Cipelice za prohodavanje

odgovora

Objavljeno

Cao narode,

Ima li neko saznanja oko pravog dizajna za prve hodajuce cipele, evo moje dileme:

svi znamo da je za jacanje stopala najbolje da je dete boso kad prohodava. ok. A posle saveti o krutoj peti, poluduboke - da drze zglob, zatvoreni, cvrsti prsti, anatomski jastucic... Tipicne Ciciban, Froddo, Pavle Polino, Naturino (koji hocete dizajn, to lici na ortopedsku cipelu).

I onda cujem za Pediped cipelice, i krenem da gledam, po izgledu nemaju veze sa ovim, a kako i jedno i drugo preporucuju lekari - kao najbolje za noge.

Ova 2 tipa cipela su totalno suprotni po ideji kako treba da se razvija stopalo, pa sam sad zbunjena...

http://www.pediped.com/girls.aspx#filter=categoryFilter%3D40df4194-a511-43b0-ae08-1941d3157637

http://www.striderite.com/store/SiteController/striderite/subcategory?_DARGS=/store/catalog/includes/pagination.jsp_AF&_D%3Aqfh_ft=+&qfh_ft=&priceFacetSelected=&qfh_fsr=true&_D%3Aqfh_fsr=+&_D%3A/atg/commerce/search/catalog/QueryFormHandler.goToPage=+&/atg/commerce/search/catalog/QueryFormHandler.searchRequest.pageSize=29&/atg/commerce/search/catalog/QueryFormHandler.goToPage=1&/atg/commerce/search/catalog/QueryFormHandler.searchRequest.requestChainToken=2255636928&catId=cat1530399SR&_D%3A/atg/commerce/search/catalog/QueryFormHandler.searchRequest.pageSize=+&view=29&_D%3Afh_sr=+&trail=&fh_sr=true&_D%3A/atg/commerce/search/catalog/QueryFormHandler.searchRequest.requestChainToken=+&sort=&subCatId=cat1530650SR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dok ne pipnem cipelu ne znam da li je to to. To sto je neka marka izvikana uopste ne znaci da su sve njihove cipelice dobre.

Ja kad uzmem cipelu prvo gledam da bude dovoljno duboka, tj da ide preko clanka, da ima cvrstu petu, relativno savitljiv djon i da budu prsti ojacani tj cvrsti.

Kod mene ovo ne bi dolazilo u obzir

http://www.pediped.com/Products/Grip-n-Go-br-Betty---White__GG128.aspx

http://www.pediped.com/Products/Grip-n-Go-br-Savannah---White-Multi__GG123.aspx

Dok su mi ove recimo fenomenalne

http://www.pediped.com/Products/Grip-n-Go-br-Nikki---White__GG216.aspx

S' tim sto je za decake mnogo teze naci dobru obucu nego za devojcice. :angry:

Ivana84 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za decake mi se recimo ove bas svidjaju

http://www.pediped.com/Products/Originals-br-Aaron---Navy__1301.aspx

Zatvoreni prsti, noga ne moze da se rasljamci levo-desno, dovoljno su duboke, peta deluje cvrsto i djon savitljiv. Mada je konacna odluka, opet kazem, tek kad ih dobro ispipam :) Jedino sto bih mozda ovde ubacila anatomski ulozak, posto ne vidim da ga ima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za decake mi se recimo ove bas svidjaju

http://www.pediped.c...Navy__1301.aspx

Zatvoreni prsti, noga ne moze da se rasljamci levo-desno, dovoljno su duboke, peta deluje cvrsto i djon savitljiv. Mada je konacna odluka, opet kazem, tek kad ih dobro ispipam :) Jedino sto bih mozda ovde ubacila anatomski ulozak, posto ne vidim da ga ima :)

Baš su lepe,a ja ne bih ništa ubacivala :) .

mna mama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za decake mi se recimo ove bas svidjaju

http://www.pediped.c...Navy__1301.aspx

Zatvoreni prsti, noga ne moze da se rasljamci levo-desno, dovoljno su duboke, peta deluje cvrsto i djon savitljiv. Mada je konacna odluka, opet kazem, tek kad ih dobro ispipam :) Jedino sto bih mozda ovde ubacila anatomski ulozak, posto ne vidim da ga ima :)

Moja Anđa je prohodala u ovakvim (one braon na tufne),ako se odlučiš za "pedipedove" onda je to-to. Nema ubacivanja niti izbacivanja "delova" jer se gubi svrha...mada i da pokušaš ne bi uspela sa uloškom jer ovakva obuća jednostavno ne bi "trpela"...moje 3 starije dečice su prohodala u groznim,dubokim,čvrstim,cicibankama i imali su predispozicije za ravna stopala a ja sam im još doprinela obuvanjem takve obuće :( . Zato sam kod Anđeline primenila SVE SUPROTNO(bila je bosa,pa u ovim cipelicama i opankama),a ove pediped cipelice izgledaju i "pod rukom" su kao one nehodajuće!!!! Već sam detaljno pisala o ovome na ovoj temi...i to nekoliko puta!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veverice ,milsilm da su sve ove koje si izabrala isto "duboke"!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veverice ,milsilm da su sve ove koje si izabrala isto "duboke"!!!

ne ne, nisu duboke da idu preko clanka, ali duboke su u smislu da nisu baletankice ili tako nesto. Ne znam da li negde mogu uopste da nadjem duboke sandale za decake. :( I ove sto sad ima su mu do clanka, ali ne preko :(

Mislim, kad vec ne idu preko clanka, bar da ucvrste taj donji deo zgloba ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mna, za ova gore prva dva para napisah da ne dolaze u obzir po meni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mna, za ova gore prva dva para napisah da ne dolaze u obzir po meni :)

Shvatila sam,ali mislim,po slici,da su iste dubine sve te cipelice,na to sam ja mislila!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shvatila sam,ali mislim,po slici,da su iste dubine sve te cipelice,na to sam ja mislila!

