""POTPASIVANJE""

odgovora

Objavljeno

Zdravo svima evo jedne teme koja je "javna tajna" svi nesto sapucu i savetuju al da ostane u krugu porodice..naime kad neka zena ne ostane odmah trudna posto se uda vec pocnu govorkanja i nagovaranja kako treba otici kod zene koja zna da "namesta krug ili popularno receno potpasivanje a jos se i zove TRLJANJE"...ja sam 3 god u braku bebe nemajesam bila ocajna al na spomen da idem kod takvih zena sam odricno odbijala,al nisam od kamena pa na nagovor svekrvih pre par dana sam otisla kod jedne takve bakice pod ubedjenjem da samo pogledam da li se pomerio "krug" jer sam pre toga radila analize i nasli mi da imam mikroplasmu i ureplasmu ovu prvu otklonila al opet mi je receno da mi one ne daju da ostanem noseca kad sam to ispricala slatkoj bakici rekla je:KAKVE BAKTERIJE CERKO KAD SU TAKO PAMETNI ZASTO CAK I ZENE KOJE IMAJU SVOJE ORDINACIJE DOLAZE DA IM JA POMAZEM CAK MI I PACIJENTE NJIHOVE DOVODE??? nesto me je trljala pola sata i zategla mi zavojima stomak i juce sam je zvala kaze da mogu to da skinem...ako ostanem nekim cudom trudna uvericu se da je to istina§§Da li bi ste i vi to urarile i ako jeste kako je vama bilo pozdrav od mene pisite vasa iskustva :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima evo jedne teme koja je "javna tajna" svi nesto sapucu i savetuju al da ostane u krugu porodice..naime kad neka zena ne ostane odmah trudna posto se uda vec pocnu govorkanja i nagovaranja kako treba otici kod zene koja zna da "namesta krug ili popularno receno potpasivanje a jos se i zove TRLJANJE"...ja sam 3 god u braku bebe nemajesam bila ocajna al na spomen da idem kod takvih zena sam odricno odbijala,al nisam od kamena pa na nagovor svekrvih pre par dana sam otisla kod jedne takve bakice pod ubedjenjem da samo pogledam da li se pomerio "krug" jer sam pre toga radila analize i nasli mi da imam mikroplasmu i ureplasmu ovu prvu otklonila al opet mi je receno da mi one ne daju da ostanem noseca kad sam to ispricala slatkoj bakici rekla je:KAKVE BAKTERIJE CERKO KAD SU TAKO PAMETNI ZASTO CAK I ZENE KOJE IMAJU SVOJE ORDINACIJE DOLAZE DA IM JA POMAZEM CAK MI I PACIJENTE NJIHOVE DOVODE??? nesto me je trljala pola sata i zategla mi zavojima stomak i juce sam je zvala kaze da mogu to da skinem...ako ostanem nekim cudom trudna uvericu se da je to istina§§Da li bi ste i vi to urarile i ako jeste kako je vama bilo pozdrav od mene pisite vasa iskustva :D

Vidi ja to niti podrzavam niti osudjujem,nekako sam ravnodusna,verujem da postoji 'negde nesto'.Sto se tice toga da li bih touradila-NARAVNO,uradila bih sve samo da ostanem trudna.Ja ti zelim da nam saopstis sto pre da si trudna,pa da i ja odletim odmah do te zene ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se izvinjavam ali ja to ne volim niti pdrzavam. Naravno, svako moze da radi sta god hoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se izvinjavam ali ja to ne volim niti pdrzavam. Naravno, svako moze da radi sta god hoce.

;) upravo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se izvinjavam ali ja to ne volim niti pdrzavam. Naravno, svako moze da radi sta god hoce.

Ja u to prosto ne verujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ne mogu da ostanem trudna neko duze vreme a pri tom sa medicinske strane kazu da je sve uredu-NARAVNO da bih pokusala i takve stvari. Verujem-da treba verovati da bi dobili ono sto zelimo. Zelim ti da sto pre ostanes trudna i da i nas obradujes lepim vestima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ne mogu da ostanem trudna neko duze vreme a pri tom sa medicinske strane kazu da je sve uredu-NARAVNO da bih pokusala i takve stvari. Verujem-da treba verovati da bi dobili ono sto zelimo. Zelim ti da sto pre ostanes trudna i da i nas obradujes lepim vestima!

E bas tako,sve je u najboljem mogucem redu a bebe nema vec tri duuuuuuuuuge godine.I naravno da bi probala sve,ma na trepavicama bi stajala da znam da bi dovelo do bebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad je covek ocajan verujem da ce uraditi sve pa i ono sto u normalnim okolnostima ne bi.

Da je ta zena bila musko pa da te protrljao mozda bi ti stvarno i pomogao da zatrudnis :lol: , ovako stvarno ne verujem u takve stvari. Drz se ti muza pa polako.

Moji poznanici su posle 6 godina pokusavanja odustali od svega i usvojili decaka, i naredne godine ona zatrudnela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad je covek ocajan verujem da ce uraditi sve pa i ono sto u normalnim okolnostima ne bi.

Da je ta zena bila musko pa da te protrljao mozda bi ti stvarno i pomogao da zatrudnis :lol: , ovako stvarno ne verujem u takve stvari. Drz se ti muza pa polako.

Moji poznanici su posle 6 godina pokusavanja odustali od svega i usvojili decaka, i naredne godine ona zatrudnela.

Da, taj momenat opustanja je jako bitan. Ali kako se opustiti kada je nesto tako bitno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da opustnje tad ne ide, jos gore kad ti neko kaze to.Samo ne treba zato bacati novac na raznorazne "strucnjake" koji koriste ocaj ljudi.

