odgovora

Objavljeno

koje dude koristite?Mi koristimo nuk-ove,ali je problem u tome sto,odprilike,traju maksimum 10 dana!Aventove nesmem ni da se usudim da mu ih dam,pa me zanima koje dude vi koristite i koliko su kvalitetne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi isto NUK :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi volimo one bibi jer su malene i lagane. Sve ostale su nam nekako ogromne i nabudzene. Na sve druge se samo zgrozi i ispljune ih. Imamo punu kesu bibi dudica. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi volimo one bibi jer su malene i lagane. Sve ostale su nam nekako ogromne i nabudzene. Na sve druge se samo zgrozi i ispljune ih. Imamo punu kesu bibi dudica. :wub:

:huh: nisam cula za te dude!to je ime marke"bibi"?Gde to ima da se kupi,jel bar traju duze od nukovih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koje dude koristite?Mi koristimo nuk-ove,ali je problem u tome sto,odprilike,traju maksimum 10 dana!Aventove nesmem ni da se usudim da mu ih dam,pa me zanima koje dude vi koristite i koliko su kvalitetne?

Ne kapiram kako vam dude traju 10 dana. Mi smo koristili NUK i trajale su najmanje po dva meseca. Svakoga dana tacnije jutra sam ih sterilisala a u toku dana sam ih samo prala pod mlazom tople vode!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:huh: nisam cula za te dude!to je ime marke"bibi"?Gde to ima da se kupi,jel bar traju duze od nukovih?

Mi smo ih sve dobili na poklon. Imamo ih najmanje 20-25. I dnevne i nocne. Meni se svidjaju zato sto ne opterecuju bebinu vilicu, lagane su. Na njima pise swiss made. Sigurno ih ima u apotekama i bebi radnjama, nisam gledala. Ali cim ih "potrosimo" moracu i ja da idem u potragu. Ja ih cesto menjam, ali relativno dugo traju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koje dude koristite?Mi koristimo nuk-ove,ali je problem u tome sto,odprilike,traju maksimum 10 dana!Aventove nesmem ni da se usudim da mu ih dam,pa me zanima koje dude vi koristite i koliko su kvalitetne?

mi koristimo isto nuk-ove, ali nama dugo traju... ne znam zašto to vama tako kratko traje... mi od rođenja njih kupujemo i super su...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi takodje Nuk-ove.Poslednji put smo kupili 10 kom.pre 10meseci otprilike i sve su ok.Koristimo silikonske 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi od pocetka koristimo Avent i dnevne i nocne i super su nam. Taca 75 sta fali Avent dudama? :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi koristimo AVENT dude, i odlicne su...evo imamo jednu od rodjenja i jos traje, ja je jednom dnevno sterilisem, a preko dana perem s mlakom vodom i nista joj nefali, kao nova je! Mi smo zadovoljni tj. nasa beba, jer je ona cucla :) druge nismo ni probali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi koristimo avent,nista joj ne fali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koristili smo Chicco-ve varalice (one gumene, jer silikonske  nije htela) i zaista su dobre i izdrzljive, ali smo ih u vrticu gubili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne kapiram kako vam dude traju 10 dana. Mi smo koristili NUK i trajale su najmanje po dva meseca. Svakoga dana tacnije jutra sam ih sterilisala a u toku dana sam ih samo prala pod mlazom tople vode!

ne kapiram ni ja!verovatno ih unistim pri sterilisanju,jer nemam sterilizator vec ih iskuvavam kao flasice!?lepo vidis vodu usred samog tog silikonskog dela koji stavlja u usta! a i ja ih posle sterilisanja samo perem vodom i eto-ne traju nam UOPSTE! :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi od pocetka koristimo Avent i dnevne i nocne i super su nam. Taca 75 sta fali Avent dudama? :mellow:

Verovatno im nista ne fali,ali posle one afere sa njihovim flasicama,nisam sigurna ni u njihove dude!!!!!a i pre te afere smo probali da mu damo te dude i nije ih hteo.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi od pocetka, a i sada (imamo dve godine, uzas znam:)), koristimo chicco od kaucuka....jasu one ruzne ali su jako dobre posto su cele od kaucuka i u toku noci nema sanse da se nazulja na dudu...a i najprirodniji je materijal, sto mi je jako bitno kad nam je po ceo dan i noc u ustima :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo 8 varalica i nukove i chiccove i sve moguce, i nas bebac nece ni jednu pa to ti je. Od svake se gadi. Tako da nisam uspela da ga na teram da je prihvati :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo 8 varalica i nukove i chiccove i sve moguce, i nas bebac nece ni jednu pa to ti je. Od svake se gadi. Tako da nisam uspela da ga na teram da je prihvati :(