Pa da, al' meni nije samo dubina bitna. Nekako ova prva dva para nikako ne bih ni pogledala jer mi ne deluju bas za prohodavanje, nemaju ojacan deo kod prstiju i tako jos svasta :) A na prvi pogled mi i deluju plice, mada moguce da nisam u pravu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad bas gledam, baletanke mi deluju nekako nedovoljno cvrste, a ove sa otvorenim prstima mi se nikako ne svidjaju jer u njima cela noga komotno moze da seta napred nazad. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde imaju u Bg da se kupe Pediped cipelice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Anđa je prohodala u ovakvim (one braon na tufne),ako se odlučiš za "pedipedove" onda je to-to. Nema ubacivanja niti izbacivanja "delova" jer se gubi svrha...mada i da pokušaš ne bi uspela sa uloškom jer ovakva obuća jednostavno ne bi "trpela"...moje 3 starije dečice su prohodala u groznim,dubokim,čvrstim,cicibankama i imali su predispozicije za ravna stopala a ja sam im još doprinela obuvanjem takve obuće :( . Zato sam kod Anđeline primenila SVE SUPROTNO(bila je bosa,pa u ovim cipelicama i opankama),a ove pediped cipelice izgledaju i "pod rukom" su kao one nehodajuće!!!! Već sam detaljno pisala o ovome na ovoj temi...i to nekoliko puta!!!!

Meni su fantastične ove pediped,prvi put ih vidim.Ovdje se furaju ciciban,pavle,i baš su glomazne što kažeš.Ja sam kupila neke Frodove lagane su,kao opančići.A bosa ide često,samo kaže mama kini pape,ja je pustim pogotovo sad kad je leto pa nije ni hladno.I najviše voli po travi da ide bosa.

Mislim da su isto loše one sandale za bebe za plažu,umjesto da deca idu bosa po šljunku.Mnogo su glomazne i teške.

Kupila sam i neke Zarine nemaju uložak,kao espadrile su.I kad idemo negde ona ima svoju policu sa obućom sama bira koje će da obuje :lol: već zna šta hoće,ove Ciciban je redovno preskakala <_< .Papreno sam ih platila,a pošteno ih nije nosila ni par puta-čim je osetila ove Frodove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li da kupujem cipelice? Ima deset meseci, hoda uz namestaj, uhvatim ga za rucice i hoda, trci, juri :) da li da kupim sad il da sacekam jos malo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Btw, ove pediped su extra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li da kupujem cipelice? Ima deset meseci, hoda uz namestaj, uhvatim ga za rucice i hoda, trci, juri :) da li da kupim sad il da sacekam jos malo?

Mi smo kupili kad je bila tog uzrasta, isto je sve radila kao sto si navela, moje misljenje je da je sad pravo vreme da mu kupis :)

bullet i Kristina86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bullet mi smo u tom periodu kupili prve cipelice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, hvala vam devojke puno! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema ih u Srbiji, bio jedan butik,sad vise ne uvoze, ne mogu da ih opipam jer ce verovatno jetrva da ih donese, pa cemo vidimo.

Buletka, cipe se menjaju na 3 meseca odokativno, pa ti vidi. Ja cekam da prohoda ,jer je sad premala, ali djavo vec hoda bocno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ima slika kako izgleda na nozici, koliko prekriva zglob, ( ovaj post gore), pa mi recite da l je to to. Ispog glavne slike, drugi prikazi, nece da mi kopira taj link.

I dalje ne razumem, mozda sam propustila nesto: ako treba da bude boso sto vise - tu nista ne drzi zglob, naprotiv, sto onda cipele treba da ga prekriju, fiksiraju, sta vec?

Idem kod fizijatra tek za pola meseca, a ne mogu da sacekam jer treba da porucim cipe, pa mi znaci svaka sugestija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos jedno pitanjce :) Pavle ili Ciciban? Koje su bolje? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ima slika kako izgleda na nozici, koliko prekriva zglob, ( ovaj post gore), pa mi recite da l je to to. Ispog glavne slike, drugi prikazi, nece da mi kopira taj link.

I dalje ne razumem, mozda sam propustila nesto: ako treba da bude boso sto vise - tu nista ne drzi zglob, naprotiv, sto onda cipele treba da ga prekriju, fiksiraju, sta vec?

Idem kod fizijatra tek za pola meseca, a ne mogu da sacekam jer treba da porucim cipe, pa mi znaci svaka sugestija.

Ništa ne treba da prekrivaju niti da drže!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Marina cura fina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

3 fizijatra-3 različita mišljenja, a samim tim i 3 različita saveta!!!! Posvetite vreme ovoj temi ima se svašta nešto pametno pročitati!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.