A tu je i onaj momenat kompatibilnosti. Neki jednosavno nisu jedni za druge, a sa drugim partnerima mogu imati decu.

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima evo jedne teme koja je "javna tajna" svi nesto sapucu i savetuju al da ostane u krugu porodice..naime kad neka zena ne ostane odmah trudna posto se uda vec pocnu govorkanja i nagovaranja kako treba otici kod zene koja zna da "namesta krug ili popularno receno potpasivanje a jos se i zove TRLJANJE"...ja sam 3 god u braku bebe nemajesam bila ocajna al na spomen da idem kod takvih zena sam odricno odbijala,al nisam od kamena pa na nagovor svekrvih pre par dana sam otisla kod jedne takve bakice pod ubedjenjem da samo pogledam da li se pomerio "krug" jer sam pre toga radila analize i nasli mi da imam mikroplasmu i ureplasmu ovu prvu otklonila al opet mi je receno da mi one ne daju da ostanem noseca kad sam to ispricala slatkoj bakici rekla je:KAKVE BAKTERIJE CERKO KAD SU TAKO PAMETNI ZASTO CAK I ZENE KOJE IMAJU SVOJE ORDINACIJE DOLAZE DA IM JA POMAZEM CAK MI I PACIJENTE NJIHOVE DOVODE??? nesto me je trljala pola sata i zategla mi zavojima stomak i juce sam je zvala kaze da mogu to da skinem...ako ostanem nekim cudom trudna uvericu se da je to istina§§Da li bi ste i vi to urarile i ako jeste kako je vama bilo pozdrav od mene pisite vasa iskustva :D

Da, zašto da ne? Treba sve pokušati, ne može da škodi a možda može da pomogne. Alternativna medicina zaista ponekad čini čuda. Želim ti puno sreće :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, zašto da ne? Treba sve pokušati, ne može da škodi a možda može da pomogne. Alternativna medicina zaista ponekad čini čuda. Želim ti puno sreće :)

ja bi takodje pokusala....kad covek postane ocajan,prolaze dani,meseci,godine ,a bebe nema,a po medicini je sve ok,normalno da ce sve pokusati i uraditi ne bi li dobio najvece blago na svetu.....drzim fige da se javis sa lepim vestima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U tome nema ništa loše, bar ja ne vidim! Možda zato što su me još kao malu vodili na izlivanje straha, što znam da je mojoj drugarici tako namešten želudac...šta znam. Na kraju krajeva zimus mi je lik izlečio sinuse tako što mi je čupkao kosu.

Probaj, želim ti da uspeš! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A tu je i onaj momenat kompatibilnosti. Neki jednosavno nisu jedni za druge, a sa drugim partnerima mogu imati decu.

Ово је једна од ставки коју многи обично превиде, једноставно, природа је чудо и ко зна због чега постоје такви случајеви, можда наше тело "зна" нешто што ми не знамо.

Потпасивање има смисла и са научне тачке, јер устеже стомак, загрева га самим тим што имаш ту мараму, можда може да помогне а не би требало да шкоди. Исто тако, помаже код самопоуздања и утиче на психолошку страну, више вере имаш у то што радиш. Углавном, људи који те ствари раде, раде не због новца већ да би некоме помогли, тако да ако не тражи неке велике новце, што да не покушаш.

Свако добро,

само напред.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da sam imala problem prilikom zaceca sigurno bi probala i ovo, ako ne moze da skodi sto da ne.

Slažem se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probala bih, ne vidim tu nista lose. Ako smo spremni ici na razna testiranja i bockanja, malo potpasivanja nece naskoditi. Samo imaj vjere!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja iskreno prvi put čujem za ovo, otišla sam na temu upravo jer nisam znala šta znači ta reč :blink: Srećom, nisam bila u takvoj situaciji, i inače ne verujem u te stvari, ali čovek kad ne zna više šta će, pokušava sve, tako da, kao što već rekoše mnogi pre mene - ako ne može da smeta, nemam ništa protiv. Samo nažalost mnogi koriste očaj ljudi i njihove probleme da bi zarađivali, jako tužno. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala veliki strah da neću imati dece.S prethodnim verenikom pokušavali smo 3 godine ništa.Kad sam se udala prošla je godina i opet ništa.Očajna otišla sam kod nekog vidovitog čovjeka,bilo me sramota,ali sam bila zaista očajna.On je inače veoma pobožan.Došla sam on me pogledao i rekao mi samo idi kući,biće sve u redu.Baš te večeri kad izračunam termin sam i ostala trudna.E sad da l to ima veze ili je slučajnost ja ipak dijelom duše vjerujem.

a što se novca tiče ništa nije uzeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi pa gde ce mu dusa da te potapsao po ramenu rekao sve ok i uzeo pare.

Ja ne verujem u te i sve sl stavri koje nemaju neku zdravorazumsku i naucnu pozadinu, a nisam ni vernik. Al kad je covek vec sve isprobao, pa iz ocaja i nade ide i na nesto na sta inace ne bi onda razumem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi pa gde ce mu dusa da te potapsao po ramenu rekao sve ok i uzeo pare.

Ja ne verujem u te i sve sl stavri koje nemaju neku zdravorazumsku i naucnu pozadinu, a nisam ni vernik. Al kad je covek vec sve isprobao, pa iz ocaja i nade ide i na nesto na sta inace ne bi onda razumem.

to jeste ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za to nisam cula,nisam protivnik ali i ne podrzavam.Bas kad bih morala probala bih i to,ali imam jedan primer da to nista ne znaci.

Znam jednu osobu koja umesto da ide kod doktora isla je kod raznih ¨baba¨ i opet nista,sada je vec u godinama i verujem da se kaje sto nije potrazila strucnu pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.