Čvorić na "velikim usnama"

odgovora

Objavljeno

Zdravo drage buduce mame!

Pre nekoliko dana napipala sam kuglicu velicine zrna pirinca na levoj "velikoj usni"

(trazila sam kako se zove taj deo kako bih najbolje objasnila i mislim da je to).

Potrefilo se da sam imala redovni pregled u medjuvremenu i pokazala sam doktorki problem. Ona je rekla da pratim, da je verovatno zapusenje limfnog kanala.

Interesuje me da li neko od vas ima slican problem i da li ima neki lek, krema, melem kojim bi to moglo da se sanira. Kvrzica je potkozna, ne raste ali na dodir zna da bas zaboli. Malo mi je frka kako me je Dr "otkacila" jer sledecu kontrolu imam za 3nedelje pa se plasim da nije nesto ozbiljno u pitanju.

Hvala puno na odgovorima!

Veliki pozdrav,

Ljilja :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo drage buduce mame!

Pre nekoliko dana napipala sam kuglicu velicine zrna pirinca na levoj "velikoj usni"

(trazila sam kako se zove taj deo kako bih najbolje objasnila i mislim da je to).

Potrefilo se da sam imala redovni pregled u medjuvremenu i pokazala sam doktorki problem. Ona je rekla da pratim, da je verovatno zapusenje limfnog kanala.

Interesuje me da li neko od vas ima slican problem i da li ima neki lek, krema, melem kojim bi to moglo da se sanira. Kvrzica je potkozna, ne raste ali na dodir zna da bas zaboli. Malo mi je frka kako me je Dr "otkacila" jer sledecu kontrolu imam za 3nedelje pa se plasim da nije nesto ozbiljno u pitanju.

Hvala puno na odgovorima!

Veliki pozdrav,

Ljilja :rolleyes:

Meni se tostalno desava...

To se pune limfni cvorovi ili neki kanalici okolo.

Meni se to ranije desavalo od depilacije, a sada od lastisa na gacicama i konstantnog sedenja prekrstenih nogu. To traje neko vreme, moze i da boli, pa prodje.

Meni je gyn. dao recept za tecnost, ona se pravi u apoteci, ali ja moram da pronadjem taj papir da bih ti izdiktirala sastojke. Ja nisam to probala, jer poslednjih godinu dana to mi se pojavilo samo dva puta, pa nisam ni kupovala.

A inace, taj problem moze da postane jako ozbiljan (a na to ne mozes da utices), kuminoj sestri su morali to da cede i hirurski odstranjuju, jer joj se cela zona prepona napunila tom limfom/gnojem (sta li je vec) i od tada joj se vise to ne pojavljuje...

Ne brini, u tvom slucaju nije nista strasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postoji jedna mnogo dobra stvar, a to je Flogocid mast, koristi se za sve vrste upalnih procesa na kozi i sluzokozi, ali posto je antibiotska mast mislim da ne sme da se koristi u trudnoci, tako da ti nisam bas mnogo pomogla (mozda i sme, pitaj dr, meni je kozmeticarka rekla da ne sme u trudnoci), ali eto, mozda ce nekome da koristi ova informacija. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao i kod Empres i kod mene se to javljalo od depilacije. Iskreno ja nisam apsolutno ništa koristila e tek evo posle dve godine uspela sam da "iscedim" i rekla sam veliko "ne" redovnoj depilaciji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je bilo slično, samo što je čvorić bio na unutrašnjoj strani butine. Bila sam jako uplašena kao i ti, i odmah sam otišla kod dermlatologa. Ona mi je dijegnostifikovala folikulitis, tj. upalu kanala dlake koja se dešava kad dlaka urasta, odnosno krene da raste u pogrešnom smeru, ako se dobro sećam. To se često dešava na područjima tela koja se depiliraju, a pogotovo onima koja se često znoje ili su izložena drugim vrstama bakterija, kao što je i intimno područje. Meni je doktorka prepisala antibiotike, konkretno Cefaleksin, Garamycin mast da mažem, a pre toga da područje očistim sa Acidi borici. Trajalo je nekih dva meseca dok se čvorić nije povukao. Pomenula mi je da ubuduće pazim da mi se to ne bi desilo na usnama kao kod tebe, jer se tu zna iskomoplikovati toliko da se mora rešavati injekcijama penicilina ili čak operativno. Tako da ne bih da te plašim, samo prenosim svoje iskustvo. Sačekaj neko vreme kako ti je preporučeno, pa ako se ne povuče pravac kod dermatovenerologa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da to nije samo potkozna bubuljica koja se sad stvorila od znoja. Ukoliko boli to je to. znas ono "sve sto boli , nije opasno ":)

ja verujem da je to. ja sam imala jednom to, bas od znoja preko leta i onda je posle odredjenog vremena se pretvorila u gnojnu bubuljicu koju sam odmah izcedila i to je bilo to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postoji jedna mnogo dobra stvar, a to je Flogocid mast, koristi se za sve vrste upalnih procesa na kozi i sluzokozi, ali posto je antibiotska mast mislim da ne sme da se koristi u trudnoci, tako da ti nisam bas mnogo pomogla (mozda i sme, pitaj dr, meni je kozmeticarka rekla da ne sme u trudnoci), ali eto, mozda ce nekome da koristi ova informacija. ;)

Meni je giša rekao da smem da koristim flogocid dok sam bila trudna. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo sto se meni pojavilo je u delu koji nema dlacice, tako da ne moze biti upaljen folikul. Bilo kako bilo, HVALA VAM puno na odgovorima. Verujem da su sada hormoni potpuno poludeli i zlezde luce sve i svasta. Moguce da imam neki zapuseni limfni kanalic pa se napravio cvor. Praticu pa na sledecem pregledu opet moram da pitam Dr da pogleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo sto se meni pojavilo je u delu koji nema dlacice, tako da ne moze biti upaljen folikul. Bilo kako bilo, HVALA VAM puno na odgovorima. Verujem da su sada hormoni potpuno poludeli i zlezde luce sve i svasta. Moguce da imam neki zapuseni limfni kanalic pa se napravio cvor. Praticu pa na sledecem pregledu opet moram da pitam Dr da pogleda.

Meni se to manje više redovno dešava, kao bubuljica, moj doktor kaže da nije ništa strašno. Jednom sam imala da je baš bilo bolno i upaljeno a uglavnom samo kvržica koja me nervira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vrlo verovatno da je to upaljena zlezda.Meni se to ore cesto pojavljivalo. Stavim ili flogocid mast ili hemel za pete u deljem sloju i onaj mali hanzaplast preko da se ne obrise.

Dr hoce to i da secne pa boli, ovako prodje to i samo za par dana. Mojoj drugarici je secnuo, jer joj se to pojavilo bas kad je isla na kontrolu. Rekao je da je to upaljena zlezda i zasekao je to i iscedio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.