Cipelice za prohodavanje

odgovora

Objavljeno

Prve cipelice se kupuju kada dete pocne samo da ustaje u krevecu ili ogradici i kada primetite da hoce da hoda pored namestaja.

Lena moram da te demantujem iz razloga to sto ti savetujes je bilo pre 1à-20 god danas savetuju da dete prohoda boso( cak i bez carapa) zbog formiranja stopala,u kuci cipele ni pod razno a napolju dok ne prohoda skroz mekane cipelice koje ne stezu zglob.

Kada dete napravi prvi samostalan korak kupuju se cipele koje su duboke da drze zglob,cvrste su na peti ali djon mora da je savitljiv;

Ja sam sad skoro kupila kristini prve cipele kikers bonbon i zaista sam prezadovoljna,i da napomenem ona je u kuci u carapicama(imamo plocice pa mora) a napolju nosi cipele i ona hoda(ko pingvin ali hoda)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lena moram da te demantujem iz razloga to sto ti savetujes je bilo pre 1à-20 god danas savetuju da dete prohoda boso( cak i bez carapa) zbog formiranja stopala,u kuci cipele ni pod razno a napolju dok ne prohoda skroz mekane cipelice koje ne stezu zglob.

Kada dete napravi prvi samostalan korak kupuju se cipele koje su duboke da drze zglob,cvrste su na peti ali djon mora da je savitljiv;

Ja sam sad skoro kupila kristini prve cipele kikers bonbon i zaista sam prezadovoljna,i da napomenem ona je u kuci u carapicama(imamo plocice pa mora) a napolju nosi cipele i ona hoda(ko pingvin ali hoda)

Potpisujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja potpisujem KIKanu!!!

i nama je dr rekao da je najbolje da prohoda bos ii u onim mekanim cipelicama bebecim koje je tada nosio....mi smo prohodali u tim mekanim i bosi...

onda smo kupili geox i ciciban kad smo vec prohodali...iskreno meni je ciciban toliko izvikana marka,,,mislim platili smo njihove cipele 50 evra u srbiji (za te pare sam mogla da mu kupim pablovsky ili nesto jos kvalitetnije i poznatije) a modeli su maltene isti kao kad sam ja bila dete....ali ajde.....

sto se chicco tice, vidim da je neko gore naveo da su lose... ne znam ovde su stvarno chicco super.vidim po mojim drugaricama, one su prezadovoljne, ja iskreno nisam kupila chicco nikad....

ovde inace ne nose deci taj anatomski ulozak, jer je stopalo cista genetika (tako kaze dr, pa me vi sad ubijte) i da to nose deca koja imaju neki deformitet vec.

ali mi smo na pocetku nosili i anatomski ali smo nosili i sportske patikice....

znam samo da je nabitnije kod decije obuce da djon bude izuzetno savitljiv....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo za genetiku se slazem i nama je to potvrdio fizijatar

prvo sto me dr pitao je KO IMA RAVNE TABANE OD VAS

oboje imaju ravne tabane i mislim da im ni veybe ni ulosci nece puno pomoci pa sam prestala da se opterecujem

sta ce biti sa decom ciji roditelji nemaju para da kupuju ciciban sa uloskom nego kupuju neke no name cipelke ili jos gore kod kineza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo za genetiku se slazem i nama je to potvrdio fizijatar

prvo sto me dr pitao je KO IMA RAVNE TABANE OD VAS

oboje imaju ravne tabane i mislim da im ni veybe ni ulosci nece puno pomoci pa sam prestala da se opterecujem

sta ce biti sa decom ciji roditelji nemaju para da kupuju ciciban sa uloskom nego kupuju neke no name cipelke ili jos gore kod kineza...

