Oziljci od uraslih dlaka

odgovora

Objavljeno

Drage moje, imam jako velike problem sto se depilacije tice... Naime, brijac za pazuh mi je ok, ali za noge katastrofa! Od epilatora su mi urastale dlake, depilacija kremama mi rane otvori, a vosak mi je odgovarao, ali sada posle trudnoce su mi ruke i na njega odreagovale, ne znam vise sta cu. Ali mi je ipak najveci problem to sto sam jos pre dve godine jednom obrijala noge i dlake su mi toooliko urasle da ja ne mogu da ih oporavim. Povadila dlacice, ali oziljci... Koristila linola dodatak za kupku u kombinaciji sa nekom antibiotskom kremom, po savetu dermatologa, dooobro platila i nista... Sada mi doktorka predlaze neku fototerapiju, samo da se resim buknulog ekcema i krecem, 3puta nedeljno, minimalno 3 nedelje... Dala mi je i neku vitaminsku kremu sa ureom, milion puta su mi je davali... Ima li neka slican problem i da li znate nesto o fototerapiji? Da li je neka uspela da se resi ovih zaista ruznih oziljaka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li si probala Flogocid mast?

Je li mislis na onu veterinarsku Flogocid mast? OT je, ali mojoj mami ju je jos pre rata preporucila veterinarka kao ekstra stvar za opekotine, i vise puta se pokazalo da je tako. Sad je uvek imamo obe u kuci.

Sto se tice urastanja dlaka, imala sam jednom problem, cvoric na butini velicine omanjeg oraha koji sam resila pomocu intenzivne terapije antibioticima, ali mi oziljak nije ostao tako da ne znam sta da ti pametno kazem :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ah, sad tek vidim da postoji i verzija za ljude, ne samo za zivotinje :lol: Nadam se da lepse mirise ako nista drugo :lol: U svakom slucaju odlicna je i nije lose probati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isti problem imam.Noge u tackama i flekama, urastaju kako god da ih depilram/brijem. Takodje pila seriju antibiotika zbog gnojave rane koja se stvorila.Probala i flogocid i sve zive kreme i losione protiv urastanja. Nema pomoci, ne trosi se na to.

Na kraju mi je dr rekla da se toga mogu jedino resiti laserom, a za to nemam novca, trebalo bi mi bar 1000e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li si probala Flogocid mast?

nisam probala tu mast, znas kako do sada jedino na svoju ruku sto sam probala bilo je jod u kombinaciji sa jos necim, ne secam se, kao za skidanje flekica, ostalo mi je dermatolog prepisivao ali opet nista... Zato sam resila da trazim savet, videcu da mozda i to probam! Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je li mislis na onu veterinarsku Flogocid mast? OT je, ali mojoj mami ju je jos pre rata preporucila veterinarka kao ekstra stvar za opekotine, i vise puta se pokazalo da je tako. Sad je uvek imamo obe u kuci.

Sto se tice urastanja dlaka, imala sam jednom problem, cvoric na butini velicine omanjeg oraha koji sam resila pomocu intenzivne terapije antibioticima, ali mi oziljak nije ostao tako da ne znam sta da ti pametno kazem :(

ja sam saa tim gnojenjem samo jednom imala problem, hvala Bogu, jos bi mi to falilo. Bilo je u predelu cevanice dole, a ja pametna umesto kod dr.sama kopala, stiskala, sad imam mali oziljak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isti problem imam.Noge u tackama i flekama, urastaju kako god da ih depilram/brijem. Takodje pila seriju antibiotika zbog gnojave rane koja se stvorila.Probala i flogocid i sve zive kreme i losione protiv urastanja. Nema pomoci, ne trosi se na to.

Na kraju mi je dr rekla da se toga mogu jedino resiti laserom, a za to nemam novca, trebalo bi mi bar 1000e.

