Prvi put sa bebom na put - kada?

odgovora

Objavljeno

Pedijatri smatraju da beba može da putuje već u uzrastu od par meseci.

Novorođenče i veoma mala beba traži čestu pažnju – hranjenje, prepovijanje i uspavljivanje, a i rizik od infekcija je velik, tako da ćete u ovom periodu verovatno želeti da putujete samo na kraće destinacije. Međutim, beba već u uzrastu od tri meseca može da bude dobar saputnik.

Napišite nam vaša iskustva o putovanju sa bebom, kako je podnela put, gde ste bili, šta je ono bez čega ne možete da krenete na put?

Kliknite ovde da bi poročitali detaljno pročitali temu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pedijatri smatraju da beba može da putuje već u uzrastu od par meseci.

Novorođenče i veoma mala beba traži čestu pažnju – hranjenje, prepovijanje i uspavljivanje, a i rizik od infekcija je velik, tako da ćete u ovom periodu verovatno želeti da putujete samo na kraće destinacije. Međutim, beba već u uzrastu od tri meseca može da bude dobar saputnik.

Napišite nam vaša iskustva o putovanju sa bebom, kako je podnela put, gde ste bili, šta je ono bez čega ne možete da krenete na put?

Kliknite ovde da bi poročitali detaljno pročitali temu

Ja planiram putovanje sa muzem i starijim deteto vec negde kad beba bude imala oko 5 meseci.Ne znam da li je nasa odluka da putujemo sa tako malim detetom ispravna,ali svi zelimo na more pa ce i bebi biti lepo,nadam se.Kad se vratimo pisem vam kako smo prosli!!!!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MI planiramo da idemo na duzi put sa bebom a imamo 3,5meseca :rolleyes:. Ja sam iskreno htela i ranije, ali su nas sprecile druge okolnosti. Moramo da idemo da vidimo deku i baku :P Mene su roditelji prvi put vodili na put sa 42dana a i supruga tako da to meni ne deluje kao neki bauk. Javicemo vam kako je bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prvi put putovali sa nasom bebom kad je imala ravno 3 mjeseca i nije bilo nikakvih problema. Putovali smo 750 km, malo cesce stajali da ju izvadim iz nosiljke da se "protegne" i da jedemo.

Sa ovom bebom cemo opet ici kad je otprilike 3 mjeseca, no planiramo i tjedan dana na more tako da ce ovaj put biti jos malo duzi.

Mislim da mi mame malo vise panicarimo oko toga kako ce im biti, super to oni sve podnose, njima je tako i tako najbitnije da su trbuscici siti i pelena cista! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo isli u septembru kolima na more u CG kada je bebac imao 7 meseci i super je podneo kako put,tako i boravak tamo...Ceo put je maltene prespavao.Drugi put smo isli kad je imao 18 meseci i opet je bilo ok,spavao je takodje a ono malo sto je bio budan malko se bunio na skucen prostor i dosadu,pa smo par puta stali da protegne nozice...

Bebe uglavnom bolje podnose put nego sto se misli,samo treba paziti da pije dosta tecnosti i da je ne uhvati promaja i,naravno,obavezno poneti putnu apoteku...Osim antibiotika sirokog spektra,preporucila bih i Probiotik,Orosal prah,Autan i kremu protiv ujeda,Enbecin sprej ili nesto slicno za dezinfekciju rana i povreda,cepice i sirup za spustanje temperature i naravno kvalitetnu kremu za suncanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo rezervisali more za avgust ove godine a naša beba će tad imati 7 meseci. Nadam se da će sve proći u najboljem redu. Jedva čekam da krenemo na put i uživamo u morskim avanturama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja mislim da sve zavisi od bebe.... i od spremnosti roditelja na mnoge "zrtve"...

mi smo sa prvom bebom vec sa mesec dana isli na jednodnevni izlet u Belu Crkvu, sa dva meseca na bazen i kod bake i deke 3,5 sata udaljene od nas, sa 4 meseca u Crnu Goru na koncert Madone, sa 7 meseci kolima u Bratislavu i Prag, sa 11 avionom u Svedsku, sa 13 meseci u Hurgadu.... on sve super podnosi i jedva ceka sledece putovanje...

sad sa drugim bebcem, sa 2.5 meseca smo isli kod bake i dede, ipak nas ova zima malo vise drzi u kuci.... jedva cekamo lepo vreme pa da se bacimo u skitnju... a planiramo razne pustolovine...

zato, samo napred, nemojte cekati da porastu.... zivi se sad i ovde, i treba uzivati u svakom trenutku sa nasim malisanima.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Proslog leta bebac je imao 5 meseci pa smo se umesto za more opredelili za Zlatibor.

