Cipelice za prohodavanje

odgovora

Objavljeno

I kod nas je ovakva situacija... Mi smo pozajmili neke Coconut cipelice od brata, taman su mu (u stvari, ja sam mislila da su velike, ali vidim da je ta velicina ok). Imamo i sandalice, ali mislim da je jos mali za njih... Da li je u redu pozajmljivati cipelice, ili da mu kupimo nove?

Ako ih opereš, mislim da je sasvim u redu pozajmljivanje. Oni ih toliko brzo prerastu, da se ni malo ne pohabaju, posle dva - tri meseca i dalje izgledaju kao nove. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boki...mi smo isto prohodali u nošenim cipelicama, ništa to nije strašno, čak ja ne vidim razlog da se toliki novac daje za nešto što se može pozajmiti. Mi smo pozajmivali od bodića do hodaljke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ih opereš, mislim da je sasvim u redu pozajmljivanje. Oni ih toliko brzo prerastu, da se ni malo ne pohabaju, posle dva - tri meseca i dalje izgledaju kao nove. :)

Pa, da, one stvarno izgledaju kao nove, ali opet, mama stalno brine... :unsure:

Boki...mi smo isto prohodali u nošenim cipelicama, ništa to nije strašno, čak ja ne vidim razlog da se toliki novac daje za nešto što se može pozajmiti. Mi smo pozajmivali od bodića do hodaljke...

Takodje- puuunooo stvarcica smo pozajmili: ogradicu, hodalicu, hranilicu (kupili polovnu), krevetic, kengur nosiljku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi uveliko razmisljamo o kupovini cipelica, ona bi samo da hoda ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za to da PRVE cipelice svom detetu ipak kupite.

Svako gazi različito, a osim papuča ne bih ni ja nosila tuđe... :lol:

Jesu skupe za malce, al naćićete :rolleyes:

Mi smo Stefiju prve kupili u Bambi prodavnici, za prhodavanje i prezadovoljna sam.

I druge sam mu kupila u Bambiju kad je prohodao, i ne bi ih menjala.

Obišla sam sve radnje i Ciciban i Pavle i Polino, i oni su mi ubedljvio bili najbolji sa kvalitetom cipele...

Razočarala sam se kad su pre dva meseca u centru Beograda zatvorili radnju (u Kralja Milana) a ja taman planirala sandale...

Pavle je pao kao dobra zamena, ali za 22 brojeve tad nisu imali sa zatvorenim prstiima... :(

Izbor je pao na Polino, i uopšte nisam zadovoljna!

Mm me je ubedio da ih ne menjan, jer je leto i nosimo ih kad idemo negde, napolju je bos, ali ni to ne dajem često... i da se uzdržim ovo leto od drugih jer ove mogu da "prođu"...

Ja se brinem, jer je nosio Pavlika i treba mu kvalitetna obuća bar još neko vreme... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali,nije samo skupa i brendirana obuca kvalitetna. Negde sam pisala da su nam najkvalitetnije sandalice bile neke turske. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja starija deca su prohodala u nosenim cicibanovim sandalama janko je bio treci,a Luka cetvrti vlasnik.posto su se pohabale,za Magicu je trebalo kupiti,kad eto moja drugarica donosi vise pari obuce,tako da njoj jos nista nismo kupili,a prohodala je u sandalama markos,drugi vlasnik,sada nosi neke vanelli,takodje nosene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali,nije samo skupa i brendirana obuca kvalitetna. Negde sam pisala da su nam najkvalitetnije sandalice bile neke turske. :blink:

Ja sam Bambi slučajno otkrila i niko od prijateljica i u okruženju nije nosio njihove - a ja prezadovoljna.

Slažem se :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bambi jesu odlicne i jako lepe,ali ih ne kupujem iz principa(kao ni Ciciban)Bezobrazno su skupi i necu da im dam tolike pare za nesto sto dete nosi par meseci.Za iste pare kupim joj 2 ili 3 para,pa ima da menja.Sada ima 3 para baletankica od kojih najvise nosi neke koje su kostale 1000 din,a nema ko nije rekao da su prelepe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bambi jesu odlicne i jako lepe,ali ih ne kupujem iz principa(kao ni Ciciban)Bezobrazno su skupi i necu da im dam tolike pare za nesto sto dete nosi par meseci.Za iste pare kupim joj 2 ili 3 para,pa ima da menja.Sada ima 3 para baletankica od kojih najvise nosi neke koje su kostale 1000 din,a nema ko nije rekao da su prelepe :)

Nema ih više.... :mellow:

Priča je bila o cipelama za prohodavanje... A za te sam pri stavu da treba kupiti dobre i nove... A kad malo odraste - onda može i druge da nosi... I Stefan će sigurno nositi... Ja sam uvek za to da za manje pare kupiš detetu više pari, i duže će da traju osim što ima da menja. :rolleyes:

Ja se samo pribojavala zbog Pavlika koji je Stefi nosio... I kukova... I zbog toga što i dalje brinemo da sve ostane kako treba kao što je sada... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma,nemoj da brines.To je sad sredjeno i sve ce biti ok. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ne svratih ranije na ovu temu...