Draga moja, bas mi je zao sto imas i ti taj problem, ali mi je drago sto imam sa kime barem taj problem da podelim, jer zaista niko koga znam nema ni slican problem, istraumiram se kad pogledam bilo cije glatke lepe noge koje nisu sarene... Ovo leto me malo i popustilo, proslo sam u helankama provela... Laseri.... Ja bih najradije trajnu depilaciju uradila, ali to kad dobijem sedmicu na lotou... Stvarno je preskupo. Uplaticu tad i tebi, nista se ne sikiraj :D Sto se krema tice, bila je zima pa nesto nisam nista novo ni pokusavala, ali sam citala po netu da bi pomoglo da se radi piling 3 puta nedeljno i stalno konstantno mazanje pantenolom. Ali ja imam problem i sa atopijskim dermatitisom. Ekcem mi je buknuo, kakav crni piling preko toga?! Kozu bih skinula, ekstremno je suva. Takodje postoji i neka krema za oziljke, naci cu kako se bese zove, ali je zaista mucenje mazati je 3 puta dnevno, mora da se umasira valjda po pola sata da upije, pa onda nocu natopis gazu u nju pa stavis, i tako u nedogled, dugo traje terapija... Videcu sa ovom fototerapijom, bas me interesuje sta je to, mozda kao potamnis, izblede oziljci, sta ga znam. Kada bih pocrnela situacija bi bila bolja, ali ne mogu sa ovim malisom po suncu celo popodne, nemam ga gde... Zaista mi je ta koza jedini kompleks u zivotu, lakse podnosim i visak kilograma posle trudnoce i male grudi mi nikakav problem nisu, ali koza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam probala tu mast, znas kako do sada jedino na svoju ruku sto sam probala bilo je jod u kombinaciji sa jos necim, ne secam se, kao za skidanje flekica, ostalo mi je dermatolog prepisivao ali opet nista... Zato sam resila da trazim savet, videcu da mozda i to probam! Hvala!

Znam jednog koji taj flogocid maže u usta ili ok....slobodno možeš da ga koristiš za mnogo stvari. ja ga već godinama imam kao obaveznu stvar u kućnoj apoteci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam jednog koji taj flogocid maže u usta ili ok....slobodno možeš da ga koristiš za mnogo stvari. ja ga već godinama imam kao obaveznu stvar u kućnoj apoteci!

Nabavljam! :D Hvala ti na savetu! :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, imam jako velike problem sto se depilacije tice... Naime, brijac za pazuh mi je ok, ali za noge katastrofa! Od epilatora su mi urastale dlake, depilacija kremama mi rane otvori, a vosak mi je odgovarao, ali sada posle trudnoce su mi ruke i na njega odreagovale, ne znam vise sta cu. Ali mi je ipak najveci problem to sto sam jos pre dve godine jednom obrijala noge i dlake su mi toooliko urasle da ja ne mogu da ih oporavim. Povadila dlacice, ali oziljci... Koristila linola dodatak za kupku u kombinaciji sa nekom antibiotskom kremom, po savetu dermatologa, dooobro platila i nista... Sada mi doktorka predlaze neku fototerapiju, samo da se resim buknulog ekcema i krecem, 3puta nedeljno, minimalno 3 nedelje... Dala mi je i neku vitaminsku kremu sa ureom, milion puta su mi je davali... Ima li neka slican problem i da li znate nesto o fototerapiji? Da li je neka uspela da se resi ovih zaista ruznih oziljaka?

Ne znam za oziljke kako da pomognem, ali ako imas problem i sa voskom i brijanjem, mozda da razmislis o laseru? Jeste skupo, ali ukoliko mozes to bi ti bilo najbolje resenje, i koliko znam ide se jednom mesecno odprilike, pa ne ispadne mnogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam za oziljke kako da pomognem, ali ako imas problem i sa voskom i brijanjem, mozda da razmislis o laseru? Jeste skupo, ali ukoliko mozes to bi ti bilo najbolje resenje, i koliko znam ide se jednom mesecno odprilike, pa ne ispadne mnogo.

Nisam se nesto raspitivala o ceni lasera, ali sam cula da su cene priiiilicno visoke. U sustini jedan tretman nije toliko skup, ali koiliko je tretmana potrebno, na kraju to bude par hiljada evra, a trenutno zaista nisam u mogucnosti da tu sumu izdvojim. Nadam se da ce biti nekad :) Kada odem na kontrolu kod dr.pitacu je da li postoji neki medicinski djavo za uklanjanje dlaka, i moliti Boga da kaze DAAA! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam se nesto raspitivala o ceni lasera, ali sam cula da su cene priiiilicno visoke. U sustini jedan tretman nije toliko skup, ali koiliko je tretmana potrebno, na kraju to bude par hiljada evra, a trenutno zaista nisam u mogucnosti da tu sumu izdvojim. Nadam se da ce biti nekad :) Kada odem na kontrolu kod dr.pitacu je da li postoji neki medicinski djavo za uklanjanje dlaka, i moliti Boga da kaze DAAA! :D

Ne bih da propagiram sad ovde laser, ali mislim da mnogi veruju da je skuplje nego sto jeste..

Evo recimo imas ovde cenovnik, oni su od jeftinijih..a dobri su

http://www.ladysense.co.rs/index.php?action=cenovnik

A potrebna su 3-7 tretmana ukupno da se uklone dlacice potpuno (dakle od 27-63 hiljade dinara sveukupno)..bar tako tvrde, ne mogu da garantujem za noge, moja drugarica je radila prepone tu i zadovoljna je

Cisto da ostavim informaciju, jer znam da su mnogi u zabludi da im treba hiljade i hiljade evra za to, a nije tacno. Ne mislim tebe da nagovaram na laser :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima vise vrsta tih lasera sad ih vise ni ne razlikujem. Znam da taj sto meni treba kosta oko 150e po tretmanu za obe potkolenice.A bg ns i ne gledam jer necu sigurno jos i put placati.

