Cipelice za prohodavanje

odgovora

Objavljeno

Ja mislim da je za to kriva Andjelina Balerina :lol: :lol: :lol:

i ja verujem u to :lol:

Dacu ja njoj Djinu Binu :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja stizem sa svojim informacijama da jos vise zbunim mlade mame :D

Moje dete je prohodalo boso, tj. u tim termo carapicama, bebecim patikicama. Pratili smo svetske trendove na tu temu. E pa onda smoga sa godinu dana, kad je vec uveliko hodao, odveli kod fizijatra, jer su mu se zglobovi krivili. To je genetski, iako nas je njegova pedijatrica ubedjivala da to nije nista (jer je vrlo slabo izrazeno), i tek na nase insistiranje dala nam uput.

Fizijatar nam je rekao da jeste najbolje da beba prohoda bosa i da kasnije bude sto vise bosa, ALI ne bosa na tvrdoj podlozi, vec mekoj, trava, zemlja, pesak... I da danas jedno u 300 dece ima zdravo stopalo i zglob, takvo da moze da nosi konfekcijsku obucu, tima ciciban, polino i slocnog, vec je najbolje da nosi obucu po njegovim merama, da mu drzi zglob, dakle ortopersku cipelu (koje vise nisu ruzne kao ranije, sami birate model, boje, kombinacije, djon..).

I da, rekla je da anatomski ulozak nema mnogo veze do 3 godine, nepotreban je, najvise je do genetike, ali neke anomalije se njime mogu ispraviti kasnije ili bar olaksati hod.

Dakle zakljucak, ona savetuje dublju cipelu za prohodavanje, sa mekim djonom i da dete sto vise bude na mekim podlogama. A kako te podloge nema bas mnogo, onda bolje malo tvrdja cipelica i blaaagiii ulozak...

E sad budi pametan. Generalno, nas problem jeste bio upravo za takvu cipelicu kakvu ona savetuje, ali kad nismo odmah dobili pravi savet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moje dete je krivo gazilo (posledica stopala u varus položaju na rođenju). Takođe su nam dali savet da nosi cipelice. Međutim, niko ne može da me ubedi da je potrebno bebici od sedam meseci da stalno bude u cipelicama :rolleyes:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boze pa sta ce bebi od sedam meseci cipelice???? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moje dete je krivo gazilo (posledica stopala u varus položaju na rođenju). Takođe su nam dali savet da nosi cipelice. Međutim, niko ne može da me ubedi da je potrebno bebici od sedam meseci da stalno bude u cipelicama :rolleyes:.

naravno da moja beba nije stalno u cipelicama,ali kada dete puze uspravlja se uz namestaj stoji naravno da joj obuvam ciciban cipelice duboke sa anatomskim uloskom da bi se nogica pravilno razvijala a i stabilnija je.to nije beba to je dete koje samo pokusava da stane na nogice bez icijeg forsiranja i pomoci,naravno ona ne seta ali zeli da ustaje na nogice,valjda su to prva znaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

naravno da moja beba nije stalno u cipelicama,ali kada dete puze uspravlja se uz namestaj stoji naravno da joj obuvam ciciban cipelice duboke sa anatomskim uloskom da bi se nogica pravilno razvijala a i stabilnija je.to nije beba to je dete koje samo pokusava da stane na nogice bez icijeg forsiranja i pomoci,naravno ona ne seta ali zeli da ustaje na nogice,valjda su to prva znaci.

Ni jedna ciciban cipelica nije duboka toliko da drzi zglob, sto i jeste poenta cipelica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se javim na ovi temu :)

Moj otac je godinama radio u ortopedskom preduzeću, bio u kontaktu sa raznim ortopedima, i svaki mu je pričao istu priču: dete dok uči prve korake, dok se uspravlja uz nameštaj, dok šeta uz nečiju pomoć TREBA DA ŠETA BOSO da bi naučio kako se hoda, kojim delom stopala se gazi...itd, a kad krene samostalno da hoda tad mu se kupuju cipele koje obavezno moraju da budu duboke i savitljive cipele.

Mi smo Akiju kad je prohodao kupili duboke cipele sa anatomskim uloškom, al on genetski ima ravne tabane, tako da sad nosi ortopedske cipele, koje sa spolja izgledaju kao i ostale obične. A patike koje nosi su bez anatomskog uloška. kad je u kući trudimo se da je što više bos ( u čarapama).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni jedna ciciban cipelica nije duboka toliko da drzi zglob, sto i jeste poenta cipelica.

ok neka bude tako ja corava nisam upravo gledam u dete i njene cipelice,ali morate se sloziti sa mnom da od nosenja cipelica dok dete stoji na nogama nece biti nista lose moze samo da pomogne,a ipak od ne nosenja moze mnogo toga loseg da se desi.savrseno dobro znam da su prohodavajuce ciciban strogo po propisima,pokrivaju zglob dovoljno da se ne krivi nogica.ako je tako kako vi tvrdite,onda za prohodavanje treba po vasem da se nose duboke cizme.cipelice mom detetu mnogo pomazu,ne razmisljam dal ce biti kriva nogica ili ne mojom greskom,s obzirom da smo u porodici savrseno zdravi po pitanju stopala,skeleta i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zasto ti mislis da te neko napada???