Vila u kojoj smo boravili imala je de;ije krevetice u sobama i bazen gde su uzivala nesto starija deca. Ono sto nam je falilo je bila kadica-ispostavilo se da ne volo tusiranje pa sam kupila neko koritance na pijaci i posluzilo je. Svima nam je jako prijao planinski vayduh i setnje,samo bitno je da sme[taj bude na mirnom mestu,po[to tamo ume da bude bu;no kao u gradu. Ovog leta cemo ipak na more,mislim u Tunis u Port el Kantaui.Jel neko mozda bio tamo sa detetom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tesko je krenuti na put sa bebom,malim detetom,ima li neko iskustva sa malom decom na putu avionom?Moja devojcica ima 13 meseci,za jedno tri meseca bih nas dve krenule na dalek put,iz Australije za Srbiju,moramo da vidimo baku,deku,ujaka...Znam sve zavisi od deteta,ali bice valjda sve ok?!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ocigledno da sam otvorila temu na pogresnom mestu :unsure: Nadam se da cu ovde doci do saveta.

Elem.. trebalo bi sa sinom (7meseci) da putujem za Ameriku. Do sada nismo mrdali dalje od ranca i to kolima, pa ce ovo biti prava avantura. Najvise od svega me brine klopa za tih 15tak sati.

Da li neko ima iskustva sa flasicama,kasicama,kolicinom vode i adaptiranog mleka koju je moguce preneti preko granice? Znam da su rigorozni kada smo mi u pitanju,ali kako je sa bebama?

Usput, bilo koji drugi savet o prezivljavanju je vise nego dobrodosao!!

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Natice, to je upravo ono sto i mene zanima!!! Nadam se da je neko vec imao iskustva!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ocigledno da sam otvorila temu na pogresnom mestu :unsure: Nadam se da cu ovde doci do saveta.

Elem.. trebalo bi sa sinom (7meseci) da putujem za Ameriku. Do sada nismo mrdali dalje od ranca i to kolima, pa ce ovo biti prava avantura. Najvise od svega me brine klopa za tih 15tak sati.

Da li neko ima iskustva sa flasicama,kasicama,kolicinom vode i adaptiranog mleka koju je moguce preneti preko granice? Znam da su rigorozni kada smo mi u pitanju,ali kako je sa bebama?

Usput, bilo koji drugi savet o prezivljavanju je vise nego dobrodosao!!

;)

ja sam za CG isla sa bebom avionom, niko mi nije ni pogledao bebinu torbu, a ja sam bila spremna sve da ih pobijem da mi nisu dozvolili da ponesem sve sto mi je potrebno u avion! :) ali, Ameri su mnoooogooo strožiji po tom pitanju, pa ti je moj savet da nazoveš avio-kompaniju sa kojom letite, da ti oni kažu šta je dozvoljeno, šta ne...

Koliko sam ja upoznata, dečija hrana sme da se unese u avion (dakle i teglice i konzerva adaptiranog mleka) ukoliko nisu otvorene! Flačice smeš da uneseš, ali ne znam za vodu...

Javi nam kad saznaš nešto! Želim vam lep i miran let :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nedavno mi je prijateljica isla iz Hr za Njemacku avionom sa kceri, nisu dali da se nose nikakve flasice sa tekucinom (ni otvorene ni zatvorene), kao da nije tekuci eksploziv (mislim stvarno)... Dijete je poludilo od zedji dok su usli, sjeli, avion poletio i dosla stjuardesa sa picem!!!

Ja bi isto na vasem mjestu prvo nazvala i neka vam kazu tocno sta se smije sta ne da se unaprijed pripremite!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo išli u Soko banju kada je Vuk imao nekih 7 meseci. To nije dugačak put, sve je prošlo ok. Mi smo mislili da će tamo da mu bude lepo, ali nije se baš lepo proveo, ili je bio u takvoj fazi.

