Cipelice za prohodavanje

odgovora

Objavljeno

Pročitala sam dobar deo vaših postova i i dalje sam u dilemi. Vasilije se sve češće podiže na noge i pri tom se vrlo često dešava da krivi zglobove. Naš pedijatar nam je savetovao da kad počne da staje na noge kupimo cipelice za prohodavanje, a mojoj drugarici je njihova doktorka rekla da je bolje da beba bude bosa u periodu kad prohodava. Mišljenja su toliko podeljena, da stvarno ne znam šta da radim. :unsure:

Bas tako,misljenja su podjeljena!Mi bosi hodamo,a za vani podrazumjeva se cipelice!Mislim da je mnogo bolje da beba hoda bosa iz 1001 razloga,ali ipak,odluka je na tebi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pročitala sam dobar deo vaših postova i i dalje sam u dilemi. Vasilije se sve češće podiže na noge i pri tom se vrlo često dešava da krivi zglobove. Naš pedijatar nam je savetovao da kad počne da staje na noge kupimo cipelice za prohodavanje, a mojoj drugarici je njihova doktorka rekla da je bolje da beba bude bosa u periodu kad prohodava. Mišljenja su toliko podeljena, da stvarno ne znam šta da radim. :unsure:

Mislim da bi bilo najbolje da se konsultuješ sa ortopedom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad stvarno moram ovo reci,jer bilo bi glupo da ne kazem da ste bile u pravu.

Juce smo bili kod pedijatra i sto se tice cipelica rekla mi je obuca za dete do godinu dana(tj.dok ne prohoda samostalno) je BOSO!!!!osim naravno kada idemo negde.

Tako da mi sada samo sljapkamo u debljim carapicama,ali moram priznati da smo jos od kako ste me iskritikovale,prestala da joj obuvam... :P

Bravo Danka...... :P

Pročitala sam dobar deo vaših postova i i dalje sam u dilemi. Vasilije se sve češće podiže na noge i pri tom se vrlo često dešava da krivi zglobove. Naš pedijatar nam je savetovao da kad počne da staje na noge kupimo cipelice za prohodavanje, a mojoj drugarici je njihova doktorka rekla da je bolje da beba bude bosa u periodu kad prohodava. Mišljenja su toliko podeljena, da stvarno ne znam šta da radim. :unsure:

Uh mogu misliti kako ti je :unsure::angry::( ....kada sam ja sa četvrtim detetom imala 'muke i dileme'.....šibni se malo unazad pa pročitaj moje iskustvo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još da dodam da sam konsultovala i ortopede i fizijatre...u Sokobanjskoj bolnici,u Kliničkom centru,u domu zdravlja.....ma 'luda' sam bila tih mesec dana,neverovatno koliko su podeljena mišljenja i stavovi....ali logika kaž bosi što više :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, devojke, baš ste brze sa odgovorima! :)

Dakle, ipak je većina protiv cipelica, pa neću žuriti sa kupovinom istih. Za svaki slučaj poslušaću savet Maki-D i konsultovati ortopeda, pa vam javljam šta je rekao! Stvarno me brine što krivi zglobove, ali nadam se da to nije ništa strašno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa iako sam ja deci obuvala cipelice, logicnije mi je da budu bosi. A to za zglobove, valjda dok se ne priviknu da drze tezinu tela?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isto da idu sto vise bosi(jedina caka je sto ih posle,kao ja moju,neces moci da nateras da idu obuveni :lol: ,muku mucimo) A prosle godine je nasem malom komsiji,u periodu prohodavanje,naprsla kost na nogici u pollino dubokim cizmicama.Sapleo se ,pao,bezveze,mi svi bili u sobi.Eto,napr.tu obuca nije nista pomogla,samo ako nije jos i doprinela....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogi govore,kao moja sveki,da treba nositi cipelije jer zglob nije jak,cista glupost,moje dete dok mu nije ojacao zglob i noge nije ni stajalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene opet! Bili smo kod ortopeda i sve je u redu. Nemamo nikakvu deformaciju, zglobove krivi refleksno (sve bebe imaju taj refleks i trebalo bi da se uskoro izgubi), nema potrebe ni za kakvim vežbicama, kao ni za cipelicama! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene opet! Bili smo kod ortopeda i sve je u redu. Nemamo nikakvu deformaciju, zglobove krivi refleksno (sve bebe imaju taj refleks i trebalo bi da se uskoro izgubi), nema potrebe ni za kakvim vežbicama, kao ni za cipelicama! :D

