odgovora

Objavljeno

Silikonska duda traje duze i ne haba se,a gumena je katastrofa.Ja se secam kad je moja sestra bila mala imala je te gumene dude,one vremenom postanu nekako mekane i lepljive,fuj!!!

Mi koristimo nuk dudu,ali samo kad ide da spava,preko dana kad se igra ili idemo negde ne nosimo je...kazu da treba dete da se odvikava od dude kad napuni godinu,nama je uskoro rodjendan,pa smo sveli koriscenje na minimum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Silikonska duda traje duze i ne haba se,a gumena je katastrofa.Ja se secam kad je moja sestra bila mala imala je te gumene dude,one vremenom postanu nekako mekane i lepljive,fuj!!!

Mi koristimo nuk dudu,ali samo kad ide da spava,preko dana kad se igra ili idemo negde ne nosimo je...kazu da treba dete da se odvikava od dude kad napuni godinu,nama je uskoro rodjendan,pa smo sveli koriscenje na minimum.

Jeste, gumene se mnogo ljigave i lepe.. Grozne su i meni i bepcu.. Mi smo ipak za silikone :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znate li za neku prodavnicu gdje se iskljucivo prodaju Nuk-ove stvari?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znate li za neku prodavnicu gdje se iskljucivo prodaju Nuk-ove stvari?

Za radnju gde prodaju Nukove stvari nisam cuula,ali svaka apoteka bi trebala da ima niz njihovih proizvoda...

Mi smo par puta koristili dude od kaucuka,ali su ipak silikonske bolje,ne lepe se..

I najbolje su flasice Nuk siroko grlo,zato sto izgledaju bas kao mamine grudi,tako da beba ima osecaj kao da sisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taco i mi smo koristili NUK silikonske dude, i nama je ulazila voda prilikom sterilisanja iste ali nisam davala ni 5 para na to. Prosto, voda je ulazila i kada je prvi put sterilisem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mi koristimo nukove i super su nam...a i za avenotve sam cula da nisu lose :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm, sad ćete verovatno pomisliti da sam luda, ali eto da kažem svoje mišljenje i iskustvo. Ćerka je imala cuclu do 2. godine, kad je napunila rekla sam joj sad si velika i nema više cucle, i bez problema je istu bacila u đubre, a koje smo koristili nemam pojma, odem u apoteku i kupim joj koja se njoj svidi po izgledu, tu koristi dok je skroz ne izgrize, nisam je svakodnevno sterilisala, već prala sa toplom vodom. Sin nije hteo cuclu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm, sad ćete verovatno pomisliti da sam luda, ali eto da kažem svoje mišljenje i iskustvo. Ćerka je imala cuclu do 2. godine, kad je napunila rekla sam joj sad si velika i nema više cucle, i bez problema je istu bacila u đubre, a koje smo koristili nemam pojma, odem u apoteku i kupim joj koja se njoj svidi po izgledu, tu koristi dok je skroz ne izgrize, nisam je svakodnevno sterilisala, već prala sa toplom vodom. Sin nije hteo cuclu.

Zašto bi bila luda hehe..tako sam i ja radila i evo ga, momak ipo kako sam kaže :D:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zašto bi bila luda hehe..tako sam i ja radila i evo ga, momak ipo kako sam kaže :D:lol:

Ma, da živi su i zdravi, nego čitala sam ove prethodne komentare, koriste sve poznate marke i sterilišu svaki dan cuclu, a ona je štetna, od bilo kog da je proizvođača, a i ručice su im često prljave, pa ih stavljaju usta, pa sam ja vrlo brzo odustala od te sterilnost, a eto ništa im ne fali!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, da živi su i zdravi, nego čitala sam ove prethodne komentare, koriste sve poznate marke i sterilišu svaki dan cuclu, a ona je štetna, od bilo kog da je proizvođača, a i ručice su im često prljave, pa ih stavljaju usta, pa sam ja vrlo brzo odustala od te sterilnost, a eto ništa im ne fali!