Ista priča, nikad nije prihvatila dudu. Ne nerviraj se, bar nećeš morati da je odvikavaš od toga ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol:

Meni beba nije beba ako neće cuclu i ako ne puzi. Moj Srđa je hteo cuclu od samog početka. I to mi je bio spas. Jer je od drugog dana stavljao palac u usta. Tako smo izašli iz porodolišta. Bila mi je frka da ne krene sa palcom u ustima, i onda tako do 12 god kao i njegova tetka. Srećom palac je brzo izbacio, ali je postao zavisnik od duda. Znao je da stavi i dve u isto vreme. Cuclu smo bez ikakvih problema izbacili sa 2 godinne i 9 meseci. koristili smo Nukove. Čula sam da su one odlične, prihvatljiva cena, jer sam ih ja menjala na 2 meseca i imala ih po 10 kom u isto vreme. Uz svaku odevnu kombinaciju imali smo odgovarajuću dudu. Bila sam luda za njima. Iskuvavala sam ih samo kad ih kupim, a posle samo sa vrelom vodom. A flašice i cucle sam jedanput dnevno sterilisala sa rastvorom za sterilizaciju. Tako bih radila i sa drugim detetom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo koristili Nuk-ove,ali nisam odusevljena,pa sam sada promenila i kupujem Nuby....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi imamo 3 aventove i jednu nukovu i koristimo ih od drugog meseca života i ja ih iskuvavam povremeno a u toku dana perem toplom vodom i sapunom samo kada ispadnu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi koristimo Nuk silikonske i super su nam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi od pocetka koristimo Avent i dnevne i nocne i super su nam.

Koja je razlika između dnevnih i noćnih duda? A između gumenih i silikonskih? Jel su gumene isto što i od kaučuka? kako ste se vi opredelili koju marku dude da uzmete? Mi odabrali jer nam se svidela kako izgleda. :blink:

Šta je pitanjaaaaaa? Stvarno sam radoznala. :lol:

Mi koristimo Nuby.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo od drugog do cetrnaestog meseca imali dudu i uvek smo Mam kupovali. ja ne volim one koje imaju viseci prsten za kacenje o lancic ni prevelike, ravne i td. Zato mi se samo Mam dopao po dizajnu. Kvalitet je super s tim sto smo ih imali po 2-3 u isto vreme i obavezno bacali posle max dva meseca. Nikad nije bila danonocno vezana za dudu, posebno ne poslednjih nekoliko meseci kad je sluzila samo za uspavljivanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koja je razlika između dnevnih i noćnih duda? A između gumenih i silikonskih? Jel su gumene isto što i od kaučuka? kako ste se vi opredelili koju marku dude da uzmete? Mi odabrali jer nam se svidela kako izgleda. :blink:

Šta je pitanjaaaaaa? Stvarno sam radoznala. :lol:

Mi koristimo Nuby.

Dnevne imaju onaj kruzic o koji mozes da zakacis kaiscic za dudu, a nocne su bez toga. Gumene su od gume, a silikonske od silikona.. haha! :D :D Izem ti objasnjenje! Mi koristimo silikonske, od gumenih se grozi.. Kazu da su od kaucuka najbolje, ali ih mi nismo koristili.. Nama je bilo najbitnije da su dude lagane, malene, da ne opterecuju bebinu vilicu.. Imas i dudice po velicinama, a posto ste vi maleni, najbolje je jedinica. Nadam se da sam ti bar malo pomogla :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dnevne imaju onaj kruzic o koji mozes da zakacis kaiscic za dudu, a nocne su bez toga. Gumene su od gume, a silikonske od silikona.. haha! :D :D Izem ti objasnjenje! Mi koristimo silikonske, od gumenih se grozi.. Kazu da su od kaucuka najbolje, ali ih mi nismo koristili.. Nama je bilo najbitnije da su dude lagane, malene, da ne opterecuju bebinu vilicu.. Imas i dudice po velicinama, a posto ste vi maleni, najbolje je jedinica. Nadam se da sam ti bar malo pomogla :wub:

Koje su prednosti/mane silikonskih/gumenih cucli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.