ja oduvek imam "savrsene" tabane dok moj muz ima ravne kao beba ja se iskreno nadam da ce kristina povuci na mene :rolleyes:

licno smatram da prve cipelice trebaju da budu kvalitetne jer se njima formira stopalo tako da ne zalim para sto sam dala i kikers je poznata i priznata marka kako za decu tako i za odrasle :)

kad sam kupovala cipelice gledala sam takodje gde su pravljene(pored materijala i svega gore navedenog) i nasla sam kikersove iz bugarske kine i francuske ove poslednje su bila najkuplje ali imam garanciju na njih (u koliko se ostete za manje od 3 meseca,ako uocim promene na stopalu tipa perutanje i sl,ili ako joj smrde nogice) mogu da vratim i dobijam pare nazad plus pregled kod dr za dzabe,dok sa bugarskim i kineskim to nema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me dal neko zna nesto o Naturino cipelama? Ja sam odusevljena njima, mislim da su kvalitetne i odlicne za decu, mnogo su bolje od Ciciban cipela a cena im je ista. Znam da ih ima u Bebakidsu a zanima me jel neko skoro bio u Rumi u njihovom diskontu? Hvala unapred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me dal neko zna nesto o Naturino cipelama? Ja sam odusevljena njima, mislim da su kvalitetne i odlicne za decu, mnogo su bolje od Ciciban cipela a cena im je ista. Znam da ih ima u Bebakidsu a zanima me jel neko skoro bio u Rumi u njihovom diskontu? Hvala unapred...

bila sam ja pre 2-3 nedelje.Jesenje kolekcija im je rasprodata,a sada treba da stigne zimska(ako vec nije stigla)Uglavnom,bitno je da se stalno raspitujes da li je roba stigla,jer se sve jako brzo rasproda. I nije im cena ista-sandalice.patikice i cipelice su bile po 1900din,tako da za jedan par cicibanki ja kupim 3 para naturino.Iz principa nismo imali ni jedne ciciban :) A cizmice bi trebalo da su 2200-2700din.

Citana ,stavljam slicice cim uhvatim vremena ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bila sam ja pre 2-3 nedelje.Jesenje kolekcija im je rasprodata,a sada treba da stigne zimska(ako vec nije stigla)Uglavnom,bitno je da se stalno raspitujes da li je roba stigla,jer se sve jako brzo rasproda. I nije im cena ista-sandalice.patikice i cipelice su bile po 1900din,tako da za jedan par cicibanki ja kupim 3 para naturino.Iz principa nismo imali ni jedne ciciban :) A cizmice bi trebalo da su 2200-2700din.

Citana ,stavljam slicice cim uhvatim vremena ;)

Viki, hvala puno na informacijama. Mi smo do sad nosili samo Naturino cipele, ali su nam ih donosili rodjaci iz Italije. Nama su super, sto puta bolje od Cicibana! Nikada nisam bila u Rumi, samo sam cula za taj diskont.

Zanima me jos kako da znam dal je roba stigla, jel ima neki broj telefona, neki sajt ili nesto slicno. Zanima me i radno vreme te radnje? Mozes li nekako da mi pomognes sa svim ovim pitanjima? :rolleyes:

Hvala unapred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kupili ''Pavle'' preslatke su i prezadovoljni smo ! Broj 20, mada su mu vece za broj. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MamaDado,jesi dobila PP?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelice ometaju dete da puzi, a to je jedna bitna stvar u motoričkom razvoju. Detetu treba omogućiti da ima svu slobodu kretanja - puzi, ustaje, seda, čuči... Cipelice mu to sigurno neće dozvoliti u tako ranom periodu.

Koliko sam čitala literaturu i sl, savetuje se da deca prohodaju bosa, jer je to dobro za razvoj stopala. Takođe, čitam i da anatomski uložak nije dobar za stopalo koje se razvija i da za posledicu može da ima deformitete - ravna stopala.

Dete ne mora da puzi. Kad puzi duže mu treba da prohoda!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako dijete je individua za sebe...

