Cipelice za prohodavanje

odgovora

Objavljeno

Filipa,ove Froddove papuce su jako slatke...a sto se tice cipelica jos cemo sacekati!Imamo teget cipelice PAVLE i njih cemo iskoristiti jos malo,jer se ne isplati da uzimamo cipelice za prohodavanje,jer jos nismo u toj fazi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije da je adekvatna tema ali je priblizno srodna. Evo kako neke "mame" razmisljaju o obuci svoje decice...Da..da... to je kada svako moze biti mama

2y3-no-com.jpg

Iskreno mislim da i ova "visina" stiklica nije podobna za dete... Do duse mozda i gresim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i skoro smo uzeli pollino cizmice

1610~bordo.jpg

super su samo sto mislim da dete koje ima malo deblji list ne moze da ih zakopca...

AAAAAAAAAAAAAA sto me pogodi u zivac, mi smo hteli maleckoj ovakve samo bele da uzmemo, ali nije mogla da ih zasnira ni do pola , debeljko moj mali :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije da je adekvatna tema ali je priblizno srodna. Evo kako neke "mame" razmisljaju o obuci svoje decice...Da..da... to je kada svako moze biti mama

http://www4.slikomat.com/10/1202/2y3-no-com.jpg

Iskreno mislim da i ova "visina" stiklica nije podobna za dete... Do duse mozda i gresim...

Pusti dete ova visina mamine stikle nije dobra ni za koga,

kicma strada kukovi, stopala, a o bezbednosti ni ne govorim, ne daj boze da se saplete dok drzi malu ima da leti samo tako

Jos ako ovako seda za volan kuku nama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikola za koji dan imace punih 9. mjeseci,pomalo puzemo,oslanjamo se na noge,penjemo uz ogradicu i sl.E sada sam u dilemi sta da mu kupim za zimu,cizme-cipelice za prohodavanje ili da jos uvijek ne kupujem nista dok ne krenu ozbiljni prvi koraci? :unsure:

Moj savet iz iskustva nemoj nista kupovati,l lepo ti njemu termo carapice i za napolje i po kuci, a kad krene dasa lepo da stoji onda mu kupi cipelice za prohodavanje, jer ce lepo formirati stopalo tj svoj otisak, pa mozes i videti dal ima ravne tabane, da li treba pregled i savet fizijatra, mozda ulosci, sad bi samo bacila pare za neke cizmice pa necete vi biti svaki dan napolju.

I kao sto su mojoj deci fizijatri savetovali boso boso i najbolje boso po kuci da gazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj savet iz iskustva nemoj nista kupovati,l lepo ti njemu termo carapice i za napolje i po kuci, a kad krene dasa lepo da stoji onda mu kupi cipelice za prohodavanje, jer ce lepo formirati stopalo tj svoj otisak, pa mozes i videti dal ima ravne tabane, da li treba pregled i savet fizijatra, mozda ulosci, sad bi samo bacila pare za neke cizmice pa necete vi biti svaki dan napolju.

I kao sto su mojoj deci fizijatri savetovali boso boso i najbolje boso po kuci da gazi.

Hvala,Nensi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AAAAAAAAAAAAAA sto me pogodi u zivac, mi smo hteli maleckoj ovakve samo bele da uzmemo, ali nije mogla da ih zasnira ni do pola , debeljko moj mali :lol:

Ni moja Mina prosle godine :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo jedan problemcic sa cipelicama,moj Teodor ih ne pooodnosii :huh: i na sve moguce nacine pokusava da ih skine sto na kraju i uspije.Ima 11 mjeseci i hoda uz namjestaj ali jos uvjek hoda vise na prstima pa nisam sigurna jeli to u redu a imamo kontrolu tek sa mjesec dana :rolleyes:

E i moja Emica je u prvih par nedelja bila besna na cipelice i na samo stavljanje na njenu nogicu ali... kada joj stavljam mm joj odvlaci plaznju sa nekim igralicama i sl. a kad krene da ih skine "odvucemo" joj paznju sa necim drugim. U pocetku je nosila cipelica po 10ak minuta a posle smo polako taj period produzavali.