Kasnije smo, posle 2 meseca išli u Cg na more. Put je odlično podneo, skoro sve vreme je spavao i nazad, ali se malo razboleo pa je non stop kašljao što je mene ubijalo. Tamo je bio super, uživao je na plaži bez pelena! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prvi put putovali avionom sa 2 meseca i 4 dana,putovali smo za Atinu,let od 2 sata,ipak morala sam poneti hranu i vodu sa sobom i nisu mi pravili nikakav problem.Sve je proslo super,prespavao je ceo let.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo iz italije za srbiju isli kad se iris rodila posle mesec ipo dana, put je bio ok sto se tice voznje, jedino sto su nas slovenci izmaltretirali na suncu sa malom bebom jer meni nisu priznali kopiju permesso di soggiorno i naplatili nam 200eura kaznu, bez osnove al moze im se.. posle smo nastavili bez daljih problema.kad je beba tako mala ona samo spava i sisa ako dojite to je spas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

posle sam isla sa njom sa 5ipo meseci opet kolima ,sa kumom koja je nadgledala , put je trjao duze nego kad ides bez deteta jer menjas pelene , i odmor je neophodan.. i opet nazat u 6mesecu, mali moj covek za sad dobro podnosi put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

isli smo i avionom sad sam se setila u 2mesecu se vratili BG TRST .ona je bila u marami kako se beba nosi napred, prespavala ceo let, ceo avion je hvalio probudila se na samom sletanju:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj problem u toku puta, kad je vec veci pa se vrpolji, ustaje, jeste taj sto su vrlo retka mesta (pumpe :( ) na kojima imate toalete za bebe... njega je toliko tesko presvuci u kolima, da vam ne mogu opisati, pa bi nama to bas znacilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

-_- moja beba je imala samo mesec dana kada smo prvi put krenuli na put,isli smo da ga vidi moja i mi ostali mesec dana,naravno tata se vratio da radi i posle dosao po nas,nije mi tesko palo i beba je to super podnela mi stvarno cesto putujemo valjda smo sada i naucili pa nam nista tesko ne pada a presvucem ga u auto on ima svoje sediste sedi sam igra se spava stvarno je super......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo putovanje: sa 2 nedelje 4h kolima. Otada smo u sledecih mesec dana puno setali, vozili se, istrazivali- ko pravi turisti!

Prvi let avionom: sa 7 meseci, sledeci sa 9, sledeci sa 12, pa sa 14, pa sa 2god.

Leteli smo internacionalno i ovo su sveze informacije o onome sto je za EU i US dozvoljeno: tecnosti za bebu- vode/mleka u casi ili flasici max 100ml, trazice vam da testirate- znaci da beba popije par kapi. Kasica- sve ce vam traziti da otvorite i testirate. Ja sam odbila jer smo imali 4kom, presedanje i dug put od 5h nakon sletanja pa bi mi dete umrlo od gladi bez toga. Popustili su i dozvolili mi da ih unesem.

Inace i mi ouno putujemo, svakog vikenda smo u pokretu, na po par sati voznje, u toku leta idemo po dva puta na godisnji. Sve to zahvaljujuci obaveznom sedistu u kolima i klimi! Bez toga se sa detetom leti ne bih usudila na ikakav put! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo putovali avionom u po Australiji,to su uglavnom bili kraci letovi,2-3h,i sve je bilo ok,sada treba da krenemo na put od nekih 20-30h,zavisi od relacije,cekanja na drugi let,trazimo nesto sto je najpogodnije za devojcicu od 16meseci,koja je inace nenormalno nemirna.Nadam se dace sve biti ok,problem je sto Natalija i ja idemo same,tata ne moze zbog posla,bice mi mnogo teze ali zelja za Srbijom,bakom,dekom,porodicom nadjacava sve! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja mislim da sve zavisi od bebe.... i od spremnosti roditelja na mnoge "zrtve"...

mi smo sa prvom bebom vec sa mesec dana isli na jednodnevni izlet u Belu Crkvu, sa dva meseca na bazen i kod bake i deke 3,5 sata udaljene od nas, sa 4 meseca u Crnu Goru na koncert Madone, sa 7 meseci kolima u Bratislavu i Prag, sa 11 avionom u Svedsku, sa 13 meseci u Hurgadu.... on sve super podnosi i jedva ceka sledece putovanje...

sad sa drugim bebcem, sa 2.5 meseca smo isli kod bake i dede, ipak nas ova zima malo vise drzi u kuci.... jedva cekamo lepo vreme pa da se bacimo u skitnju... a planiramo razne pustolovine...

zato, samo napred, nemojte cekati da porastu.... zivi se sad i ovde, i treba uzivati u svakom trenutku sa nasim malisanima.... :rolleyes:

Svaka čast!!!! Ja se malo plašim, ali si me ti sad ohrabrila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.