Henna (kana)

odgovora

Objavljeno

PozZz..mene zanima da li je neka od vas koristila kanu boju za kosu i kakva su vam iskusta..otvorila sam ovu temu da bih pomogla onima koji ne znaju za ovu vrstu farbanja, jer je 100% prirodno, bez ikakvih hidrogena i amonijaka..ja se licno kaniram i vec posle prvog bojenja kose vidi se poboljsanje kose..pisite ako imate neko pitanje.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PozZz..mene zanima da li je neka od vas koristila kanu boju za kosu i kakva su vam iskusta..otvorila sam ovu temu da bih pomogla onima koji ne znaju za ovu vrstu farbanja, jer je 100% prirodno, bez ikakvih hidrogena i amonijaka..ja se licno kaniram i vec posle prvog bojenja kose vidi se poboljsanje kose..pisite ako imate neko pitanje.. :)

Da ja sam se kanirala jedno vreme nekih godinu dana i stvarno mi je manje opadala kosa i ojacala mi je,ali elem posto sam dosta seda sede nije uspevala da prikrije tj sede bi posle kaniranja samo pozutele pa bih bila kao satirana zutim i tako sam odustala od daljeg tretiranja kose kanom i vratila se farbi.

Ali za one koje se farbaju radi boje samo,a koje nisu sede toplo preporucujem.Ima cini mi se crna,crvena i braon,ako se ne varam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ja sam se kanirala jedno vreme nekih godinu dana i stvarno mi je manje opadala kosa i ojacala mi je,ali elem posto sam dosta seda sede nije uspevala da prikrije tj sede bi posle kaniranja samo pozutele pa bih bila kao satirana zutim i tako sam odustala od daljeg tretiranja kose kanom i vratila se farbi.

Ali za one koje se farbaju radi boje samo,a koje nisu sede toplo preporucujem.Ima cini mi se crna,crvena i braon,ako se ne varam.

Da, ima crna, crvena i dve nijanse braon...znam da sede lepo prikriva crna, moja tetka je koristi bas zbog sedih..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se kunem u kanu. Kaniram se godinama i svaki put se oduševim. :)

Jača kosu i boja uvek izgleda jako prirodno.

Kana je u osnovi crvena a dolazi u formi zelenog praha. Kada je namackate kao da ste blato napacale na kosu.

A boje poput crne i braon se dobijaju zahvaljujući sastojcima kojima mutite kanu. Npr, konjak se čak dodaje za crnu kanu. :)

Evo odličnog sajta sa receptima za mešanje kane za sve boje koje želite: http://www.hennaforh...ixes/index.html

I jaaaaako je bitno naći kvalitetnu kanu. One iz LUSH-a su lošeg kvaliteta, mada znam par devojaka kojima je i ona radila posao. Ako imate nekog u Sarajevu neka vam odande donese ili pošalje kanu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.