Odavno sam odustala od briskanja i preteranog sterilisanja! Zdrava mi je kao dren! Tjfu, tjfu, tjfu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa koliko dana, meseci se bebi moze dati duda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa koliko dana, meseci se bebi moze dati duda?

Može čim se rodi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo probali sa NUK-ovom varalicom,ali nije bilo teoretskih sansi da je prihvati. Na poklon smo dobili varalice i flasicu firme MAM to je odmah prihvatila. Koristim sada i AVENT flasicu i cuclu i to joj ne smeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne kapiram ni ja!verovatno ih unistim pri sterilisanju,jer nemam sterilizator vec ih iskuvavam kao flasice!?lepo vidis vodu usred samog tog silikonskog dela koji stavlja u usta! a i ja ih posle sterilisanja samo perem vodom i eto-ne traju nam UOPSTE! :mellow:

Mi koristimo NUK silikonske dude, evo i sa drugim detetom, nikakvih problema, bas sam zadovoljna, samo menjamo velicinu kako dete raste :rolleyes:

a voda ulazi u njih kada se sterilisu jer imju malu rupicu na njima, kada dete cucla da ne napravi vakuum, fizika :unsure:

u svakom slucaju menjamo ih na 2-3 meseca, kada silikon vise nije providan vec onako, zamucen, a pogotovo kad stignu prvi zubi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

babylove :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi koristimo NUK silikonske dude, evo i sa drugim detetom, nikakvih problema, bas sam zadovoljna, samo menjamo velicinu kako dete raste :rolleyes:

a voda ulazi u njih kada se sterilisu jer imju malu rupicu na njima, kada dete cucla da ne napravi vakuum, fizika :unsure:

u svakom slucaju menjamo ih na 2-3 meseca, kada silikon vise nije providan vec onako, zamucen, a pogotovo kad stignu prvi zubi :(

Ovo kao dasam ja napisala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bibi,nuk i avent,svejedno obadve kcerke su od samog starta htele i cuclale svejedno koja marka,inace ih ne stterilisem skoro nikad,jer kao sto neko gore rece imaju rupice i napune se vodom,ne fali im nista,mislim da je preterano sterilisanje nepotrebno,mozda sam i looda? :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete od samog pocetka se grozila na cucle i to je i sada potpuno isto.Pocela je zbog zubice da se cesto budi nocu i ja probala da joj dam a ona ne zeli gadi se a kada joj dam ovako ona cesa zubice.:) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje.... Kupila sam NUK-ovu cuclu. Jel to znaci da je NIKADA ne trebam prati deterdzentom obzirom da prilikom pranja ulazi voda u nju,pa samim tim mozda udje i malo pene ako koristim nesto od "hemije"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete od samog pocetka se grozila na cucle i to je i sada potpuno isto.Pocela je zbog zubice da se cesto budi nocu i ja probala da joj dam a ona ne zeli gadi se a kada joj dam ovako ona cesa zubice.:) :) :)

Meni nijedna ne koristi dudu. Jednostavno, nismo morali. Ne sisaju prst i nisam morala da ih navikavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

2 duda u roku od 48 sati koju je od šale pregrizao :lol: Kada mi je mm javio da kupim dudu ostala sam zatečena... :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

2 duda u roku od 48 sati koju je od šale pregrizao :lol: Kada mi je mm javio da kupim dudu ostala sam zatečena... :wacko:

Meni se čini da je ovo dobar znak da više ne kupuješ dude :) Fića je veliki momak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali šta da radim kada neće da zaspi bez nje...samo kaže duda, duda...dudaaaaa maaaamaaaa...a ja se trudim da ignorišem....i on me onako milo pogleda i kaže mama, duda...kako da mu ne dam?! On je onako počne cuclati i zaspi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve mi je to poznato... ali sam ja jednostavno legla pored i rekla mu da je sam bacio dudu u kantu za smeće i da dude više nema.... bilo je tri dana tuge, al posle toga nije više pitao za nju.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Novosađanko...nemoj prati deterdžentom, dovoljno je da ju prokuhaš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.