odgovora

Objavljeno

Žene, da li ste se kod korištenja duda strogo pridržavale uputstva, tj. da koristite dude koje su predviđene za određeni uzrast? Ja svom bebcu kupujem NUK dude, oni imaju one 0-6 meseci, onda sledeća "veličina" je 6-18 meseci (tako je bar ovde, ne znam kako je u Evropi :huh:) . E sad, pošto će bebac brzo napuniti 6 meseci, trebao bi da pređe na te veće dude, ali su one baš mnogo veće, neki dan sam mu dala iz fore i odmah je ispljunuo. U stvari moje pitanje je može li bebi da naškodi ako koristi neku dudu koja je manja ili veća od one preporučene za taj uzrast? Može li to eventualno negativno da utiče na razvoj vilice?

Pa znaš kako ako je već ispljuvava, mislim da vam je to idealna prilika da se rešte dude. Jel se uspavljuje sa dudom ili flašicom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ispljuvava tu veću, ovu manju hoće, zato pitam. Ne treba mu duda da bi zaspao, preko dana kad se umori krene da kmeči i glavica mu pada, tad ga stavim da spava i zaspi bez problema. Ali s obzirom da ne spava puno danju, naveče oko pola 11 zaspi i ne budi se celu noć uglavnom. Tokom spavanja dudu uvek ispljune. Pretpostavljam da mu nije neophodna, više mu ja stavljam kad znam da bez razloga plače :lol: Hvala ti, nije loša ideja, videću da mu ne dajem pa javim kako se razvija situacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ispljuvava tu veću, ovu manju hoće, zato pitam. Ne treba mu duda da bi zaspao, preko dana kad se umori krene da kmeči i glavica mu pada, tad ga stavim da spava i zaspi bez problema. Ali s obzirom da ne spava puno danju, naveče oko pola 11 zaspi i ne budi se celu noć uglavnom. Tokom spavanja dudu uvek ispljune. Pretpostavljam da mu nije neophodna, više mu ja stavljam kad znam da bez razloga plače :lol: Hvala ti, nije loša ideja, videću da mu ne dajem pa javim kako se razvija situacija.

Nice, najbolje je da pokušaš da je izbaciš, ko što Ivančica reče.

Evo, mi smo se namučili, zato ti kažem. Nakon prestanka dojenja duda je bila uteha.

U stvari sad tek vidim koliko meni nedostaje ! :D Pošto je jednovremeno bila i opcija "MUTE", u našem slučaju!

On sad melje i tako se uspava. Verujte da tek kad mu viknem -Ućuti! Malo se smiri i onda zaspi, a pre toga ga slušam jedno pola sata minimum. Pokušavala sam da, ako vidim da neće da spava, odemo da se igramo, ali ne, njemu se spava, a i dalje priča!!!

A što se dude tiče, mi smo imali neku silikonsku, braon, skroz je bila mekana. I to smo pratili do i od 6.meseca, i obe je prihvatio dobro. ...

Mislim, ako ćemo pravo, oni koji su protiv duda, biće i protiv svega što je u vezi sa njima, tako i tim veličinama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U stvari sad tek vidim koliko meni nedostaje ! biggrin.gif Pošto je jednovremeno bila i opcija "MUTE", u našem slučaju!

On sad melje i tako se uspava. Verujte da tek kad mu viknem -Ućuti! Malo se smiri i onda zaspi, a pre toga ga slušam jedno pola sata minimum. Pokušavala sam da, ako vidim da neće da spava, odemo da se igramo, ali ne, njemu se spava, a i dalje priča!!!

Kad sam pročitala ovaj deo setila sam se da sam u jednom BBC dokumentarcu, ''Baby Human'', videla nešto što me podsetilo na tvoju bebu.

Naizgled blebetanje, ili igranje neposredno pred spavanje je bitan proces učenja. U krevetu beba sumira utiske, ponavlja stvari koje je naučila, doživela. Pamćenje naučenog je trajnije ako mu sledi više sati sna. I to je česta pojava kod dece posle godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.