Spavanje novorođenčeta

odgovora

Objavljeno

Koliko novorođenčad spavaju u toku 24h i kada kreću da budu malo vise budne.

A i S su bili totalno drugačiji, vrlo brzo su počeli da "istražuju svijet oko sebe"

Ova beba, Marija samo spava i jede pa se pitam da li je sve OK? .... koliko je normalno da spavaju, muci me pitanje da nije uspavana iz nekih drugih razloga?

Kakva su vaša iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko novorođenčad spavaju u toku 24h i kada kreću da budu malo vise budne.

A i S su bili totalno drugačiji, vrlo brzo su počeli da "istražuju svijet oko sebe"

Ova beba, Marija samo spava i jede pa se pitam da li je sve OK? .... koliko je normalno da spavaju, muci me pitanje da nije uspavana iz nekih drugih razloga?

Kakva su vaša iskustva?

Ja sam bila jako zbunjena kada sam dosla kuci iz porodilista i niakko nisam mogla da "prepoznam" bebin ritam i sta ona ustvari zeli. Spavao je vise nego sada, nekoliko puta u toku dana. Ako je beba vesela kada je budna, ako joj stolica nije zelena, ako nema temperaturu, mislim da nemas razloga da brines. Novorodjence i treba vise da spava nego sto je budno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Topaz draga, mi prve dve nedelje nismo znali da imamo bebu ;)

Samo je spavala i na svaka tri sata (ko svajcarski sat) se budila, sikila, presvukla sam je i nastavila je da spava. Ponekad dok sam je presvlacila ona je zaspala :)

U porodilistu su mi isto rekli da "ona ne place nego samo spava" :)

Tako da sam ja to shvatala kao normalno. Posle dve nedelje se nije nesto drasticno promenilo (i dan danas je spavalica), maaaalkice je bila budna posle presvlacenja i to je to ;) Ne brigaj :)

Kao sto rece Miva. Ako ne primecujes nista od toga onda je sve u redu. Lepota mala, ljubni nam Mariju :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema temperaturu, kaka joj je zlatno žuta :P, Inače je stalno smrknuta, čak i kad spava pa je takva i kada je budna, probudi se da sisa, kmekne koji put - čak ne zna ni da plače nego se javlja kao ptić. Presvucemo se, ruckamo i opet spavanjac ....

U odnosu na S ovo je totalno "čudno" ... on je non-stop bio budan i stalno je nešto zakerao i tražio ....

Inače ručka na svaka 4h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema temperaturu, kaka joj je zlatno žuta :P, Inače je stalno smrknuta, čak i kad spava pa je takva i kada je budna, probudi se da sisa, kmekne koji put - čak ne zna ni da plače nego se javlja kao ptić. Presvucemo se, ruckamo i opet spavanjac ....

U odnosu na S ovo je totalno "čudno" ... on je non-stop bio budan i stalno je nešto zakerao i tražio ....

Inače ručka na svaka 4h.

Topaz, ja bih rekla da ti imas savrseno bebce ;):lol: ma super je bebica, uzivaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Topaz, ja bih rekla da ti imas savrseno bebce ;):lol: ma super je bebica, uzivaj.

:wub::wub::wub: mala mamina žabica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mila, cuti i uzivaj dok je takva :P I moj Aco je takav bio po rodjenju, stalno je spavao, pa sam ja bila malo zabrinuta i cak ga budila da jede dok mi i lekari u bolnici i babice nisu rekle da nema potrebe, vec da spavam kad mi je Bog dao, bukvalno tim recima :D Kako vreme prolazi sve je aktivniji, sad preko dana uopste ne spava, nocu srecom spava tako da ne brini ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema temperaturu, kaka joj je zlatno žuta :P, Inače je stalno smrknuta, čak i kad spava pa je takva i kada je budna, probudi se da sisa, kmekne koji put - čak ne zna ni da plače nego se javlja kao ptić. Presvucemo se, ruckamo i opet spavanjac ....

U odnosu na S ovo je totalno "čudno" ... on je non-stop bio budan i stalno je nešto zakerao i tražio ....

Inače ručka na svaka 4h.

ona lici na moju Gabrijelu, ona je tako prva tri meseca, jos malo pa da covek zaboravi da je ima :rolleyes: , u cetvrtom mesecu je kao pocela malo da se budi i razgledjuje sa strane, a sada kad drekne mislim da je cuje pola zgrade :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ok onda :)

Ja sam vec krenula da se pitam da li slucajno postoje neki drugi razlozi njene uspavanosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ok onda :)

Ja sam vec krenula da se pitam da li slucajno postoje neki drugi razlozi njene uspavanosti

Ne brigaj, cuti i uzivaj ;):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko novorođenčad spavaju u toku 24h i kada kreću da budu malo vise budne.

A i S su bili totalno drugačiji, vrlo brzo su počeli da "istražuju svijet oko sebe"

Ova beba, Marija samo spava i jede pa se pitam da li je sve OK? .... koliko je normalno da spavaju, muci me pitanje da nije uspavana iz nekih drugih razloga?

Kakva su vaša iskustva?