A sto se tice "problema" hodanja na prstima, koliko se secam to je cesta pojava i da ona "brzo" nestane. E sad, zbilja nisam sigurna koliko sam u pravu ali ajde da se jos neko od clanica javi sa misljenjem eventualno sa nekim savetom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba ima 7 meseci,kupili smo joj ciciban cipelice,ne smetaju joj samo kad ih vidi hoce da ih glodje,i nosi ih po ceo dan sem kad spava i puze jer je to vrlo vazno da bi se lepo formiralo stopalo zato i jeste anatomski djon da ne ostanu ravni tabani,a to hodanj prvo na prsticima je sasvim normalno i tako je kod vecine dece,jer sve je to za njih nesto novo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo jedan problemcic sa cipelicama,moj Teodor ih ne pooodnosii :huh: i na sve moguce nacine pokusava da ih skine sto na kraju i uspije.Ima 11 mjeseci i hoda uz namjestaj ali jos uvjek hoda vise na prstima pa nisam sigurna jeli to u redu a imamo kontrolu tek sa mjesec dana :rolleyes:

moze prohodati i u onim bebecim cipelicama mekim , tu nema problema...a sto se tice hodanja na prstima dok su tako mali to nije problem....trebalo bi do druge godine prestati da hodaju na prstima....zato bez brige...jako je cesto da dok uce da hodaju, hodaju na prstima...kod kod vece dece hodanje na prstima moze da ukaze ne nesto ozbiljnije....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba ima 7 meseci,kupili smo joj ciciban cipelice,ne smetaju joj samo kad ih vidi hoce da ih glodje,i nosi ih po ceo dan sem kad spava i puze jer je to vrlo vazno da bi se lepo formiralo stopalo zato i jeste anatomski djon da ne ostanu ravni tabani,a to hodanj prvo na prsticima je sasvim normalno i tako je kod vecine dece,jer sve je to za njih nesto novo.

Draga moja,nema ti anatomski ulozak blage veze sa ravnim stipalima.Ako dete im genetsku predispoziciju ,nikakav ulozak ti nece pomoci.A tvoje bebce je suvise malo da bi mu obuvala bilo kakve cipelice,mislim da vise moze da naskodi nego sto ce da pomogne.Samo deblje carapice i to je to.A sada imaju i one divne postevljene za po kuci :)

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slazem se kome su geni nece mu pomoci anatomski ulozak,u porodici nemamo tih problema,ali i dalje stojim pri tome da je nosenje cipelica izuzetno vazno,jedino zdravije od toga je kada mala deca setaju bosa po dvoristu,plazi itd,ali ne i po kuci po ravnom parketu,da to nema nikakve veze nebi doktori strogo naglasavali kada je oslonjena na stopala da strogo uvek bude u cipelicama,ali naravno svako radi sta mu je lakse i jeftinije.poozz :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slazem se kome su geni nece mu pomoci anatomski ulozak,u porodici nemamo tih problema,ali i dalje stojim pri tome da je nosenje cipelica izuzetno vazno,jedino zdravije od toga je kada mala deca setaju bosa po dvoristu,plazi itd,ali ne i po kuci po ravnom parketu,da to nema nikakve veze nebi doktori strogo naglasavali kada je oslonjena na stopala da strogo uvek bude u cipelicama,ali naravno svako radi sta mu je lakse i jeftinije.poozz :D

Ali bas doktori naglasavaju da dete dok samostalno ne prohoda nikako ne treba stavljati u cipelice,pogotovo fizijatri i ortopedi,cija to specijalnost i jeste. I svi mi ,koji smo deci kasnije obuvali cipelice ,sigurno nismo to radili zato sto je lakse i jeftinije,nego zato sto je bolje :)Mema ljutis,samo se malo bolje raspitaj ;)

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vazi onda moja doktorka stvarno ne zna nista,bas sam se ja odlicno raspitala,svaka majka najbolje zna za svoje dete,suvisno je bilo sta komentarisati,svaka cast svakome,ali svaka cast i meni.nama je mnogo lepo u cipelicama veliki pozdrav moram da htanim moju bebicu. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja se slazem sa viki...za decu je najzdravije da su bosa, na kakvoj god podlozi...

inace pedijatar nam je pre prohodavanja rekao da prohodamo u mekanim bebecim cipelicama,,,sto je kao i carapice...

a inace i kasnije za bilo koju obucu za decu najbitnije je da je ulozak savitljiv i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ok,ali zasto onda postoje cipelice ne hodajuce i za prohodavanje,prodavci ih zovu i medicinske.ne slazem se.sorry.pljubac i pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ok,ali zasto onda postoje cipelice ne hodajuce i za prohodavanje,prodavci ih zovu i medicinske.ne slazem se.sorry.pljubac i pozdrav

ovde nema toga. a i medicinske su nesto drugo koliko znam ili gresim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja prvi put čujem za medicinske cipele. Čak ne znam ni šta su prohodavajuće cipele. Znam da postoje nehodajuće i hodajuće cipele, odnosno, cipele za decu koja ne hodaju i cipele za decu koja hodaju. Inače, ne znam ni jedno dete koje sa sedam meseci zna da hoda. Meni lično deluje grozno kada vidim bebe u hodajućim cipelama. I mi odrasli volimo da budemo bosi ili u nekoj mekoj sobnoj varijanti, a kako je tek bebama.

