Cipelice za prohodavanje

odgovora

Objavljeno

Danka...samo hoćemo da kažemo da je rano za cipelice u 7 mjesecu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

htela bih samo da dodam da se jos prvi covek po prirodi rodio da hoda po neravnom tlu kamenitom,travnatom,tlu koje nije parketirano,poplocano i sl stoga se nose cipelice sa anatomskim uloskom da dete nebi hodalo po ravnom.ja se slazem sa svima da je boso najbolje ali napolju u prirodi,zato mi jedva cekamo leto da izadjemo napolje i setkamo bosi

Kakve veze ima neravno tlo sa anatomskim uloškom? Chicco cipelice imaju nešto što imitira neravno tlo, ali nemaju anatomski uložak.

I, da, živele cipelice :lol: !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakve veze ima neravno tlo sa anatomskim uloškom? Chicco cipelice imaju nešto što imitira neravno tlo, ali nemaju anatomski uložak.

I, da, živele cipelice :lol: !!!

da li ste vi videli kako izgleda anatomski ulozak,nije ravan kao kod nasih obicnih cipela.ok hvala vama na misljenjima mozda nesto i usvojim,a mozda sam ipak ja u pravu.zelim da zavrsim ovu temu evo upravo sam skinula jani cipelice,pa da probamo mozda ce ovako biti bolje,ipak ima nas razlicitih neke mame svojoj deci daju slatkise ja mojoj u zivotu to ntbi dala kao sto neke mame deci od 6 meseci daju smoki,ali kad bi nastavile o ovome onda bi promasile temu.pozdrav za mame i ura za cipelice,za mame koje imaju stariju decu od 12 meseci imaju posebne teme ovde su valjda za nas malene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videli smo kako izgleda anatomski uložak :lol: :lol: :lol: ! Pa, i moje dete je nosilo i nosi ciciban cipelice.

Inače, na forumu svako može da učestvuje u kojoj god želi diskusiji :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno...ne vidim ništa loše u tome da i majke starije djece daju svoja iskustva...odnosno, kao admin kažem da je to tako :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo ne vidim razlog zasto neke misle da su sigurno u pravu,ja za sebe ne kazem da sam u oravu samo dajem svije misljenje,a da li je to ispravno niko nema pravo da govori o tome,mislim da smo ovde da razmenimo misljenja jedna od druge nesto i naucimo,i hvala ljudima koji su nam ovo omogucili,mada mislim da bi nam bolje bilo da se igramo sa nasim malisanima i sastanemo sa prijateljicama sto cu ja sada i da uradim nego da se ubedjujemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pogrešan dojam si stekla...nikada na ovom forumu niko nije nekoga ubjeđivao, to će ti ostale forumašice potvrditi...uvijek smo SAMO iznosile svoja mišljenja i stavove, pa kome se sviđalo taj je i usvajao...

Naravno da je dolazilo do sukoba mišljenja, to je i normalno, ali UBJEĐIVANJA nikada...ne znam, ali i po pročitanim postovima u ovoj temi ja ne vidim nikakvo ubjeđivanje...

A zašto misliš da mi ne provodimo svoje vrijeme u igri sa mališanima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pogrešan dojam si stekla...nikada na ovom forumu niko nije nekoga ubjeđivao, to će ti ostale forumašice potvrditi...uvijek smo SAMO iznosile svoja mišljenja i stavove, pa kome se sviđalo taj je i usvajao...

Naravno da je dolazilo do sukoba mišljenja, to je i normalno, ali UBJEĐIVANJA nikada...ne znam, ali i po pročitanim postovima u ovoj temi ja ne vidim nikakvo ubjeđivanje...

A zašto misliš da mi ne provodimo svoje vrijeme u igri sa mališanima?

ok onda hvala na ovim informacijama,ne mislim jer ne znam i ne zanima me.,samo konstatujem sta bi bilo bolje i za mene.pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro...pozdrav i tebi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vodili smo Doru kod ortopeda juce. Ucinilo se i nama i pedijatru da desnu nogicu nekako krivi vise od leve...srecom sve je kako treba. Bezveze smo se sekirali (srecom) ali smo usput dobili par savete od ortopeda: 1.Dublje cipelice sa anatomskim uloskom da se nogica formira kako treba a dublja da joj crvsto drzi zglob, da se ne povredi nespretnim koracima. 2.Da je ne drzimo za ruke dok ona pravi korake-vec kao sto se sad sama krece uz namestaj-tako ce kad bude bila spremna-sama krenuti u setnju. Istina je da je iz straha od pada ja pridrzavam...i da smo gresili pri tom...ali i sad mi je frka kad je vidim da se prebacuje od stocica do troseda-moram da savladam samu sebe nekako :huh: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A.N.A. opusti se i dozvoli joj da sama istražuje čari prvih koraka, s tim što ćeš naravno ukloniti predmete gdje bi se mogla spotaknuti...mi smo uklonili tepih...stolić...i Filip je imao prostora za svoje avanture...