E tako me podsecas na mene :lol: I ja sam sva bila uplasena sto mi Anita non-stop spava, pa i ovde sam se zalila... Ona je tako bila usnula sve do 6 meseci. E onda se odjednom probudila, i sad se ne zaustavlja :lol: Normalno je to sve, a normalno je i da ti je cudno, posto su ti starija deca bila drugacija. I ja sam se plasila za Anitu zato sto mi je Luna od rodjenja bila zlo*eb...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... mi je Luna od rodjenja bila zlo*eb...

hahahahahaha, odakle iskopa ovu zadnju riječ hahahaha :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahahahaha, odakle iskopa ovu zadnju riječ hahahaha :) :) :)

Tako moja sestra zove Lunu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, moja bebica je danas napunila mesec dana. Od prvog dana se noću budila samo jednom. Zaspi oko 10h i budi se oko 2-2,30 siki i nastavi da spava do 8, što je super, ali zato se danju budi na svakih sat vremena i ne znam šta da radim. Neki me savetuju da treba da sisa, dok drugi kažu da joj ne dajem na manje od dva i po sata. Čak i moj muž insistira da bebac ne jede svakih sat i po, a njega jedino sika uteši. Ako neko ima slično iskustvo, volela bih da podeli, iako ovo možda viče ima veze sa ručkanjem, nego sa spavanjem. Hvala i pozdrav

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, moja bebica je danas napunila mesec dana. Od prvog dana se noću budila samo jednom. Zaspi oko 10h i budi se oko 2-2,30 siki i nastavi da spava do 8, što je super, ali zato se danju budi na svakih sat vremena i ne znam šta da radim. Neki me savetuju da treba da sisa, dok drugi kažu da joj ne dajem na manje od dva i po sata. Čak i moj muž insistira da bebac ne jede svakih sat i po, a njega jedino sika uteši. Ako neko ima slično iskustvo, volela bih da podeli, iako ovo možda viče ima veze sa ručkanjem, nego sa spavanjem. Hvala i pozdrav

Moj ti je savet da pustiš dete baš ovako kako funkcioniše sada.

Ništa ja tu ne bih menjala, veruj da bi se mnoge mame menjale sa tobom za tako spavanje bebe noću. ;) Beba će vremenom da duže spava i preko dana i da se uobroči. Mala je da bi sad pravili neke razmake u jelu i spavanju, a pri tome i lepo napreduje. Prosto pozdrvi sve i reci im da pratiš ritam svoje bebe koji je jako zadovoljavajući. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj ti je savet da pustiš dete baš ovako kako funkcioniše sada.

Ništa ja tu ne bih menjala, veruj da bi se mnoge mame menjale sa tobom za tako spavanje bebe noću. ;) Beba će vremenom da duže spava i preko dana i da se uobroči. Mala je da bi sad pravili neke razmake u jelu i spavanju, a pri tome i lepo napreduje. Prosto pozdrvi sve i reci im da pratiš ritam svoje bebe koji je jako zadovoljavajući. :)

Ivančice, veliko hvala :) pre svega na podršci, a onda i na brzom odgovoru. i sama sam tog mišljenja, ali je drugačije kada ti neko isto i potvrdi. Sutra nam je prva kontrola, videćemo i koliko je i kako napredovao. Hvala još jednom i veliki pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, moja bebica je danas napunila mesec dana. Od prvog dana se noću budila samo jednom. Zaspi oko 10h i budi se oko 2-2,30 siki i nastavi da spava do 8, što je super, ali zato se danju budi na svakih sat vremena i ne znam šta da radim. Neki me savetuju da treba da sisa, dok drugi kažu da joj ne dajem na manje od dva i po sata. Čak i moj muž insistira da bebac ne jede svakih sat i po, a njega jedino sika uteši. Ako neko ima slično iskustvo, volela bih da podeli, iako ovo možda viče ima veze sa ručkanjem, nego sa spavanjem. Hvala i pozdrav

I moja beba je isto tako prvih mesec dana, nisam videla nikakav problem u tome, samo sam pratila njen ritam... Danju sam joj davala da siki kad god je ona htela (i dalje to radim naravno). Postepeno je pomerala budjenje za sat kasnije, sad se budi da rucka oko 7h. Nikad je nisam budila. Osim prvu noc, tad sam bila izbezumljena:D Beba ti je super, nemoj da brines, budi srecna sto tako lepo nocu spava. A danju...sika kad god trazi. Moje dete preko dana odspava sve ukupno oko 1h. Prvih mesec dana je bas isto kao tvoja beba, spava malo, pa jede, pa spava. Mi ni sad nemamo nikakav red i raspored. Samo prati svoju bebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj je poceo da istrazuje svet oko sebe od 4:45 jutros! :blink: Sreca, sreca, radost! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja beba je isto tako prvih mesec dana, nisam videla nikakav problem u tome, samo sam pratila njen ritam... Danju sam joj davala da siki kad god je ona htela (i dalje to radim naravno). Postepeno je pomerala budjenje za sat kasnije, sad se budi da rucka oko 7h. Nikad je nisam budila. Osim prvu noc, tad sam bila izbezumljena:D Beba ti je super, nemoj da brines, budi srecna sto tako lepo nocu spava. A danju...sika kad god trazi. Moje dete preko dana odspava sve ukupno oko 1h. Prvih mesec dana je bas isto kao tvoja beba, spava malo, pa jede, pa spava. Mi ni sad nemamo nikakav red i raspored. Samo prati svoju bebu.

Megi, hvala :) ... a za neverovati, juče, posle pisanja forumu, odvalio je 3,5 sata :D, stigla sam i ja da dremnem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li postoji neki "pravilan" nacin za uspavljivanje novorodjenceta?

Neka tehnika koja ce sigurno da upali? :D

Da ga tako naviknem da se uspavljuje i ubuduce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja D. pustim onu muzikicu sa vrteske i tako zaspe, tako mi se i S. uspavljivala do 9 meseci i onda je pocela da trazi da lezi neko pored nje <_< <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, mene interesuje koji je najbolji polozaj za spavanje novorodjenceta? Neki kazu da je najbolje na ledjima dok drugi tvrde da nikako ne treba tako jer beba ako bljucne sve joj se vrati u grlo i moze da se ugusi i da spava na bokovima. Ne znam sta da mislim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.