odgovora

Objavljeno

Veliki pozdrav za sve :rolleyes:

Imam jedan veliki problem sa konzumiranjem ribe.

Ne mogu da je podnesem od kad sam u drugom stanju.

Izjeda me to sto znam da je riba jedna od namirnica koju je obavezno jesti u velikim kolicinama u ovom periodu.

Sto se tice drugih stvari, apsolutno se pridrzavam "pravila"- kafu, gazirano, sokove, suhomesnato sam potpuno izbacila, slatkise konzumiram minimalno, kad se bas uzelim.

Ali ribu nikako ne mogu da podnesem, kad pomislim-muka mi je.

Imate li neki savet? Koja je dobra zamena za ovo?

Ljilja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam zašto treba ribu jesti u velikim količinama? To je vrlo diskutabilno. Ništa ne treba jesti u velikim količinama.

Jedi ti maslinovo ulje, nađi eventualno izvor omega masnih kiselina i to je sve. Jedi hladno ceđena ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljiljana i ja imam isti problem,ranije sam obozavala ribu,sad ne mogu ni da je pomirisem,i ja sam tako brinula pa sam je jela silom,ali mi je dr rekla da se ne forsiram da jedem ono sto mi ne prija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put cujem da u trudnoci treba jesti ribu u velikim kolicinama. Meni je dr rekao da je, ako ali samo ako mi odgovara, jedem otprilike 2-3 puta nedeljno, ali toliko se preporucuje svakoj osobi, ne samo trudnicama. Nije pominjao da je treba jesti vise nego inace. U principu nikakvo preterivanje nije dobro, sve treba jesti umereno, ali ono sto ti ne prija ne treba da jedes. Mislim da ni solja-dve kafe na dan ne moze skoditi, a za gazirana pica se slazem, sami secer a nikakve koristi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put cujem da u trudnoci treba jesti ribu u velikim kolicinama. Meni je dr rekao da je, ako ali samo ako mi odgovara, jedem otprilike 2-3 puta nedeljno, ali toliko se preporucuje svakoj osobi, ne samo trudnicama. Nije pominjao da je treba jesti vise nego inace. U principu nikakvo preterivanje nije dobro, sve treba jesti umereno, ali ono sto ti ne prija ne treba da jedes. Mislim da ni solja-dve kafe na dan ne moze skoditi, a za gazirana pica se slazem, sami secer a nikakve koristi.

Pa ako to nisu velike kolicine, ne znam sta su :D

Svaki drugi-treci dan jesti ribu..da, tako preporucuju, meni je to previse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ako to nisu velike kolicine, ne znam sta su :D

Svaki drugi-treci dan jesti ribu..da, tako preporucuju, meni je to previse.

[/quot

Toliko bi bilo normalno da se jede, meni bi recimo bilo previse da se preporucuje da se jede svaki dan :) Kao npr. zeleno povrce, njega bas svi preporucuju za svakodnevno konzumiranje, a ja ga uopste ne volim, tako da je meni i 2 puta sedmicno previse :D Ocigledno individualna stvar, moja poenta je bila da zena ne treba da se sili da jede ono sto joj se ne svidja, osim toga cini mi se da sam citala da sa ribom ne treba preterivati ni zbog zive ili nesto slicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj, ja tako volim tunjevinu al' ne preporučuju je zbog žive :( kao može jednom nedeljno, mada, džaba mi to kad već znam da je nije baš poželjno jesti <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj, ja tako volim tunjevinu al' ne preporučuju je zbog žive :( kao može jednom nedeljno, mada, džaba mi to kad već znam da je nije baš poželjno jesti <_<

Ako je volis mozes jednom nedeljno, sto da ne, kad bi covek slusao sve sta kazu onda nista nije zdravo. Ja sam tunjevinu jela mnogo cesce jer mi jedino riba nije smetala (imala sam uzasnu zgaravicu), sve je bilo ok. I povrce i voce je prskano svim i svacim, a ako nadjes kod nekog ko ne prska, prska onaj u komsiluku, tako da... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je volis mozes jednom nedeljno, sto da ne, kad bi covek slusao sve sta kazu onda nista nije zdravo. Ja sam tunjevinu jela mnogo cesce jer mi jedino riba nije smetala (imala sam uzasnu zgaravicu), sve je bilo ok. I povrce i voce je prskano svim i svacim, a ako nadjes kod nekog ko ne prska, prska onaj u komsiluku, tako da... <_<

Da, to je tačno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj, ja tako volim tunjevinu al' ne preporučuju je zbog žive :(kao može jednom nedeljno, mada, džaba mi to kad već znam da je nije baš poželjno jesti <_<

Ovo nisam znala. Meni je tunjevina uvek prva stavka na spisku za kupovinu :)

Simanaaaa.. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo nisam znala. Meni je tunjevina uvek prva stavka na spisku za kupovinu :)

Lepo ja kažem " Što manje znaš i istražuješ to bolje. I, šta vam 'falilo? Ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj, ja tako volim tunjevinu al' ne preporučuju je zbog žive :( kao može jednom nedeljno, mada, džaba mi to kad već znam da je nije baš poželjno jesti <_<

Mislim da to ne vazi za tunjevinu u konzervi, nego tunu kad spremas ovako kao ribu u komadu..tako negde procitah, mada ne mogu da tvrdim sto posto.