Ne verujem da si pocela da pises da bi se odbranila od drugih. Svako radi kako smatra da treba.

Ja sam napisala ovde sta sam imala iz najbolje namere, a ne da tebe ili bilo koga ubedjujem u nesto. Ovo za ciciban, kao i za ostale kofekcijske cipelice, sam rekla, jer mi je to rekao i ortoped i fizijatar i u prodavnici decije ortopedske obuce, da te cipelice nisu dovoljno duboke da obuhvate deciji zglob. Iskreno niti znam da bi bebi od 7 meseci trebalo nesto da obuhvata zglob ili ne, znam samo da oni jos uvek imaju jastucasta stopala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

naravno da moja beba nije stalno u cipelicama,ali kada dete puze uspravlja se uz namestaj stoji naravno da joj obuvam ciciban cipelice duboke sa anatomskim uloskom da bi se nogica pravilno razvijala a i stabilnija je.to nije beba to je dete koje samo pokusava da stane na nogice bez icijeg forsiranja i pomoci,naravno ona ne seta ali zeli da ustaje na nogice,valjda su to prva znaci.

Bolje uživaj u bebećim danima svoga deteta i nemoj da želiš da prerano odraste i bude dete. Sa 7 meseci svaki mali čovek je još beba. I, ti dani tako brzo prođu, prolete dok trepneš, i već imaš dete. Dete brzo postane mladić ili devojka i tako... Beba je samo sada i nikad više, uživaj u njoj :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aman bre ljudi 7 meseci je BEBA, po bilo kojoj definiciji bebe i deteta!!! Ne postoji dete od 7 meseci...

ALi evo nekih info sa neta, morala sam na engleskom posto na srpskom nema puno korisnih info :

Baby Shoes

When babies are first learning to walk, they should be barefoot as much as possible. If the child is in a warm environment and it is free from sharp hazards on the floor, they will learn to walk easier free of shoes. Shoes hinder the baby’s ability to feel the surface they are walking upon. For slippery surfaces or homes which are drafty, babies can be outfitted with a pair of socks that have non-skid or rubber soles.

All babies will need a pair of shoes for when they go outside or on errands with their caregiver. Shoes should be chosen that are lightweight. Shoes should be flexible, and boots should be avoided. Baby shoes should allow enough room for the baby’s toes to wiggle. Square toed shoes work best for infants who are learning to walk.

The most important thing about baby shoes is that they will need to be replaced often. Shoes that are too tight can cause problems in walking and in normal foot development.

izvor mamashealth.com

When will my baby need shoes?

Before your baby starts walking, she doesn’t need shoes. In fact, supportive shoes like those adorable Mary Janes may actually impede her developing mobility. Socks, booties, or soft-soled baby shoes are useful for warmth, and bare feet are fine, too.

Once your child takes her first momentous steps, it's time for that first pair of real shoes. Unlike "baby" shoes, which are more like slippers, they'll have a supportive sole (probably rubber) and more substantial upper. Shoes protect kids' feet outdoors and anywhere else that could be hazardous – a splintery surface, for example.

Indoors (and outdoors on safe surfaces such as sand), it's still a good idea to let your new walker wear socks or soft baby shoes – or go barefoot, if the floors are warm enough to be comfortable. Toddling around with feet gently covered or bare actually helps kids build strength and coordination in their legs and feet.

Izvor Babycenter.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boze pa sta ce bebi od sedam meseci cipelice???? :blink:

I ja se pitam :blink: Moje dete ne zeli da hoda u cipelicama,izuva ih.Hoda bos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako....ovo govorim iz iskustva:

Moja 3 starija deteta su rano prohodala...samim tim su počela rano da se uspravljaju na nogice,tačnije sin sa 7 mes i 10 dana,ćerkice sa nepunih 8 meseci...ne znam koga sam slušala(glupa bila),ali sam svkom detetu 'navlačila' cipelu i to tvrdu,duboku.....i većinom su hodala u cipelicama(jadna moja deca)....znači uvek su nosili cipelice :( ...isključivo ciciban sa anatomskim uloškom...leti su samo hodala bosa po plaži(3 meseca minimum) ali im ni to nije bilo dovoljno dobro....sada svo troje nose medicinske ekovel-uloške...rade vežbice itd :( ...elm,genetika je tu (nažalost9 uradila najveći deo posla...ali sigurna sam da sam ja tu zabiberila čorbu CIPELAMA SA ULOŠKOM,obuvajući dete koje je tek počelo da stoji a i dalje da hoda..........