A ovo za štetnost anatomskog uloška prvi put čujem...ne vidim logiku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prve cipelice su nam bile naturino,u stvari sandalice,a trenutno nosimo bambi cipelice koje su takodje za prohodavanje

41245_136081493103567_100001051526826_21

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i skoro smo uzeli pollino cizmice

1610~bordo.jpg

super su samo sto mislim da dete koje ima malo deblji list ne moze da ih zakopca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eeee evo nadjoh i nase prve sandalice...naturino

HD_0000023799_37181_09.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelice ometaju dete da puzi, a to je jedna bitna stvar u motoričkom razvoju. Detetu treba omogućiti da ima svu slobodu kretanja - puzi, ustaje, seda, čuči... Cipelice mu to sigurno neće dozvoliti u tako ranom periodu.

Koliko sam čitala literaturu i sl, savetuje se da deca prohodaju bosa, jer je to dobro za razvoj stopala. Takođe, čitam i da anatomski uložak nije dobar za stopalo koje se razvija i da za posledicu može da ima deformitete - ravna stopala.

Tačno

Dete ne mora da puzi. Kad puzi duže mu treba da prohoda!!!

Netačno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dete ne mora da puzi. Kad puzi duže mu treba da prohoda!!!

Svašta :lol::lol::lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eeee evo nadjoh i nase prve sandalice...naturino

HD_0000023799_37181_09.jpg

Preslatke su :) Gde si ih kupila? Nisam do sada videla takve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hm.... meni se cini da i sami fizijatri imaju podeljena misljenja... Eto mi dobili savet da sto pre Emiliji kupimo cipelice i da ih koristi uvek kada se "pentra" po nekim stvarima tj. kada pravi prve korake i obavezno kada se stavlja u dubak jer na taj nacin se cuva zglob a formira se pravilan gaz (beba ne izvrce nogu i ne prebacuje svoje teziste na spoljne delove stopala).

Kao i sve do sada trudim se da u svemu nadjem neku zlatnu sredinu. U prevodu, Emilija kada puzi tada je bosa a kada hocemo da je stavimo u dubak (a to je najvise do 30min u toku celog dana) tada joj oblacim cipelice i kada je naravno pustam da malko istrazuje mogucnosti svoga tela (da seta uz moje pridrzavanje) stavljamo joj cipelice.

Ali pored svega toga nas stan ima jedan problem... Parket. Naime, u celom stanu je parket koji je uglacan do maximuma i nemamo tepih pa se ona mucena ponasa kao patkica na ledu kada puzi, samo se "izvrce"... Jedino resenje kojeg sam se setila jeste da rasirim jorgan koji "ucvrstim" ispod delova garniture (troseda i dvoseda) pa se tako ni to ne kliza, koliko toliko. Ovo mi bas predstavlja problem. Mislim da je jedan od razloga zasto "sporo" puzi upravo taj. Ako imate neke ideje rado prihvatam. Hvala devojke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Mina je sporo puzala zato sto je bila mali bumbarcic :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Mina je sporo puzala zato sto je bila mali bumbarcic :lol: :lol: :lol:

Apsolutno tacno. Zato nas je fizijatar terala da "smrsamo" sto pre (kada je Emilija bila u 7 mesecu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma,nema to blage veze.Mene po malo nerviraju ti pedijatri koji savetuju da beba smrsa,svasta... Propuzala je sa 9m,prohodala sa 13. Stopala i hod savrseni,a sa godinu je imala 12600g.I tacno je utrostrucila svoju tezinu sa rodjenja.Da mi je neko rekao da treba da smrsa mislim da bih ga nakrpila najstrasnije :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikola za koji dan imace punih 9. mjeseci,pomalo puzemo,oslanjamo se na noge,penjemo uz ogradicu i sl.E sada sam u dilemi sta da mu kupim za zimu,cizme-cipelice za prohodavanje ili da jos uvijek ne kupujem nista dok ne krenu ozbiljni prvi koraci? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrice, mi smo kupili CICIBAN cipelice sa 11 mjeseci i Froddo papuče...tako da možeš još malo sačekati. Obuj mu dvoje čarapa, npr. termo sa onim gumenim tačkicama...

marines_pp10_1.jpg

1474.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.