Evo ima ovde o tome, konzervisana ima mnogo manje zive izgleda

http://www.americanpregnancy.org/pregnancy...dstoavoid.html/

Ja jedem tunjevinu povremeno, doduse ne cesto, mozda dva put mesecno.

Evo i ovde kazu da tuna generalno nema mnogo zive, kao neke druge ribe koje bi trebalo izbegavati u trudnoci

http://www.babycenter.com.au/pregnancy/nut...ety/tunaexpert/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veliki pozdrav za sve :rolleyes:

Imam jedan veliki problem sa konzumiranjem ribe.

Ne mogu da je podnesem od kad sam u drugom stanju.

Izjeda me to sto znam da je riba jedna od namirnica koju je obavezno jesti u velikim kolicinama u ovom periodu.

Sto se tice drugih stvari, apsolutno se pridrzavam "pravila"- kafu, gazirano, sokove, suhomesnato sam potpuno izbacila, slatkise konzumiram minimalno, kad se bas uzelim.

Ali ribu nikako ne mogu da podnesem, kad pomislim-muka mi je.

Imate li neki savet? Koja je dobra zamena za ovo?

Ljilja

nemoj nista jesti sto ti ne prija.

tako su i meni svi pricali za rakove,. jer su mi se u trudnoci jeli uzasno rakovi i gotovo svakog dana sam ih jela, nisam mogla bez njih. i kad sam pitala dr zasto je stetno jesto rakove, on se nasmejao i rekao :" jer ce te uzasno skupo izaci trudnoca" :lol:

ja sam jela sve sto mi se jelo, osim lososa i tune, o svemu ostalom nisam ni razmisljala. ako ti nesto ne prija nemoj ni jesti, a ako ti prija, onda navali :)

ako ti je krvna slika ok, onda nemas brige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemoj nista jesti sto ti ne prija.

tako su i meni svi pricali za rakove,. jer su mi se u trudnoci jeli uzasno rakovi i gotovo svakog dana sam ih jela, nisam mogla bez njih. i kad sam pitala dr zasto je stetno jesto rakove, on se nasmejao i rekao :" jer ce te uzasno skupo izaci trudnoca" :lol:

ja sam jela sve sto mi se jelo, osim lososa i tune, o svemu ostalom nisam ni razmisljala. ako ti nesto ne prija nemoj ni jesti, a ako ti prija, onda navali :)

ako ti je krvna slika ok, onda nemas brige.

Potpis!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mimimimi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secer, tvoj doktor je genijalac haha!

Da li znate da svi doktori preporucuju casu vina dnevno posle rucka? Kazu da je to dobro zbog srca itd. Sve preko te jedne case vise nije dobro, vec naprotiv, steti!

Tako je isto sa svim drugim stvarima. Ne valja ni u cemu preterivati, umerenost je zakon. U svakom slucaju od vece kolicine ribe vam nece biti nista, i sigurna sam da je zdravija od svinjetine.

Inace, ja sam za vreme dojienja dobila savet da ne jedem zelenu salatu jer u njoj ima puno folne kiseline. Da li sam ga trebala poslusati ?

Jedite ono sto vam organizam trazi i uzivajte ;) Naravno, mislim na ovu zdravu hranu o kojoj je ovde rec.

Ovo je tacno, ali moze biti zeznuto..

Recimo organizam trazi slatkise, sladoled i td :D

Sad da li je organizam ili se nama to jede jer je lepo, tesko nekad provaliti :lol:

Meni se u poslednjih mesec-dva trudnoce jedu gumene bombone nevidjeno.. :lol:

A sigurna sam da nisu bas zdrave..kad ih vidim moram da kupim, zato ne razgledam kad udjem u prodavnicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je tacno, ali moze biti zeznuto..

Recimo organizam trazi slatkise, sladoled i td :D

Sad da li je organizam ili se nama to jede jer je lepo, tesko nekad provaliti :lol:

Meni se u poslednjih mesec-dva trudnoce jedu gumene bombone nevidjeno.. :lol:

A sigurna sam da nisu bas zdrave..kad ih vidim moram da kupim, zato ne razgledam kad udjem u prodavnicu

Ovo je tacno 100 posto. To sto se nama nesto jede ne znaci da je zdravo i da organizam trazi bas to, recimo meni dr rece ako se zeni u trudnoci trazi slatko, to je znak nedostatka magnezijuma. E sad zasto, nisam zapamtila. Srecom pa sam imala zgaravicu uzasnu, pa sam malo sta podnosila, cak ni slatkise koje inace obozavam.

Doduse, Millar se ogradila pa je napisala da se treba jesti ono sto organizam trazi, ako je u pitanju zdrava hrana ;). No i dalje ostajem pri stavu i potpisujem slicne stavove - da ono sto zeni ne prija ne treba da jede i to je to. Ostalo u umerenim kolicinama i problema ne bi trebalo da bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odavno nema nikoga na ovoj temi ali mi je potreban savet pa se nadam da ce se neko naći :Du 22 nedelji sam i do sad sam samo jednom jela ribu :huh: ja ribu ne volim i imam osecaj da mi je muka na samu pomisao a svuda citam da je obavezan unos ribe, da li je stetno ako ipak ne konzumiram ribu?;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.