U Egipat sa bebom ...

odgovora

Objavljeno

Ne znam dali sam mogla ovo da pitam na nekoj postojecoj temi , nisam nasla slicnu pa ako imate predolog premestite je ...

Kako izbeci bakterije u vodi ? Morate prati bebi flasice , tusirati ih takodje ... Evo nesto sam prepisala sa jednog sajta ...

U reci Nil (ali i u drugim delovima sveta!)"zivi" ovaj parazit (Ancylostoma duodenale)koji spada u grupu Nematoda (crevni-paraziti ), kome su mnogi sisari kao pas, covek domacini odnosno u telu coveka ( u tankom crevu) zavrsava se preobrazaj larve ancylostoma-e duodenale u odraslog parazita koji se putem fecesa izbacuje u spoljasnju sredinu.

Covek se zarazi najcesce putem koze ( kupanje u Nilu recimo!) potom putem krvi dospeva u pluca "penje" se duz dusnika , odakle gutanjem dospeva u creva tacnije , predilekciono mesto je dvanaestopalacno crevo i u nastavku tanko crevo.

Naravno da se infestacija moze , i desava se, direktno kroz usta ...

Najtezi ishod je pojava teske(Egyptian chlorosis) anemije( uz manjak gvozdja), porast eozinofilnih leukocita u perifernoj krvi i svega sto prati:malaksalost, muka, gadjenje, cesce se javljaju prolivi ali i konstirpacija (zatvor) itd. Od ove parazitoze retko se umire ako se sprovede odgovarajuce lecenje.Veoma je vazno sprovodjenje licnih higijenskih mera

Jedan od korisnih saveta je upotreba hiprmangana prilikom pranja flasica pa posle ispiranje flasiranom vodom ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam dali sam mogla ovo da pitam na nekoj postojecoj temi , nisam nasla slicnu pa ako imate predolog premestite je ...

Kako izbeci bakterije u vodi ? Morate prati bebi flasice , tusirati ih takodje ... Evo nesto sam prepisala sa jednog sajta ...

U reci Nil (ali i u drugim delovima sveta!)"zivi" ovaj parazit (Ancylostoma duodenale)koji spada u grupu Nematoda (crevni-paraziti ), kome su mnogi sisari kao pas, covek domacini odnosno u telu coveka ( u tankom crevu) zavrsava se preobrazaj larve ancylostoma-e duodenale u odraslog parazita koji se putem fecesa izbacuje u spoljasnju sredinu.

Covek se zarazi najcesce putem koze ( kupanje u Nilu recimo!) potom putem krvi dospeva u pluca "penje" se duz dusnika , odakle gutanjem dospeva u creva tacnije , predilekciono mesto je dvanaestopalacno crevo i u nastavku tanko crevo.

Naravno da se infestacija moze , i desava se, direktno kroz usta ...

Najtezi ishod je pojava teske(Egyptian chlorosis) anemije( uz manjak gvozdja), porast eozinofilnih leukocita u perifernoj krvi i svega sto prati:malaksalost, muka, gadjenje, cesce se javljaju prolivi ali i konstirpacija (zatvor) itd. Od ove parazitoze retko se umire ako se sprovede odgovarajuce lecenje.Veoma je vazno sprovodjenje licnih higijenskih mera

Jedan od korisnih saveta je upotreba hiprmangana prilikom pranja flasica pa posle ispiranje flasiranom vodom ...

Ja sam zivela u Kairu nekoliko godina i tvrdim da je taj tekst preuvelican. Da Nil je jako prljav i u njemu neces videti kupače. Normalno kupaj bebu, trudi se da ne pije tu vodu jer nije za pice, kupujte flaširanu, najbolja je Baraka. Pri iskuvavanju bakterije nestaju, tako da nema brige. Puno mojih prijatelja je tamo dobilo decu i svi su havala Bogu zdravi i pravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zivela u Kairu nekoliko godina i tvrdim da je taj tekst preuvelican. Da Nil je jako prljav i u njemu neces videti kupače. Normalno kupaj bebu, trudi se da ne pije tu vodu jer nije za pice, kupujte flaširanu, najbolja je Baraka. Pri iskuvavanju bakterije nestaju, tako da nema brige. Puno mojih prijatelja je tamo dobilo decu i svi su havala Bogu zdravi i pravi.

EE puno ti hvala :wub: , danima cekam oce li se neko oglasiti <_<

Svakako sam planirala vec prvi dan da se snabdem flasiram vodom ... muci me pranje flasica , voce u restoranu i salata koja se pere vodom iz vodovoda koja je takodje puna tih bakterija .... ? Imas li neki pametan savet za to ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EE puno ti hvala :wub: , danima cekam oce li se neko oglasiti <_<

Svakako sam planirala vec prvi dan da se snabdem flasiram vodom ... muci me pranje flasica , voce u restoranu i salata koja se pere vodom iz vodovoda koja je takodje puna tih bakterija .... ? Imas li neki pametan savet za to ?