Bravo!

t2022.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas ortoped kaze da je najbolje da dete prohoda boso, bez ikakvih forsiranja i uspravljanja na noge kad dete jos nije spremno, nego kad samo krene da hoda, pravi prve korake onda trebaju da se kupe cipelice i da se nose kad dete ide napolje, a po kuci i dalje boso da hoda. U principu, najidealnije je da dete bude dnevno po sat vremena u cipelicama, a ostatak boso, sto znaci da i kad dete ne ide nigde, u kuci bi trebalo dnevno sat vremena da nosi cipelice, cisto da se navikava i dete i samo stopalo. Najbolje je da deta hoda po pesku, a kaze ortoped da detetu cinimo medvedju uslugu kad mu na plazi obuvamo one gumene cipele jer se u njima noga krivi, dete ne moze lepo da oseti pesak, kamencice i ostalo (ovaj nas ortoped je malo poranio sa pricom o moru :rolleyes: ).

I nikako da dete nosi polovne, vec koriscene cipelice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi Mini na moru nismo uopste obuvali ciplice,a picila je i po pesku i po sljunku i po kamenju.Kaze da je nista ne zulja,a meni oci ispadaju trceci za njom :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi Mini na moru nismo uopste obuvali ciplice,a picila je i po pesku i po sljunku i po kamenju.Kaze da je nista ne zulja,a meni oci ispadaju trceci za njom :lol: :lol: :lol:

hahaha isto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi pravimo cipelice po semi ortopeda.. nisam bas u dobroj temi ali ok.. nece da skodi..

prvo smo uzimali ciciban za prohodavanje i onda na prvoj kontroli kad dete samostalno hoda ortoped je rekao da mu pete malo beze napolje pa evo vec vise od godinu dana pravimo cipele.. kao, nije nista strasno, a mene vec smorilo sto je stalno u tim cipelicama.. moze da se urade i ulosci pa da se stave u patike ili druge cipelice ali kaze dr da je bolje da nosi stalno cipelu koja je pravljena skroz po njegovim merama..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,jeste po preporuci pedijatra vodili bebe kod ortopeda ili ste svojevoljno ih odveli?Ja razmisljam Nikolu da odvedem,jer i ja imam malo ravne tabane,a i nosila sam neko vrijeme uloske,pa reko' cisto da mu pregleda tabane,nece da skodi!Sta mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, meni treba pomoć. Moj sin ima 10 meseci i sam ustaje i pokušava da hoda (mi ga vodimo), juče smo mu kupili druge cipelice za prohodavanje prizvođaća Pavle. Problem je u tome što krivi levu nogicu na unutra, odnosno ne zna da hoda u cipelicama. Naučio je da bude bos i sad imamo problem :(

Šta raditi dalje? Da li treba da insistiram na cipelicama dok ne nauči da hoda u njima ili da prvo nauči da hoda bez njih da mu se noga ne bi iskrivila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Redhead...ja bih ga pustila bosog u kući...a cipelice za napolje. A da li je nogicu krivio i u prvim cipelicama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi kupili prve cipelice :rolleyes: frodove,3500din i preslatke su!

Možda par dana tako hoda dok se navikne i moja beba je tako jer su nehodalice bile mekane a ovo joj drzi nogu,par dana i naučila se,ali ih obuvamo samo kad idemo napolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Redhead...ja bih ga pustila bosog u kući...a cipelice za napolje. A da li je nogicu krivio i u prvim cipelicama?

