odgovora

Objavljeno

Maki...ja to još ne mogu...nemam srca...odoh mu kupiti 2 dude...to mi je tako milo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje.... Kupila sam NUK-ovu cuclu. Jel to znaci da je NIKADA ne trebam prati deterdzentom obzirom da prilikom pranja ulazi voda u nju,pa samim tim mozda udje i malo pene ako koristim nesto od "hemije"?

Ja sam prala vodom, pa stavljala u sterilizator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki...ja to još ne mogu...nemam srca...odoh mu kupiti 2 dude...to mi je tako milo....

Moj Aki je bio kao sad Fića kad sam mu to uradila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja nece dudu, ona nju uzme pogleda sa svih strana i baci :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa ja vam se nisam ni pohvalila Jana od 8.aprila ne koristi dudu. Legle smo da je uspavam i ona mi kaze mama duda pala ispod kreveta. Ja reko da, da dacu ti je kad budem pomerala krevet da usisam. Ona se slozila i zaspala je bez problema. MM i ja u cudu, da li je moguce. Narednih dana ju je trazila u par navrata u toku dana ali nije plakala, cisto je spomene.Bas sam bila srecna i ponosna. Nisam zamisljala da ce to tako lako i glatko ici. Eto.

Filipa nemoj mu je uskracivati ako on nije spreman. Mislim da je mali i sto god mu sad kazes nece shvatiti.Pusti ga jos malo. Meni je nekako bilo zao kad se Jana odvikla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stefan nece ni D od dude .... uglavnom gura ruku u usta ili palac ako ga potrefi :) :) ... kada mu dadnem dudu napravi facu kao da se gadi i pljune je. Cak sam mu kupila i one žute dude, kao mekše su i više podsjecaju na siku ali nece ni njih. I ancica mi je cucala prst i jedva smo se odvikli u 4 godini pa sam pokusavala da dudu na sve moguce nacine "uvalim" Stefanu ali nema šanse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kazu da je lakse odvici ih od dude nego od palca. Dudu uzmes, a palciku....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kazu da je lakse odvici ih od dude nego od palca. Dudu uzmes, a palciku....

Apsolutno se slažem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa nemoj mu je uskracivati ako on nije spreman. Mislim da je mali i sto god mu sad kazes nece shvatiti.Pusti ga jos malo. Meni je nekako bilo zao kad se Jana odvikla.

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi koristimo Nuk dude. Nekada zaspi i bez nje, i prodje i po dva dana da ne znam ni gdje nam se nalaze, a nekada, kao danas, samo bi je drzao u ustima... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Novosađanko...nemoj prati deterdžentom, dovoljno je da ju prokuhaš...

Hvala na savetu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi koristimo Nuk dude. Nekada zaspi i bez nje, i prodje i po dva dana da ne znam ni gdje nam se nalaze, a nekada, kao danas, samo bi je drzao u ustima... :unsure:

Boki pazi da je ne proguta :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boki pazi da je ne proguta :lol::lol:

:lol: :lol: Za to je zaduzen mm. :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi koristimo Nuk dude. Nekada zaspi i bez nje, i prodje i po dva dana da ne znam ni gdje nam se nalaze, a nekada, kao danas, samo bi je drzao u ustima... :unsure:
i mi koristimo nukovu ali je uopste nece... na pocetku je htela pa sam je i uspavljivala sa njom sli sad nece uopste..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nema nista sladje nego bebica sa dudom :) Iako se jos nije ni rodila, nakupovala sam ih u svim bojma, i nadam se da ce ih voleti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mi koristimo nukovu ali je uopste nece... na pocetku je htela pa sam je i uspavljivala sa njom sli sad nece uopste..

Neke bebe jednostavno ne vole dude. :)

Moja jetrva ima dva sina, i ni jedan nikada nije volio dudu, ma koliko ona pokusavala... Kada se beba zaplace, ona stavi dudu i drzi mu svojom rukom, medjutim cim ona skloni ruku, duda bude izbacena kao katapultom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Ogica uopste nece dudu, ma ne pada mu na pamet da je stavi u usta i to me raduje, ali.... On je vrlo vesto pronasao zamenu za istu i stavlja prstic. Tako je od samog pocetka, cim se njemu lala eto prstica u ustima :), dok je Veca VUKLA DUDU DO 3 GODINE! Dobro..... dobro... nemojte odmah da me osudjujete :(!