:lol: Kao sto rekoh tekst su preuvelicali, ne brini nista vam nece biti. Slobodno jedite ali izbegavajte zelenu salatu od njih možete dobiti amebe, sve ostalo je ok. Ti ako si bas toliko uplasena nemoj detetu davati voce iz restorana vec ponesi sodu bikarbonu, ubaci u posudu sa vodom i drzi tu voce par minuta, pa isperi flasiranom vodom. Mada je to paranoja i preuvelicavanje. Veruj mi tolike godine sam zivela tamo i koliko mi se samo puta desilo da greskom popijem cesmovacu i nista. Slobodno se opusti. Znas li kakva je tek nasa voda, nego ne smeju javno da objave. Moj suprug se bavi analizom voda, veruj mi ne zeliš da znaš :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Kao sto rekoh tekst su preuvelicali, ne brini nista vam nece biti. Slobodno jedite ali izbegavajte zelenu salatu od njih možete dobiti amebe, sve ostalo je ok. Ti ako si bas toliko uplasena nemoj detetu davati voce iz restorana vec ponesi sodu bikarbonu, ubaci u posudu sa vodom i drzi tu voce par minuta, pa isperi flasiranom vodom. Mada je to paranoja i preuvelicavanje. Veruj mi tolike godine sam zivela tamo i koliko mi se samo puta desilo da greskom popijem cesmovacu i nista. Slobodno se opusti. Znas li kakva je tek nasa voda, nego ne smeju javno da objave. Moj suprug se bavi analizom voda, veruj mi ne zeliš da znaš :lol:

VERUJEM TI :D

Ma ja vec cetvrti put idem tamo , nije mi nista bilo prva dva puta , treci sam zaglavila sa inekcijama , pegle, proliv , kad krene morala sam da se obezbedim sa svih strana jer nisam znala gde ce pre da izleti :D Ali tad sam bila trudna , pa mi dr rekao da mi je organizam tako pojacano odreagovao zbog trudnoce .... Onda cu da se obezbedim sa sodom bikarbonom ove godine ! Puno ti hvala za savete , bas si me umirila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

VERUJEM TI :D

Ma ja vec cetvrti put idem tamo , nije mi nista bilo prva dva puta , treci sam zaglavila sa inekcijama , pegle, proliv , kad krene morala sam da se obezbedim sa svih strana jer nisam znala gde ce pre da izleti :D Ali tad sam bila trudna , pa mi dr rekao da mi je organizam tako pojacano odreagovao zbog trudnoce .... Onda cu da se obezbedim sa sodom bikarbonom ove godine ! Puno ti hvala za savete , bas si me umirila :)

;) Nema na ;emu, lepo se provedite!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam bila u Egiptu, ali sam bila u nekim letovalistima gde voda sa cesme nije za pice, a beba mi je dosta manja nego tvoj sincic. Vodu cisto radi sigurnosti bolje je koristiti flasiranu, mada sam ja za bebca i nju prokuvavala. Voce i povrce koje nije termicki obradjeno po restoranima ne praktikujem ni ja da jedem upravo iz razloga koje si navela, radije kupim pa ja dobro operem.

Treba biti oprezan ali se ne opterecivati, ja kad god sam razmisljala o tome da se nesto negativno moze desiti i desilo se <_<

Uzivajte na letovanju :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako , da prijavim iskustva ... Svi smo imali dijareju sem Marka , Bogu hvala a eto za njega sam najvise strahovala ... Pili smo svi probiotik 10 dana pre puta ali nasi probiotici ne deluju na njihovu bakteriju izgleda , a Marko ga pije zbog vakcine vec dva meseca pa je mozda to bilo ipak presudno da je ne dobije .. Njegove flasice sam prala cesmusom koja nije za pice ali sam dodavala sodu bikarbonu u vodu i na kraju jos ispirala flasicu sa kupovnom flasiranom vodom ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja ajde pisi sve kako vam je bilo,put,smestaj,kako se beba ponasala i sve ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja ajde pisi sve kako vam je bilo,put,smestaj,kako se beba ponasala i sve ....

ajde put prvo ...