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zar nisu medicinske one sa ogromnim djonom, ali kad dete ima bas problema sa stopalima, ne daj Boze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zar nisu medicinske one sa ogromnim dzonom, ali kad dete ima bas problema sa stopalima, ne daj Boze?

Moguće. Srećom, nisam imala prilike sa tim da se sretnem :) !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja prvi put čujem za medicinske cipele. Čak ne znam ni šta su prohodavajuće cipele. Znam da postoje nehodajuće i hodajuće cipele, odnosno, cipele za decu koja ne hodaju i cipele za decu koja hodaju. Inače, ne znam ni jedno dete koje sa sedam meseci zna da hoda. Meni lično deluje grozno kada vidim bebe u hodajućim cipelama. I mi odrasli volimo da budemo bosi ili u nekoj mekoj sobnoj varijanti, a kako je tek bebama.

to sto vi mislite su ortopedske daleko bilo,prohodavajuce su sa anatomskim uloskom i nose se sve dok beba ne nauci samostalno da hoda,naravno da moja beba ne hoda ali sama puze pokusava da se podigne uz namestaj zeli da se osloni na nogice,pa smo zbog toga videli da je vreme za dubak,dok je u dupku nosi cipelice jer se oslanja na nogice i to su hodajuce cipelice,i smatram da dete od 7 meseci nije vise beba jer kada zna da izrazi ljutnju,izgovara da,ne,mama,baba,ja je vec posmatram kao dete,jer ona vec formira svoju licnost.uuuurrrraaa za cipelice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to sto vi mislite su ortopedske daleko bilo,prohodavajuce su sa anatomskim uloskom i nose se sve dok beba ne nauci samostalno da hoda,naravno da moja beba ne hoda ali sama puze pokusava da se podigne uz namestaj zeli da se osloni na nogice,pa smo zbog toga videli da je vreme za dubak,dok je u dupku nosi cipelice jer se oslanja na nogice i to su hodajuce cipelice,i smatram da dete od 7 meseci nije vise beba jer kada zna da izrazi ljutnju,izgovara da,ne,mama,baba,ja je vec posmatram kao dete,jer ona vec formira svoju licnost.uuuurrrraaa za cipelice

Svaka čast. Ja svoju ćerku od dve godine i dalje zovem beba. Ona će za mene to i biti tokom celog mog života - moja bebica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to sto vi mislite su ortopedske daleko bilo,prohodavajuce su sa anatomskim uloskom i nose se sve dok beba ne nauci samostalno da hoda,naravno da moja beba ne hoda ali sama puze pokusava da se podigne uz namestaj zeli da se osloni na nogice,pa smo zbog toga videli da je vreme za dubak,dok je u dupku nosi cipelice jer se oslanja na nogice i to su hodajuce cipelice,i smatram da dete od 7 meseci nije vise beba jer kada zna da izrazi ljutnju,izgovara da,ne,mama,baba,ja je vec posmatram kao dete,jer ona vec formira svoju licnost.uuuurrrraaa za cipelice

U ovom slučaju i dubak i cipelice su suvišni.....pozz...P.S.ja moju dečicu baš duuuuugo zovem 'beba'... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prve cipelice idu uz prve korake, prema tome, kad dijete počne hodati, (mislim na prve stvarne korake), treba dobiti i prikladnu obuću. Cipele djetetu služe da bi u njima hodalo kuda bi mu bilo teže ili nemoguće ići boso...

Na Svijetu ima cca 6,5 milijardi ljudi, od kojih je 2 milijarde djece(lupam podatak), od kojih je preko 100 miliona dojenčadi(opet odokativno), gdje mi se čini da većina hoda bosa i da po pitanju hodanja nimalo ne zaostaju za onima koji se u cipelama rađaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prve cipelice idu uz prve korake, prema tome, kad dijete počne hodati, (mislim na prve stvarne korake), treba dobiti i prikladnu obuću. Cipele djetetu služe da bi u njima hodalo kuda bi mu bilo teže ili nemoguće ići boso...

Na Svijetu ima cca 6,5 milijardi ljudi, od kojih je 2 milijarde djece(lupam podatak), od kojih je preko 100 miliona dojenčadi(opet odokativno), gdje mi se čini da većina hoda bosa i da po pitanju hodanja nimalo ne zaostaju za onima koji se u cipelama rađaju.

htela bih samo da dodam da se jos prvi covek po prirodi rodio da hoda po neravnom tlu kamenitom,travnatom,tlu koje nije parketirano,poplocano i sl stoga se nose cipelice sa anatomskim uloskom da dete nebi hodalo po ravnom.ja se slazem sa svima da je boso najbolje ali napolju u prirodi,zato mi jedva cekamo leto da izadjemo napolje i setkamo bosi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.