljudi koliko su mi ruke grozne!!!...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.