nošenje beba i dece

odgovora

Objavljeno

Najgore od svega je kad se neko ponasa kao da je ovo meni prva beba.

Druga stvar, nepoznati nemaju apsolutno prava ni da prokomentarisu.Nema gde nisam otisla ,a da nisam naisla na 'dobronamerne' komentare.

Sta zna zena koja je radjala pre 30 god da li je dobro voziti bebu u sedistu za bebe il ne.

Toliko sam se naostrila da od sada samo zapusavam usta.Stvarno ne umem da glumim ljubaznost.

Dodjem sama u grad sa njih dve,vadim kolica,vadim jednu pa drugu,pa jednu nosam jednu vozim,sva sam u goloj vodi samo da bi njima ugodila i onda se natalali neka koja sve zna da soli pamet.

Znaju svi da kazu kako sam drska pa odgovaram,a ne vide sebe kako su nekulturni obracaju nam se tek tako.

Sto se tice nosanja,naravno da i moja beba leskari u krevetcu i pino puta malo place dok nesto obavim,ali to je svega 5 min tokom celog dana.

Ok,to si ti,ali zar to nije stalna 'borba'...pa svaki dan ćeš to 'slušati'...gde god odeš....misliš li da je rešenje da stalno trošiš reči' O kako smo OT :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I sve to zato sto mislim da sam savesna mama,pa s'toga i imam pravo da odgovorim!

Naravno,ali ja mislim da zato i tebaš samo da nabaciš osmeh i 'odeš' :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno,ali ja mislim da zato i tebaš samo da nabaciš osmeh i 'odeš' :D

Mm je u tom fazonu,sta ga briga,al ja sam kao kad zivotinji cacnes u jazbinu.Mozda se sa godinama to promeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam i ja OT

Al kako neko moze sebi da da za pravo da te zaustavi na ulici i da "savet" to mi nikako nije jasno :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam i ja OT

Al kako neko moze sebi da da za pravo da te zaustavi na ulici i da "savet" to mi nikako nije jasno :blink:

Pa dobro,ima nas raznih....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, dobro, mame i mi smo malo takve-priznajte.

Koliko ste puta u parku prokomentarisale neku mladu mamu u stili: Vidi kako drzi ono dete ili vidi dete je u sorcu a napolju bas duva vetar?

Ili vidi kako se ona sredila a dete joj je strokavo? Ili vidi vec daje detetu da pije sok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro,tu si u pravu,mediji čuda rade,ali reci mi da li mediji imaju veze sa tom tvojom nesigurnošću i tomne kako ti baka kaže da ne smeš dete puštati da plače,da li bi ti baka tako rekla i da se ta situacija desila pre 13 godina?????

Sigurno da bi :) Samo me to tad verovatno ne bi toliko pogodilo jer ne bih imala sve ostale nesigurnosti u glavi... Pazi, mozda ja licno i bih, ali trenutno pricam o generalnom stanju, koje cini mi se preovladjuje kod mladih roditelja danas. I nije to tek tako-e sad cu postati sigurna u sebe i to se odjednom ostvari, puno je tu podrske potrebno, a drustvo kao da upravo suprotno cini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, dobro, mame i mi smo malo takve-priznajte.

Koliko ste puta u parku prokomentarisale neku mladu mamu u stili: Vidi kako drzi ono dete ili vidi dete je u sorcu a napolju bas duva vetar?

Ili vidi kako se ona sredila a dete joj je strokavo? Ili vidi vec daje detetu da pije sok?

Ja ne iskreno, samo za carape i sandale :lol: :lol:

Ja se trudim da i mojim najblizim, kumi, sestri, drugarici ne dajem savete ako nekad i bi mm me opomene kolko to meni smeta i ja to ne radim ;) ;) moja kuma svom sinu od 4 meseca daje mleko zato sto joj sveki tako rekla ja se u to ne mesam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno,razumem vas,zato sve ovo i pišem,da li ćete moj post možda ohrabriti pa da kažeš eto ona je radila to 'opuštenije',na pr? I naravno da je bilo više nedoumica sa prvim detetom,ali nikada se nisam pitala da li sam dobra mama,više se pitam sada kada je pubertet u jeku!!!!!

Da mna, to mi jako znaci sto napises. Ti si iskrena i volela bih da sve majke budu takve, a ne kada nas sretnu na ulici da lazu i nabijaju nam komplekse.

Mm je u tom fazonu,sta ga briga,al ja sam kao kad zivotinji cacnes u jazbinu.Mozda se sa godinama to promeni.

Uh i ja, pa sam zato dobila kompliment da sam malo poludela nakon porodjaja i da su to "hormoni" <_<

Da se razumemo, ja prihvatim savet kada vidim da je zaista dobronamera, ali kada vidim makar truncicu cinizma u tonu kojim mi se neko obraca, spremna sam na zestoko prepucavanje.

Pre neki dan sam se babi pozalila da sam umorna kda me je pitala kako sam, a ona mi je rekla 'Pa ja sam ti rekla da ga ne navikavas na ruke, eto ti sad sin jedinac pa ga nosi" t0116.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm je u tom fazonu,sta ga briga,al ja sam kao kad zivotinji cacnes u jazbinu.Mozda se sa godinama to promeni.

A mozda zato sto je tebi jedini posao da budes majka pa cim ti tu to dirnu, grizes, dok on ima i svoj posao, ostvaren je i na nekom drugom polju, pa ga ovo manje dotice.

Pa, dobro, mame i mi smo malo takve-priznajte.