Sada,moja Anđa ,koja je isto počela veoma rano da stoji sa 7,5 meseci,cipelice nosi isključivo kada smo napolju i to cipelice koje sam kupila tek sa njenih godinu dana a do tada sam joj nosila ovo

yij-Pictur.jpg

Po kući,znači veći deo dana,nosi one debele čarape sa gumom 'dole'.....

P.S. moram da napomenem da sam se konstatovala' sa dosta lekara,fizijatara....a vidim da se satim slažu i fizijatri u Sokobanjskoj....DETE TREBA DA BUDE ŠTO VIŠE BOSO

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znam da sam OT, ali moram da prokomentarisem ovu sliku andjinu :Ludilo !!!! preslatka je!!!

Gde ste kupili tako male opanke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako....ovo govorim iz iskustva:

Moja 3 starija deteta su rano prohodala...samim tim su počela rano da se uspravljaju na nogice,tačnije sin sa 7 mes i 10 dana,ćerkice sa nepunih 8 meseci...ne znam koga sam slušala(glupa bila),ali sam svkom detetu 'navlačila' cipelu i to tvrdu,duboku.....i većinom su hodala u cipelicama(jadna moja deca)....znači uvek su nosili cipelice :( ...isključivo ciciban sa anatomskim uloškom...leti su samo hodala bosa po plaži(3 meseca minimum) ali im ni to nije bilo dovoljno dobro....sada svo troje nose medicinske ekovel-uloške...rade vežbice itd :( ...elm,genetika je tu (nažalost9 uradila najveći deo posla...ali sigurna sam da sam ja tu zabiberila čorbu CIPELAMA SA ULOŠKOM,obuvajući dete koje je tek počelo da stoji a i dalje da hoda..........

Sada,moja Anđa ,koja je isto počela veoma rano da stoji sa 7,5 meseci,cipelice nosi isključivo kada smo napolju i to cipelice koje sam kupila tek sa njenih godinu dana a do tada sam joj nosila ovo

yij-Pictur.jpg

Po kući,znači veći deo dana,nosi one debele čarape sa gumom 'dole'.....

P.S. moram da napomenem da sam se konstatovala' sa dosta lekara,fizijatara....a vidim da se satim slažu i fizijatri u Sokobanjskoj....DETE TREBA DA BUDE ŠTO VIŠE BOSO

hvala,za sada joj ih vise necu nositi dok ne odem kod doktora to je za desetak dana,pa cemo onda videti za dalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene ovde :P

Prvo jedno obavestenje:ciciban su kupili kinezi i provavacice,bar u pozarevcu,pocinju da sumnjaju u kvalitet,preporucile su mi neki hrvatsku marku,ali se ne secam tacno kako se zove...

Mi imamo deset meseci i stojimo,ali jos uvek ne hodamo,tako da joj i nisam kupovala cipelice,nosimo nehodalice kad izlazimo od rodjenja cisto iz fazona :P

Jos malo pa cemo kupiti prave,ali sam sigurna da nece biti ciciban,iz principa,kao sto ne iz principa ne kupujem pampers pelene :D a i pitala sam dr i rekla mi je kao i vecini,nije bitna marka vec da su od prirodnih materijala itd,da ne ponavljam.

Javljam se kad kupimo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bezveze...pretpostavljam da su mislili na Frodo...imamo ih mi...prezadovoljni smo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znam da sam OT, ali moram da prokomentarisem ovu sliku andjinu :Ludilo !!!! preslatka je!!!

Gde ste kupili tako male opanke?

Šećerko....u 'narodnoj radinosti' :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bezveze...pretpostavljam da su mislili na Frodo...imamo ih mi...prezadovoljni smo...

Jeste,te su!!!!

Ovde su oko 3500 din,to mu dodje oko 36 eur,koliko su tamo???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je ta cijena...

Evo katalog iz Hrvatske(preko kog ja naručujem ovdje)...

100 kuna-1400 dinara

FRODDO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je ta cijena...

Evo katalog iz Hrvatske(preko kog ja naručujem ovdje)...

100 kuna-1400 dinara

FRODDO

Jeste,to je to,samo sto ovde nema tako veliki izbor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja im kažem šifru sa kataloga i onda mi naruče...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neznam dal to funkcionise odavde??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ima lepih modela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.