Draga Filipa prve cipelice su mu služile samo da ne bio bebac bio bos, tada još nije stajao ni pokušavao da hoda. Kasnije kad je polako počeo da stoji u njima i vežba hodanje nije krivio nogicu u njima. Sada posle par dana nošenja novih, stanje je malo bolje. Ispravlja polako nogicu ali još uvek je pomalo krivi :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Filipa prve cipelice su mu služile samo da ne bio bebac bio bos, tada još nije stajao ni pokušavao da hoda. Kasnije kad je polako počeo da stoji u njima i vežba hodanje nije krivio nogicu u njima. Sada posle par dana nošenja novih, stanje je malo bolje. Ispravlja polako nogicu ali još uvek je pomalo krivi :huh:

Mi smo tako imali nehodalice da ne bi bila bosa i kad je izvedem napolje i vidi drugu decu da hodaju trazi i ona i u par puta sam je pustila i primetila da krivi nogu,tačnije,krive se cipelice posto su mekane,bosa hoda normalno i u novim cipelicam takodje,pa odi do ortopeda za svaki slučaj,otkud znas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo tako imali nehodalice da ne bi bila bosa i kad je izvedem napolje i vidi drugu decu da hodaju trazi i ona i u par puta sam je pustila i primetila da krivi nogu,tačnije,krive se cipelice posto su mekane,bosa hoda normalno i u novim cipelicam takodje,pa odi do ortopeda za svaki slučaj,otkud znas...

Tako ćemo i uraditi. U ponedeljak idemo u savetovalište pa ću tražiti uput od njegove doktorice. U svakom slučaju hvala svim mama i javljam vam kako se sve završilo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo počeli da hodamo (ne samostalno, ali se trudimo), a trebaju nam i nove cipelice. :rolleyes:

Na šta posebno treba da obratim pažnju prilikom kupovine i isprobavanja? Kako da budem sigurna da sam odabrala pravu veličinu, da ga ne stežu i ne žuljaju? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo počeli da hodamo (ne samostalno, ali se trudimo), a trebaju nam i nove cipelice. :rolleyes:

Na šta posebno treba da obratim pažnju prilikom kupovine i isprobavanja? Kako da budem sigurna da sam odabrala pravu veličinu, da ga ne stežu i ne žuljaju? :unsure:

Što se veličine tiče, okreneš đon i prisloniš nogicu, treba da imaš prst napred i prst nazad od kraja cipele i to je onda dobra veličina, ili imaju cipele sa opcijom da se vadi uložak pa tako probaš :) jer imaju nacrtana dečija stopala na njima, cipelice treba da budu dublje, i da je oko zgloba čvršće. Ali najbolja cipela ( sada pogotovo) je bosa noga :) pa i e morate žuriti sa kupovinom cipelica makar do kraja leta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se veličine tiče, okreneš đon i prisloniš nogicu, treba da imaš prst napred i prst nazad od kraja cipele i to je onda dobra veličina, ili imaju cipele sa opcijom da se vadi uložak pa tako probaš :) jer imaju nacrtana dečija stopala na njima, cipelice treba da budu dublje, i da je oko zgloba čvršće. Ali najbolja cipela ( sada pogotovo) je bosa noga :) pa i e morate žuriti sa kupovinom cipelica makar do kraja leta :)

Hvala, Maki-D! Puno mi znači savet, jer nisam imala pojma kako da budem sigurna oko veličine. :)

Ipak ćemo morati da kupimo neke sad. Kući hoda bos, ali kad odemo do parka i traži da ga vodim, ne mogu bez cipelica da ga pustim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ipak ćemo morati da kupimo neke sad. Kući hoda bos, ali kad odemo do parka i traži da ga vodim, ne mogu bez cipelica da ga pustim.

I kod nas je ovakva situacija... Mi smo pozajmili neke Coconut cipelice od brata, taman su mu (u stvari, ja sam mislila da su velike, ali vidim da je ta velicina ok). Imamo i sandalice, ali mislim da je jos mali za njih... Da li je u redu pozajmljivati cipelice, ili da mu kupimo nove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.