blizanci do 6 meseci

odgovora

Objavljeno

Kako se najbolje organizovati oko blizanaca?Da li moze sama majka oko blizanaca? B) B) :D:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA SAM MAJKA DVA DECAKA,I SADA SAM U TRECOJ BLIZANACKOJ TRUDNOCI I TO DECAK I DEVOJCICA.VEC SAM U 35 NEDELJI,BLIZIMO SE KRAJU.SA PRVE DVE TRUDNOCE SAM BILA VECINOM SAMA I USPELA SAM SVE OKO NJIH DA POSTIGNEM ,ALI ME BRINE SADA KAKO CU SAMA SA DVOJE MALE DECE.PLASIM SE OKO HRANJENJA .PA AKO MOZE BILO KAKAV SAVET OD ISKUSNIH MAJKI UNAPRED HVALA :rolleyes::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da se nadovezem i ja

moze mama sam cuvati blizance sto da ne, i ja sam prvih mesec dana imala pomoc moje mame, dok sam se oporavila od carskog i oslobodila straha to su mi prva deca, sada ide super, stignem i da pocistim i skuvam, i da se odmorim, samo dobra organizacija i moji su nauceni da jednom dnevno istovremeno odspavaju tako da za to vreme stignem sve ostalo, a kada spava samo jedno od njih onda se skroz posvetim budnoj bebi i tako u krug, grcice smo srecom imali nekih nedelju dana samo, i to decak po nekih pola sta je bilo strasno, dok curica ih nije imala, a sto se hranjenja uvek jedno mora da saceka malo, to je najteze jedno hranis a drugo place, mada su moji malo sikili, sad su na ad-mleku tako da se hranimo kad treba i istovremeno

ali koliko god da je tesko, kad ujutru stanem uz krevetac i kazem dobro jutro mili moji, i dobijem dva osmeha od uveta do uveta i raduju se i rukama i nogama, jednostavno srce igra od srece...

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mozda ce i decaci malo pomoci? Ponekad je dovoljna i mala pomoc, mada je zgodno da neko iskusan prvih par nedelja bude blizu. Meni su isto blizanci bili prva deca - sada imaju 10 meseci i imala sam u pocetku pomoc, najvise zbog moje fizicke oslabljenosti tokom trudnoce, ali sada vec duze vreme sve radim sama. Samohrana sam majka, hranim ih, cuvam, zabavljam, perem, izvodim i vracam sama sa 4.og sprata u zgradi bez lifta...znaci puno toga se moze. A da ne spominjem sto ce u trecoj trudnoci laktacija biti laksa, sa mnogo manje propratnih problema. Ma samo napred! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

(jase @ 1.07.2012, 16:22)

Kako se najbolje organizovati oko blizanaca?Da li moze sama majka oko blizanaca? cool.gifcool.gifbiggrin.gifrolleyes.gif

Naravno da moze. U pocetku je malo tesko ali kako budu rasli bice sve lakse i lakse. Treba samo malo da se uhodas, posle ide kao na traci.

Ne znam da li ces imati pomoc u pocetku, mislim da bi bilo pozeljno. Meni je mama pomagala prvih mesec dana i iskreno da nije bila tu ne znam kako bih. Dobro, ja imam i starijeg decaka koji je preaktivan tako da je bas trebalo puno snage.

Znaci, moj savet ti je da ti u pocetku neko pomogne, da malo dodjes sebi od porodjaja, a posle ces se vc snaci. Hvala Bogu pa ti prvi meseci ne traju vecno i sve se da preziveti smile.gif) Meni je najteze padalo kada treba da ih podojim i kad vriste u isto vreme, i onda ono mucenje kako da ih obe namestim na grudi u isto vreme a nema ko da mi pomogne da mi ih pridrzi...aaaaaa! Dobro, grceve necu pominjati i urnisanje prvih tri meseca od 20h do 23h. Kupanje mi je takodje bilo zeznuto. Imam nisku kadu i morala sam i ja ulaziti zajedno sa njima u nju, a kupala sam ih jednu po jednu i onda to traje celu vecnost ...smile.gif)

Ok, ok, necu te vise strasiti hahah

A i ja ti ispricah moje muke umesto da te ohrabrim smile.gif)

Ne brini, sve dodje na svoje. Videces, uci ces u stos i pre nego se osvastis. Ako te zanima nesto konkretno pitaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.