Tamo - Nikako :P Sela sam do prolaza sa njim kontajuci da ce stalno hteti da seta pa da ne bih dizala saputnike da mi prodjemo ... totalni promasaj ... non stop je hteo da seta i kad sme i kad ne sme pa smo u povrtaku seli do prozora i bio je mnogo bolji , samo jednom je ustajao i to sam ga samo dodala sestri koja je sedela do prolaza i brzo se vratio kod nejgove mame :)

Smestaj super , sobe su uredne , posteljina nova svaki dan sto ni kuci nemam ... sve sto ti ne odgovara kazes i oni ce ti ugoditi kao da si im jedini gost a hotel je krcat ...

Marko je 12 dana bio euforicno srecan :D Ja sam brinula da ce kukati za tatom ali nije ga ni pomenuo cak sta vise rekla bih da je po povratku upao u neku depresiju , izgleda da mu se ostajalo jos ...

E posebno cime sam zadovoljna u hotelu i sta me je posebno iznenadilo je to sto na privatnoj klinici koja se nalazi u hotelu vazi nase osiguranje i pokriva sve troskove pa i do najmanje ogrebotine , cak su ljudi isli da uzimaju kreme za opekotine od sunca koje na klinici po pregledu dobijamo besplatno , u Srbiji nikad ni jedan lek nisam dobila besplatno iako imam zdravstveno osiguranje ceo zivot :blink: A o ljubaznosti dr da ne pricam .... Moja sestra slabo prica engleski pa kad ja nisam sa njom on joj bukvalno pola sata na papiru crta problem da bi joj objasnio ;) Ona je doputovala sa upalom uha i nasi antibiotici joj nisu pomagali i posto je saznala za besplatne usluge sa nasim osiguranjem otisla je na kliniku , dobila kapi da sipa jedan dan i sutra dan isprala usi i preporodila se odmah ... Markic je od cackanja okica ,rukama od peska prljavim, zaradio konjuktivitis koji smo za dan izlecili sa dve vrste kapi i ispiranjem... Nasi lekovi mi naspram njihovih deluju kao tik-tak bombonice <_< Cak i za stomak smo dobili svi besplatno njihov popularni Antinal gde posle prve tablete dijareje nema ko da je nije ni bilo ... Predprosle godine sam platila lecenje dijareje u drugom hotelu u Egipty 70e a isto sam imala nase osiguranje ....

Savetujem svima da se dobro raspitaju pre puta sa decom oko toga ... Nase DDOR osiguranje pokriva sve 100% ali ne i druge osiguravajuce kuce ... NPR WIENER osiguranje kod njih ne vazi , koje je toliko izvikano kao najbolje osiguranje kod nas ... hmmm ...

Sve u svemu ... ne postoji cena za koju bih menjala ovo uzivanje sa detetom , moj Markic se nikada do sad nicemu nije toliko radovao kao svakom novom danu tamu ... Cim otvori okice pakuje stvari za plazu sav sretan :)

Cicana , ako planiras da ides , slobodno ... Ovaj hotel bi bio extra za tvoje princeze ... Nasa je jos ostao jedan koji nam stalno izmeci ali sledece godine cu da ga uplatim u januaru pa ima da idemo , nikad nema mesta za njega a za decu je raj , jos je bolji od ovog u kom smo mi bili :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja divno!

Cicana nema **da da stisne sa decom na toliki put.

Tebi svaka cast!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja divno!

Cicana nema **da da stisne sa decom na toliki put.

Tebi svaka cast!

Joj ne treba da se brines draga uopste , svi iz grupe su sa decom i dosta je bilo zenica koje su same sa decom a tvoja Januska je straija od Markica pa ti jos samo moze biti i od pomoci tamo ... Samo je bitno da se dobro orgabnizujes oko jela i spavanja , nista vise . Meni je Markic spavao na plazi u kolicima po dva sta e tad odmorim od jurnjave za njim i malo se bucnem sama . U principiu uvek u grupi sa kojom putujes iz aviona bar dve tri porodice idu u isti hotel i uvek se zajedno i na plazi i tu su da pomognu jedni drugima .

Sa nama u hotelu je bi jedan tata sa sinom sam . Covek je dosao bolestan jer nije hteo da odlaze vec uplacen aranzman i posle par dana kolabirao i zaglavio u bolnicu . Proveo je tamo dan i po a njegov sinak Milos je bio sa nama , presao da spava tu noc sa nama u sobu i bio ceo jedan dan na plazi sa nama ... Ma savrseno veruj mi , nemoj da se bojis ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja, svaka čast! Možeš li u privatnoj poruci da mi samo daš ime hotela, agencije i tog osiguranja molim te, jer mislim da se sve to ne sme reklamirati ovako javno. :)

Šanse nema da ja mog cvrčka sad negde vodim na tako udaljeno mesto, ali sledeće godine - da. Pa bih ja kao i svaki štreber, da se dobro pripremim unapred. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.