Srećnooooo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da su mišljenja i samih ortopeda podeljena po pitanju kada treba oblačiti cipelice za prohodavanje i o samom dubku.

U svakom slučaju, mišljenja sam da ne treba generalizovati i biti isključiv. Polazim od toga da naš porodični prijatelj (dr. ortopedije) je i sama za dubak i obavezno da se tada bebici stavljaju cipelice upravo ovakve kakve je i A.N.A opisala. A da napomenem da je reč upravo o dečijem ortopedu koji ima godine staža u Diskopatiji (Banji Koviljači)

Danka E lično moj stav je da ukoliko tvoja bebica već samostalno staje na noge, da bi trebalo da ima cipelice (zbog zglobova) ali nešto sumnjam da je još bebica stasala za to, podvlačim da SUMNJAM jer možda i grešim (to je tvoja bebica i ti je najbolje poznaješ).

Lično smatram da bi trebalo bebicama oblačiti cipelice jer smo se mi lično opekli (Emilija je jednom izvrnula nogu u svom "pentranju" i "hodanju".) Ona je tada imala oko 10 ili 11 meseci (nisam sigurna) i od tada svaki put kada hoce da "hoda" oblacimo cipelice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da su mišljenja i samih ortopeda podeljena po pitanju kada treba oblačiti cipelice za prohodavanje i o samom dubku.

U svakom slučaju, mišljenja sam da ne treba generalizovati i biti isključiv. Polazim od toga da naš porodični prijatelj (dr. ortopedije) je i sama za dubak i obavezno da se tada bebici stavljaju cipelice upravo ovakve kakve je i A.N.A opisala. A da napomenem da je reč upravo o dečijem ortopedu koji ima godine staža u Diskopatiji (Banji Koviljači)

Danka E lično moj stav je da ukoliko tvoja bebica već samostalno staje na noge, da bi trebalo da ima cipelice (zbog zglobova) ali nešto sumnjam da je još bebica stasala za to, podvlačim da SUMNJAM jer možda i grešim (to je tvoja bebica i ti je najbolje poznaješ).

Lično smatram da bi trebalo bebicama oblačiti cipelice jer smo se mi lično opekli (Emilija je jednom izvrnula nogu u svom "pentranju" i "hodanju".) Ona je tada imala oko 10 ili 11 meseci (nisam sigurna) i od tada svaki put kada hoce da "hoda" oblacimo cipelice.

naravno da joj ne obuvam cipelice bez potrebe,ali kada je stavim u dubak tada obavezno,ona puze od 6 meseci a sada je pocela polako da se uspravlja uz namestaj,ali ja sam mislila da po tom pitanju moje dete nije tako napredno,jer dete moje jetrve ima 7 meseci dubak vozi uveliko,kada ga drze za rukice seta samo i to sve bez cipelica,tako da mene nista vise ne moze da zacudi.nekako verujem tim cipelicama koje su naravno po propisu,sigurnija sam,jer bi se u suprotnom plasila da se ne iskrivi nogica i sl.a i nekako je stabilnija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok ti poznajes svoje.

Lično smatram da je to sve rano. Znam da ja Emiliju nisam mogla pre 10.5og meseca da stavim u dubak i to je stavljam po 15ak minuta. Nisam nesto odusevljena sa tim jer to je samo "predmet" koji olaksava roditeljima ali ne i deci. Ona je i dalje lenja pri hodanju tj. neće da se pusti. Drži se uz stvari i ide. Ali ima posebna tema o dubku nećemo o tome ovde ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da smo videli ortopedski ulozak, ali eto npr ovde se deci ne nosi ulozak, jer smatraju da je stopalo iskljucivo tema genetike, i ulozak se nosi samo kod dece koje imaju problem....Tako da tu polemike nema...Svako ima svoje misljenje i svako radi kako misli da je najbolje, ali ne volim kad su ljudi zatvoreni za nove ideje.Niko ovde ne zasniva svoje misljenje iz cistog mira vec iz nekog iskustva kao i misljenja doktora koje je dobio.

E sad, moje licno misljenje je da bebi od 7 meseci nikako nisu potrebne cipelice, posto po svim novim studijama bebe ne bi trebale da sede do 6 ipo ili 7 meseci a kamoli da hodaju. ...Ako cemo vec da pricamo o poravilnom stopalu i hodu, onda da napomenemo i kicmu.