Koliko ste puta u parku prokomentarisale neku mladu mamu u stili: Vidi kako drzi ono dete ili vidi dete je u sorcu a napolju bas duva vetar?

Ili vidi kako se ona sredila a dete joj je strokavo? Ili vidi vec daje detetu da pije sok?

Priznajem ;) Mislim da je toga uvek bilo i uvek ce biti, i zato i kazem da nije problem u onima koji komentarisu, vec u nama koje se zbog toga uzbudjujemo. Samo eto pravdam i nas, jer verujem da je jako velik pritisak na nama, i nije lako izboriti se s njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao istina prava.Znas kako se razbesni kad mu neko suflira kako da nasteluje trap,e onda bi mogao da ujeda. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao istina prava.Znas kako se razbesni kad mu neko suflira kako da nasteluje trap,e onda bi mogao da ujeda. :lol:

:lol: A jos kad mu kazu da mu obuje carape!!! :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče sm u selu videl ženu da obukla detetu jaknu,kapu i dr.Ja sam dala komentar mm,ne njoj.Sinoc mene prijatelji kritikuju kako je hladno,moja deca u maici-da ih obučem,pa posle da ih uvedem u kuću.Bilo je oko 26 prijatnih stepeni.Ja im rekla da im nije hladno i nije me nista naljutilo.Inace,Nedu nosam.Kad zaplače,uzmem je,smirim pa je zaigram snecim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znate od cega ja skrenem - kad me pojedini iz familije, kako moje, tako i MM, savjetuju sta treba bebi da dajem da jede ili kad se cude kako to npr. da je prva bebina hranica bio pirinac, a ne sargarepa i sl. A niko od njih se do sada nije nasao da mi pomogne, da pricuva bebu, rasiri mi ves ili onih prvih mjesec-dva nakon porodjaja da mi skuva barem jedan rucak u deset dana.

Ali, zato imaju vremena za savjetovanje. Grrrrrr. Dodje mi da ih tada, sa oprostenjem, posaljem u mp3 :rolleyes:

Da me ne bi izbacili sa teme, evo da i ja odgovorim - uzmem bebu u narucje kad bas place. Inace je ne nosam po kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znate od cega ja skrenem - kad me pojedini iz familije, kako moje, tako i MM, savjetuju sta treba bebi da dajem da jede ili kad se cude kako to npr. da je prva bebina hranica bio pirinac, a ne sargarepa i sl. A niko od njih se do sada nije nasao da mi pomogne, da pricuva bebu, rasiri mi ves ili onih prvih mjesec-dva nakon porodjaja da mi skuva barem jedan rucak u deset dana.

Ali, zato imaju vremena za savjetovanje. Grrrrrr. Dodje mi da ih tada, sa oprostenjem, posaljem u mp3 :rolleyes:

Da me ne bi izbacili sa teme, evo da i ja odgovorim - uzmem bebu u narucje kad bas place. Inace je ne nosam po kuci.

Ovo kao da sam ja pisala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se javim ponovo na ovu temu.Moja beba već odavno ne želi da se nosa..Sad joj je mnogo zanimljivije da preslaže stvari u svojoj korpi,igra se sa štipaljkama,i otvara police.A perioda kad sam je nosila,se ni ne sećam.Sve to tako brzo prođe.I nije mi žao ni najmanje.

Ivana84 i Neuhvatljiva volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nosila sam prvo dete koliko god je trebalo, a nosiću i drugo koliko bude tražilo i koliko budem u mogućnosti.

Ja sam pobornik teorije da beba NE može da se razmazi nošenjem, već teorije da u koliko beba traži nošenje, a roditelji joj pruže, stiče samopouzdanje i jednog dana lakšu samostalnost.

Ivana84, paper_moon i majat volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nosila sam prvo dete koliko god je trebalo, a nosiću i drugo koliko bude tražilo i koliko budem u mogućnosti.

Ja sam pobornik teorije da beba NE može da se razmazi nošenjem, već teorije da u koliko beba traži nošenje, a roditelji joj pruže, stiče samopouzdanje i jednog dana lakšu samostalnost.

Apsolutno potpisujem i primenjujem, i sa ćerkom kad je bila mala, i sa sinom. On doduše uglavnom više ne želi da se nosi, ali kad treba tu smo, i mm i ja...

Phoenix voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj vise nije beba,a evo pola noci mi vileni na rukama tj ramenu,cim hocu da ga spustim on se dere "neceeeeee",ili se probudi cim ga spustim u krevet...Aman zaman ne mogu vise.Jedno mesec dana se bio primirio i sad opet.

Mislim da mi je jedino resenje da pustim mm da spava sa njim a ja da ne budem prisutna.Cujem li ga kako place necu izdrzati.A mm je flegma ima da urla celu noc ovaj ga nece dici,ima zivce kao konj.Prosto vise ne znam sta mi je ciniti. :unsure:

BEBERON voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebanu nosim kada traži,ali to je retko.Zaigra se u ogradici ili je u dubku pa šnira po kući i nije zainteresovana da bude na rukama.Uveče kad popije mleko pre spavanja samo počne da me gura rukicama da je spustim u krevet.Čim je spustim ona zaspi.

Sin nije hteo uopšte na ruke.Samo kada jede ili kada mu nije dobro,drugačije ne.Oboje su voleli da budu u gigi i da se ljuljaju,dok su bili baš bebe,a ona sada voli da se bacaka po krevetu i da sve što joj je na dohvat ruke fikne negde.Džabe ja govorim NE,samo me pogleda,nasmeje se i baci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.