Naime,mislila sam da je samo moje dete prohodalo boso(tj.u carapicama sa gumom ispod)jer nam je pedijatar a i zena u radnji sa cipelama rekla da mu nisu potrebne dok ne napravi prvih 10 samostalnih koraka...i tako sam i uradila.

Pre mesec i po dana kupili smo mu dobre sandale i bas ih je iznosio a za cipelice mi je bilo pretoplo.

E sad mi recite da li mogu da mu kupim i neke lagane sandalice(npr.materijal kao kod japanki)koje nemaju oslonac za zglobove ili je jos rano?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjeo,ja sam mnogo gresila oko tih cipelica i iz licnog iskustva ti kazem da je super to sto je prohodao skoro bos.Na srecu i moje dete je i to zahvaljujuci zenama sa foruma.

E sad mi imamo vec treci par ciciban cipelica,koje nosimo samo kad idemo napolje.Mada da mogu i to bi izbegavala.Slobodno mu kupi sandalice kakve god zelis,jer ocigledno sva ta filozofija o cipelicama koju strucnjaci sprovode ,nema veze sa zivotom.

Jana je prohodala nacisto i sada nosi platnene sandalice sa gumenim mekanim djonom i anatomskim uloskom i jako su plitke,pa nisu ni do zgloba ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj malac je odavno prohodao nacisto, zato i pitam i kad je bos nekako spretnije hoda nego u sandalicama.Ja sam mu ih jedno vreme obuvala i po kuci,kao da bude stabilniji pa kad sam videla da mu one samo smetaju,nastavili smo bosi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj malac je odavno prohodao nacisto, zato i pitam i kad je bos nekako spretnije hoda nego u sandalicama.Ja sam mu ih jedno vreme obuvala i po kuci,kao da bude stabilniji pa kad sam videla da mu one samo smetaju,nastavili smo bosi. :)

Ista situacija i kod nas, bez obuće se mnogo bolje snalazimo! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ista situacija i kod nas, bez obuće se mnogo bolje snalazimo! ;)

Mi u kući nikad nismo nosili cipelice, a sad nismo ni u čarapicama :D ...

Napolju gledamo ga obuvamo, mada od kad su krenule vrućine - ide samo u gaćicama, gazi bos i samo trčka. Sad ga i u prodavnicu vozamo bosonogog, da mu se ne skuvaju prstići u sandalama...

Druga je situacija kad vam dete prohodava po zimi, a vi ga iznosite stalno napolje - naš slučaj - onda po snegu ne može bos, a ni samo u čarapama....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U tom periodu mi smo imali neke sandalice koje su imale to visoko oko zgloba ,ali su napred bile skroz otvorene(sa ona dva kaisica).Te su meni bile savrsene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko moze da mi kaze gde u BG imam da kupim Baldino cipelice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Piramidi ima njihova prodavnica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Viki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je ortoped dao zeleno svetlo za kupovinu cipelica posto dete vec uveliko hoda uz namestaj i samo sto se nije pustila, tako da sad krecemo u potragu za cipelicama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je ortoped dao zeleno svetlo za kupovinu cipelica posto dete vec uveliko hoda uz namestaj i samo sto se nije pustila, tako da sad krecemo u potragu za cipelicama :D

Ohoo, još malo i trčkanje i NE, NE... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

najbolje je kad dete moze da bude sto vise boso...tako se stopalo razvija dobro i nema straha od deformacija.....cipele napolju a ako je moguce u kuci samo carapice da se ne bi prehladilo....sad kad je leto ako idete na more pustite vasu decu da hodaju bosa po pesku nema nista bolje za stopala,pa samim tima i za razvoj kicme od toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

najbolje je kad dete moze da bude sto vise boso...tako se stopalo razvija dobro i nema straha od deformacija.....cipele napolju a ako je moguce u kuci samo carapice da se ne bi prehladilo....sad kad je leto ako idete na more pustite vasu decu da hodaju bosa po pesku nema nista bolje za stopala,pa samim tima i za razvoj kicme od toga

Mi smo bez čarapa i po kući i napolju kad je vruće... :)

Sad je počeo da obraćapažnju na kamenčiće ili travu koja bocka - stane i gleda me pa krene, inače do juče je samo trčao i nije se bunio....

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad je najbolje vreme za kupovinu cipelica za prohodavanje i kojih ... Mi bi sad trebali da kupimo neke zimske pa sam mislila da uzmemo neke za prohodavanje , dali mislite da je to rano ?

On meni uziva u drzanju za rukice i hodanju a plasim se zbog stopala da je jos mali za to ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.