A Pitanje za Danku, zasto misli da mi ne provodimo vreme sa nasom decom? :blink::blink::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto rece Ana u gornjem postu, svako zna svoju bebu. Sigurno je da su sve bebe razlicite i da svaka ima svoj tempo rasta i razvoja. I sve vi jako lepo pratite svoju decu pri tom i dajete im ono sto ona traze, jer da nije tako igrale biste igrice a ne ovoliko cavrljale na forumu o bebama da biste nasle odgovore na pitanja sta je najbolje za vase dete. A kako su sama deca razlicita-tako su i odgovori na ovu temu drugaciji. Ne treba biti iskljucen ili generalizovati stvari.

Naravno, jako osudjujem roditelje koji forsiraju svoju decu-da bi ranije prohodali, ranije ih postave da sede...da ne nabrajam. Ali ja ovde ne vidim takve... Deca sama znaju kad su spremna za sledeci korak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj Juliji smo prve cipelice kupili u Cicibanu kada je napunila 9 meseci. Ona je dosta čvrsta beba i jako rano je kranula da se diže na nogice. Kući,naravno, ne nosi cipelice jer sam ja za prohodavanje sa bosim nogicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ne znam zasto su me svi shvatili pogresno i ja sam se uvek zgrozavala na to kada roditelji posto poto forsiraju decu za sta ona nisu spremna.ja samo kazem da moje dete ima 7 meseci puze,pocela je da pruza rukice u vis da se podize uz namestaj i toliko ona je jedna prosecna beba ja samo pratim njen ritam i pazljivo je slusam sta mi porucuje.a posto sam sama sa njom jer suprug radi da bi nesto spremila pocistila itd,ja je stavim u dubak ili hranilicu i tada joj obavezno obujem cipelice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu da vas pohvatam a vidim da se ni vi same niste razumele bas najbolje

Evo sta je nama jedan fizijatar u Tirsovoj savetovao...dete ne u dubak a ako mora(a nista se ne mora ;) ) onda obavezno u cipelicama zbog zglobova,cim izadje iz dubka dete bosonogo da bude

Da napomenem, da sam znala da cu svako malo SAD morati da je podsecam da ne hoda na prstima,dubak ne bi ni primirisao nasoj kuci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto se tice komentara da nama mamama sa decom starijom od god. dana nije mesto na ovoj temi...Pa ko ce da podeli svoje iskustvo vezano za cipelice...mama sestomesecne bebe?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto se tice komentara da nama mamama sa decom starijom od god. dana nije mesto na ovoj temi...Pa ko ce da podeli svoje iskustvo vezano za cipelice...mama sestomesecne bebe?!

bravooo u pravu si sorry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu da vas pohvatam a vidim da se ni vi same niste razumele bas najbolje

Evo sta je nama jedan fizijatar u Tirsovoj savetovao...dete ne u dubak a ako mora(a nista se ne mora ;) ) onda obavezno u cipelicama zbog zglobova,cim izadje iz dubka dete bosonogo da bude

Da napomenem, da sam znala da cu svako malo SAD morati da je podsecam da ne hoda na prstima,dubak ne bi ni primirisao nasoj kuci

Ja mislim da je za to kriva Andjelina Balerina :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je za to kriva Andjelina Balerina :lol::lol::lol:

i ja verujem u to :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam luku stavljala u dubak ali da ne moze da dodatne nogama....jer nisam zelela da bude u dubku, osim kad sam morala da spremim rucak ili nesto pa ga tu stavim pored sebe ali kazem ne da hoda vec da stoji u vazduhu :rolleyes:

tako da smo i tada imali bebece patikice....mi smo kupili prve cipelice sa anatomskim sa 12 meseci, ali smo nosili i patikice i to vreme,,,,i mislim da smo prohodali i u obicnim patikicama tj tad smo se pustili, iako je luka uvek u onim termo carapicama sto se ne klizaju....i sada smo uvek u njima...posto luka ne podnosi patofnice...preko leta je uvek bos, i na plazi, nikad mu ne obuvam one gumene sandalice....zivela sloboda :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam Mini sa 11 kupila prve prohodavajuce cipelice,jer je bilo lepo vreme,pa ke picila po dvoristu u dupku.Nasla sam neki super dubak,gde dete ne visi ,nego samostalno hoda,a dubak samo sprecava da ne padne ako slucajno krene.Sroz je drugaciji od bilo kog koji sam videla-znaci,dete mora samostalno da hodai da se svojim snagama ispravi i drzi na nogicama,a dubak je samo kao zastita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.