Muke sam ja mucila ne bih li je odvikla od dude :(! Ma nista nije uspevalo, ni dogovor, ni da je sakrijem, jednostavno ona kada podje na spavanje mora da ima: dudu, portiklu i kucu Lalu (sa kojom i dan danas spava). To su bile tri osnovne stvari koje mora imati kada podje na spavanje ili je frka panika :(!

Ludela sam i nisam znala sta vise da radim. U jednom trenutku joj je izasla mala zvalica na rubu usnice i to smo lecili chloromphenicol-om. Prvo vece pred spavanje namazem, ona stavi dudu i kao i da nisam mazala. Celu noc sam razmisljala sta da radim i dodjem na ideju da je malo zeznem ;). Preko dana kada smo mazali sve je bilo ok s obzirom da ona preko dana nije ni trazila dudu vec samo pred spavanje. Uvece kada je posla na spavanje uzme sve svoje drangulije i ja lepo sednem pored nje i kazem da moramo da namazemo usta ali da cu da joj namazem carobno labelo da joj ujutru budu lepsa usta ali da nikako ne sme da stavlja dudu jer ce da ga skine :P. I verovali ili ne UPALILO JE! Sreci mojoj nije bilo kraja. Tretman antibiotikom tj carobnim labelom :D je trajao pet dana i tada mi je bilo lako....znam da nece staviti dudu dok god joj mazem usta, ali sta posle. Kupili smo labelo i to je bilo novo carobno labelo i mazali ga pred spavanje skoro mesec dana :lol:!

E tako smo se mi od dude odvikli :lol: a inace smo koristili NUK-ovu i imali jos 3 u rezervi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj savet novim mama, nemojte na silu deci gurati dude tj po svaku cenu im nuditi. Posle je pakao da se odviknu. E sad ako se mora birati izmedju dva zla, dude i palca, onda ja glasam za dudu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj savet novim mama, nemojte na silu deci gurati dude tj po svaku cenu im nuditi. Posle je pakao da se odviknu. E sad ako se mora birati izmedju dva zla, dude i palca, onda ja glasam za dudu.

To je meni i zubarka rekla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja Tara poslednjih nekoliko dana stalno baca dudu i stvalja palac usta...i u snu i preko dana...nadam se da ce je proci do sad je onako dudu nije imala dugo u usutima mozda malo uskenjka se stavim i hoce, a sad pljune i to onako momacki da odleti od nas sto dalje i odmah stavlja prst usta, nekad palac nekad citavu ruku, nadam se da je faza neka samo...to mi je em ruzno, a posebno zbog zubica...

Mislim da je faza, da joj vise prijaju prstici zbog bolnih desni. I Miha je tako radio, ali nije stekao naviku sisanja palca, a stavljao je i on i cijelu saku, i po tri, cetiri prsta... Ma, bio je strasno smijesan! :)

Sada preferira dudu, mada cesto stavi kaziprst i grize ga... krecu trojke... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo bacili dudu, :), a prste ne stavlja u usta.

Video je pre par dana od komšijinog malog i uradio isto.

Ja u fazonu: Vidi kako si ružan i on odma bataljuje i vadi prst.

Koliko samo deca gledanjem u druge mogu loše navike da steknu...

Al ne možeš ni da ga izoluješ od sveta...

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja Tara poslednjih nekoliko dana stalno baca dudu i stvalja palac usta...i u snu i preko dana...nadam se da ce je proci do sad je onako dudu nije imala dugo u usutima mozda malo uskenjka se stavim i hoce, a sad pljune i to onako momacki da odleti od nas sto dalje i odmah stavlja prst usta, nekad palac nekad citavu ruku, nadam se da je faza neka samo...to mi je em ruzno, a posebno zbog zubica...

isto, isto

i to tako slatko cucka... ne bih zelela da sisa palac, sestrina mala je deformisala prst od sisanja ..

ovih dana mu sve baloncici na usta, bas kao balice kad krecu zubici ali sve mi je rano nekako..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj odbija nuk dudu,da li neko ima iskustva sa drugim proizvodjacima i oblikom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj odbija nuk dudu,da li neko ima iskustva sa drugim proizvodjacima i oblikom?

Moj je cokao samo Nuk-ovu...

Moj ti je savet, da ako već odbija da mu je uopšte i ne nudiš. :)

Ne treba ti posle odvikavanje... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je duda najbolja drugarica :), ne znam kako bi smo se umirili kada smo uznemireni da nam nema dudice nase :)

Koristimo aventovu dudu, a Jana je obozava!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.