Flogocid je dobar za izvlacenje gnoja on se inace preporucuje za cireve. Ako je neka bas onako upaljena ja sam mazala sa njim deblje i preko toga flaster( hanzaplast) da se ne obrise. U iste svrhe je odlican hemel za pete.

Ja imam oziljak na cevanici, i to nisam sama kopala vec moja mama :lol: , kao da mi pomogne i ocisti. 3 meseca sam bila na atibioticima,a to se produbilo otvorilo i koza izgledala kao da trune, ma grooozno. Sad imam samo flekicu.

Ja sam odustala od svega, takodje cekam sedmicu pa da uplatim laser :rolleyes: . Piling uradim povremeno ali ne pomaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam ja imala problem sa tim cvoricem, pored antibiotika koji sam pila (mislim da je Cefaleksin bio u pitanju) dermatolog mi je rekao da mazem i mast Garamycin a celo podrucje pre toga da predjem rastvorom borne kiseline, kao da se dezinfikuje, jer dezinfekcija ubrzava izlecenje. Mozda je i to doprinelo da ne ostane nikakav oziljak, sta znam. Opet je to samo preventiva dok upalni proces jos traje, a kako popraviti stetu kad je vec nastala ne znam.

I meni je dermatolog preporucivao lasersku depilaciju i odem ja da se raspitam, trazili su mi neku ne bas malu cifru. Hajd ne bih ja zalila ni da platim ako ce mi resiti problem, ali su mi rekli da to zavisi sve od dlake i da mi ne mogu nista garantovati te sam odustala.

Ako neko uradi tu depilaciju javite da vidimo vredi li para ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

setila sam se dobila sam tad i klindamicin (valjda) gel da mazem noge. On je cini mi se protiv bubuljica. Jos jedno bacanje novca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih da propagiram sad ovde laser, ali mislim da mnogi veruju da je skuplje nego sto jeste..

Evo recimo imas ovde cenovnik, oni su od jeftinijih..a dobri su

http://www.ladysense.co.rs/index.php?action=cenovnik

A potrebna su 3-7 tretmana ukupno da se uklone dlacice potpuno (dakle od 27-63 hiljade dinara sveukupno)..bar tako tvrde, ne mogu da garantujem za noge, moja drugarica je radila prepone tu i zadovoljna je

Cisto da ostavim informaciju, jer znam da su mnogi u zabludi da im treba hiljade i hiljade evra za to, a nije tacno. Ne mislim tebe da nagovaram na laser :lol:

Ima vise vrsta tih lasera sad ih vise ni ne razlikujem. Znam da taj sto meni treba kosta oko 150e po tretmanu za obe potkolenice.A bg ns i ne gledam jer necu sigurno jos i put placati.

Flogocid je dobar za izvlacenje gnoja on se inace preporucuje za cireve. Ako je neka bas onako upaljena ja sam mazala sa njim deblje i preko toga flaster( hanzaplast) da se ne obrise. U iste svrhe je odlican hemel za pete.

Ja imam oziljak na cevanici, i to nisam sama kopala vec moja mama :lol: , kao da mi pomogne i ocisti. 3 meseca sam bila na atibioticima,a to se produbilo otvorilo i koza izgledala kao da trune, ma grooozno. Sad imam samo flekicu.

Ja sam odustala od svega, takodje cekam sedmicu pa da uplatim laser :rolleyes: . Piling uradim povremeno ali ne pomaze.

Ma nemas sta da me nagovaras, ja bih odmah i sama krenula. Sto se cene tice, u odnosu na ono sto sam ja mislila to nije previse, ali bih i ja takodje morala da putujem iz Paracina... Ne znam odakle si ti Lorelaj (ne mogu da prelomim jezik tvoj nik da napisem, haha)? A ja imam i problem psihicke prirode :D Ja MORAM svaku tackicu na svome telu da iskopam do besvesti, ma to je jace od mene, ili da crknem ili da je kopnem, pa napravim jos gore... Kad si spomenula to kopanje vec... Uh hocu da prestanem sa tim samopovredjivanjem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

setila sam se dobila sam tad i klindamicin (valjda) gel da mazem noge. On je cini mi se protiv bubuljica. Jos jedno bacanje novca

eee o tome se i radi, da sam ja sigurna da cu na ovaj nacin resiti problem trajno, pa i da uradim, ali zamisli das toliki novac i nista? Pa da skrenes, aliii rizik stvara kapital samo sto je ovaj rizik finansijski malo tezi :D Dakle ima li nekog dobrovoljca da proba, haha? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.